در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

«نصب حجرالاسود» سريع‌ترين انيميشن جهان مي‌شود

توسط Leila » پنج شنبه 14 تیر 1386 23:50

خبرگزاري فارس: توليد سريع‌ترين انيميشن جهان در مركز هنري صبا، همزمان با سالروز ولادت حضرت‌فاطمه زهرا(س) و در سال اتحاد ملي و انسجام اسلامي با موضوع نصب حجرالاسود توسط پيامبر اسلام از اذان صبح امروز آغاز شد.
  

به گزارش خبرگزاري فارس، اين انيميشن به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) از اذان صبح امروز تا اذان مغرب و با موضوع اتحاد ملي و انسجام اسلامي با مدت زمان 3 دقيقه توليد مي‌شود.
بنابر اين گزارش، يك گروه 23 نفره داراي تمام تخصص‌هاي فني موسيقي، افكت، طراحي دستي و خروج از شبكه در اين پروژه مشغول كار هستند كه 7 نفر در سايت دستي،7 نفر سايت كامپيوتر،8 نفر سايت شبكه و خروجي 4 نفر،يك نفر مدير پروژه،يك نفر نويسنده، يك نفر موسيقي و دو نفر افكت به فعاليت مي‌پردازند.
مقصود نعيمي ذاكري رئيس مركز صبا در گفت‌و‌گو با خبرنگار سينمايي فارس درباره پيش زمينه ساخت سريع‌ترين انيميشن جهان، ابراز داشت: از موقعي كه مسئوليت‌ مركزصبا بر عهده گرفتم، مجموعه مطالعاتي در حوزه انيميشن صورت گرفت كه به ميزان شناخت ما از سخت افزارها و نرم‌افزارها، كمك كرد و همين‌طور موجب شد تا شناخت بيتشري روي نيروي انساني اين زمينه در سطح ايران به دست آوريم كه بر اين اساس مطلع شديم كه بخش عظيمي از انرژي‌هاي انيمشن در شهرستان هستند كه بهره‌برداري به صورت واقعي از آنها صورت نمي‌گيرد و حتي ممكن است اين عدم توجه مسير كاري و توانايي آنها را تغيير بدهد.
وي افزود: اين عدم توجه به نيروهاي شهرستاني و دستور اكيدي كه آقاي ضرغامي براي آن داد‌ه‌ا‌ند، به ما كمك كرده تا اين توانايي‌ها را در ابعاد خوبي مورد بررسي قرار بدهيم و به همين جهت، زواياي گوناگوني پيش ‌روي ما باز شده است.
نعيمي ادامه داد: يك زمينه‌اش اين بود كه اين نيروي انساني گسترده بايد كار داشته باشند و پشتيباني،ترغيب و تشويق شود تا اعتماد به نفسش افزايش يابد و باور كند كه توسط مسئولين مربوطه مورد حمايت قرار مي‌گيرد. در اين راستا، يكي از راهكارها اين بود كه ما دستيابي آنها را به نرم‌افزار و سخت‌افزار آسان كنيم كه در دستور كارمان قرار گرفته است.
وي گفت: جنبه ديگر، آموزش جامعه است كه با امكاناتي كه در اين زمينه، مركز صبا،دانشكده صدا و سيما وجود دارد و اساتيد مختلفي هم داريم كه همگي مي‌توانند كمك كنند تا آموزش هم سير خود را داشته باشد. در بخش ترغيب، تهييج و ايجاد اعتماد به نفس، يكي ازپيشنهادهايي كه در مركز صبا مورد توجه قرار گرفت، اين بود كه ما توانايي جوانهاي ايران را به اطلاع مردم برسانيم و هم به رخ جهان بكشيم و اين محور سبب شد تا ما به سراغ طرح "سريع‌ترين انيميشن دنيا" برويم.
نعيمي متذكر شد: ما با موسسه گينس وارد مذاكره و مكاتبه شديم و آنها اعلام كردند كه اگر بخواهند موضوع كار ما را بررسي كنند، يك دامنه زماني بيش از 6 ماه را در نظر مي‌گيرند و با توجه به اينكه ما مي‌خواهيم اين طرح را در 14 تيرماه انجام بدهيم، آنها اعلام كردند هيئت داوري را اعزام نمي‌كند،اما هيئت داوري را كه ما در تركيبي شامل يك پليس،يك شهردار،يك قاضي و سه متخصص داشته باشيم، مي‌پذيرند كه ما تشكيل آن را در دستور كار قرار داديم و الان ناظر توليد ما هستند.
وي ادامه داد: نكته‌اي كه اينجا حائز اهميت است، اينكه سه متخصص انيميشن ما از نيروهاي شهرستاني و از همدان، سراب، بروجرد هستند و دو نفر آنها درجه دكترا دارند.
رئيس مركز صبا گفت: اين توليد در مركز صبا از يك ماه و نيم به بحث و بررسي و فكر گذاشته شد و ما موضوع توليدمان را پيام رهبرمعظم انقلاب مبني بر اتحاد ملي و انسجام اسلامي قرار داديم و موضوع را در زمينه تاريخ اسلام و نصب حجرالاسود توسط پيامبر اعظم(ص) برگزيديم.
نعيمي گفت: زمان تخميني كه ما براي اين انيميشن محاسبه كرده‌ايم، 3 دقيقه و 30 ثانيه است و يك ركورد در جهان ثبت شده كه در كانادا ظرف 6 ساعت يك دقيقه انيمشن ركورد گيري شده است و با محاسبه‌اي كه ما انجام داديم، از اذان صبح تا اذان مغرب در زمان 16 ساعت و 45 دقيقه اين ركورد شكسته مي‌شود و روش اين كار اسكچ يا طراحي سريع يا طراحي پر خطوط است و تك رنگ با والورهاي قهوه‌اي است.
وي در پايان متذكر شد: چيزي كه براي ما به شدت مهم است،اين است كه اين توليد در سطح جهاني مطرح شود و پيام صلح و همبستگي در ضمير اين قصه، نهفته است كه اين پيام براي ما حائز اهميت است، ضمن اينكه نيروهاي جوان ما در حوزه انيمشن احساس خوبي دارند كه در سطح جهان توانايي خودشان را به نمايش گذاشتند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان