در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

"بورن" در اولین روز اکران 27 میلیون دلار فروخت

توسط Leila » يکشنبه 14 مرداد 1386 23:49

جیسن بورن، شخصیت اصلی فیلم "اولتیماتوم بورن" در سومین حضور خود بر پرده سینما و در نخستین روز اکران در بازار آمریکای شمالی حدود 9/26 میلیون دلار به دست آورد.
به گزارش خبرنگار مهر، هالیوود ریپورتر اعلام کرد این داستان جاسوسی با نقش آفرینی مت دیمن که از جمعه گذشته در 3660 سینما به نمایش درآمده، می تواند تا روز پایان روز یکشنبه رقمی حدود 70 میلیون دلار فروش داشته باشد و از فروش افتتاحیه 5/52 میلیون دلاری "برتری بورن"، دومین فیلم این مجموعه در 3165 سینما در سال 2004 جلوتر بزند.

فیلم درجه PG-13 "اولتیماتوم بورن" را پل گرینگرس، کارگردان فیلم موفق "یونایتد 93" کارگردانی کرده که "برتری بورن"، قسمت دوم این فیلم را هم او ساخت. فیلمنامه را نیز تونی گیلروی نوشته که در هر سه فیلم این مجموعه مشارکت داشته است. "هویت بورن" اولین فیلم این مجموعه موفق که بر مبنای رمان های رابرت لادلام ساخته شده، در سال 2002 در 2638 سینما با فروشی در حد 1/27 میلیون دلار افتتاح شد.

"اولتیماتوم بورن" در اولین روز اکران "فیلم سیمپسن ها"، پرفروش ترین فیلم هفته گذشته را به رده دوم فرستاد. خانواده سیمسن روز جمعه چیزی در حدود 1/8 میلیون دلار فروش داشت که تقریبا 74 درصد کمتر از موعد مشابه در هفته گذشته بود. این فیلم انیمیشنی جمعه قبل در اولین روز اکران 8/30 میلیون دلار فروخته بود. با این حال مجموع فروش "خانواده سیمپسن ها" در هشت روز نخست اکران 111 میلیون دلار شده است.

در میان دیگر فیلم های که از این هفته به طور گسترده اکران شده  اند، "آندرداگ" والت دیسنی که بوئنا ویستا آن را به بازار عرضه کرده، در روز اول نمایش تنها 1/4 میلیون دلار فروش داشت و در رده سوم قرار گرفت. "آندرداگ" نسخه ای "زنده" از یک کارتون محبوب در دهه 1960 درباره سگی معمولی است که بر اثر یک اتفاق به یک ابرسگ تبدیل می شود. در این فیلم جای "آندرداگ" جیسن لی حرف می زند. این فیلم درجه PG در 3013 سینما در حال نمایش است.

کمدی "راد پرشور" پارامونت با بازی اندی سامبرگ نیز در اولین روز نمایش تنها حدود دو میلیون دلار فروش داشت و در رده هشتم جدول قرار گرفت. این فیلم با درجه PG-13 در حدود 2500 سینما در حال نمایش است و آکیوا شفر آن را کارگردانی کرده است. جایگاه نهم از آن "بچه ها: فیلم" لاینزگیت شد که تنها 7/1 میلیون دلار فروخت.  این فیلم به کارگردانی شان مکنامارا که یک کارگردان تلویزیونی شناخته شده است، در 1509 سینما اکران شده است.

فیلم زندگی نامه ای "خواننده El Cantante" درباره هکتور لاوو، خواننده سالسا با بازی مارک آنتونی و جنیفر لوپز با وجود نمایش در 542 سینما با حدود یک میلیون دلار فروش در رده دوازدهم قرار گرفت. این فیلم درجه R را لئون ایچاسو کارگردانی کرده و لوپز که در زندگی واقعی همسر آنتونی است، تهیه کننده آن است.

کمدی "اکنون شما را چاک و لری اعلام می‌کنم" یونیورسال با بازی آدام سندلر نیز 3/3 میلیون دلار فروخت و فیلم چهارم شد روزجمعه شد و "اسپری مو" نیولاین سینما هم با سه میلیون دلار به رده پنجم رفت .خبرگزاري مهر
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان