در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

موارد مهم در انتخاب اسكنرها

توسط DJ.HAMED » چهارشنبه 27 تیر 1386 23:02

دنیای اقتصاد-انتخاب يک اسکنر به عواملی متفاوتی نظير: کيفيت خروجی، سرعت و قيمت آن بستگی دارد.

خوشبختانه اکثر اسکنرهايی که دارای قيمت متعادل و مناسبی هستند از امکانات پيشرفته‌ای مانند: دقت 2400 نقطه در اينچ (dpi)، آداپتورهای transparency و پورت‌های USB 2.0 بهره می‌گيرند. اغلب اسکنرهايی که با کاربرد خانگی و غيرحرفه‌ای طراحی شده‌اند، دارای دقت تصويری معادل 2400 نقطه در اينچ بوده که کاربران را قادر می‌سازد با کيفيت مناسب، تصاوير مورد نظر خود را اسکن كنند. توليد کنندگان در مقابل ايجاد تغييرات در عناصر سخت افزاری استفاده شده در اسکنرها، سعی مي‌كنند با ارائه امکانات جانبی، زمينه استفاده آسان از آنان را فراهم كنند. مثلا شرکت HP، با افزودن يک تغذيه‌کننده عکس 4 در 6 اينچ، امکان اسکن سريع تصاوير را در اختيار کاربران قرار داده است. اين در حالي است كه اکثر سيستم‌های عامل جديد، دارای امکانات مناسب نرم افزاری بمنظور حمايت و به‌کارگيری پتانسيل‌های ارائه شده توسط اسکنرها هستند.
پارامترهای زير همان‌هايي هستند كه بايد در زمان انتخاب يک اسکنر در نظر گرفت:
اسکنرهای تخت پاسخگوی اکثر کارها هستند. استفاده از اسکنرهای تخت آسانتر بوده و دارای قابليت لازم در رابطه با اکثر کاربردها، هستند.
اسکنرهای دستی برای کاربرانی که قصد اسکن مطالب کوتاه خود را دارند، بسيار مناسب هستند. مثلا دانشجويان و وکلا می‌توانند با استفاده از اين نوع از اسکنرها،اطلاعات مورد نظر خود را به سرعت اسکن كنند.
قيمت اين نوع اسکنرهاي با دقت 1200 dpi در مقايسه با ساير اسکنرها اندکی بيشتر بوده، ولی قابليت آنان زمانی مشخص می‌شود که قصد اسکن كردن تصاوير و در ادامه چاپ آنان را داشته باشيم. در چنين مواردی رنگ‌های استفاده شده در تصاوير دارای کيفيت بسيار مناسبی خواهند بود.
تقريبا تمامی‌اسکنرها قادر به برقراری ارتباط با کامپيوتر از طريق پورت USB هستند. در کامپيوترهای قديمی‌اين نوع پورت‌ها وجود ندارد. در صورتي که کامپيوتر دارای پورت USB نباشد، می‌بايست از اسکنرهايی استفاده كرد که از طريق پورت موازی به کامپيوتر متصل مي‌شوند. در چنين مواردی سرعت اسکنرها نسبت به اسکنرهايی که از پورت USB استفاده مي‌كنند، کمتر خواهد بود. در صورتي که سيستم موجود قابليت استفاده از پورت USB 2.0 را نداشته باشد، می‌توان در صورت امکان اقدام به تهيه يک سيستم جديد كرد.
استفاده از اسکنرهايی که داراي دكمه كنترلي اسكن (دکمه از قبل برنامه نويسی شده) هستند، صرفه‌جويی در زمان را بدنبال
خواهند داشت.
وجود مشخصات پيشرفته‌ای نظير، تغذيه کننده اسناد، تعديل کننده شفافيت، ابعاد مناسب صفحه اسکن، برای کاربرانی که از اسکنر به‌عنوان يک ابزار حياتی در جهت انجام کارهای خود استفاده مي‌كنند، ضروري است.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان