در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

"ایوان قدرتمند" منتظر سیل تماشاگران است

توسط Leila » شنبه 2 تیر 1386 00:21

آیا از امروز سیل جمعیت برای دیدن کمدی جدید "ایوان توانا" در سینماها جاری می‌شود یا قصه جدید کشتی حضرت نوح (ع) به گل می نشیند؟ این سئوالی است که هالیوود همزمان با حرکت در میان امواج نیمه‌های تابستان با آن رو به روست.
به گزارش خبرنگار مهر، هالیوود ریپورتر اعلام کرد شواهد و قرائن نشان می دهد فیلم پرخرج "ایوان توانا" یونیورسال پیکچرز که با بودجه ای 175 میلیون دلاری ساخته شده، می تواند جایگاه اول جدول را از "چهار شگفت انگیز: ظهور موج سوار نقره ای" فاکس قرن بیستم بگیرد که هفته پیش با 1/58 میلیون دلار افتتاح شد. اما اینکه "ایوان" در سه روز نخست اکران چقدر می فروشد مشخص نیست.


هر چند این فیلم با نمایش در 3602 سینما بخت زیادی برای موفقیت دارد، اما این هفته چند فیلم مستعد فروش دیگر هم در سطح گسترده به نمایش درمی آیند. در این بین فیلم ترسناک "1408" برادران واینستاین که مترو گلدوین مه یر آن را توزیع می کند، در میان موج فیلم های ترسناک و درجه R این اواخر شانس بیشتری برای موفقیت در گیشه دارد، در حالی که "یک قلب توانا" پارامونت ونتیج می کوشد با جلب تماشاگرانی که جدی تر فکر می کنند، راه خود را در میان فیلم های پرفروش تابستانی باز کند. در همین حال، "سایکو" مایکل مور پیش از آغاز نمایش عمومی در هفته آینده، در یک سینما در نیویورک اکران می شود.

به لحاظ فنی "ایوان توانا" دنباله فیلم سال 2003 "بروس توانا"ست که در آن جیم کری ناچار به معامله با خداوند (با بازی زیرکانه مورگان فریمن) می شد. آن فیلم هفته موسوم به قربانیان جنگ در آمریکا به نمایش عمومی درآمد و در چهار روز 7/85 میلیون دلار فروخت. فروش فیلم در سه روز حدود 70 میلیون دلار بود. "ایوان" را هم مانند "بروس" تام شدیاک کارگردانی کرده و فیلمنامه آن را استیو اودکرک نوشته که یکی از فیلمنامه نویسان فیلم اول بود. واقعیت قضیه این است که "ایوان" بیشتر از اینکه دنباله "بروس" باشد، تقلیدی از آن فیلم است.

این بار جیم کری جای خود را به استیو کارل داده که در فیلم اول در نقش یک گوینده تلویزیونی ظاهر شده بود. در فیلم جدید او به عنوان نماینده مجلس انتخاب شده و همراه خانواده اش به ویرجینیا می رود که ندایی غیبی با یک پیام هشدارآمیز درباره شرایط جوی نامساعد از راه می رسد. کارل 45 ساله با بازی در فیلم هایی مانند "باکره 40 ساله" و "لیتل میس سانشاین" شهرت زیادی پیدا کرده است.

فیلم اول با درجه PG-13 اکران شد، اما فیلم جدید درجه PG به نمایش درآمده و به نظر می رسد انبوه حیوانات فیلم بتواند خانواده های زیادی را به سینماها بکشاند و از آنجا که "ایوان توانا" نوعی ادای احترام به داستان حضرت نوح (ع) است، یونیورسال امیدوار است فیلم برای تماشاگران مسیحی جذاب باشد.

این درست که "ایوان" از "بروس" ناشی شده، اما کارشناسان فروش تصور نمی کنند فروش افتتاحیه آن به اندازه فیلم اول باشد. انتظار می رود فروش "ایوان" در سه روز اول اکران چیزی در حدود 30 میلیون دلار باشد، اما اگر یک تب واقعی در اطراف فیلم شکل بگیرد، شاید "ایوان" به مرز 40 میلیون دلار هم برسد.

برای سینماروهایی که در جستجوی سرگرمی های تیره تر هستند، فیلم ترسناک "1408" که اقتباسی از داستانی کوتاه نوشته استفن کینگ است، می تواند مناسب باشد. فیلمنامه را مت گرینبرگ، اسکات الکساندر و لری کاراشوسکی نوشته اند و فیلم را میکائیل هافستروم کارگردانی کرده که فیلم "از خط خارج شده" (2005) با بازی کلایو اوون و جنیفر آنیستن را در کارنامه دارد. جان کیوساک در "1408" نقش نویسنده ای شکاک ظاهر شده که درباره یکی از اتاق های هتلی در نیویورک که در آن چند مورد خودکشی اتفاق افتاده، تحقیق می کند.

در حالی که این اواخر بیشتر فیلم های ترسناک مانند "خوابگاه: قسمت دوم" با شکست تجاری رو به رو شده و بین منتقدان هم طرفدار نداشته اند، "1408" با نقدهایی مثبت رو به رو شده است. کیوساک هر چند یک سوپراستار نیست، اما خود را به عنوان یک بازیگر اصلی قابل اعتماد مطرح ثابت کرده است. سال 2003 او در فیلم پرتعلیق "هویت" به کارگردانی جیمز منگلد نقشی مشابه را بازی کرد. آن فیلم در 2733 سالن با 2/16 میلیون دلار افتتاح شد. "1408"  در 2678 سینما اکران شده است.

"قلب توانا" به کارگردانی مایکل وینترباتم که در 1355 سینما به نمایش درآمده، قصد ندارد گیشه ها را تسخیر کند، اما این فیلم می تواند جای خود را در میان سرگرمی های سبکتر تابستان بیابد. در این فیلم که ماه گذشته در بخش خارج از مسابقه جشنواره کن به نمایش درآمد، آنجلینا جولی نقش ماریان پرل همسر دانیل پرل را بازی می کند، خبرنگاری که در پاکستان ربوده شد و به قتل رسید. این فیلم که بخش زیادی از آن در پاکستان فیلمبرداری شده باید بین پنج تا 10 میلیون دلار بفروشد.استیو کارل در صحنه‌ای از "ایوان توانا"


خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان