در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

پرفروش‌هاي بازار اسپيكر

توسط DJ.HAMED » يکشنبه 31 تیر 1386 19:58دنیای اقتصاد- اسپيكر از دسته كالاهايي است كه در كنار سيستم‌هاي كامپيوتري جاي مي‌گيرد و به قول برخي فروشندگان پاي ثابت يك سيستم رايانه‌اي است.

Creative، Marshal، Genious، Microlab، Edi Fire، Logitech، Farassoo و... از جمله برندهاي موجود اين كالا در بازار هستند كه در اين بين Microlab، Edi Fire، Farassoo و Genious از پرفروش‌هاي بازار به حساب مي‌آيند.
ناصري يك فروشنده تجهيزات كامپيوتري در پاساژ پايتخت، در اين زمينه مي‌گويد: در حال حاضر اسپكير در مارك و مدل‌هاي مختلفي در بازار موجود است كه برخي از اين اسپيكرها با گارانتي‌هاي رسمي و گروه ديگر با گارانتي‌هاي متفرقه و يا گاه حتي بدون گارانتي به فروش مي‌رسند.
وي ضمن اشاره به فروش بالاي اسپيكرهاي Microlab كه با گارانتي تهران ديتا به فروش مي‌رسند، مدل‌هاي 562E و 563E را جزو پرفروش‌هاي بازار معرفي كرد كه به ترتيب با قيمت 19هزار تومان و 23هزار تومان به فروش مي‌رسند. يك فروشنده ديگر، اسپيكرهاي Edi Fire و Farassoo را پس از برند Microlab به عنوان پرفروش‌هاي بازار معرفي كرده كه به ترتيب قيمتي حدود 12 تا 500هزار و 1800 هزار و 500 تا 50هزار تومان دارند.
اين فروشنده مدل R501 از اسپيكرهاي Edi Fire كه با قيمت 500هزار تومان به فروش مي‌رسد به عنوان گران‌قيمت‌ترين‌هاي اين مارك و مدل EA2000 را كه قرار است طي هفته آتي وارد بازار شود جزو جديدترين‌هاي بازار اين كالا معرفي كرد. در بين اسپيكرهاي Farassoo نيز مدل FMS-5636 گران قيمت‌ترين اسپيكر اين برند است كه با قيمت 49هزار و 800 تا 50هزار تومان به فروش مي‌رسد. شايسته يك فروشنده ديگر از فروش بالاي اسپيكرهاي برند GENIUS پس از برندهاي مذكور خبر داده و مي‌گويد: اسپيكرهاي اين برند كه با قيمتي حدود 5هزار و 500 تا 42هزار تومان به فروش مي‌رسند نيز به علت قيمت پايين و شناخته بودن مارك از فروش بالايي برخوردارند. اين فروشنده، مدل SP-Q06S و مدل SW-I2/1 1100 را به ترتيب ارزان‌قيمت و گران‌‌قيمت‌ترين‌هاي اين برند معرفي كرد كه با قيمت 5هزار و 500 و 42هزار تومان به فروش مي‌رسند.
فعالان بازار اين كالا، قدرت خروجي صدا، چند تكه بودن دستگاه، مارك، گارانتي و... را از عوامل مهم در قيمت‌گذاري انواع اسپيكر عنوان كرده و در مورد نوسانات قيمت اين كالا مي‌گويند: قيمت انواع اسپيكر طي سه ماه گذشته تغيير چنداني نكرده است و تنها برخي مدل‌ها با 2 تا 3درصد افزايش قيمت مواجه شده‌اند كه علت اين امر به افزايش و يا كاهش عرضه و تقاضا مربوط است.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان