در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

رئيس، روز سوم و پارك‌وي جان سالم به در بردند

توسط Leila » شنبه 16 تیر 1386 01:09

با تلاش‌هاي نهادهاي قانوني، قضايي و انتظامي كشور، متوليان و مسئولان سينمايي و شهري و اهالي سينما، از يك‌ماه پيش تاكنون، بازار قاچاق فيلم‌هاي ايراني، مهار شده است.
    به گزارش فارس، پس از توزيع نسخه قاچاق فيلم اگه ميتوني منو بگير(شاهد احمدلو) كه حدود يك ماه پيش اتفاق افتاد، هيچ فيلم جديد ايراني ديگري وارد بازار قاچاق سي دي نشده است و اين نشان‌دهنده نتيجه دادن اقدامات پيشگيرانه و نيز مؤثر افتادن اقدامات اجرايي جهت مبارزه و برچيدن بساط قاچاق فيلم‌هاي ايراني است.  

    بنا بر اين گزارش، پس از توزيع نسخه‌ قاچاق فيلم‌هاي نقاب(كاظم راست‌گفتار)، سنگ‌،كاغذ، قيچي(سعيد سهيلي) و اگه ميتوني منو بگير»(شاهد احمدلو) كه با اعتراض سازندگان اين فيلم‌ها همراه بود و حتي در اين راستا يك گردهمايي اعتراض آميز نيز در يكي از سينماهاي تهران برپا شد، فيلم ديگري وارد اين شبكه نشده است، در حاليكه فيلم هاي در حال اكران نيز از جذابيت و اهميت براي عموم مردم برخوردار هستند و همين ويژگي، بنابر قاعده شوم قاچاقچيان دندان طمع آنها را به اين فيلمها تيزتر مي‌كند.
    بنابراين گزارش، از تاريخ توزيع «اگه ميتوني منو بگير» در بازار قاچاق، دقيقا يك ماه مي گذرد و در اين مدت، فيلم‌هايي چون پارك‌وي(فريدون جيراني)، آرامش درميان مردگان (مهرداد فريد)، دنياي آينده (احمدرضا جغتايي) ، گرداب (حسن هدايت) ، روز سوم(محمدحسين لطيفي) ، رئيس (مسعود كيميايي) و پيك‌نيك در ميدان جنگ(سيدرحيم حسيني) اكران شده كه خوشبختانه تا اين لحظه هيچگونه كپي غيرمجاز از اين فيلم‌ها به دست نيامده است كه اين مسأله به ويژه در مورد پارك وي، روز سوم و رئيس، حائز اهميت است. مروري بر چند اتفاق مهم كه به مهار شبكه قاچاق فيلم‌هاي ايراني تاكنون انجاميده، حائز اهميت است؛
    
    ** دستور ويژه قاليباف براي مقابله با قاچاق فيلم‌هاي سينمايي
    22 خرداد: شهردار تهران با صدور دستور ويژه‌اي به شهرداران مناطق 22 گانه و مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران خواستار برخورد جدي با تمامي دست‌فروشان فيلم‌هاي سينمايي در سطح شهر شد.
    در پي اعتراض خانه سينما به تكثير غيرقانوني فيلم‌هاي سينمايي و به منظور دفاع از كيان صنعت ملي سينما، شهردار تهران اقدام به ابلاغ اين دستورالعمل به شهرداران مناطق و مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران كرده است.
    مديركل فرهنگ معاونت امور اجتماعي و فرهنگي شهرداري تهران خاطرنشان كرد: در راستاي اجراي اين دستورالعمل شهرداري‌هاي مناطق و شركت ساماندهي با تمام توان با دستفروشان فيلم‌هاي سينمايي به صورت VCD,DVD و VHS برخورد خواهند كرد.
    جوزاني تصريح كرد: شهرداري تهران با اين اقدام، تلاش خواهد كرد كه گامي هرچند ناچيز در تعامل هنرمندان و دست‌اندركاران شريف صنعت سينما كه برخواسته از جايگاه فرهنگي و اجتماعي اين نهاد عمومي است، بردارد.
    
    ** كشف 300 هزار سي‌دي قاچاق سينماي ايران در خيابان بهار جنوبي
    22خرداد: 300 هزار نسخه فيلم سينمايي غيرمجاز روز دوشنبه از يك مركز در بهار جنوبي تهران كشف شد.
    سيدغلامرضا موسوي سخنگوي اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع كنندگان فيلم سينمايي ايران ضمن اعلام خبر فوق افزود: در اين عمليات كه توسط گروه‌هاي پيگيري اتحاديه و با همكاري پليس امنيت تهران صورت گرفت علاوه بر 300هزار نسخه DVD و CD كه به صورت غيرمجاز تكثير شده بود نزديك به 50هزار عكس، ليبل و مقواي ويژه DVD كشف شد.
    وي ادامه داد: با توجه به اينكه اغلب اين كشفيات به صورت DVD تكثير و بسته بندي شده بود، كف ارزش آن 6 ميليارد ريال برآورد مي‌شود. اين تعداد فيلم و مواد تبليغاتي آن توسط شش وانت‌بار به مراكز ذي‌صلاح ارسال شد.
    
    ** معلم: تحرك خانه سينما، اقدامات مفيد نهادهاي قانوني را به دنبال داشت
    23 خرداد: دومين نشست كميته ساماندهي اعتراضات صنوف سينما به ناامني بازار محصولات فرهنگي هنري در سالن اجتماعات خانه سينما، اهداف اصلي برگزاري اين تجمع صنفي تشريح و خواسته‌هاي سينماگران درباره اين نشست اعلام شد.
    در ابتداي اين جلسه، علي معلم ضمن اعلام تاريخ و ساعت برپايي اين تجمع، گفت: اين تجمع ساعت 30/10 صبح سه‌شنبه آينده در باغ فردوس برپا خواهد شد و اميدوارم اين تجمع و هشدار، منجر به آغاز اقدامات مفيد و ريشه‌دار در مورد قاچاق فيلم و ديگر مسائل مربوط به سينما شود.
    معلم ادامه داد: همچنين توجه رسانه‌ها به اين تجمع از اين حكايت دارد كه عزمي مشروع و قانوني در خانه سينما ايجاد شده است عزمي كه جامعه فرهنگي كشور به آن حساس است و همه خواهان برخورد با موضوع قاچاق و حفظ حقوق سينماي ايران هستند.
    نايب رئيس هيئت مديره خانه سينما، در ادامه با اشاره به حضور تمام ارگان‌ها و نهادهاي كشوري در اين تجمع، گفت: تمام مسئولان كلان نظام و مديران عالي‌رتبه كشوري، در اين مبارزه با ما همراه هستند و از اكنون اميدواريم شاهد حضور مقامات مجلس شوراي اسلامي، شوراي شهر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين تجمع باشيم.
    معلم افزود: اين تجمع در واقع، جهت تعميق اين مبارزه خواهد بود و اميدواريم كه علاوه بر اجرايي شدن تصميمات نهادها در اين مبارزه، تمام نهادهاي مسئول در اين مقطع بحراني و حساس كه بسياري از هنرمندان را دل‌شكسته كرده و حيات هنري آنها را در معرض تهديد قرار داده است، به امر حمايت از توليد فرهنگ در اين جامعه كمك كنند.
    
    ** اختري: بستر لازم را براي مبارزه با قاچاق فيلم‌هاي سينمايي فراهم مي‌كنيم
    23 خرداد: رئيس جديد كميسيون فرهنگي مجلس در نخستين گفت‌وگوي خود، ضمن اشاره به لزوم اولويت‌بندي فعاليت اين كميسيون، اعلام كرد: در كميسيون فرهنگي تلاش مي‌كنيم بستر لازم براي مبارزه با قاچاق فيلم فراهم شود.
    عباسعلي اختري درباره سرنوشت لايحه مبارزه با قاچاق فيلم در مجلس، گفت: اين لايحه بررسي خواهد شد و براساس آن شرايطي را به‌وجود خواهيم آورد كه براساس آن، در صورتي كه فيلم توليدي حق يك موسسه و فرد باشد، ديگري حق تعدي به آن را نداشته باشد و مسئولين قضايي و اجرايي ملزوم به برخورد با تعدي‌كننده باشند.
    وي افزود: البته برخورد با قاچاق، مربوط به كميسيون فرهنگي نيست بلكه اين كميسيون، مسائل مربوط به فيلم مجاز و غير مجاز را بررسي مي‌كند و براي آن شرايطي را مشخص مي‌كند، اما در هر حال، اين طرح بايد در كميسيون فرهنگي بررسي شود و اكنون نظر مشخصي نمي‌توان درباره آن صادر كرد.
    
    **‌ديدار اعضاي شوراي مركزي اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع‌كنندگان سينماي ايران با سرادار رادان
    24 خرداد ؛ اعضاي شوراي مركزي اتحاديه تهيه‌كنندگان و توزيع‌كنندگان سينماي ايران در ديدار با سرادار رادان حضور يافتند كه برخورد سردار رادان در نشست ويژه با اعضاي اتحاديه تهيه‌كنندگان، بسيار خوب و دوستانه بود و اين باعث دلگرمي و اميدواري تهيه‌كنندگان سينماي ايران شد.
    در اين نشست تهيه‌كنندگان سينماي ايران ابتدا مشكلات خود را بيان كردند و بحث‌هايي در زمينه توزيع‌فيلم و عرضه غيرمجاز مطرح شد كه مهم‌ترين آنها، سازماندهي دقيق عليه شبكه قاچاق ويدئويي، بحث درباره وضعيت فعلي شبكه رسمي ويدئويي كشور، از دست رفتن اكران شهرستان‌ها براي تهيه‌كنندگان و وضعيت فعلي تهيه‌كنندگان خطرناك شدن سرمايه‌گذاري در سينماي ايران بود.
    سردار رادان برخورد بسيار خوبي با تهيه‌كنندگان داشت و به آنها گفت كه: من با مشكلات تهيه‌كنندگان آشنا هستم و سعي مي‌كنم كه همه نگراني‌هاي شما رفع شود.
    مرتضي شايسته در مورد درخواست‌هاي تهيه‌كنندگان از سردار رادان، گفت:‌ در اين نشست تهيه‌كنندگان درخواست‌هايي را هم مطرح كردند، كه از جمله اين درخواست‌ها، مي‌توان به تشكيل واحد ويژه تخصصي در نيروي انتظامي براي امر مبارزه با قاچاق و سرقت فيلم‌هاي سينمايي در تمام استان‌ها با فرماندهي پايگاهي در استان تهران، به‌طوري كه عمليات كارآگاه و عملياتي را با هم انجام دهند، اشاره كرد.
    وي افزود: درخواست ديگر، سركشي دائم به فروشگاه‌ها و مغازه‌هاي مجاز يا غير مجاز است و همچنين سركشي به كارخانه‌ها و مراكز تكثير عمده، همراه انجام يكسري كارهاي اطلاعاتي عميق و اساسي براي گشايش كساني كه سرنخ اين قضايا را برعهده دارند، كه در اين نشست، همه اين درخواست‌ها همه مطرح شد.
    مرتضي شايسته در ادامه به برخورد قاطع سردار رادان اشاره كرد و گفت: به گفته سردار رادان، از اين پس هر فروشگاهي كه يك فيلم قاچاق در آن وجود داشته باشد، به علت نگهداري كالاي دزدي پلمپ خواهد شد.
    وي ادامه داد: سردار رادان،بيانات و نظرات خوبي در اين زمينه داشت كه اين نظرات، بسيار اميدواركننده بود و با حركت‌هايي كه اخيراً از سوي نيروي انتظامي در طرح امنيت اجتماعي ديديم، فكر مي‌كنيم كه مبارزه با قاچاقچي‌ها، سارقان و فروشندگان آثار سينمايي با شدت ادامه يابد، چون در صورت عدم انجام اين كار، شايد تا يك سال ديگر اصلاً سينمايي نداشته باشيم.
    شايسته ادامه داد: ايشان براي هماهنگي با فرماندهان ساير بخش‌هاي تلويزيوني، اعلام آمادگي كرد و با سخنانش اميدها را در زمينه قاطعيت مبارزه با قاچاقچيان افزايش داد، چون تا به حال هم تنها برخورد جدي با دزدان سينماي ايران، توسط نيروي انتظامي و پليس امنيت عمومي استان تهران رخ داده است.
    
    ** برخورد با سرشبكه‌هاي قاچاق؛ در اولويت راهكارهاي قضايي مبارزه با قاچاق فيلم
    28خرداد: جلسه‌ بررسي و اتخاذ راهكارهاي قضايي درخصوص برخورد قاطع با عوامل تهيه و توزيع غيرمجاز محصولات سينمايي و رايانه‌اي با حضور مسوولان قضايي، انتظامي، فرهنگي و نظام‌هاي صنفي مرتبط با موضوع مزبور در دادستاني كل كشور برگزار شد.
    در اين نشست ضمن بحث و تبادل نظر دستگاه‌هاي ذيربط و ارايه‌ راهكارهاي عملياتي، بر ضرورت اتخاذ تدابير قاطع پيشگيرانه، هماهنگي بيش از پيش ارگان‌هاي انتظامي ،قضايي و صنفي و ارتقاي آگاهي و اطلاع‌رساني به منظور صيانت همه‌جانبه از محصولات فرهنگي، نرم‌افزاري و سينمايي تاكيد شد.
    حسين ذبحي، معاون قضايي دادستان كل كشور با اشاره به ضرورت ورود دادستاني كل كشور به عنوان مدعي‌العموم و به منظور صيانت از حقوق عامه و جلوگيري از اضرار به صنوف فرهنگي، تصريح كرد: نظام‌مند شدن برخورد با متخلفين و اخلال‌گران عرصه‌ مالكيت معنوي و فكري به منظور اطمينان و اعتماد توليدكنندگان آثار علمي و فرهنگي به حفظ حقوق حقه ايشان در اين مقطع بسيار ضروري است و دادستاني كل به منظور هماهنگي هرچه بيشتر دستگاه‌هاي مربوطه تدابير مقتضي را اتخاذ خواهد نمود و با تشكيل كميته‌اي مركب از نمايندگان ارگان‌هاي ذيربط، به طور جدي موضوع را پي‌گيري خواهد كرد.
    وي گفت: اگرچه مقررات جاري در اين خصوص از شدت و حدت لازم برخوردار نيست ولي در صورتي كه با قاطعيت پي‌گيري شود، حداقل براي ايجاد روند كاهنده در اين مقوله كفايت خواهد كرد.
    ذبحي در ادامه افزود: بي‌ترديد رويكرد قضايي و اعمال مجازات وجهي از تدابير بازدارنده است كه بايد معمول داشته شود اما نظر به اين‌كه عمومآ انگيزه‌ مجرمانه مرتكبين و تهيه و توزيع‌كنندگان غيرمجاز اين محصولات، سودآوري مادي است، بايد توسط متضررين و مدعيان (اعم از حقيقي و حقوقي) مطالبه ضرر و زيان صورت گيرد و به نوعي هزينه‌ مالي ارتكاب اين جرايم، عناصر فرصت‌طلب را از تخلف باز دارد.
    وي برخورد با سرشبكه‌ها و عوامل ريشه‌اي و اصلي رادر اولويت دانست و تاكيد كرد: ضمن جمع‌آوري توزيع‌كنندگان خياباني اين محصولات بايد فضايي ايجاد شود كه اولا جامعه به سراغ اين محصولات غيرمجاز نرود و ثانيا توزيع‌كنندگان آن‌قدر عرصه را بر خود تنگ ببينند كه مجالي براي اعمال خلاف خود نيابند.
    وي افزود: بر همگان محرز است كه تداوم شرايط موجود موجب اختلال در توليد محصولات فرهنگي و خسارات فراوان به فعالان اين عرصه مي‌شود و بايد به نوعي مجازات اعمال شود كه واجد حداكثر جنبه‌ي بازدارندگي باشد. وي از متضررين و خسارت‌ديدگان اين حوزه‌ها خواست ادعاي ضرر و زيان و مطالبه خسارت كنند.
    
    ** قطعنامه اولين گردهمايي سينماگران در دفاع از حقوق سينماي ايران  

    29 خرداد؛ اولين گردهمايي سينماگران در دفاع از حقوق سينماي ايران با صدور بيانيه‌ در دفاع از حقوق سينماي ايران، به پايان رسيد. در اين بيانيه آمده است: خدشه بر كيان اين سينما، هدف اصلي باندهاي تبهكار اقتصادي و ضد فرهنگي است.
    در اين بيانيه آمده است: چند سالي است كه زالوي قاچاق به شريان‌هاي حياتي سينماي ملي ايران چنگ انداخته است و آخرين رمق‌هاي سينماي نجيب و مظلومانه ايران را بيرحمانه مي‌مكد. چنين حركت سازمان‌يافته و برنامه‌ريزي شده‌اي كه روزبه‌روز به ابعاد آن افزوده مي‌شود، آشكارا نابودي اصلي‌ترين عنصر شاخص فرهنگ و هنر در جمهوري اسلامي ايران را كه همانا سينماي ملي است، هدف قرار داده است.
    در برخي از بندهاي اين قطعنامه اعلام شد:
    - قاچاق محصولات سينمايي به وضعيتي رسيده است كه جز با اقدام عاجل و ضربتي از سوي نهادهاي امنيتي، راهي براي امحاء و نابودي شبكه هاي مخوف و فعال در اين عرصه وجود ندارد لذا از وزارت اطلاعات مي‌خواهيم از توان و قابليت خود براي انهدام شبكه‌ها و افرادي كه به تاراج حقوق سينماي ايران مشغولند مجدانه اقدام نمايد.
    - از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي متوقعيم كه براي جبران خسارات فراواني كه در اين ساليان به سينماي ايران وارد شده و براي اثبات عزم خود در دفاع از حقوق سينماگران هرچه سريع‌تر صندوق حمايت از سينماي ايران را جهت تعريف و جبران زيان‌هاي وارده راه‌اندازي نمايد.
    - از مجلس شوراي اسلامي تقاضاي جدي داريم كه به عنوان يك ضرورت ملي و معوقه، تصويب قانون تأسيس سازمان حقوق و مالكيت معنوي را در دستور كار خود قرار دهد و باتأمل جدي و فوري بر قوانين ناكارآمد فعلي در برخورد با عناصر و شبكه هاي قاچاق محصولات فرهنگي و تضييع كنندگان حقوق سينماي ايران ما را ياري رساند.
    - از قوه قضاييه مي‌خواهيم به عنوان وظيفه ذاتي آن قوه، در برخورد با شبكه ها اشخاص، سازمانها و نهادهايي كه حقوق سينماي ايران را به يغما مي برند رويه اي فعال، قاطع و بي اغماض را در پيش گيرد.
    - از نيروي انتظامي درخواست مي‌كنيم كه با اتخاذ تدابيري ويژه ضمن برخورد با عوامل خرده‌پا و معلول در شبكه قاچاق، از طريق شناسايي و دستگيري عوامل اصلي و سرمنشأ اين باندهاي مافياي، معضل قاچاق را از سرچشمه تا انتها بخشكاند.
    - از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تقاضاي جدي داريم كه جهت نهادينه كردن حقوق سينماي ايران و جلوگيري از نمايش هاي غيرمجاز آثار سينمايي كه توسط نهادهاي دولتي يا وابسته به آن همچون: هواپيمايي جمهوري اسلامي، قطارهاي مسافري، شبكه هاي حمل و نقل بين شهري، آموزش و پرورش، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، هتلها، مراكز تفريحي و دانشگاه ها و.... كه كرارآ و بدون قرارداد و پرداخت حقوق به صاحبان اثر صورت مي‌گيرد، قاطعانه جلوگيري كرده و نهادهاي مربوطه را موظف به پرداخت خسارت وارده به سينماي ايران كند.
    - از صدا و سيماي جمهوري اسلامي ياران، مي‌خواهيم ضمن جلوگيري از ترويج و تبليغ سينماي آمريكا در رسانه ملي سهم واقعي و درخور سينماي ملي ايران را چه از حيث تبليغ آثار و چه از حيث پرداخت حقوق نمايش محصولات سينماي ايران بازنگري كرده و ضمن رعايت عادلانه حقوق اين سينما به نقشي كه در ايجاد تناسب ميان هزينه‌هاي توليد و تبليغات دارد، توجه كند ضمنا وظيفه خود را در آگاه‌سازي جامعه نسبت به حرمت شرعي استفاده از كپي‌هاي قاچاق مورد توجه بيشتر قرار دهد.
    - توقع داريم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با حمايت از شبكه هاي رسمي و قانوني تكثير و توزيع ويديويي و توجه به معضلات و مشكلات اين حوزه جهت قانونمند و توانمندتر شدن آنان براي مقابله با شبكه هاي زيرزميني و غيرقانوني به تدابير تازه بيانديشد.
    9- تضييع حقوق سينماي ايران در خارج از كشور از معضلات جدي سينماي ايران است كه به انحاء مختلف توسط شبكه هاي ويديويي و كانال هاي ماهواره اي مورد تعرض و آسيب قرار مي گيرد. لذا از وزارت امورخارجه درخواست مي‌كنيم جهت احياي حقوق سينما و شهروندان ايراني، كارشناسي و اقدام لازم را در برنامه كار خود قرار دهد.
    در پايان آمده است: سينماگران، هنرمندان و ياران سينماي ايران از شما سپاسگزاريم و قدردان حضور مقتدرانه وباشكوه شما هستيم.
    براساس اعلام خانه سينما، اعتراض سينماي ايران در دفاع از حقوق خود تا حصول پاسخ به درخواست هاي مشروع حقه‌اي كه دراين گردهمايي اعلام شد، ادامه خواهد داشت و خانه سينما بر عهده خود مي‌داند با تشكيل كميته ويژه‌اي مطالبات سينماگران ايران در اين گردهمايي را پيگيري و نتايج حاصله را در دومين گردهمايي بزرگ خويش در روز ملي سينما به اطلاع افكار عمومي و سينماگران عزيز برساند.
    
    ** با قدرت شبكه رسمي ويدئويي ؛ مردم رغبتي به خريد سي‌دي قاچاق ندارند
    دوم تير: مسعود ده‌نمكي گفت: پخش CD «اخراجي‌ها» توسط شركت دنياي هنر با استقبال وسيعي روبرو شد و در هفته اول صد و پنجاه هزار نسخه از اين فيلم به فروش رفت كه در نوع خود ركود جديدي محسوب مي‌شود. اين قضيه پس از توزيع سي‌دي‌هاي قاچاق فيلم «اخراجي‌ها» در ماه ارديبهشت، نشان از تغيير رويكرد عمومي داشت و اين‌كه راهكارهاي اجرايي مؤسسه رسانه‌هاي تصويري و ساير مؤسسات ويدئورسانه پس از چند ماه استمرار نتيجه داده و مردم آنچنان رغبتي براي تهيه نسخه‌هاي قاچاق فيلم‌ها ندارند.
    
    ** داروغه‌زاده؛ دبير ستاد هماهنگي مبارزه با سرقت و تكثير غيرمجاز شد
    چهارم تير: «داروغه‌زاده» جايگزين «اسدالهي» شد. او با حكم معاون امور سينمايي وزير ارشاد به عنوان دبير ستاد هماهنگي مبارزه با سرقت و تكثير غيرمجاز آثار سينمايي منصوب و مشغول به كار شد و از لحظه حضور وي در اين ستاد، خوشبختانه، بازار قاچاق به طور كامل مهار شده است.
    محمدرضا جعفري جلوه در حكم انتصاب داروغه‌زاده آورده است: اصلاح و تحكيم زير ساخت‌هاي قانوني، همدلي و اتحاد مثال زدني اهالي سينماي ايران و همكاري گسترده نهادهاي انتظامي و محاكم قضايي براي مقابله مستمر با عوامل و عناصر مخرب و تهديد كننده اقتصاد سينماي ايران به‌ويژه پديده شوم تكثير و عرضه غيرقانوني آثار سينمايي، فصل تازه اي را در مسير شكوفائي و بالندگي سينماي ايران براي دستيابي به افق‌هاي متعالي و خنثي نمودن توطئه شوم باند هاي تبهكار و مخالفان سينماي ملي رقم زده است.
    در ادامه اين حكم آمده است: ضمن قدرداني از مساعي و مجاهدت‌هاي قابل تحسين صورت گرفته توسط ستاد هماهنگي مبارزه با سرقت و تكثير غيرمجاز آثار سينمايي و سمعي و بصري از بدو شكل‌گيري تاكنون، به موجب اين حكم جنابعالي را باتوجه به تجارب و شايستگي لازم به عنوان دبير ستاد هماهنگي مبارزه با سرقت و تكثير غيرمجاز آثار سينمايي و سمعي و بصري در اين معاونت منصوب مي‌نمايم.
    جعفري جلوه در انتهاي اين پيام، آورده است: اميد است با بذل همكاري ساير مديران و مشاوران محترم ضمن استفاده از ظرفيت‌ها و اهرم‌هاي قانوني كليه سازمان‌ها و نهادهاي همكار، شاهد برداشتن گام‌هاي جدي و قابل‌اعتنايي در راستاي سالم‌سازي و ايمني اين عرصه باشيم.
    در اين راستا، البته پخش‌كنندگان اين فيلم‌ها اقدامات گسترده‌اي را براي جلوگيري از توزيع سي‌دي‌هاي اين فيلم‌ها انجام داده‌اند اما قطعا اتفاقات مهمي كه در يك‌ماه گذشته، در زمينه «مبارزه با شبكه قاچاق و عرضه غيرمجاز فيلم‌هاي ايراني» صورت گرفت؛ در ركود و مهار بازار قاچاق مؤثر بوده‌است.


ksabz
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان