در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تشکر شده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » يکشنبه 6 اسفند 1385 20:14

ghalamman, عزيز فقط ايران تامين نمي كنه
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

Captain I

Captain Iنماد کاربر
پست ها

547

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 دی 1385 18:44

محل سکونت

نزد خدايگان افسار گسيخته

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 11 پست

توسط arash_slayer » دوشنبه 7 اسفند 1385 01:35

...تك تك گلوله هاي حزب الله مهر جمهوري اسلامي ايران داشت!!


ghalamman دوست عزيز!
ايا خود شما اين مهر هارا ديده ايد که اينچنين با قاطعيت صحبت ميکنيد؟ ؟!!!!!!! :shock:
او دوم دسامبر به دار اويخته شد

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1236

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 27 مرداد 1385 15:12

محل سکونت

جايي درست وسط غربت شهر...انطرف تر از اب...در کنار خورشيد...

آرشيو سپاس: 86 مرتبه در 45 پست

توسط ghalamman » دوشنبه 7 اسفند 1385 08:26

ايا خود شما اين مهر هارا ديده ايد که اينچنين با قاطعيت صحبت ميکنيد؟ ؟!!!!!!!

جواب اين سوال را دادم...
دوست من...منظور من از مهر اين بود كه همه مي دانستند چه كسي تسليحات حزب الله را تامين مي كند...
پاسگاه مرزي گدار... سراوان
جاده زابل به زاهدان ...تاسوکي
تقاطع بلوار بزرگمهر و معلم... زاهدان
بلوار ثارلله مجتمع  نسترن ...زاهدان
پاسگاه مرزي ناجا... سراوان
تاريخ هيچ کدام را از ياد نخواهد برد...

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تشکر شده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » سه شنبه 8 اسفند 1385 02:26

اوضاع متشنج تر می شود


رژيم صهيونيستي براي رويارويي نظامي با سوريه آماده مي‌شود  
ايهود اولمرت، نخست‌وزير رژيم صهيونيستي روز يكشنبه و در ادامه روند ارزيابي‌هاي اطلاعاتي سازمان جاسوسي اين رژيم (موساد)، آژانس امنيتي اسرائيل (شين‌بت)، سازمان اطلاعاتي ارتش و شوراي امنيت ملي اين رژيم به نهادهاي نظامي و امنيتي دستور داد براي رويارويي احتمالي با سوريه آماده شوند.
به گزارش روزنامه جروزالم پست در نشست روز يكشنبه كابينه رژيم صهيونيستي سرلشكر آموس يالدين، رئيس سازمان اطلاعاتي ارتش و مي‌ير‌ داگان، رئيس موساد با تأكيد بر اين‌كه تحولات خاورميانه به زيان تل‌آويو است و موجبات بي‌ثباتي منطقه‌اي را فراهم آورده مدعي غيرصادقانه بودن تلاش‌هاي سوريه براي اعاده آرامش به منطقه شدند.

يالدين طي اظهاراتي ‌با اشاره به اين‌كه احتمال آغاز جنگي تمام‌عيار از سوي دمشق چون جنگ شش‌روزه اعراب و اسراييل اندك است از اين‌كه واكنش بشار اسد، رئيس جمهور سوريه به اقدامات نظامي اسرائيل در حاشيه مرزهاي مشترك با سوريه ممكن است خصمانه بوده و به آغاز رويارويي نظامي دوطرف منتج شود ابراز نگراني كرد.

در ماه ژوئن سال گذشته ميلادي جنگنده‌هاي نيروي هوايي ارتش اسرائيل با نقض حريم هوايي سوريه بر فراز پايتخت اين كشور به پرواز درآمدند تا با ارسال اين پيام اسد را به ميانجيگري براي آزادي گيلعاد شاليت، سرباز اسرائيلي به اسارت گرفته شده از سوي حماس وادارند.

مقامات ارشد سوريه به‌رغم اين اقدام جنگي ترجيح دادند با هدف احتراز از تنش‌آفريني در سطح منطقه از پاسخ گفتن به آن خودداري كنند اما براساس ارزيابي‌هاي اطلاعاتي تل‌آويو چنانچه ارتش صهيونيستي در اين مقطع زماني دست به اقدامي مشابه بزند درگرفتن منازعه نظامي نتيجه محتوم آن خواهد بود.

يالدين در نشست روز يكشنبه كابينه اسرائيل گفت: اگرچه احتمال آغاز جنگ از سوي دمشق اندك است اما چنانچه اسرائيل دست به اقدامي خصمانه بزند واكنش سوريه به آن قاطع خواهد بود.

رسانه‌هاي اسرائيلي اواخر هفته گذشته با اشاره به جابه‌جايي واحدهاي نظامي سوريه در نزديكي بلندي‌هاي جولان ادعا كردند دمشق خود را براي حمله به اسرائيل آماده مي‌كند كه اين گزارش‌هاي از سوي مقامات ارشد سوري رد شد.


http://www.hamshahri.net/News/?id=17411
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

تمرین نظامی اسرائیل برای مقابله با حمله موشکی ایران

توسط Reza6662 » چهارشنبه 9 اسفند 1385 19:43

[size=142]اسرائیل مانور آمادگی حمله هسته‌ای برگزار می‌كند

اسرائیل ماه آینده اولین مانور آمادگی برای حمله موشكی هسته‌ای و شیمیایی را در شهرهایش برگزار می‌كند.«یروشام ماندولا»، سخنگوی خدمات امدادی «ماگن دیوید آدوم» گفت سناریوهای اصلی كه مد نظر قرار می‌گیرند حمله موشكی گسترده به شهرها و «حمله موشكی متعارف و غیرمتعارف» است.

در جریان این مانور كه با حضور نیروهای امدادی ارتش، پلیس، خدمات پزشكی و آتش‌نشانی برگزار می‌شود، آژیرهای ضدهوایی در كل شهرها به صدا درمی‌آیند.

در جریان جنگ خلیج فارس در سال 1991 اسرائیلی ها به دلیل نگرانی از حمله شیمیایی به ماسك‌های گاز مجهز شده بودند اما هیچ یك از موشك‌هایی كه از عراق به سوی اسرائیل پرتاب شد به كلاهك‌های شیمیایی مجهز نبود.

[url=http://www.avia.ir/Default.asp?@=4561&T=%20اسرائیل%20مانور%20آمادگی%20حمله%20هسته‌ای%20برگزار%20می‌كند]منبع[/url]

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

99

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 شهریور 1385 08:06

آرشيو سپاس: 93 مرتبه در 34 پست

دستور آماده‌باش المرت برای جنگ احتمالی با سوریه

توسط nemo » پنج شنبه 10 اسفند 1385 07:21

حزب‌الله لبنان نیز در حال آماده‌سازی نیروهای خود در شمال رود لیطانی جهت رویارویی با هر گونه جنگ احتمالی با اسراییل است.

روزنامه اورشلیم پست با اعلام خبری اعلام كرد: المرت به سازمان‌های نظامی این كشور دستور داده برای جنگ با سوریه آماده باشند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه‌ی الاهرام - چاپ مصر - روزنامه‌ی عبری اورشلیم پست نوشت: به رغم ارایه‌ی گزارش سازمان اطلاعات اسراییل (موساد) و سازمان امنیت داخلی این رژیم و تاكید بر عدم وقوع جنگ با سوریه، ایهود المرت نخست وزیر اسراییل به اعضای كابینه خود ابلاغ كرده است كه سازمان‌های نظامی باید آماده وقوع جنگ با سوریه باشند.

المرت هم‌چنین تصریح كرد كه قصد دارد طی هفته‌های آینده مذاكرات امنیتی مهمی را در خصوص نتایج گزارش‌های سالانه‌ی سازمان‌های اطلاعاتی اسراییل آغاز كند.

از سوی دیگر، مجله تایم - چاپ انگلیس - نوشت: حزب‌الله لبنان نیز در حال آماده‌سازی نیروهای خود در شمال رود لیطانی جهت رویارویی با هر گونه جنگ احتمالی با اسراییل است.

این روزنامه ادامه داد: نیروهای حزب‌الله لبنان در خارج از منطقه‌ای كه نیروهای یونیفل در آن مستقر هستند در حال تنظیم یك خط دفاعی جدید هستند تا در برابر هر گونه حمله‌ی احتمالی اسراییل علیه لبنان آماده باشند.
http://mouood.org/index.php?option=com_ ... 5&Itemid=2

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

تمرین نظامی اسرائیل برای مقابله با حمله موشکی ایران

توسط Reza6662 » جمعه 11 اسفند 1385 14:57

[size=142]تمرین نظامی اسرائیل برای مقابله با حمله موشکی ایران

روزنامه "جروزالم پست" از قول "اولمرت" نخست وزيراسرائيل نوشت که وی از نيروهاي نظامي خواسته خود را برای یک جنگ احتمالی آماده کنند. در همین ارتباط کابینه اسرائیل یک جلسه امنیتی- جنگی تشکیل داده و امنیت داخلی اسرائیل، پس از آغاز یک جنگ و حمله را بررسی کرده است.

در همین جلسه، نخست وزیر اسرائیل اعلام آماده باش جنگی برای سراسر کشور داده است. در همین ارتباط از چند مانور موشکی با امکان حمل سلاح هسته ای در اسرائیل گزارش شده است. خبرگزاري فرانسه از بین المقدس گزارش داده است که در مانورهای مورد اشاره مراحل دفع خطر حمله موشکی متعارف و غیر متعارف و مقابله با یک تهاجم گسترده به اسرائیل تمرین می شود. در همین مانور، طرح های امداد و نجات توسط ارتش اسرائیل و سرویس های پزشکی و آتش نشانی تمرین خواهد شد.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » جمعه 11 اسفند 1385 23:38

وزیر خارجه پیشین و عضو ارشد حزب اوپوزیسیون لیکود آقای سیلوان شالوم امروز هشدار داد که روسیه با فروش جنگ افزارهای پیشرفته به رژیم سوریه با آتش بازی می کند. او گفت: به نظر می رسد پرزیدنت پوتین تصمیم گرفته قدرت و توان و پایگاه شوروی سابق را به روسیه باز گرداند و لذا همه دشمنان ایالات متحده را به عنوان دوست خود و همه دوستان آن کشور را دشمن خود تلقی می کند و اقدامات رژیم مسکو در مورد ایران و سوریه جز این نمی تواند توجیه شود.

*        آقای سیلوان شالوم افزود: اخیرا رژیم دمشق با پول هائی که از حکومت دینی ایران دریافت داشته همه بدهی هائی را که از خرید سلاح به رژیم روسیه داشته پرداخت کرده است. این مبلغ بر یک میلیارد دلار بالغ می شود.

*        به گفته رئیس پیشین رکن اطلاعات ستاد ارتش اسرائیل، ژنرال ذئبی فرکش، راکت های جدید که قرار است از سوی سوریه خریداری شود بسیار دقیق تر عمل  می کند و سرانجام به حزب الله تحویل داده خواهند شد، همچنان که در جنگ تابستان گذشته نیز چنین شد.

*        وزیر دفاع اسرائیل امروز نخست وزیر دولت سایه حزب محافظه کار بریتانیا آقای دیوید کامرون را به منطقه شمال کشور برد و اوضاع در مرز با لبنان را برای او تشریح کرد. آقای پرتس در گفتگوهایش با نامزد نخست وزیری حزب محافظه کار بریتانیا موضوع برنامه های هسته ای حکومت دینی ایران و خرابکاری های حماس و حزب الله را نیز مطرح کرد.

*        آقای کامرون شب گذشته نیز با آقای اهود اولمرت نخست وزیر اسرائیل دیدار داشت و طرفین در زمینه برنامه های هسته ای حکومت دینی ایران و خطری که از آن رهگذر اسرائیل را تهدید می کند و مساله فلسطینی ها رایزنی کرد. آقای کامرون نگفت که اگر به نخست  وزیری برسد و حکومت دینی بخواهد به اسرائیل حمله کند آیا حاضر به دفاع از اسرائیل خواهد شد یا  خیر! آقای دیوید کامرون در عین حال گفت: فشار نظامی علیه حکومت ایران را منتفی نمی داند.

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

2732

تشکر کرده: 67 مرتبه
تشکر شده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 مرداد 1385 22:34

آرشيو سپاس: 5103 مرتبه در 812 پست

توسط كيارش » شنبه 12 اسفند 1385 19:11

وقتی که دشمن می ترسدرژيم صهيونيستي از احتمال فروش تسليحات روسي به دولت سوريه ابراز نگراني كرده و مدعي انتقال آنها به حزب الله شده است.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه صهيونيستي يديعوت آحارونوت، اسرائيل به شدت نگران فروش سيستم‌هاي پيشرفته ضدتانك روسيه به سوريه است كه مي‌تواند زره‌پوش‌ترين تانك‌ها را نيز از كار بيندازد.

اين سيستم‌هاي روسي كه در ناتو آن را به نام AT-15 مي‌شناسند، داراي برد موثر شش كيلومتر است كه از برد شليك اكثر تانك‌هاي پيشرفته كنوني بيشتر است.

به نوشته اين روزنامه موشك‌هاي اين سيستم با دو روش هدايت مي‌شوند. يك روش "رادارهاي رولوشنري" است كه هيچ سيستم ضدتانكي در غرب با اين فن‌آوري وجود ندارد و روش ديگر هدايت ليزري است. اين موشك‌ها توان رسوخ به تمامي تانك‌هاي ارتش‌هاي غربي و نيز پناهگاه‌هاي بتوني را دارند.

رژيم صهيونيستي نگران است كه فروش اين سيستم به سوريه مي‌تواند نهايتا آنها را به جنبش مقاومت حزب الله لبنان برساند كه تابستان گذشته جنگ شديدي را عليه اين رژيم با موفقيت به پايان رساند.

شيمون پرز، معاون نخست وزير اسرائيل نيز مدعي شد: «ارائه اين تسليحات به سوريه،‌ آنها را تشويق به آغاز جنگ مي‌كند.»

سيلوان شالوم، وزير امورخارجه پيشين اين رژيم نيز روسيه را به "بازي با آتش" متهم كرده و گفت: «اين آتش ممكن است به آتشي سركش تبديل شود كه ثبات كل جهان را تهديد خواهد كرد.»

www.takeoff.ir
قتل این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,
ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر نبود

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تشکر شده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

واکنش اسرائیل به احتمال فروش موشک های روسی به سوریه

توسط Reza6662 » شنبه 12 اسفند 1385 23:44

[size=142]واکنش اسرائیل به احتمال فروش موشک های روسی به سوریه  

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ازخبرگزاری فرانسه،"شیمون پرز"معاون نخست وزیر اسرائیل در گفتگو با رادیو اسرائیل مدعی شد : تحویل سلاح به سوریه درحال حاضر به معنای تشویق این کشور برای ورود به جنگ است.

"سیلوان شالوم" وزیر امور خارجه سابق اسرائیل نیز گفت : روسیه باید بداند که با آتش بازی می کند و این امر ممکن است به شعله ور شدن آتشی در منطقه منجر شود که تهدید کننده ثبات همه جهان خواهد بود.

وی افزود: "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه می خواهد با هرهزینه ای امپراتوری شوروی سابق را احیا کند و زیرا هرکس دشمن آمریکاست دوست وی می شود و دوستان آمریکا دشمن وی به حساب می آیند و نمی توانیم عملکرد پوتین را به گونه دیگری تفسیر کنیم.

روزنامه اسرائیلی "یدیعوت آحارنوت" امروز نوشت که اسرائیل از احتمال فروش موشک های بسیار پیشرفته روسی به سوریه نگران است.

این روزنامه افزود: این موشک های روسی می توانند زره مدرن ترین تانک ها را از بین ببرند و با اشعه لیزر و سیستم راداری خاصی هدایت می شوند به گونه ای که سیستم های دفاعی تانک ها قادر به شناسایی و رصد این موشک ها نیستند.

این درحالیست که روزنامه "الاهرام" چاپ مصر نیز به نقل از منابع سیاسی اسرائیلی نوشت: تل آویو در تلاش برای جلوگیری از اجرای قرارداد بزرگ فروش سلاح روسیه به دمشق به مبلغ یک میلیارد دلار است.

این منابع سیاسی به رادیو اسرائیل گفتند: براساس قرارداد یاد شده دمشق موشک های پیشرفته ضد هوایی از نوع اس 300 را در اختیار سوریه قرار خواهد داد که این کشور را قادر می سازد هواپیماهای اسرائیلی را در اکثر مناطق شمالی هدف قرار دهد.

رادیوی اسرائیل گفت: موضوع فروش موشک ها به سوریه در جریان تماس های تلفنی "ایهود اولمرت" نخست وزیر اسرائیل با پوتین و نیز مذاکرات "افیگدور لیبرمن" وزیر تهدیدات استراتژیک اسرائیل در هفته جاری به مسکو بررسی شده است.

از سوی دیگر، شبکه تلویزیونی دوم اسرائیل گفت که روسیه و سوریه درخصوص این قرارداد به توافق رسیده اند.

[url=http://www.avia.ir/Default.asp?@=4606&T=واکنش%20اسرائیل%20به%20احتمال%20فروش%20موشک%20های%20روسی%20به%20سوریه]منبع[/url]

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

841

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 16 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 6 شهریور 1385 17:55

آرشيو سپاس: 2496 مرتبه در 466 پست

توسط SORENA » يکشنبه 13 اسفند 1385 03:42

این  اسرائیلی ها بد عادت شدن!! ترسشون هم به خاطر اینکه خلباناشو فقط جلوی StoneLauncher های فلسطینی حرفی برای گفتن دارن  :::P   :::P
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

557

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » يکشنبه 13 اسفند 1385 03:54

جلوي اونا هم حرفي براي گفتم ندارن :shock:
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

قبليبعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان