در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

"اسکار" بالیوود با حضور ستاره‌ها برگزار می‌شود

توسط Leila » يکشنبه 20 خرداد 1386 01:48

ستاره‌های بالیوود از جمله شیلپا شتی بازیگر 32 ساله امشب در مراسم پرزرق و برق هشتمین دوره آکادمی بین‌المللی فیلم هند IIFA در شفیلد در شمال انگلستان شرکت می‌کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، بیش از 500 میلیون نفر از 110 کشور این رویداد را که از آن به عنوان اسکار صنعت سینما در هند یاد می شود، به طور مستقیم از تلویزیون می بینند. ضمن اینکه در این مراسم 12500 نفر شرکت دارند. انتظار می رود اسکار هندی حدود 10 میلیون پوند برای اقتصاد محلی به همراه داشته باشد و بیش از 30 هزار نفر را به یورکشایر بکشاند.

جز شتی، خانواده باچان شامل آمیتاب، پسر او آبیشک و عروس‌اش آیشواریا رای، از دیگر شرکت کنندگان این مراسم هستند. آمیتاب و آبیشک هر دو برای بازی در فیلم "هیچ وقت نگو خداحافظ" نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل هستند. اما تمام چشم ها متوجه فیلم "رنگ زرد بزن" است که در 15 مورد از جمله جایزه بهترین بازیگر مرد برای امیرخان نامزد دریافت جایزه است.

این فیلم که آلیس پتن، دختر کریس پتن، آخرین فرماندار بریتانیا در هنگ کنگ نیز در آن نقش آفرینی کرده، درباره فیلمسازی است که می خواهد فیلمی درباره ملی گرایان هندی بسازد که با استعمار بریتانیا مبارزه می‌کنند. "رنگ زرد بزن" سال گذشته نماینده هند در اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان بود که نتوانست به فهرست نهایی راه یابد. آیشواریا رای، ملکه اسبق زیبایی جهان برای فیلم "دی: 2 ـ بازگشت به صحنه" نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن است. این فیلم در مجموع در 10 رشته نامزد دریافت جایزه است.

منطقه صنعتی یورکشایر با انبوه صنایع معدن و فولاد فعال در آن به نظر منطقه ای نامناسب برای برپایی این مراسم پرزرق و برق به نظر می رسد، اما یورکشایر سومین ناحیه در بریتانیا به لحاظ جمعیت آسیایی های بریتانیایی است. از روز چهارشنبه که هفته IIFA در شفیلد آغاز شده هزاران نفر برای دیدن ستاره هایی مانند باچان ها، رای، سلمان خان و شیلپا شتی ـ که اوایل امسال با اتفاقاتی که در برنامه تلویزیونی پربیننده "بیگ برادر" برایش افتاد به شهرت زبادی رسیده ـ راهی منطقه شده‌اند.

کسانی که موفق به خرید بلیت های مراسم ـ که بین 50 تا 300 پوند است ـ نشده اند می توانند این رویداد را از تلویزیون های بزرگی که در شش شهر بزرگ در اطراف یورکشایر نصب شده، از همان لحظه ورود لیموزین ها تا فرش قرمز و بعد مراسم اعطا جوایز ببینند. جودیت داناوان، رئیس هیئت مدیره سازمان جهانگردی یورکشایر گفت برگزاری این رویداد همین حالا نیز به لحاظ اقتصادی سود زیادی برای منطقه همراه داشته است.

در همین حال قرار است امشب دیپا مهتا، کارگردان تحسین شده هندی که سال گذشته فیلم "آب" ساخته او نامزد اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان بود، در مراسم آکادمی بین المللی فیلم هند به عنوان درخشانترین فیلمساز هندی در سطح جهان تقدیر شود. مهتا که برای اولین بار در هفته IIFA شرکت کرده در یورکشایر به خبرنگاران گفت: "تمام عمرم سعی می کردم از برچسب یک فیلمساز عضو IIFA‌ فرار کنم. اکنون که قرار است صنعت سینمای کشورم از من تقدیر کند، بالاخره با این مسئله کنار آمده ام."

فیلم بعدی مهتا "صرف نظر" نام دارد که قرار است در آن با آمیتاب باچان افسانه بالیوود همکاری کند. این فیلمساز زن درباره ملاقات خود با باچان که در هند به "ب بزرگ" معروف است، گفت: "صحبت های ما طولانی بود. باید مواردی را با هم هماهنگ می کردیم. به هیچ عنوان برای فیلم "صرف نظر" از باچان صرف نظر نمی کنم. این پروژه رویایی من است."

مراسم IIFA اولین بار سال 2000 برگزار شد و از آن زمان به بعد برگزارکنندگان مراسم برای شناساندن بیشتر سینمای هند به دیگر نقاط  دنیا، هر سال آن را در یکجا از جمله ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی و آمستردام در هلند برگزار کرده اند .

خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟