در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3979 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

چگونه شبکه بي سيم راه اندازي کنيم

توسط Mahdi1944 » شنبه 2 اردیبهشت 1385 21:22

از: مجله شبکه

شما مي‏توانيد براي به اشتراك گذاشتن اتصال اينترنت، فايل‏ها، چاپگرها و امثالهم از يك شبكه‏ي بي‏سيم استفاده كنيد.
اگر بخواهيدتمام اعضاي خانواده‏تان از يك اتصال اينترنت، و يا از تنها چاپگري كه در منزل داريد، و يا از فايل‏هايي كه روي كامپيوتر شخصي خود داريد، مشتركاً استفاده كنند، مي‏توانيد يك شبكه‏ي بي‏سيم احداث كنيد. به اين ترتيب مي‏توانيد حتا هنگامي كه پاي حوض منزل‏تان نشسته‏ايد، به سير و سياحت در اينترنت مشغول شويد. به‏علاوه نصب‏ چنين شبكه‏اي از آن چه كه فكر مي‏كنيد، خيلي ساده‏تر است.
براي عُلَم كردن هر شبكه‏ي بي‏سيم، چهار مرحله وجود دارد:
1- تجهيزات بي‏سيم خود را انتخاب كنيد.
2- مسيريابِ بي‏سيم خود را متصل كنيد.
3- مسيرياب بي‏سيم خود را پيكربندي كنيد.
4- كامپيوترهاي‏تان را به هم متصل كنيد.

هر چند سرويس پك2ي ويندوز ايكس‏پي براي احداث اين شبكه‏ي بي‏سيم ضرورت ندارد، اما باعثٍ سهولت كار مي‏شود. در عين حال، سرويس پك2 ازشما در برابر هكرها، كرم‏ها، و ساير تهديدات اينترنتي نيز محافظت مي‏كند. پس چه بهتر كه قبل از بالازدنِ آستين‏تان، سرويس‏ پك2 را نصب كنيد.(در مورد نصب سرويس پك2ي ويندوز ايكس‏پي مي‏توانيد به شماره‏ي 91 مجله‏ي كامپيوتر مراجعه كنيد. و يا سي‏دي ويندوز ايكس‏پي را كه سرويس‏پك2 نيز با آن عجين شده است، تهيه كنيد!)
تجهيزات بي‏سيم خود را انتخاب كنيد
1- اولين قدم آن است كه مطمئن شويد تجهيزات مورد لزوم را در اختيار داريد. در حينِ ديدزدن مغازه‏ها، ممكن است متوجه شويد كه تجهيزات بي‏سيم از سه استاندارد مختلف تبعيت مي‏كنند: يعني استانداردهاي 802.lla، 802.llb، و 802.llg. توصيه‏ي ما به شما اين است كه طرفِ استاندارد 802.llg را بگيريد، چرا كه اولاً يك سرو گردن از دوتاي ديگر بالاتر است و ثانياً با هر دستگاه ديگري تقريباً سازگار است.
به اين ترتيب، فهرست خريدتان بايد شامل اين سه قلم باشد:
l اتصال اينترنت پهن‏باند
l مسيرياب بي‏سيم
l يك كارت شبكه‏ي بي‏سيم (يا كامپيوتري كه شبكه‏ي بي‏سيمِ سَرخود داشته باشد)
l مسيرياب بي‏سيم
وظيفه‏ي مسيرياب بي‏سيم آن است كه سيگنال‏هاي وارده از اتصال اينترنت‏تان را به يك سيگنال پهن‏باندٍ بي‏سيم تبديل كند، درست شبيه ايستگاه اصلي يك تلفن بي‏سيم .
حتماً بايد حواس خود را جمع كنيد كه يك مسيريابِ بي‏سيم بخريد، نه يك نقطه‏گاه بي‏سيم.

كارت شبكه‏ي بي‏سيم
كارت‏هاي شبكه‏ي بي‏سيم، كامپيوتر شما را به مسيريابِ بي‏سيم‏تان متصل مي‏كنند. اگر يكي از اين كامپيوترهاي كتابي جديد داشته باشيد، به احتمال زياد امكانات بي‏سيم از قبل روي آن سوار كرده‏اند. بنابراين ديگر لزومي ندارد كه كارت شبكه‏ي بي‏سيم تهيه كنيد. اما اگر لازم داريد كه براي يك كامپيوتر روميزي، يك كارت شبكه‏ي بي‏سيم خريداري كنيد، يك كارت شبكه‏ي بي‏سيم مبتني بر يو‏اس‏بي بخريد. اگر كامپيونر كتابي داريد، يك كارت شبكه‏ي مبتني بر كارت‏هاي معمول كامپيوتري خريداري نماييد.
در هرحال، به ازاي هر كامپيوتر موجود در شبكه‏تان، بايد يك كارت شبكه نيز داشته باشيد.
توجه! توجه! براي آن‏كه جفت وجور كردنِ شبكه‏تان به سادگي انجام شود، كارت شبكه‏اي بخريد كه سازنده‏اش همان سازنده‏ي مسيريابِ بي‏سيم‏تان باشد. براي مثال، اگر ديديد قيمت مسيرياب فلان شركت، مناسب است، كارت شبكه را نيز از همان شركت بخريدتا مطمئن باشيد كه زبان هم را مي‏فهمند!
براي آن‏كه خريد كردن‏تان از اين هم راحت‏تر شود، مي‏توانيد يك كيتِ كامل- كه شامل كليه‏ي اقلام مورد نياز براي نصب يك شبكه‏ي بي‏سيم خانگي هستند- بخريد.
اگر يك كامپيوتر روميزي داريد، مطمئن شويد كه يكي از درگاه‏هاي يو‏اس‏بي آن خالي است تا بتوانيد كارت‏ شبكه‏ي بي‏سيم را در آن فرو كنيد. اما اگر درگاه‏هاي آزاد يو‏اس‏بي در كامپيوترتان پيدا نمي‏شود، بايد يك هاب بخريد تا درگاه‏هاي اضافي در اختيارتان بگذارد.

مسيريابِ بي‏سيم خود را متصل كنيد.
اول از همه، مودم كابلي يا ديجيتالي خود را پيدا كرده و آن را بيرون بكشيد تا خاموش شود. سپس، مسيريابِ بي‏سيم خودرا به مودم‏تان متصل نماييد. مودم شما بايد مستقيماً به اينترنت وصل باشد. بعداً، وقتي همه را به هم وصل كرديد، كامپيوترتان بدون سيم به مسيرياب‏تان متصل خواهد شد، و مسيرياب نيز به نوبه‏ي خود، سيگنال‏ها را از طريق مودم‏تان به اينترنت ارسال خواهد كرد.
و اكنون، مسيرياب‏تان را به مودم وصل كنيد.
توجه! توجه! تصاويري كه در زير مي‏بينيد، ممكن است با درگاه‏هاي موجود روي مسيرياب شما فرق داشته باشند. بنابراين بهتر است مستنداتي را كه همراه تجهيزات‏تان بوده است مطالعه كنيد تا بيشتر در جريان جزييات قرار بگيريد.
l اگر در حال حاضر كامپيوترتان مستقيماً به مودم وصل است، كابل شبكه را از پشتٍ كامپيوتر بيرون آورده و آن را به درگاهي در پشت مسيرياب كه برچسب Internet، WAN، و يا LAN خورده است، فروكنيد.
l اگر در حال حاضر كامپيوتري نداريد كه به اينترنت متصل باشد، يكي از دو سر كابل شبكه را (كه جزو ضمايمِ مسيرياب‏تان بوده است)
به مودم خود وصل كرده، و سر ديگر ان را به درگاهي در پشت مسيرياب بي‏سيم‏تان كه برچسبٍ Internet، WAN ، و يا LAN، خورده است، فروكنيد.
l اگر در حال حاضر، كامپيوترتان را به يك مسيرياب وصل كرده‏ايد، كابل شبكه‏اي را كه در يكي از درگاه‏هاي واقع در پشت مسيريابِ فعلي‏تان فرورفته است، بيرون كشيده، و اين سرِ كابل را به درگاهي در پشت مسيرياب بي‏سيم‏تان كه برچسب Internet،WAN،LAN خورده است، فروكنيد. سپس، هر كابل شبكه‏ي ديگري كه مي‏بينيد، بيرون آورده و آن‏ها را به درگاه‏هاي موجود در پشت مسيريابِ بي‏سيم‏تان فرو نماييد. شما ديگر به مسيرياب فعلي‏تان احتياج نداريد، زيرا مسيرياب بي‏سيم جديدتان، جاي آن را گرفته است. نگرانِ دل‏آزار شدنِ كهنه‏ها هم نباشيد!
سپس، مودم كابلي يا ديجيتالي خود را وصل كرده و آن را روشن كنيد. چند لحظه به آن فرصت بدهيد تا به اينترنت متصل شود، و پس از آن، مسيريابِ بي‏سيم‏تان را وصل نموده وروشن كنيد. بعد از يك دقيقه، چراغ Internet، WAN، LAN روي مسيرياب بي‏سيم‏تان بايد روشن شود، به اين معني كه با موفقيت به مودم‏تان وصل شده است.

مسيرياب بي‏سيم‏تان را پيكربندي كنيد
با استفاده از كابل شبكه‏اي كه جزو ضمايم مسيريابِ بي‏سيم‏تان بوده است، مي‏بايست گاه‏به‏گاه كامپيوترتان را به يكي از درگاه‏هاي آزاد شبكه در پشتِ مسيرياب بي‏سيم‏تان متصل كنيد (هر درگاهي كه برچسب Internet،WAN ،و يا LAN نداشته باشد). اگر لازم است، كامپيوترتان را روشن كنيد. در اين حالت، كامپيوتر شما بايد به‏طور خودكار به مسيرياب‏‏تان وصل شود.
سپس، مرورگر اينترنت‏تان را بازكرده و آدرس مربوط به پيكربندي مسيرياب را وارد كنيد.
در اين‏جا ممكن است از شما يك اسم رمز خواسته شود. آدرس و اسم رمزي كه به كار خواهيد برد، بسته به نوع مسيرياب شما فرق خواهد كرد، بنابراين بايد به دستورالعمل‏هاي داده شده در دفتر‏چه‏ي مسيرياب‏تان رجوع كنيد.
براي آن‏كه بهتر متوجه منظورمان شويد، آدرس‏ها، شناسه‏ي كاربري و اسم رمز چند مسيريابِ موجود در بازار را دراين جدول مي‏بينيد:

اسم رمز
شناسه‏ي كاربري
آدرس
مسيرياب
admin
Admin
http://192.168.1.1
3Com
Admin
Admin
http://192.168.0.1
D-Link
admin
Admin
http://192.168.1.1

Linksys
password

admin
http://192.168.0.1

NetGear
به اين ترتيب، مرورگر اينترنت، صفحه‏ي پيكربندي مسيرياب‏تان را به نمايش در خواهد آورد. بيشتر تنظيمات كارخانه‏اي به راحتي جواب مي‏دهند، منتها سه چيز را خودتان بايد تنظيم كنيد:

1- اسم شبكه‏ي بي‏سيم‏تان، موسوم به SSTD. اين اسم، معرّف شبكه‏ي شماست. شما مي‏بايست يك اسم خاص منحصربه فرد كه كسي از همسايگان‏تان به كارنبرده باشد، انتخاب كنيد.
2- تعيين كردن يك گذرنامه براي محافظت از شبكه‏ي بي‏سيم‏تان. در مورد بيشتر مسيرياب‏ها، مي‏بايست يك جمله‏ي قصار تعيين كنيد تا مسيرياب‏تان براي توليد كليدهاي متعدد از آن استفاده كند. يادتان نرود كه جمله‏ي قصارتان بايد حتماً منحصر به فرد و دراز باشد. (احتياجي نيست آن را از بَر كنيد).
3- تعيين يك اسم رمز سرپرستي، تا كل شبكه‏ي بي‏سيم‏تان را زير نظر بگيريد. درست مثل هر اسم رمزي، اين اسم رمز نيز نبايد كلمه‏اي باشد كه هركس بتواند در فرهنگ لغات پيدايش كند. يك اسم رمزِ مطمئن، تركيبي از حروف، اعداد و علايم است. بايد مطمئن شويد كه مي‏توانيد اين اسم رمز را به خاطر بياوريد، زيرا درصورتي كه مجبور باشيد يكي از تنظيمات مسيرياب‏تان را تغيير دهيد، به آن احتياج پيدا مي‏كنيد.
مراحل دقيقي كه بايد براي پيكر‏بندي اين تنظيمات طي كنيد، بسته به نوع مسيرياب‏تان فرق مي‏كنند. بعد از تنظيم هر پيكر‏بندي، بايد حتماً Save Settings، Apply،و OK را براي ضبط كردن تنظيمات‏تان كليك كنيد.

اكنون، مي‏بايست كابل شبكه را از كامپيوترتان قطع كنيد.

كامپيوتر هاي خود را وصل كنيد
اگر كامپيوتر‏تان، شبكه‏ي بي‏سيمِ سَرخود ندارد، كارت شبكه‏تان را در درگاه يو‏اس‏بي فرو كنيد، و آنتن را در بالاي سر كامپيوترتان قرار دهيد (درصورتي كه كامپيوتر روميزي داشته باشيد)، و يا كارت شبكه را در يكي از چاك‏هاي خالي پي‏سي‏كارت فرو كنيد (درصورتي كه كامپيوتر كتابي داشته باشيد). خودِ ويندوز ايكس‏پي، كارتِ جديد را تشخيص داده، و ممكن است از شما بخواهد كه سي‏دي مربوط به كارت شبكه را در اختيارش بگذاريد.
دستورالعمل‏هاي داده شده از طريق نمايشگر، شما را درطولِ مرحله‏ي پيكربندي راهنمايي خواهند كرد.
توجه! توجه! مراتبِ زير درصورتي صدق مي‏كنند كه سرويس‏پك2ي ويندوز ايكس‏پي داشته باشيد. اگر ويندوز ايكس‏پي شما هنوز سرويس پك2 را زيارت نكرده است، بايد در اسرع وقت آن را تهيه نموده و نصب كنيد.
اينك، ويندوز ايكس‏پي بايد شكلكي را در سيني سيستم به نمايش بگذارد مبني بر اين كه يك شبكه‏ي بي‏سيم پيدا كرده است.

اين مراحل را دنبال كنيد تا كامپيوترتان به شبكه‏ي بي‏سيم مذكور وصل شود.
1- در سيني سيستم- منطقه‏ي واقع در گوشه‏ي سمت راست پايين نمايشگر- روي شكلكٍ شبكه‏ي بي‏سيم كليك راست بزنيد، وسپس از منوي متعاقبِ آن، گزينه‏ي
View Available Wireless Networks را انتخاب كنيد. درصورت برخورد با هر مشكلي، به دفتر‏چه‏ي راهنماي كارت شبكه‏ي خود رجوع كنيد. از اين‏كه به فروشنده‏تان زنگ بزنيد و از آن‏ها سؤال كنيد، هيچ وقت ترديد به خود راه ندهيد.
2- به اين ترتيب، پنجره‏ي «اتصال شبكه‏ي بي‏سيم» بايد باز شود و شبكه‏ي بي‏سيم خود را با همان اسمي كه قبلاً انتخاب كرده بوديد- در بين شبكه‏هاي موجود ببينيد. اما اگر به هر دليلي موفق به ديدنِ شبكه‏ي خود نشديد، در صدر ستون سمت چپ، روي Refresh Network List كليك كنيد. اكنون روي شبكه‏تان كليك كرده، و سپس در سيني سيستم (گوشه‏ي تحتاني راست)، روي Connect كليك كنيد.
3- در اين وقت ويندوز ايكس‏پي از شما مي‏خواهد كه كليد زير را وارد كنيد. كليد رمزگذار همان كليدي ست كه پيش از اين در هردو حوزه‏ي Network Key و Confirm Network Key وارد كرده بوديد. پس از آن روي Connect كليك كنيد.
4- ويندوز ايكس‏پي مراحل پيشرفت كارش را در حين اتصال به شبكه‏ي شما نشان مي‏دهد. بعد از متصل‏شدن‏تان، مي‏توانيد پنجره‏ي اتصال شبكه‏ي بي‏سيم را ببينيد. كارتان در اين لحظه به اتمام رسيد! مبارك است!
توجه! توجه! اگر پنجره‏ي اتصال شبكه‏ي بي‏سيم هم‏چنان در حال زورزدن براي پيدا كردنِ آدرس شبكه باشد، ممكن است در واردكردنِ شاه‏كليدٍ رمزگذاري اشتباه كرده باشيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
hesperus, MASTER, Solver, ARafiee, رونین

New Memberنماد کاربر
پست ها

2

تشکر کرده: 10 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 30 بهمن 1387 23:57

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 2 پست

Re: چگونه شبکه بي سيم راه اندازي کنيم

توسط hesperus » سه شنبه 25 فروردین 1388 18:37

سلام
در زمینه شبکه کردن کامپیوتر با لبتاپ از طریق وایرلس میشه منو 1 راهنمیی بزرگ بکنید؟
مودم Dlink DSL-2640T
مسیریاب بیسیم چیه؟
آیا مسیریاب بیسیم داره این مودم؟
وچطور میتونم از اینترنتی که با این مودم در کامپیوتر استفاده می کنم، برای لبتاپ نیز با شبکه شدن استفاده کنم؟
ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hesperus تشکر کرده اند:
ARafiee, رونین

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3979 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: چگونه شبکه بي سيم راه اندازي کنيم

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 25 فروردین 1388 18:58

hesperus,  
براي اتصال دو کامپيوتر داراي وايرلس، بايد در يکي از اونها AccessPoint ايجاد کرده و نامي براي اون انتخاب کنيد، اگر خواستيد هم پسورد گذاري کنيد
حال اگر وايرلس شما فعال باشد، در ليست جستجوي ديگر کامپيوترهايي که در محدوده‌ي شما وايرلس دارند قرار خواهيد گرفت، اين کار در ويندوز ويستا با يک ويزارد بسيار ساده در Connect to a network انجام ميشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
hesperus, MASTER, ARafiee, رونین

New Memberنماد کاربر
پست ها

2

تشکر کرده: 10 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 30 بهمن 1387 23:57

محل سکونت

مشهد

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 2 پست

Re: چگونه شبکه بي سيم راه اندازي کنيم

توسط hesperus » سه شنبه 25 فروردین 1388 20:03

Mahdi1944 نوشته است:hesperus,  
براي اتصال دو کامپيوتر داراي وايرلس، بايد در يکي از اونها AccessPoint ايجاد کرده و نامي براي اون انتخاب کنيد، اگر خواستيد هم پسورد گذاري کنيد
حال اگر وايرلس شما فعال باشد، در ليست جستجوي ديگر کامپيوترهايي که در محدوده‌ي شما وايرلس دارند قرار خواهيد گرفت، اين کار در ويندوز ويستا با يک ويزارد بسيار ساده در Connect to a network انجام ميشه


سلام
موضوع اینه که من نمیدونم چطوری میتونم یک access point رو بسازم
و دوم اینکه چطوری میتونم بدونم که وایرلسم الان فعاله یا نه!
و لیست جستجوهای دیگر کجا قرار داره؟
ویندوز xp sp2 دارم
اگر اونو ساختم، آیا فقط کافیه که laptop رو شناسایی کنم؟بعد اون چکار باید بکنم؟
چطوری میتونم اینترنت کامپیوترمو با لبتاپ به اشتراک بزارم؟
آقای مهدی من خیلی اطلاعاتم در این زمینه کمه، اگر میشه کمی بیشتر کمک کنید
ممنون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب hesperus تشکر کرده اند:
ARafiee, رونین

Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3979 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: چگونه شبکه بي سيم راه اندازي کنيم

توسط Mahdi1944 » جمعه 28 فروردین 1388 18:57

hesperus,  
اينجا ميتونيد آموزش تصويري کاملي در اين زمينه ببينيد، جواب سه سوال اولتون رو پيدا خواهيد کرد
http://support.gateway.com/support/manl ... 508344.htm
4- اگر Access Point ساخته شده پسورد گذاري شده بايد بعد از انتخاب نام اون، پسورد رو هم وارد کنيد، در غير اين صورت فقط کافيه اون رو انتخاب کنيد
5- براي به اشتراک گذاري اينترنت هم، روي کانکشن اينترنت مورد نظر راست کليک کرده و Properties رو انتخاب کنيد، در تب Sharing تيک Allow other network ..... رو تيک بزنيد و در setting هم تمام پورتها رو تيک بزنيد، به راحتي اينترنت رو به اشتراک خواهيد گذاشت
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
MASTER, Solver, ARafiee, hesperus, رونین


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان