در اين بخش شهداء و ايثارگران جنگ معرفي و درباره‌ي حماسه دفاع مقدس بحث ميشود
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

2653

تشکر کرده: 19 مرتبه
تشکر شده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 15:26

آرشيو سپاس: 5825 مرتبه در 1558 پست

سالروز سقوط ايرباس ايراني توسط ناو وينسنس امريکا

توسط moh-597 » سه شنبه 12 تیر 1386 09:52

در تاریخ دوازدهم تیرماه سال شصت و هفت شمسی، یک ناوشکن جنگی آمریکایی با نام وینسنس، هواپیمای ایرباس ایرانی را بر فراز خلیج فارس، با دو فروند موشک مورد هدف قرار داد و موجب سقوط هواپیما و شهادت همه دویست و نود نفر مسافر این هواپیما گردید.
این ماجرای غم انگیز، تا مدت ها بعد نیز به شدت خشم جهانیان را برانگیخت و آمریکا را بار دیگر به عنوان یک قاتل وحشی مردم بی گناه معرفی نمود. در زیر، به نقل ماجرای پرواز 655 ایران به مقصد دوبی می پردازیم.
در آن سال ها، هر هفته دو پرواز از تهران به مقصد دوبی در در روزهای یکشنبه و سه شنبه وجود داشت که پرواز 655، جزو همان پرواز ها و در روز یکشنبه بود. در صبح روز یکشنبه دوازدهم تیر سال شصت و هفت شمسی، کاپیتان محسن رضائیان، با حدود هفت هزار ساعت پرواز که دو هزار ساعت آن را با هواپیمای ایرباس پرواز کرده بود، همراه با خدمه و مسافرین، تهران را به مقصد بندرعباس ترک گفتند. همیشه این پرواز با یک نشست در فرودگاه بندرعباس به منظور سرویس و خدمات همراه بود. در حدود ساعت نه و نیم صبح، هواپیمای ایرباس A-300 با دویست و نود نفر مسافر در فرودگاه بندرعباس به زمین نشست و آماده سوخت گیری مجدد و سرویس های دیگر شد. پس از انجام تمامی خدمات، مجدداً کاپیتان سوار بر هواپیما شده و از برج مراقبت اجازه روشن کردن موتورها را تقاضا کرد. کاپیتان 38 ساله نمی دانست که دیگر هیچ گاه از این هواپیما پیاده نخواهد شد.
پس از انجام تاکسی به سمت باند فعال و قرار گرفتن در مسیر باند، برج مراقبت به او اجازه پرواز داده، از او خواست که ارتفاع خود را در سطح هفت کیلومتر حفظ نماید و برای او آرزوی پرواز موفقیت آمیزی را نمود.
لازم به ذکر است این پرواز تنها 28 دقیقه زمان برای رسیدن به مقصد نیاز داشت.  
پس از برخاست، هواپیما در مسیر پروازی خود قرار گرفت و پیش به سوی فرودگاه دوبی به پرواز خود ادامه داد. از آن سو، ناو جنگی وینسنس آمریکایی، با رادارهای نیرومند خود درحال اسکن کردن منطقه بود که ناگهان کاپیتان راجرز، شئ ناشناسی را بر روی صفحه رادار مشاهده نمود که در فاصله حدود 38 کیلومتری ناوچه درحال پرواز بود. به دلیل جنگ های دریایی مختصری که در شب قبل بین قایق های جنگی ایرانی و آمریکایی روی داده بود، کاپیتان فوراً احتمال یک حمله از طرف ایران به این ناوچه را داد و وضعیت اضطراری را اعلام نمود. کاپیتان راجرز، از مسئول رادیوی اتاق فرمان خواست تا روی همه فرکانس ها به هواپیمای ایرانی هشدار بدهد که به این منطقه به دلیل انجام مانور نظامی نزدیک نشود.
اما افسوس که به دلیل این که موج ترانسپوندر هواپیمای ایرانی در حالت غیر نظامی تنظیم شده بود و ناوچه آمریکایی پیام خود را بر روی موج نظامی می فرستاد، کاپیتان رضایی هیچ کدام از سه پیغام اخطار ناوچه آمریکایی را دریافت ننمود. سپس، ناوچه آمریکایی از طریق دستگاه تشخیص دوست از دشمن، هواپیما را ردیابی نمود و چون پاسخی از سوی هواپیما دریافت نشد، هواپیما، دشمن شناسایی شد. کاپیتان راجرز احتمال داد که این هواپیما، یک اف-14 تامکت ایرانی است که درحال شیرجه به سمت ناوچه جنگی است. کاپیتان خوب می دانست که هواپیمای اف-14 توانایی حمل موشک های هوا به کشتی را ندارد، اما بعدها اعلام کردند که احتمال انجام یک عملیات انتحاری و برخورد اف-14 به کشتی می رفته است.
پس از نزدیک شدن بیش از حد هواپیما به ناو جنگی، کاپیتان راجرز دستور آماده کردن دو فروند موشک سطح به هوای SM-2 را صادر کرد. چند لحظه بعد از قفل کردن موشک ها بر روی هدف، در اتاق فرمان، صدای آماده شدن موشک ها برای پرتاب شنیده شد. کاپیتان دستور داد که موشک ها را شلیک کنند. مهناوی جوان، بیست و چهار بار کلید های اشتباه موشک را فشار داد، تا این که سرانجام مهناوی کهنه کار خم شد و کلید های درست را فشار داد و دو فروند موشک از سطح ناو با نفیری شوم به هوا برخاستند و این آغاز جنایت بود. در آن سو، کاپیتان رضایی وضعیت را به فرودگاه بندرعباس، عالی گزارش نمود. سی ثانیه بعد اولین موشک بال سمت چپ هواپیما را جدا کرده و متعاقباً موشک دیگر نیز مسقیم به قسمت دم هواپیما برخورد کرده و آنها را از جا کندند و هواپیما مستقیم به سمت دریا شیرجه رفت.
بر روی ناوچه وینسنس، غوغایی برپا بود. چند لحظه بعد به کاپیتان راجرز اعلام شد که قطعات هواپیمای ساقط شده که از آسمان به دریا می افتند، بسیار بزرگ تر از یک اف-14 هستند و نقل می کنند که در آن لحظه حال کاپیتان به هم خورد. هشتاد و چهار ثانیه پس از شلیک موشک ها، هواپیمای ایرباس ایرانی، به سطح دریا برخورد نمود و همان جا، مزار شهدای این پرواز شد.
صبح روز بعد، حقایق بر همگان آشکار شد و جهانیان آگاه شدند که اشتباهی در کار نبوده و ناو آمریکایی تنها از روی لج بازی و این که هواپیمای ایرانی خواسته بود بر فراز آنها عبور نماید، آن را مورد هدف قرار داده بود و جالب این که در آن لحظه، هم ناو آمریکایی و هم هواپیمای ایرانی هر دو در آب های ایران بودند.
کاپیتان راجرز و همکارانش به خاطر این جنایت مدال افتخار گرفته و ترفیع درجه داده شدند.
از آن جنایت کاران سوال می کنم که آیا واقعاً هدف قرار دادن یک هواپیمای بدون دفاع و مسافربری که هیچ گونه سلاحی با خود حمل نکرده و تنها محموله آن، چند انسان بی گناه است، جای افتخار دارد؟

قطعنامه 616 شورای امنیت (1988)
شورای امنیت پس ازاستماع سخنان دکتر ولایتی و جرج بوش درجلسه شماره 3831 خود در تاریخ 30 ژوئیه 1988 طرح قطعنامه ای پیشنهادی را تصویب کرد. متن قطعنامه به شرح زیر است:
"شورای امنیت، با بررسی نامه مورخه 5 ژوئیه 1988 جانشین نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران خطاب به رئیس شورای امنیت و با استماع بیانات نماینده جمهوری اسلامی ایران، ( وزیر امور خارجه وقت  علی اکبر ولایتی ) و سخنان نماینده ایالات متحده آمریکا (معاون رئیس جمهوری جرج بوش )، با ابراز تاسف عمیق از این که یک هواپیمای غیرنظامی "ایران ایر" در پرواز برنامه ریزی شده بین المللی 655، در پرواز بر فراز تنگه هرمز به وسیله موشک شلیک شده از ناو جنگی ایالات متحده آمریکا (وینسنس) منهدم گردیده است بر ضرورت تبیین حقایق سانحه توسط بازرسی بی طرفانه درمنطقه خلیج [فارس] تاکید داشته و اظهارات خود را به شرح زیر اعلام نمود:
1- تأسف عمیق خود را از ساقط ساختن هواپیمای غیرنظامی ایران به وسیله موشکی که از یک ناو جنگی آمریکا شلیک شده و تسلیت عمیق خود را به خاطر از دست رفتن غم انگیز جان انسان های بی گناه ابراز می دارد.
2- همدردی صمیمانه خود را به خانواده های قربانیان سانحه غم انگیز و دولت ها و کشورهای آنان اعلام می دارد.
3- از تصمیم سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری در پاسخ به درخواست جمهوری اسلامی ایران مبنی بر ایجاد گروه تحقیق برای بررسی تمام حقایق موجود همچنین از اعلام ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران مبنی بر تصمیم شان برای همکاری با بررسی سازمان هواپیمایی کشوری استقبال می کند.
4- از تمامی اعضای کنوانسیون 1944 شیکاگو، درخواست می کند که در همه شرایط، مقررات و رویه های سلامت هوانوردی کشوری به ویژه ضمائم آن کنوانسیون به منظور جلوگیری از چنین پیش آمدهایی را دقیقاً مراعات نمایند.
5- لزوم اجرای فوری و کامل قطعنامه 598(1987)، شورا را به عنوان تنها مبنای حل جامع، عادلانه، شرافتمندانه و پایدار، منازعه میان ایران و عراق ابراز و پشتیبانی خود را از دبیر کل برای اجرای این قطعنامه اعلام و خود را ملتزم به همکاری با دبیر کل برای تسریع در اجرای طرح اجرایی او می نماید."
جمهوری اسلامی ایران علاوه بر شورای امنیت و شورای ایکائو، شکایت خود را در دیوان بین المللی دادگستری لاهه نیز مطرح کرد. عنصر تخصصی سازمان ملل متحد یعنی ایکائو (سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی) نیز از مسائل سیاسی به دور نمانده و به جای بررسی فنی و ارائه طریق به شورای امنیت به ابراز تاسف و تسلیت به بازماندگان سانحه پرداخت.
درپایان برای تمامی شهدای این هواپیما که معصومانه و بی گناه جان خود را از دست دادند طلب آمرزش دارم روح همگیشان شاد

دوستان عکسهایی قرار می دهم که خیلی دلخراش است اول عذر خواهی می کنم ولی باید قرار گیرد آنرا با فاصله از متن قرار می دهم تا کسانی که نمی خواهند آنرا نبینند چون این سند جنایت آمریکاست


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
http://www.iranian-airforce.blogfa.com

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/iranian_airforce_pilots_martyr

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب moh-597 تشکر کرده اند:
zzvf, Sami 1993, anybody, oweiys, HORLIKAN, Fariborz, Mahdi1944, Shahbaz, MASTER, MISSILE

New Memberno avatar
پست ها

1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 15 آبان 1386 18:15

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط amirhosssein » سه شنبه 15 آبان 1386 18:21

مزخرف نگو! دقيقا پشتش يه f-14 بود. کار درستي کرد. تقصير جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران بود

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

36

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 آبان 1386 18:47

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط kill zone » سه شنبه 15 آبان 1386 18:28

امير حسين لطفا مدركت رو نشون بده . چون شخصا تصاوير برخورد موشك و سقوط اون هواپيمارو كه توسط سربازي كه روي يك قايق تندرو فيلمبرداري شده بود را ديده ام

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2647

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 15 آبان 1386 18:59

اقاي amirhosssein  طي افاضاتي فرمودند

مزخرف نگو! دقيقا پشتش يه f-14 بود. کار درستي کرد. تقصير جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران بود

اصلا ولش کن ارزششو نداري.......
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
&mmt, MASTER, GHAZALAK88, sylvester

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 آبان 1386 15:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط jey » سه شنبه 15 آبان 1386 22:14

مگه چند بار در سال سالروزش هست ما هروقت تلويزيون رو باز ميکنيم ميبينيم يه سرهنگ سپاهي داره خاطارتوش از ايراباس موشک خورده تعريف ميکنه

Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

949

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

توسط Reza 313 » سه شنبه 15 آبان 1386 22:26

jey نوشته است:مگه چند بار در سال سالروزش هست ما هروقت تلويزيون رو باز ميکنيم ميبينيم يه سرهنگ سپاهي داره خاطارتوش از ايراباس موشک خورده تعريف ميکنه


ممکنه فقط 2 یا 3 بارش را با ذکر دقیق زمان و شبکه ، عنوان بفرمایید .... :-o
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza 313 تشکر کرده اند:
MASTER, sylvester, &mmt

Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

949

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 22 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 29 اسفند 1384 14:31

آرشيو سپاس: 1621 مرتبه در 402 پست

توسط Reza 313 » سه شنبه 15 آبان 1386 22:32

amirhosssein نوشته است:مزخرف نگو! دقيقا پشتش يه f-14 بود. کار درستي کرد. تقصير جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران بود


خوشحال میشم مدارک و مستنداتی که باعث طرح این ادعا از سوی شماست را ببینم ...
احیانا شما اپراتو رادار وینسنس نبودید که اینقدر با اطمینان صحبت میکنید .... :-)

بنده منتظر ارائه مدرک هستم ....
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند ....

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Reza 313 تشکر کرده اند:
MASTER

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 آبان 1386 15:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط jey » سه شنبه 15 آبان 1386 22:39

ميدونيد قضيه اينطوري بوده توي جنگ شايعه شده بود اف14 هاي ايران مسلح به موشک هاي ضد کشتي شده اند بهمين دليل يک ناو با اون همه عظمت دو موشک حرارت ياب به سمت اف 14 شليک ميکنه که اف14 ايران با خاموش کردن ثانيه موتورش مسير دو موشک رو به سمت ايرباس فراهم ميکنه در نتيجه اين حادثه رخ ميده من دليل دارم دوربين هاي ناو وينسنس به قدري قوي هستند مثل تلسکوپ ميتونن يک شي فلزي رو  ببينند
در ثاني مگر براي زدن يک هواپيماي مسافربري احتياج به دو موشک مادون قرمز است؟
آيا اين با عقل جور در مياد؟
اگر هدف آمريکا ايرباس بوده ميتونسته با يک موشک عادي بزنش

اين نيروي هوائي ايران است که اين جور تمرين ها رو ندارند بارها نيروي هوا دريا آمريکا اين جور وقايع رو پيش بيني کردند
ولي توي ايران در صدا و سيما يک بيسواد مياد يه مشت حرف چرت ميزنه همه باور ميکنند

Rookie Poster

Rookie Posterno avatar
پست ها

22

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 12 آبان 1386 15:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط jey » سه شنبه 15 آبان 1386 22:54

حالا بدور از همه اين حرفا
اصلا آمريکا توي خليج فارس چه غلطي ميکنه
مگر هرکسي ميخواد رد بشه بايد توي دريا از آمريکا اجازه بگيره

راستي اصلا ميشه با اف 14 انتحاري به ناو بزني

يه چيز ديگر دولت آمريکا بهاي خون هر حسد رو چند ميليون تومن به پول ايران داده است و آيا همش دست باز مانده ها رسيده بود؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jey تشکر کرده اند:
M.Lawyer

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

987

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 27 دی 1385 22:16

محل سکونت

تهران-ميدان خراسان

آرشيو سپاس: 31 مرتبه در 24 پست

توسط jabbar sing » سه شنبه 15 آبان 1386 23:18

amirhosssein نوشته است:مزخرف نگو! دقيقا پشتش يه f-14 بود. کار درستي کرد. تقصير جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران بود


خواهش میکنم اگر نظری و یا اطلاعاتی در این زمینه دارید اون رو مودبانه تر مطرح کنید
گر نگهدار من انست كه من ميدانم
شيشه را دربغل سنگ نگه ميدارد


ياعلي مدد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jabbar sing تشکر کرده اند:
MASTER

Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

2653

تشکر کرده: 19 مرتبه
تشکر شده: 294 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 آبان 1385 15:26

آرشيو سپاس: 5825 مرتبه در 1558 پست

توسط moh-597 » پنج شنبه 17 آبان 1386 09:50

سلام به همه دوستان علل خصوص amirhosssein,

اولا که شما لطف کن مدارکتو در اين زمينه ارائه بده منم مثل رضا منتظر ارائه مدارک شما هستم هر چند که هيچ مدرکي دال بر گفته شما وجود ندارد


دوم  شما احتمالا جزء نيروي دريايي امريکا نيستيد شايد شما روي ناو وينسنس بوديد که انقدر با اطمينان صحبت مي کنيد

سوم  براي شما بسيار متاسف هستم که فکر مي کنيد ايران قصد حمله انتحاري رو داشته دوست عزيز اونوقتي که حمله انتهاري مي شد ماله جنگ جهاني دوم بود حالا اگر اف-14 تصميم به اين کارو هم بگيره در چندين کيلومتري پودرش مي کنن  :-o

چهارم بازهم براي شما متاسف هستم که فکر مي کنيد يک هواپيماي چند صد ميليون دلاري رو به همراه 300 مسافر بي گناه که تعداد زيادي از اونها هم بچه ها بودند مي فرستند روي هوا بعنوان طعمه   :-(

پنجم بازم برای شما متاسف هستم شما مطمئن هستید امریکا کار درستی کرد اون همه آدم رو از بین برد کاری به جمهوری اسلامی هم ندارم

ششم بازم هم براي شما متاسفم که حتي اونقدر ادب هم نداريد که بشه با شما بحث کرديد دمکراسي خيلي خوبه اما نه براي افرادي مثل شما و ...


اینم سندی دیگر از این جنایت وحشتانکبخاطر دلخراش بودن عکس بالا معذرت می خواهم


ديگه جاي هيچ بحثي نيست

و اما کاربر گرامي jey, منتظر اعلام زمان دقيق و شبکه پخش کننده هستم من در سالروز اين فاجعه خيلي پاي تلويزيون بودم يه مقدار صحبت شد و لي چيز خاصي نديدم چه برسه به اوقات ديگه

--------------------------------------

به کليه کاربراني که هميشه بدنبال جنجال هستند شديدا اخطار مي کنم که اگر مطلبي داريد و يا اگر مطلبي را مي خواهيد نقض کنيد حتما با مستندات باشه در بخش حماسه دفاع مقدس هر فردي که بخواهد در رابطه با شهدا مطلب گمراه کننده بدون مستندات ارسال کنه يا به مقام شهدا ( از هر جنس و قبليه اي هم که باشند ) توهين کنه با اون برخورد خواهم کرد شديد هم برخورد خواهم کرد خواه اين برخورد من به هر قيمتي هم تموم بشه
پاينده باد ايران زنده باد ايراني

وبلاگ من
http://www.iranian-airforce.blogfa.com

صفحه اینستاگرام
https://instagram.com/iranian_airforce_pilots_martyr

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب moh-597 تشکر کرده اند:
FARSHAD.ADL, MISSILE, MASTER

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

توسط Achilles » پنج شنبه 17 آبان 1386 11:13

amirhosssein نوشته است:مزخرف نگو! دقيقا پشتش يه f-14 بود. کار درستي کرد. تقصير جمهوري اسلامي و سپاه پاسداران بود


گیریم که یه اف 14 پشتش بوده که نبوده، بازم دلیل نمیشه که 300 نفر بی گناه رو قتل عام کنن

در ثانی بنظر شما دادن مدال شجاعت به اون افسری که موشک رو شلیک کرد چه توجیهی بنظر شما میتونه داشته باشه؟


اینو دیگه هر کسی میدونه که آمریکا برای به زانو در آوردن ایران اون هواپیما رو زد که بعد از اونم قطعنامه 598 توسط ایران پذیرفته شد.اینجو ر طرفداری های کورکورانه از آمریکا تنها بوسیله دو دسته از مردم گفته میشه:

دسته اول کوتوله های سیاسی هستند که از روی نادانی و جهل طرفداری میکنن که میشه گفت انشا الله خدا بهشون چشم بصیرت بده

دسته دوم فاحشه های سیاسی هستن که هیچ امیدی بهشون نیست

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Achilles تشکر کرده اند:
Reza 313, MISSILE

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان