در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

«محمدرضا گلزار»، مهمان آخرين «شب‌شيشه‌اي» ...

توسط Leila » شنبه 2 تیر 1386 00:13

خبرگزاري فارس: محمدرضا گلزار، بازيگر سينما، به عنوان آخرين مهمان برنامه شب شيشه‌اي در اين برنامه حضور يافت.
  

به گزارش خبرگزاري فارس، اين بازيگر در آغاز آخرين برنامه شب شيشه‌اي با ترفند ترك مصاحبه، مجري برنامه را غافلگير كرد و به نوعي برجذابيت اين آن افزود.
او درباره نحوه ورودش به سينما گفت: من خيلي اتفاقي توسط ايرج قادري وارد عرصه بازيگري شدم، اما سعي كردم بر دانش و تجربه سينمائي‌ام، اضافه كنم، كمااينكه «سام و نرگس» را به‌عنوان كار اول دوست دارم. در آن زمان من هيچ پيش‌زمينه ذهني نسبت به سينما نداشتم. اگر كارنامه سينمايي من را تماشا كنيد، روند روبه رشدي در آن خواهيد ديد البته من هم معتقدم كه باز هم بايد تلاش كنم. مي‌دانم كه ضعف‌هايي در كار من وجود داشته و دارد و سعي مي‌كنم تا اين ضعف‌ها را جبران كنم.
وي اظهار داشت: شما وقتي قرار است در فيلمي بازي كني، از ابتدا نمي‌داني كه چه اتفاقي قرار است در آن فيلم بيافتد. كارگردان حرفه‌اي است، فيلمنامه پتانسيل خوبي دارد، و... همه چيز نشان مي‌دهد كه در آن بايد اتفاق خوبي بيفتد و هيچ اطلاعي نسبت به نتيجه كار نداري... اما خب شرايط سينماي ما گاه موجب مي‌شود كه فيلمي ضعيف از آب در بيايد.
گلزار گفت: معمولاً اكثر كارگردان‌ها، قبل از شروع فيلمبرداري مي‌گويند كه ما با تو همكاري مي‌كنيم، فيلمنامه جاي عوض شدن دارد و نظرات شما حتماً ديده خواهد شد. اين اتفاق گاهي اوقات رخ نمي‌دهد و گاه، اين اتفاق مي‌افتد.
وي گفت: اگر بازيگري صحنه‌اي را آن طور كه كارگردان مي‌خواهد اجرا كند، اين كار خاصي نيست، يعني هر آدمي با يكسري خصوصيات فيزيكي، مي‌تواند آن كار را انجام بدهد اما بهتر اين است كه بازيگر مسير را از كارگردان بگيرد و طبق آن مسير، شرايطي را كه خودش مي‌خواهد، ايجاد كند. براي من در فيلم «آتش بس» اين اتفاق افتاد و تهيمنه ميلاني به كار من اعتماد كرد. همين‌طور فيلم «بوتيك» يا «توفيق اجباري»كه حتماً نتيجه اش را خواهيد ديد.
وي درمورد نديده گرفته شدنش در «بوتيك» گفت: من احساس مي‌كنم كه امر داوري امري سليقه‌اي و نسبي است. هيئت انتخاب جشنواره، آن سال فيلم بوتيك را لايق حضور در انتخاب‌هاي نهايي نديدند و گفتند فيلم پيام آموزنده و ارزش هنري ندارد. حالا شايد خيلي عجولانه در اين مورد تصميم گرفتند. من احساس مي‌كنم كه غير از خود من، به عنوان مثال، بازي رضا رويگري ، افسانه چهره آزاد، گلشيفته فراهاني و حامد بهداد. فكر كنم كه كمي نسبت به بوتيك كم لطفي شد.
گلزار در مورد حضورش در فيلم «آتش بس» و موفقيت اين فيلم در اكران عمومي گفت: من فكر مي‌كنم وقتي مردم از اثري استقبال مي‌كنند، به احترام مردم ما هم به اين فيلم بايد احترام بگذاريم. حتما ً يك چيزي هست كه مردم به سينماها مي‌روند و آن را نگاه مي‌كنند.
وي اظهار داشت: چقدر خوب است كه بين فيلم پر فروش و پر محتوا خط كشي نكنيم. ما بايد با ارائه يك محتواي خوب تماشاگر زيادي را به سينما بكشانيم و به سينما كمك كنيم.
بازيگر كما گفت: اينكه فيلم‌هاي من پر مخاطب بوده اول لطف خدا است و بعد لطف مردم كه هميشه شامل حال من بوده است. اقتصاد سينماي ما خيلي بيمار است و من اگر بتوانم براي اين اقتصاد بيمار كاري انجام بدهم، خوشحال خواهم شد.
گلزار در ادامه به نقل خاطره‌اي از فيلم «آتش بس» پرداخت و گفت: سكانس گريستن من در اين فيلم، خيلي سخت بود، براي اينكه زماني كه در يك فيلم قرار است عزيزي را از دست بدهي، اتفاق بدي برايت مي‌افتد، شرايط برايت محيا است، حس گرفته‌اي و ميروي براي آن شرايط گريه مي‌كني. اما زماني كه به شما مي‌گويند بيا براي كودك درونت گريه كن - كودك دروني كه من تا قبل از فيلم آتش بس نمي‌دانستم كه چه هست- بچه‌گانه گريه كردن كار خيلي سختي است.
وي افزود: گريه من نزديك 4 ساعت طول كشيد و ديگر بند نمي‌آمد، حالا من نمي‌دانم كه كودك درونم كمك كرد كه اين اتفاق بيافتد و تهمينه ميلاني برايشان اينقدر جالب بود كه مي‌گفتند خب، رضا بنشين آن گوشه، گريه كن تا ادامه صحنه را بگيريم.
گلزار در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود، ضمن اشاره به اين كه قبل از ورود به سينما و در كنار فعاليت در عرصه موسيقي، در زمينه تدريس معارف در آموزشگاه‌ها فعال بوده، گفت: اعتقاد قلبي من اين است كه آنچه خداوند به انسان داده، يك موهبت است و انسان هيچ استحقاقي در گرفتن آن نداشته است. خدا خواسته كه هرچيزي را به انسان بدهد. اگر آن چيزي كه به افراد داده مي‌شود، به يكسري آدم‌هاي ديگر داده شود، شايد به آن صورت كه بقيه استفاده مي‌كنند، او نتواند استفاده كند، پس خدا مي داند كه چه كسي را در چه موقعيتي قرار بدهد و هركسي، به همان اندازه هم بايد جوابگو باشد.


اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان

cron