‌رادان درباره كوله‌پشتي به رسانه‌ها نامه نوشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
محل اقامت: ..مازندران..
سپاس‌های دریافتی: 75 بار

‌رادان درباره كوله‌پشتي به رسانه‌ها نامه نوشت

پست توسط ghadami2005 » پنج شنبه 4 مرداد 1386, 12:55 pm

فارس: فرمانده نيروي انتظامي تهران در واكنش به برنامه كوله‌پشتي كه باعث بروز اعتراض‌هايي به مجري اين برنامه شد با انتشار نامه‌ا‌ي خواستار عدم سرزنش صدا و سيما شد.
احمدرضا رادان در نامه خود كه يك نسخه از آن را در اختيار فارس قرار داده آورده است: «درست از همان روزي كه در گفت‌وگو با ارباب جرايد و اصحاب قلم و رسانه از اجراي طرح ارتقاي امنيت اجتماعي شهروندان سخن به ميان آوردم از اين واقعيت آگاه بودم كه قدم به قلمرويي نهاده‌ام و از پديده‌اي سخن گفته‌ام كه از يك سو متوليان بسياري دارد و از سوي ديگر نقادي‌هاي بسياري را برخواهد انگيخت. ليكن با در اختيار داشتن داده‌هاي متقني كه در مطالعات و بررسي‌هاي ژرفانگر و پهنانگر بيش از كليد زدن طرح به دست آورده بودم به اين باور يقيني رسيده بودم كه اقدام ناجا به استقبال مثال زدني و بي ‌بديل شهروندان فرهيخته تهراني و ساير آحاد ملت شريف و محترم ايران رو به رو خواهد شد. چند صباحي پس از اجراي طرح چنين يقيني مضاعف گشت. اندكي بعد نيز داده‌هاي جديد نمايان ساخت كه نشاط و ايمني شهروندان و خوش بيني و اعتماد آ‌نان به پليس و نهادهاي نظام در حال فزوني است.»

وي در ادامه نامه‌اش آورده است: «‌‌به تعبير روشن‌تر، يافته‌هاي يقين‌آور و عاري از خطا آشكار ساخت كه اجراي طرح امنيت اجتماعي بستري را فراهم ساخته است كه در آن شهروندان با ايمني و آرامش قادرند در جهت اهداف خويش و كشور فراببالند و فرآيند رشد و بالندگي را به فراخور رغبت، اشتياق، انگيزش و ظرفيت ذهني و رواني خويش استمرار بخشند و مقاصد خويش را فراچنگ زنند.»
وي مي‌افزايد: «بنده بر اين باورم كه صدا و سيما با اجراي برنامه‌هاي جذابي نظير معرفي مدل‌هاي پوشش، اجراي ميزگردهاي كارشناسانه و تهيه و توليد صدها ساعت برنامه جذاب و حرفه‌اي ديگر، تغييرات ملموس و محسوسي را در باور و كنش شهروندان محترم ايجاد نموده است و از آن گذشته به زعم من با تأمل اندك در برنامه‌هاي چند ماه اخير صدا و سيما به سهولت مي‌توان دريافت كه اين رسانه نقش پراهميتي در افزايش احساس امنيت شهروندان و تعالي شأن و منزلت نهادهاي نظام و به ويژه نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران ايفا نموده است. از همين روي شايسته نيست كه تماميت چنين رسانه اثرگذاري را به خاطر احساساتي بودن مجري جوان آن مورد چالش قرار دهيم اما نكته شعف‌انگيز و قابل تأمل متعاقب بخش اول برنامه كوله‌شتي واكنش آحاد مردم جامعه به ويژه نخبگان، كارشناسان و ارباب جرايد بود. پس از بخش برنامه شب‌ اول كوله‌پشتي، هزاران نفر با پيام‌هاي تلفني، پست الكترونيكي (ايميل) و جز آن، ضمن ابراز ناخرسندي از واكنش‌هاي نمايشگرانه مجري برنامه، خواهان استمرار قاطعانه‌تر طرح ارتقاي امنيت اجتماعي شهروندان شدند.»
اين نامه مي‌افزايد: افزون بر آن، در 2 روز پس از اجراي اين برنامه‌ها، ده‌ها مقاله در نشريات، روزنامه‌ها و سايت‌هاي مختلف انتشار يافت كه در اغلب آن‌ها بر ضرورت استمرار طرح تأكيد گرديد. علاوه بر آن، ده‌ها تن از نمايندگان محترم مجلس، قضات و وكلاي محترم و اساتيد فرهيخته حوزه و دانشگاه در تماس تلفني با بنده اينجانب و ناجا را به خاطر اجراي طرح امنيت اجتماعي مورد تحسين قرار دادند.»
رادان در نامه خود يادآور شده است: «بنابراين از همه صاحبان قلم و بيان و گفتار، عاجزانه درخواست مي‌كنم كه از استمرار سرزنش صدا و سيما بپرهيزند. چه ايمان راسخ دارم كه بسياري از كساني كه در اين رسانه ارزشمند خدمت مي‌كنند از هيچ تلاشي براي ‌افزايش مشروعيت نظام مقدس جمهوري اسلامي و افزايش شأن و كرامت شهروندان محترم فروگذار نمي‌كنند.»
"لشگر گوسفندان که توسط يک شير اداره ميشود,ميتواند لشگر شيران را که توسط يک گوسفند اداره ميشود ,شکست دهد."

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”