در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain IIno avatar
پست ها

5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

محل سکونت

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

چند پيشنهاد براي خريد اسپيكر

توسط DJ.HAMED » چهارشنبه 10 مرداد 1386 00:42

دنیایا اقتصاد – ورود مدل‌هاي جديد و پيشرفته اسپيكر به بازار و تنوع در مدل، طرح و مارك اين كالا باعث شده تا بسياري از خريداران اسپيكر در انتخاب اين كالا دچار ترديد شوند.


برخي از خريداران علاوه بر توجه به فاكتورهايي چون كيفيت صداي پخش شده، شكل، ظاهر، گارانتي و ... به قيمت دستگاه توجه خاصي دارند و براي گروه ديگر قيمت فاكتور مهمي به حساب نيامده و كيفيت صدا و ويژگي‌هاي اسپيكر از اهميت بيشتري برخوردار است.
در متن زير به نكاتي كه بايد هنگام خريد اسپيكر مورد توجه قرار گيرد، اشاره شده است.
1 -توجه به قدرت RMS اسپيكر
هنگام خريد اسپيكر بايد قدرت RMS را به عنوان يك ميزان فني درست، براي بيان قدرت مداوم اسپيكر در نظر بگيريد. براي يك كامپيوتر در حد متوسط يك اسپيكر با قدرت حداقل 40 وات مناسب است.
2 - كنترل‌ها
اسپيكرهاي مجهز به يك كنترل صداي مركزي به شما اين امكان را مي‌‌دهند كه صدا را بدون زحمت جابه‌جا شدن از يك مكان تغيير دهيد.
3 - طراحي بلندگوها
طراحي مناسب و دقيق بلندگوها يكي از عوامل موثر در افزايش كيفيت صدا است. خريد يك اسپيكر با بدنه مناسب مانع از ايجاد صداي نامناسب هنگام پخش صدا مي‌شود. از طرفي طراحي مناسب اسپيكر باعث افزايش جذابيت آن براي كاربر مي‌شود.
4 - تعداد كانال‌هاي خروجي
تا قبل از اين اكثر اسپيكرهاي موجود در بازار داراي دو كانال خروجي صداي بم بودند كه اين عامل باعث تاثيرگذاري بهتر هنگام شنيدن صداهاي مختلف مي‌شد. اما امروزه به علت پيشرفت و تعبيه كارت‌هاي صداي چندكاناله روي مادربوردها، كم‌كم اين بلندگوها جاي خود را به اسپيكرهاي چندكاناله مي‌دهند. پس سعي كنيد اسپيكري تهيه كنيد كه حداقل از 4كانال اصلي و يك كانال براي صداي بم برخوردار باشد.

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان