در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

پورنوگرافي جاي «سينما» را در بغداد گرفته است

توسط Leila » يکشنبه 24 تیر 1386 01:06

خبرگزاري فارس: سقوط دولت صدام حسين و حمله آمريكا به عراق نه تنها خشونت كه مسائل غير اخلاقي را نيز در اين كشور ترويج داد، اكثر سينماهاي بغداد هم اكنون فيلم‌هاي غيراخلاقي و پورنوگرافي نشان مي‌دهند و اين درحالي است كه برخي ديگر از سينماها در بمباران‌ها از بين‌ رفته‌اند.
  

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روزنامه يو‌اس‌اي‌تودي، طي دهه‌هاي 70 و 80، سينماي سميراميس بعنوان اصلي‌ترين سالن نمايش بغداد بود كه آن نسل از مردم عراق را با جديدترين فيلم‌ها از «اينديانا جونز» گرفته تا «بتمن» سرگرم مي‌كرد ولي در پي حمله آمريكا به عراق «سميراميس» نيز در پي سالن‌هاي نمايش ديگر نيز پس از 38 سال بسته شد.
«سعيد سمير»، مدير سينماي «سميراميس» گفت: صنعت سينمايي در بغداد و سراسر عراق «بر باد رفته» است.
به گزارش «يو اس‌ اي تودي»، اين سالن نمايش با هزار و 800 صندلي در فضاي جنگ و خشونت مجبور است تا هر روزه تحت حكومت نظامي ساعت سه بعدازظهر تعطيل كند و مردم نيز در چنين فضايي مجبورند تا نسخه دي‌وي‌دي فيلم‌ها را در خانه تماشا كنند.
به نوشته «يو اس‌ اي تودي»سمير سعيد در حالي به اين مطلب اشاره مي‌كرد كه تنها 12 نفر در سينما مشغول تماشاي نسخه قاچاق فيلم «مرد عنكبوتي 3» بودند!.
وي گفت: اميد نداريم كه همه چيز بهتر شود، ما به شدت از اين تصميم ناراحتيم، ولي متاسفانه هيچ راه چاره ديگري نداريم.
سمير افزود: البته مشكلات در سينماي سميراميس از نيمه دهه 90 با پر شدن بازار از فيلم‌هاي قاچاق آغاز شد، به مرور از تعداد سينماروها كاسته شد و صنعت سينما به تدريج از رونق افتاد و كم كم سالن‌ها ديگر نتوانستند فيلم‌هاي به روز و دسته اول نشان دهند زيرا نمي‌توانستند از عهده هزينه 20 هزار و 25 هزار دلاري فيلم‌ها بر‌آيند و به مرور سينماها نيز به محل نمايش فيلم‌هاي قاچاق تبديل شدند.
سمير گفت: سقوط دولت صدام حسين و حمله آمريكا به عراق نه تنها خشونت كه مسائل غير اخلاقي را نيز در اين كشور ترويج داد، اكثر سينماهاي بغداد هم اكنون فيلم‌هاي غيراخلاقي و پورنوگرافي نشان مي‌دهند و اين درحالي است كه برخي ديگر از سينماها در بمباران‌ها از بين‌ رفته‌اند.
«سعيد سمير» كه مدت زمان زيادي به عنوان مدير سينمايي تجربه كاري دارد در ادامه گفت: حداكثر تعدادي كه اين روزها در سينما حضور مي‌يابند، 50 نفر است كه بسياري از آنها اصلا براي تماشاي فيلم نمي‌يابند بلكه تنها به منظور آنكه بتوانند چند ساعتي را در سالن‌هاي كولر دار سينما و در فضايي جدا از جنگ و خون‌ريزي سپري كنند، به سينما مي‌آيند.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان