در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain

Captain

نماد کاربر
682

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 23 دی 1385 00:47

زير آسمون ابري

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 61 پست

عذرخواهى وزارت ارشاد از مردم به خاطر نمايش فيلم «نقاب»

توسط Montana2100 » شنبه 26 خرداد 1386 18:05

خبرگزارى آريا- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى با انتشار بيانيه‌اى از اقشار مختلف مردم كشورمان به خاطر اكران فيلم سينمايى «نقاب» عذر خواهى كرد.

به گزارش سرويس هنرى آريا، روابط عمومى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى در اين بيانيه با اشاره به ساخت فيلم ياد شده در دوره گذشته، صدور مجوز نمايش اين فيلم در دوره حاضر را محصول غفلت برخى از دست اندركاران اين حوزه دانست. وزارت ارشاد در اين بيانيه از اينكه نمايش فيلم ياد شده باعث جريحه‌دار شدن عواطف و احساسات بسيارى از خانواده‌ها و مردم مسلمان و با غيرت كشورمان شده اظهار تاسف كرده و اعلام كرده:« به واسطه اعتماد صادقانه‌اى كه نسبت به تهيه كننده اين فيلم وجود داشته قرار بوده بخش‌هايى از اين فيلم حذف شود كه متاسفانه اين اتفاق نيفتاده است.»بر اساس اين بيانيه تهيه‌كننده متخلف است و با كسانى كه در صدور اين مجوز نقش داشته‌اند به طور جدى و قاطع برخورد خواهد شد.

در ادامه اين بيانيه حركت در عرصه فرهنگ و هنر به ويژه سينما بر مبناى سياست هاى نظام ، ملت و دولت تعريف و تاكيد شده و آمده است: مسير سياست ها و خط مشى هاى سينما در دوره حاضر بر مبناى سينماى ملى و دينى بوده و معاونت امور سينمايى و سمعى وبصرى وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامى در راستاى تحقق آرمان هاى متعالى اين هنر به درستى حركت مى كند.

در اين بيانيه از غفلت صورت گرفته در صدور مجوز اين فيلم از مردم شريف ايران عذر خواهى و اظهار اميدوارى شده است عرصه فرهنگ و هنر هرگز شاهد اتفاقات ناخوشايندى از اين دست كه موجبات تالم و تاثر روحى ملت شريف و آزاده ايران را فراهم مى آورد نباشد.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 خرداد 1386 08:25

babak.silverfox@gmail.com

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط silverfox » شنبه 26 خرداد 1386 23:26

منم که ديدم کلي تعجب کردم که چجوري گذاشتن اکران شه.....

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
شماره فنی قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
گالری عکس قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
آموزش تعمیر چاپگر
.::کتاب آموزش تعمیرات چاپگر لیزریHP1200::.

به این لینک برین برای خودتون یک brute بسازین
http://sprint3r.mybrute.com

Captain

Captain

نماد کاربر
1086

تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 00:38

هرکجا هستم باشم آسمان مال من است ! ! !

آرشيو سپاس: 143 مرتبه در 66 پست

توسط osilatoria » شنبه 26 خرداد 1386 23:27

میشه یکی توضیح بده موضوع اش چیه ؟؟؟  :-x

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » يکشنبه 27 خرداد 1386 00:27

osilatoria نوشته است:میشه یکی توضیح بده موضوع اش چیه ؟؟؟  :-x

یک موضوع اجتماعی دربارهء دو جوان کلاهبردار. گویا در سینمای ایران باید فقط سینمای جنگ و جبهه و شهادت را نشان داد. فیلم موضوع ناهنجاری رو تبلیغ نمی کنه. برای چنین وزارت ارشادی با چنین دید بسته که من رو یاد سینمای دوران استالین میندازه بسیار متاسفم. :-?

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
78

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 خرداد 1386 08:25

babak.silverfox@gmail.com

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط silverfox » يکشنبه 27 خرداد 1386 08:15

reza جان موضوعش نيست که مشکل داره تو تلويزيونشون زنايي که مي رقصن لباساشون مورد داره....

شماره فنی قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
گالری عکس قطعات یدکی چاپگرهای HP,EPSON
آموزش تعمیر چاپگر
.::کتاب آموزش تعمیرات چاپگر لیزریHP1200::.

به این لینک برین برای خودتون یک brute بسازین
http://sprint3r.mybrute.com

New Member

نماد کاربر
9

تاريخ عضويت

دوشنبه 21 اسفند 1385 22:06

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط webgard3 » يکشنبه 27 خرداد 1386 08:48

من که موردي نديدم. خيليم فيلم قشنگي بود.
Thechnology is faster than you
so tru hard...

Major

Major

نماد کاربر
236

تاريخ عضويت

جمعه 14 مهر 1385 16:48

تهران-اهواز

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط shahram_sampad » پنج شنبه 31 خرداد 1386 05:04

silverfox نوشته است:reza جان موضوعش نيست که مشکل داره تو تلويزيونشون زنايي که مي رقصن لباساشون مورد داره....

امکان نداره به اون خاطر باشه که شما میگی چون اگه اون طور بود با سانسور مشکلش حل میشد... اینا با اصل موضوع فیلم مشکل دارند ....متاسفم اجازه طرح مسایلی این چنین که هر روزه بد تر از اون در کشورمون اتفاق میفته حتی در سینما داده نمیشه(این فیلم هم مثل فیلم مارمولک خدا بیامرز از پرده پایین کشیده شد)....این جوری عاقبت سینمای ایران معلومه و نه تنها نمیتونه به رسالت خودش عمل کنه بلکه به سمت نابودی میره...
عمریست که از حضور او جا ماندیم/ در غربت سرد خویش تنها ماندیم/ او منتظر ماست که ما برگردیم/ ماییم که در غیبت کبرا ماندیم

Captain

Captain

نماد کاربر
431

تاريخ عضويت

چهارشنبه 11 بهمن 1385 20:03

www.centralclubs.com

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 7 پست

توسط f_love_s » پنج شنبه 31 خرداد 1386 09:19

shahram_sampad جان ،

امکان نداره به اون خاطر باشه که شما میگی چون اگه اون طور بود با سانسور مشکلش حل میشد

مشكل وزارت هم همينه ديگه :

و اعلام كرده:« به واسطه اعتماد صادقانه‌اى كه نسبت به تهيه كننده اين فيلم وجود داشته قرار بوده بخش‌هايى از اين فيلم حذف شود كه متاسفانه اين اتفاق نيفتاده است.»بر اساس اين بيانيه تهيه‌كننده متخلف است و با كسانى كه در صدور اين مجوز نقش داشته‌اند به طور جدى و قاطع برخورد خواهد شد.

Major

Major

نماد کاربر
236

تاريخ عضويت

جمعه 14 مهر 1385 16:48

تهران-اهواز

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط shahram_sampad » پنج شنبه 31 خرداد 1386 12:29

پيش بيني ميكردم دوستان اين جواب رو بدند

flowers نوشته است:shahram_sampad جان ،

امکان نداره به اون خاطر باشه که شما میگی چون اگه اون طور بود با سانسور مشکلش حل میشد

مشكل وزارت هم همينه ديگه :

و اعلام كرده:« به واسطه اعتماد صادقانه‌اى كه نسبت به تهيه كننده اين فيلم وجود داشته قرار بوده بخش‌هايى از اين فيلم حذف شود كه متاسفانه اين اتفاق نيفتاده است.»بر اساس اين بيانيه تهيه‌كننده متخلف است و با كسانى كه در صدور اين مجوز نقش داشته‌اند به طور جدى و قاطع برخورد خواهد شد.

اما
آخه مگه ميشه كه وزارت ارشاد قبول كنه كه آخرين ويرايش فيلم بدون بازبيني راهي پرده ي سينما بشه(درستش هم همينه كه در نهايت هم بازبيني كنن)...ضمنا اگه اين جور باشه  بايد منتظر باشيم چند وقت فيلم سانسور نشده اش اكران بشه(بعد از جريمه ي تهيه كننده اش)

آقا يه چيزي تو پرانتز بگم... آرزو به دل موندم من يه چيزي بنويسم و Mahdi1944 عزيز دكمه ي سپاس رو بزنن...فكر كنم ار نظر فكري كاملا مقابل من هستند...اميدوارم ناراحت نشن از من
عمریست که از حضور او جا ماندیم/ در غربت سرد خویش تنها ماندیم/ او منتظر ماست که ما برگردیم/ ماییم که در غیبت کبرا ماندیم

Captain

Captain

نماد کاربر
682

تاريخ عضويت

شنبه 23 دی 1385 00:47

زير آسمون ابري

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 61 پست

توسط Montana2100 » يکشنبه 3 تیر 1386 01:07

محمدرضا شريفي‌نيا در گفت‌وگو با فارس:
حاشيه‌ها مانع ديده شدن محتواي هشداردهنده «نقاب» شد.

خبرگزاري فارس: محمدرضا شريفي‌نيا گفت: به نظرم در مدت اكران عمومي فيلم نقاب، بحث از محتواي فيلم به حاشيه كشيده شده و كارشناسان و مسئولان از محتواي هشدار دهنده «نقاب» فيلم غافل شده‌اند.

محمدرضا شريفي‌نيا در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي فارس، گفت: به نظرم در مدت اكران عمومي فيلم نقاب، بحث از محتواي فيلم به حاشيه كشيده شده و كارشناسان و مسئولان از محتواي فيلم غافل شده‌اند.
وي افزود: به نظر من دست‌اندركاران فيلم سعي كرده‌اند تا نقاب يك فيلم هشداردهنده باشد.
شريفي‌نيا تصريح كرد: در روزهاي اخير، يك دندانپزشك از 79 دختر با همين شيوه‌اي كه در فيلم نقاب مطرح شده، فيلمبرداري و از آن ها اخاذي كرده است و اين نشان مي‌دهد كه ما به يكي از معضلات اجتماعي با نيت هشدار به نسل جوان پرداخته‌ايم.
مشاور كارگردان فيلم نقاب اظهار داشت: محتواي نقاب، جنبه آگاه كننده دارد و شايد اگر اين فيلم زودتر اكران مي‌شد و يا به اين فيلم و نوع نگاهش بيشتر بها داده مي‌شد، در يك‌سال اخير، ماجراهاي مشابه تجاوز به حريم خصوصي از طريق پخش سي‌دي‌ها، رخ نمي‌داد اما متاسفانه بحث از اينجا منحرف شده و كسي به كاركرد اجتماعي نقاب كاري ندارد.
وي گفت: علي‌رغم همه حرف‌ها، دو نكته بسيار مهم در فيلم نقاب وجود دارد؛ يكي اين بحث كه قبلآ مسووليت انتخاب همسر و ازدواج بر عهده پدر و مادر بود و خانواده دختر، در مورد اين كه پسر كيست، شغلش چيست،مقدار تدينش چقدر است، كجا بزرگ شده و... تحقيقات مي كردند تا دو نفر با يكديگر ازدواج كنند اما متاسفانه در حال حاضر، جوان ما همينطوري مي‌رود براي خود زوج انتخاب مي‌كند، ازدواج مي‌كند، طلاق مي‌گيرد، دوباره ا زدواج مي‌كند و دوباره طلاق مي‌گيرد و اين دور باطل متاسفانه غرف و فرهنگ جامعه را تحت‌تاثير قرار داده است و اين مهم‌ترين نكته‌اي است كه فيلم نقاب به زيبايي در مورد "تحكيم خانواده" بيان كرده است.
شريفي‌نيا اظهار داشت: بحث دوم، هشدار فيلم به دختران جوان است و روي اين بخش هم در فيلم به اندازه كافي و در موقعيت‌هاي مختلف تأكيد شده كه دختران در انتخاب دوست و شريك زندگي دقت زيادي داشته باشند.
وي متذكر شد: در اين مدت، خانواده‌هاي زيادي با ما تماس گرفته‌اند و گفته‌اند كه چقدر فيلم تكان دهنده بوده، چقدر هشدار دهنده بوده، ما به دختران‌مان گفته‌ايم كه فيلم رادوباره ببينند تا حواسشان جمع باشد و...
وي افزود: اتفاقاتي از جمله نقاب پشت سر هم در اين مملكت مي‌افتد و بحث من اين است كه چرا نمي‌آئيم به اين بحث بپردازيم كه نقاب اين هشدار را به جامعه داده است؟
شريفي‌نيا گفت: چه حركت اروتيكي در فيلم رخ داده كه محل اشكال شده؟ بالاخره وقتي قرار است هشدار داده شود، تا حدي كه به مسائل عرفي، شرعي و اخلاقي صدمه نزند بايد زمينه ماجرا به تصوير درآيد. دو جوان آمده‌اند با حيله و نيرنگ آدم‌ها را به دام بياندازند تا به سودجويي خود برسند. همه نقاب اين است. مگر فيلم بد حرفي زده؟ اين كه بگوئيم فيلم جامعه را به هم زده و... انصاف نيست.
وي همچنين درمورد تفاوت سي‌دي‌ نقاب با فيلم روي پرده توضيح داد: من در گفت‌وگو با فارس، روي اين نكته تأكيد كردم كه تيتراژ فيلم مشكل داشته، در سي‌دي ضرباهنگ تصاوير در جاهايي با موسيقي نمي‌خورد و وقتي به عنوان سازنده تيتراژ نام من را مي‌زنند، خب اين به عنوان يك كار ارزيابي مي‌شود. اينجا بحث كيفيت مطرح است و من مي گويم كيفيت سي‌دي از لحاظ تصويري هيچ تفاوتي با فيلم سينمايي ندارد و گاه نسبت به آنچه در سينما نشان مي‌دهند، بهتر هم هست، به عبارت ديگر منظور من اين است كه اگر فيلم از جايي برداشته شده بر اساس يك نسخه درست و حسابي بوده است اما اين دو نسخه به لحاظ محتوايي تفاوت‌هايي اساسي با هم دارند.

.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2596

تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 12:27

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 86 پست

توسط Kingman_62 » يکشنبه 3 تیر 1386 01:39

مشکل به نظر من همون اخر فیلم هست که زنه نباید کشته میشد که شد

چون کل پیام فیلم رو میتونه بر عکس جلوه بده

موفق باشید

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
52

تاريخ عضويت

جمعه 18 خرداد 1386 18:31

آرشيو سپاس: 54 مرتبه در 20 پست

توسط crazysenator » يکشنبه 3 تیر 1386 02:54

به نظر من فيلم اصلا مشکل نداشت :-(  :-(  :-(  :-(  :-(  :-(
...:::...:::امپراطور بازگشت تا افسانه شود:::...:::...

بعدي