در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
374

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 اسفند 1384 09:00

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 10 پست

چگونه متن نوشته شده در ويندوز 3.1 را در ويندوز ايكس پي يخوانيم ؟

توسط Mehran_k » شنبه 13 مرداد 1386 11:03

دوستان سلام ....

يه  سوال داشتم ببينم  كسي جواب داره ؟؟

ويندوز  3.1  رو  كه  يادتون هست ؟؟ !!!‌   :-)

حالا من يه  Document    دارم  كه  خيلي هم طولانيه  ولي تحت اون ويندوز (word6.0)    نوشتم ...

ولي الان  كه مي خوام تو word  2000  بازش كنم  كاراكترهاش ناخوانا  هستن....

مي خواستم ببينم  كسي كانورتوري  واسه اينكار داره ؟؟  (در ضمن  متن نوشته شده بصورت  فارسي هستش )...

ممنون مي شم اگه كسي بتونه كمكي كنه ....     :)
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 13 مرداد 1386 11:31

Mehran_k جان
تا اونجايي که يادمه اون زمان به صورت پيشفرض فارسي و حتي عربي پشتيباني نميشد، شما چه نسخه‌اي از فارسي سار رو استفاده ميکرديد؟ شرکتهايي مثل سينا و پارسا هر کدوم کدپيچ خاص خودشون رو داشتند، پس اينکه با چه کدپيچ فارسي نوشته شده مهم هست، در ضمن در حال حاضر نمايش به چه صورت هست؟ حروف فارسي ناخوانا و يا کاراکتر‌هاي نامفهوم؟ اگر حجم فايل کم هست و ميتونيد برام بفرستيد شايد بتونم براتون به استاندارده‌هاي امروزي اون رو تبديل کنم  :shock:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
374

تاريخ عضويت

توسط Mehran_k » يکشنبه 14 مرداد 1386 08:05

Mahdi1944عزيز ,

ممنون از توجه شما ... :o  :razz:

مورد ذكر شده واسه يكي از آشنايان هست و ايشون چندين كتاب و مقاله رو تحت 3.1ويندوز  نوشته اند و....

در مورد نمايش به اين صورته كه كاراكترها ناخوانا هستن .... البته من شنيدم كه همون اوائل  برنا رايانه  برنامه اي واسه اين كار

نوشته بوده ..... :-x

اما نمونه (بخش كوچكي ) اي  از اين مطالب رو واسه من ايميل كردند كه لينك  اون رو واسه شما پي ام كردم ... اميدوارم  به نتيجه

برسيد  :AA:  :-)  :)

Major II

Major II

نماد کاربر
162

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 25 مرداد 1385 10:21

آرشيو سپاس: 37 مرتبه در 10 پست

توسط aliaminfar » يکشنبه 14 مرداد 1386 09:16

عزیزم بابای من هم کل پایان نامه دکتراشو تو ویندوز 3.1 نوشته اگه کاری ازم بر میاد بگو در خدمتم.
ناپلئون بناپارت : کساني که روح ناميد دارند مقصرترين مردم  هستند.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 14 مرداد 1386 12:52

Mehran_k جان
فکر کنم مشکل رفع شد
http://www.centraldlc.com/mahdi1944/CHAPTE2N.rar
زماني همراه فارسي ساز شرکت برنا رابانه کنورتوري وجود داشت که به راحتي اين استاندارد‌ها رو به کدپيچ عربي که در ويندوز‌هاي فعلي هم پشتيباني ميشه تبديل ميکرد، البته جدول نحوه‌ي اين کار رو هم داشت تا با برنامه نويسي هم افراد بتونند اونها رو تبديل کنند، يادمه زماني که ويندوز ME هم وارد بازار شد فارسي رو پشتيباني نميکرد، من هم سعي کردم امکانات فارسي رو بر اساس اون چيزي که برنا رايانه براي 98 انجام داده در ME اجرا کنم، اين کار رو انجام دادم و نسخه فارسي ME هم به نام Persia ايجاد کردم، همين ابزار رو هم با ME سازگار و در پکيج فارسي ساز جاي دادم، اگر بتونيد به ويندوز پارسا 99 و يا همين نسخه‌ از ويندوز ME که بنده تهيه کردم  دسترسي داشته باشيد، به راحتي قادر به تبديل خواهيد بود، مبدل با XP سازگاري پيدا نميکرد و ...
البته ممکنه مبدل‌هاي مشابهي هم وجود داشته باشه، به طور کلي کاري که بايد انجام بديد، تبديل از کدپيج فارسي ساز سينا به کدپيج windows1256 هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Mohammad 1985

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
374

تاريخ عضويت

تشكر

توسط Mehran_k » دوشنبه 15 مرداد 1386 10:41

Mahdi1944عزيز ,

ممنون از الطاف شما....  :razz:  صميمانه  متشكرم   :o  

با راهنماييهاي هوشمندانه شما و با استفاده  از  مبدل ويندوز پارسا 98 درست  شد .... بازم متشكر م   :smile:  :smile:  :smile:

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

پنج شنبه 26 مرداد 1391 07:56

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: تشكر

توسط boyqxr_unitedti » پنج شنبه 26 مرداد 1391 08:00

Mehran_k نوشته است:Mahdi1944عزيز ,

ممنون از الطاف شما....  :razz:  صميمانه  متشكرم   :o  

با راهنماييهاي هوشمندانه شما و با استفاده  از  مبدل ويندوز پارسا 98 درست  شد .... بازم متشكر م   :smile:  :smile:  :smile:

با سلام

من هم دقیقا همین مشکل رو پیدا کردم ولی تمام راه حلها پاک شده اند و هیچ یک از این برنامه ها رو نتونستم پیدا کنم. اگر هنوز نسخه ای از آن را دارید لطف می کنید با من هم در میان بزارید؟

با سپاس