در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

«آنتيگونه در نيويورك» نمايش مدرن امروزي است

توسط Leila » دوشنبه 4 تیر 1386 01:59

هما روستا گفت: تماشاگر تالار مولوي را به تماشاگر تئاترشهر ترجيح مي‌دهم.  

اين كارگردان تئاتر كه اين روزها نمايش «آنتيگونه درنيويورك» را در تالار مولوي اجرا مي‌كند،به خبرنگار تئاتر خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) گفت: پيش از اينكه اين نمايش را در تالار مولوي اجرا كنم، شنيده بودم اين تالار تماشاگر ندارد و تنها مخاطبان آن دانشجوياني هستند كه از كارهاي يكديگر ديدن مي‌كنند، اما امروز از اجراي نمايش در اين تالار بسيار راضي هستم.
    روستا با اشاره به تفاوت تماشاگران تالار مولوي با تئاترشهر گفت: تالار مولوي تماشاگر گذري ندارد و تماشاگر اين تالار آثار مورد نظر خود را انتخاب مي‌كند، اما موقعيت جغرافيايي تئاترشهر به گونه‌اي است كه محل عبور و مرور است و تماشاگر گذري هم دارد كه اگرچه اين روند خوبي است، اما من تماشاگر تالار مولوي را ترجيح مي‌دهم.

اين بازيگر و كارگردان تئاتر درباره طولاني شدن مراحل آماده‌سازي يك‌ساله‌ي اين نمايش گفت: از نظر روحي خيلي ضربه ديدم و خسته مي‌شدم اما خوشحالم اين مشكلات را پشت سر گذاشته‌ام و تحمل كردم.
    به خودم مي‌گفتم سرم را بر روي ديوار گذاشته‌ام يا ديوار مي‌شكند يا سر من اما خوشحالم كه ديوار شكسته است.
    وي ادامه داد:‌ طولاني شدن مراحل تمرين براي بازيگران هم بسيار دشوار است و اين نمايش با فداكاري بازيگران آن بود كه اجرا شد، به ويژه اينكه رسيدن به اين نقش‌ها بسيار مشكل است.
    آدم‌هاي اين نمايش را در كوچه و خيابان و زندگي روزمره‌مان نمي‌بينيم، آنها كاراكترهاي خاصي هستند كه رسيدن به آن بسيار دشوار است.
    هما روستا همچنين درباره انتخاب نمايشنامه «آنتيگونه در نيويورك» به ايسنا گفت: اين نمايشنامه يك كار مدرن امروزي است كه آن را خيلي دوست داشتم، اينكه امروز «آنتيگونه» به چه شكلي در مي‌آيد، براي من بسيار جذاب است.
    وي يكي از مهمترين مسايل مطرح شده در اين نمايشنامه را پرداختن به موضوع مهاجرت دانست و گفت: مهاجرت هميشه مساله خاصي است به ويژه اگر فرد مهاجر، هنرمند باشد زيرا هنرمندي كه از ريشه‌اش جدا شود، به نوعي به مسخ مي‌رسد و اين يكي از دغدغه‌هاي من هنگام اجراي اين نمايش بود.
    به گزارش ايسنا، نمايش «آنتيگونه در نيويورك» با بازي سيامك صفري، بهناز جعفري، داريوش موفق و احمد آقالو ساعت 30/19 هر شب در سالن اصلي مولوي به صحنه مي‌رود.

ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟