در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

انيماتورهاي ايراني براي والت ديزني كار طراحي مي‌كنند

توسط Leila » دوشنبه 11 تیر 1386 00:53

خبرگزاري فارس: يك كارشناس انيميشن با بيان اينكه در توليد نرم‌افزار پتانسيل‌هاي خوبي براي بازي‌هاي رايانه‌اي داريم، گفت:متاسفانه انيماتورهاي ما در حال جذب شدن به دبي و كشورهاي ديگر هستند و گروه‌هاي از همين استعدادها براي والت ديزني كار طراحي مي‌كنند.
  

مهدي بهفر كارشناس گرافيك رايانه‌اي و نماينده بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي در نشست در خبرگزاري فارس گفت: مقوله بازي رايانه‌اي را مي‌توان اساسا به دو بخش تقسيم كرد؛ مقوله فني و فرهنگي كه اشاره‌هايي به هر دو بخش شد.
وي با بيان اينكه مساله فرهنگي گيم در دنيا قبل بررسي است، افزود:بازي فقط يك برنامه يا سي دي نيست كه بين جامعه و مردم و بچه‌ها توزيع مي‌شود تا يك ساعت را بگذرانند، بحث بازي مقوله‌اي است پيچيده، چرا مي‌گوييم بازي با صنعت سينما در ارتباط است و يا با آن مقايسه مي‌كنيم به طور طبيعي ما هفته‌اي چند فيلم مي‌گيريم و با خانواده مي‌بينيم؟ بچه‌هاي ما هفته‌اي چند بازي مي‌گيرند و در رايانه خود تست مي‌كنند و شروع مي‌كنند به بازي كردن يك آمار اين شكلي نشان مي‌دهد كه اهميت و جايگاه فرهنگي بازي تا چه اندازه است.
بهفر با بيان اينكه اينكه بازي‌هاي نقش محور بيشترين تعامل را با بازيكن دارد و بازيكن يا گيمر اگر دلش بخواهد با شخصيت‌ها خوب صحبت مي‌كند يا دعوا مي‌كند و يا ... گفت:
بازي به بچه‌ها هويت مي‌دهد شايد 10 سال پيش براي ما تصور اينكه قهرمان جام جهاني بشويم مشكل بود اما الان بچه‌ها با بازي‌ رايانه‌اي قهرمان جام جهاني مي‌شوند، خلبان مي‌شوند و ... طبيعي است بازي با اعتماد به نفسي كه به بچه‌ها مي‌دهد آنها را به سمت خود مي‌كشاند.
اين كارشناس بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي افزود: بنابراين ما با يك مقوله خيلي پيچده طرفيم كه اولا مثل يك رود خروشان است كه اگر بخواهيم جلوي آن را بگيريم نمي‌توانيم ما بايد يك سدي بسازيم كه اين آب را آرام كنيد و آن طوري كه صحيح است از آن استفاده كنيم.
وي تصريح كرد: در كشورهاي ديگر مثل ژاپن و ... اين مساله را خيلي سخت مي‌گيرند و رده بندي‌هاي جدي دارند و
يك فروشنده گيم تناسب سني را رعايت نكند با او برخورد خواهد شد.
بهفر با تاكيد بر فرهنگسازي در جامعه گفت: دركشور ما فرهنگ‌سازي در بازي‌ها مربوط به يك بنياد و يك سازمان و يك شورا و نهاد و ارگان نيست؛ حتي بعضي از اتحاديه‌ها مثلا اتحاديه لوازم خانگي يك ورودي به بحث بازي‌ها دارد كه البته قابل تحسين است.
وي گفت: بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي در زمينه توليد مثل بنياد سينمايي فارابي نقش حمايتي دارد بحث نظارت از بنياد جدا است. اداره كل همكاري‌هاي سمعي و بصري ارشاد وظيفه دارد مجوز توليد بدهد تا مجوز توزيع، از طرف ديگر بازي‌هاي خارجي را كنترل كند كه هر بازيي وارد بازار نشود.
شوراي عالي اطلاع‌رساني وظيفه سياستگذاري دارد و اين شورا بايد هماهنگي را بين سازمان‌ها ايجاد كند. از طرف ديگر انجمن بازي‌هاي رايانه‌اي را داريم كه در فدراسيون ورزش‌هاي همگاني است بحث مسابقات و ... را اين انجمن به عهده دارد و با ساز‌هاي ديگر تعامل دارد. الان بحث بازي رايانه‌اي در سازمان‌ها در حال شفاف شدن است و جايگاه توليد و نظارت و مسابقات مشخص مي‌شود.
بهفر با بيان اينكه در بحث مساله سخت افزاري مشكل داريم اما در توليد نرم‌افزار پتانسيل‌هاي خوبي داريم، گفت:
اما متاسفانه انيماتورهاي ما در حال جذب شدن به دبي و كشورهاي ديگر هستند و گروه‌هاي از همين استعدادها براي والت ديزني كار طراحي مي‌كنند.
كارشناس بنياد ملي بازي‌هاي رايانه‌اي گفت: يكي از بحث‌هاي كه در حال مطرح شدن است هنرستان‌هاي فني گيم و دانشگاه‌ها و رشته‌هاي دانشگاهي مربوط به گيم است.
بهفر با تاكيد بر فرهنگسازي در حوزه گيم گفت: بحث فرهنگسازي هم يك همت عمومي مي‌طلبد. همه سازمان‌ها بايد در اين زمينه بسيج بشوند چون اصلا اتفاق كوچكي مقابل ما نيست و همه بايد دلسوزانه و عاشقانه وارد اين بحث بشوند و اگر با شيطنت و غرض و سهم خواهي وارد اين عرصه بشويمبه هيچ جا نخواهيم رسيد.
وي تصريح كرد: براي فرهنگسازي آموزش والدين و تاثيرگذاران جامعه يعني كساني كه مردم آنها را مي‌پذيرند و انديشمندان علمي و مذهبي ما بايد نسبت به اين مساله توجه كنند اولا براي خودشان شفاف شود و سپس به شفافيت آن بين مردم كمك كنند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان