در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Incredible Poster

Incredible Posterنماد کاربر
پست ها

3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 30 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

سيستم هاي هشدار دهنده صوتي

توسط Farhad3614 » شنبه 9 اردیبهشت 1385 14:42

سیستمهای هشدار دهنده از تقسیم بندی گسترده ای از نظر نوع استفاده و امکانات برخوردارند. در این تقسیم بندی، تجهیزات مورد استفاده برای خودرو دارای دامنه وسیع تری هستند. سیستم های هشداردهنده صوتی در ایران، طی چند سال اخیر بر روی خودروهایی مثل سمند، پژو پارس و برخی خودروهای دیگر قرار داده شده اند. برای ما ایرانی ها که غیر از چند تا اهرم تنظیم هوا، چیز دیگه ای روی کنسول جلوی ماشین هامون ندیدیم، داشتن یکی از این سیستم ها بر روی خودرو مثل سوار شدن بر آپولو میمونه، حالا بگذریم از تجهیزاتی که در خودروهای خارجی به کار میره! در رابطه با سیستمی که بر روی سمند نصب میشه، این سیستم قابلیت های زیادی داره که براتون لیست میکنم:


× تنظیم تایمر چراغ سقفی


× نشان دادن تاریخ، ساعت و روز هفته


× نشان دادن وضعیت سیستم تهویه (کولر و بخاری) و سیستم صوتی


× نشان دادن مقدار بنزین باقی مانده در باک خودرو


× قابلیت رمزگذاری بر روی خودرو به صورت یک کد چهار رقمی که برای روشن کردن خودرو، ملزم به وارد کردن آن هستید


× قابلیت تنظیم میزان حساسیت حسگر دزدگیر به صورت الکترونیکی بین صفر تا صد (به عنوان مثال اگر حساسیت را روی 100 تنظیم کنید، حتی با رد شدن یک اتومبیل، دزدگیر به صدا در می آید و اگر روی اعداد خیلی کم تنظیم کنید، فقط با ضربات محکم فعال شود.)


× قابلیت هشدار صوتی و نوشتاری (توضیحات: این قابلیت یکی از بارزترین مزایای این سیستم است. بسیار اتفاق میفته که راننده یادش میره ترمز دستی رو بخوابونه و در حال وهوای آرتیست بازی هم بره (بعدش هم دیگه معلومه!)  و یا درب ماشین رو نبنده. در اینگونه مواقع، این سیستم شما رو آگاه میکنه و مثل یک دستیار هستش. مواردی که این سیستم تذکر میده عبارتند از: 1- باز ماندن یکی از درب ها 2-کم شدن بیش از حد بنزین، روغن موتور و یا روغن ترمز 3-کشیده ماندن ترمز دستی بعد از حرکت خودرو و ...)


=> پیامهای نوشتاری از طریق Display area و پیام های صوتی از طریق بلندگوی سیستم پخش میشوند. صفحه کلید این سیستم، دارای 9 کلید عددی و 7 کلید عملیاتی است

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان