در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 15 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

محل سکونت

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

برق‌گرفتگي، دست‌وپاي يك سينماگر را قطع كرد

توسط nt » دوشنبه 1 مرداد 1386 23:49

برق‌گرفتگي، دست‌وپاي يك سينماگر را قطع كرد


خبرگزاري فارس: در پشت صحنه يك فيلم ايراني، حادثه‌اي اتفاق افتاد و باعث شد تا سهل‌انگاري‌ها سينماي ايران را در مرز يك فاجعه ديگر قرار دهد.   

به گزارش خبرنگار سينمايي فارس، حدود چهارده روز پيش، يك گروه فيلمبرداري مشغول توليد فيلم كوتاهي به تهيه‌كنندگي حوزه هنري استان گرگان بودند و هنگام فيلمبرداري در يكي از لوكيشن‌ها، يكي از عوامل فيلم مذكور دچار برق‌گرفتگي شد در شرايطي كه به گروه اطمينان داده شده بود كه دكل‌هاي منطقه بدون برق است و اعضا با همين پشتوانه با فراغ بال در آنجا كار مي‌كردند .
بنابراين گزارش، هنگام فيلمبرداري يكي از صحنه‌هاي اين فيلم، ناگهان يك سيم برق از روي دكل به روي «مصطفي كرمي» دستيار فيلمبردار مي‌افتد، كه بر خلاف پيش‌بيني‌هاي اداره برق منطقه،‌ در آن برق جريان داشته است.
براين اساس، برق سه فاز به دست‌هاي مصطفي كرمي منتقل مي‌شود. ابتدا وي را به بيمارستان شهيد مطهري در تهران انتقال مي‌دهند و سپس با انتقال وي به بيمارستان مهر، پس از عمل جراحي، دو دست او را از ساعد به همراه انگشتان پايش قطع مي‌كنند.
نكته ديگر اينكه پس از گذشت چهارده روز از اين حادثه، هنوز تهيه كننده فيلم مذكور و اداره برق منطقه (كه شايد مقصر اصلي اين حادثه بوده باشد) تماسي با مصدوم نگرفته‌اند هر چند دست‌اندركاران حوزه هنري استان تهران ديروز پس از باخبر شدن از اين حادثه، در تماسي براي كمك در هزينه جراحي به او قول مساعد داده‌اند.
مصطفي كرمي از دستياران فيلمبردار حرفه‌اي سينماي ايران بوده و از جمله كارهايش، فيلمبرداري بعضي از سفرهاي استاني رئيس جمهور بوده است.
حادثه‌اي كه براي «كرمي» اتفاق افتاده، به همراه حادثه سقوط يكي از مهمانان عوامل سازنده در پشت صحنه سريال «من‌نه‌منم» كه متأسفانه به فوت وي انجاميد، و حادثه مصدوميت «پگاه آهنگراني» در پشت صحنه «آتش سبز» در هفته اخير، لزوم توجه جدي دست‌اندركاران سينما و تلويزيون به ايجاد امنيت توليد را يادآوري مي‌كند.

خبرگزاری فارس

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

توسط Leila » جمعه 19 مرداد 1386 01:16

اعطاي تنديس خادم سينما به مصطفي كرمي

خبرگزاري فارس: تنديس خادم سينما با عنوان ايثار و شجاعت از سوي دبيرخانه نخستين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي قرآني به «مصطفي كرمي» سينماگر حادثه ديده اعطا مي‌‌شود.
  

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از ستاد برگزاري نخستين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي قرآني،‌ دبيرخانه اين جشنواره قصد دارد هر ساله از يك خادم سينما تجليل به عمل آورد كه باتوجه به سوابق اين سينماگر و آسيب ديدگي وي در هنگام فيلمبرداري فيلم كوتاه «كاغذ باد» اين نشان به كرمي اعطا خواهد شد.
اعطاي اين نشان جهت تشويق بيش از پيش فيلمسازان عرصه توليد فيلم كوتاه و فرهنگ سازي ايثار، فداكاري و پشتكار در جامعه هنري صورت مي‌گيرد.
نخستين جشنواره بين المللي فيلم‌هاي قرآني 28 مردادماه به مدت 3 روز در سينما فلسطين برگزار خواهد
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

محل سکونت

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » جمعه 19 مرداد 1386 01:53

واقعا متاسف شدم.تو تلویزیون نشون داد.ولی من نتونستن تا آخرش ببینم....
امیدوارم که خدا برای هیچکس نیار.حتی کافرش....


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 6 مهمان