در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث فنی و تخصصی مرتبط با خودرو و وسايل نقليه بحث و تبادل نظر کنيد
Fast Poster

Fast Poster

no avatar
266

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 فروردین 1385 10:15

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

کدوم سمند معمولی دوگانه سوز یا لوگان فول

توسط g » دوشنبه 15 مرداد 1386 07:44

سلام دوستان اگه میشه این دو رو یه مقایسه بکنید از هر نظر موتور-امکانات-سرعت و شتاب راحتی -و ظالهری

قیمت ذاین دو خودرو چنده هم نمایندگی هم بازار آزاد نقدی

راستی توی سایت ایران خودرو چند تیپ از ال 90 نوشته هر کدوم یه امکاناتی دارن
منظورم اینه که لوگان 3 مدل لیستر نداره ولی توی  سایت لیران خودرو چندین تیپ رو زده
قند ترش

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » دوشنبه 15 مرداد 1386 13:59

g گرامی

من هیچکدوم رو انتخاب نمیکنم ، اما اگه قرار به انتخاب باشه ، از جهت فنی ال-90 بهتره و از جهت ظاهر و امکانات سمند.

Major

Major

نماد کاربر
227

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 14:06

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 21 پست

توسط MeaN5990 » دوشنبه 15 مرداد 1386 15:38

محسن جان ميشه در مورد امکانات L90 دولوکس بيشتر توضيح بدي؟
اينطوري که شما ميگي سمند امکاناتش بيشتره اما من اين طور فکر نميکردم!

Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

توسط Mohsen1001 » دوشنبه 15 مرداد 1386 16:33

MeaN5990 گرامی

ال-90 بهترین مدلش فقط یک ایربگ نسبت به سمند بیشتر داره ، شیشه های عقب برقی نیست ، کامپیوتر سفری نداره ، رینگ اسپرت نداره ، فضای داخل کمتر هست ، تنظیم صندلیها برقی نیست و...

Major

Major

نماد کاربر
227

تاريخ عضويت

يکشنبه 6 فروردین 1385 14:06

آرشيو سپاس: 50 مرتبه در 21 پست

توسط MeaN5990 » چهارشنبه 17 مرداد 1386 19:02

اين لينک امکانات سري E2 هست از سايت پارس خودرو

http://www.parskhodro.ir/news/E2.pdf

مدل لوکسش شيشش بالابرش هم برقيه،

البته حرفتون درسته اگه سمند lx مد نظر باشه نه معمولي

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » پنج شنبه 18 مرداد 1386 01:23

من تا حالا از نزدیک L90 رو ندیده بودم ولی اگه جای شما باشم سمند رو انتخاب میکنم آخه L90 یه جورایی خیلی کوچیکه و اصلآ قابلیت اسپرت کردن رو نداره که جوان ها اصلآ خوششون نمی اید در صورتی که سمند برای این کار عالیه !!

وقتی سوارش می شید مثل پراید میمونه ظاهر خیلی ساده و از نظر شتاب و قدرت هم از نظر خودم یه پله از 206 تیپ 2 پایین تره که همون اول از چشم آدم می افته البته اونی که سوار شدم ارزون ترین مدلش بود که فکر کنم در همه مدل ها از یک مدل موتور استفاده میشه که زیاد خوب نیست . سپر های این مدلش سیاه بود ولی رنگ خود ماشین سفید که آدم یاد RD می افته .

از نظر راحتی - جاداری (به خصوص صندوق عقب) امکانات - ظاهر و .... هیچ حرفی برای گفتن نداره و بیشتر میشه اون رو با پراید صندوق دار مقایسه کرد .

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
58

تاريخ عضويت

يکشنبه 8 بهمن 1385 10:05

آرشيو سپاس: 36 مرتبه در 12 پست

توسط sidewinder » چهارشنبه 5 تیر 1387 17:01

سلام
من خودم الان 5 ماهه لوگان سوار ميشم

اول بگم به نظر من تنها فرق فول لوگان يعني E2 با E1 خرج بيشتر اونه، اگه يکبار سروکارت با اين ماشين به لوازم يدکي بخوره بمن حق ميدي و آپشن هاي اضافي E2 رو به راحتي و ارزوني لوازم E1 ترجيح ميدي بجز ABS
دوما دنده 3 اين ماشين حرف نداره من با دنده 3 با زانتيا هم سر به سر گذاشتم البته تاکيد ميکنم سر به سر گذاشتم و هيچ ادعايي ندارم.

در مورد جا داري حرف هيچ کس رو باور نکن تا خودت توش بشيني من هيچي نميگم ولي تاکيد ميکنم تا خودت توش نشستي حرف کسي رو باور نکن. شايد به چشمت کوچيک بياد ولي زير اون سقف بلند کلي جا هست. امتحان کن.

از تورک موتور بگم، تا حالا هيچ ماشيني تو ايران با اين تورک نديدم اگه تو ماشيني ديدي که تو سر بالايي بعد از پل جاجرود بسمت تهران با دنده 3 و سه نفر سرنشين با سرعت 20 km بله واقعا 20 km بتونه با همون دنده 3 ادامه بده يکي پيدا کردي که بهتره من که تا حالا نديدم من خودم اولين با که ديدم باورم نشد به دوستام هم تو ماشين نشون دادم که يکيشون 206 داره يکي پرشيا اونا هم اول باور نکردن تا دنده رو با دست نشونشون دادم. تو اين ماشين اگه معقول رانندگي کني وقتي به دنده 4 رسيدي واقعا نياز به عوض کردن دنده نميبيني. دور موتور رد لاين نداره چون تو نمينوني دور موتورت رو به حد خطرناک برسوني کامپيوتر بهت اجازه نميده. موتور کاملا کامپيوتريه و هوشيار و تا خودت پشت فرمون نشيني نميبيني، اکه ماشين موقع گرم بودن استارت بخوره (تو آفتاب بوده باشه) کاملا ميبيني که موتور خودش داره تنظيم ميشه و اگه گاز بدي دور موتور بعد از گاز تو طوري بالا و پايين ميره که ميفهمي يکي تو موتور هست که کاملا به شرايط آگاه و نيازي به نگراني تو نيست تو ترافيک هم يه ارتباطي بين ترمز موتور و گاز هست که ميتوني اونو بعد از يه مدت بدست بياري که تو کلاج گرفتن پشت سر هم کمکت ميکنه شايد توضيحش سخت باشه ولي تو عمل ازش لذت ميبري دو سه بار که پشت سرهم کلاج بگيري و دنده رو تو يک و دو عوض  کني گاز موتور تو دنده يک يا دو فرقي نميکنه توري ميشه که خودش عمل ميکنه البته شايد بگي اين حالت تو ماشينهاي ديگه هم هست بهت ميگم هست ولي نه اينطوري بايد خودت پشت فرمون باشي تا حرف من رو قبول کني. تو موتور رو که نگاه کني کامپيوتر موتور رو با مارک زيمنس ميبيني هموني که تو موتور 206 با مارک ساژم هست. 105 اسب بهت قدرت ميده. از مصف بنزين هم هر چي بگم بازم کمه واقعا تو 100 بين 5 تا 6 ميسوزونه، الکي نمگم و ميدونم باورش سخته ميتوني تمام چيزهايي که من اينجا نوشتم رو تحقيق کني.

راحتيش با جراعت بگم از 206 بهتره در کورد سمند بايد بگم که تو يک سال اول سمند ماشين متين تريه ولي نه بعد از اون چون وزن اضافي سمند بلاخره خودش رو بهت نشون ميده و کاري از دست تو بر نمياد.

اين ماشين تو اروپا داره راه ميره و اگه تو يک روزي خدا نکرده زلزله همه چيزت رو از بين برد غير از ماشينت، ميتوتني با همين ماشين از کشور خارج بشي و راحت بفروشيش و لازم نيست که اول دو ساعت به يارو توضيح بدي که اين ماشين اصلا چي هست موتورش اله و بدنه اش بله.

از خوبيهاش گفتم از بديهاش هم بگم، کولرش زياد خنک نيست و با تعويض کمپرسورش موافقم که مشکل رو برطرف ميکنه. صندوق عقب از تو باز نميشه و براي تعويض ف_ * ل*_ ت ر روغن و هوا يه مقدار جاشون غير منطقيه. ولي من به عنوان يه راننده معمولي که يه مقداري راجع به ماشين ميدونه ايرادي توش نميبينم. نميگم بهترين ماشينه ولي به جراعت ميگم تو قيمت و کلاس خودش اينجا بهترين ماشينه. مهمتر اينه بعد از تحويل فقط سوارش شو و نگران مراجعه به خدمات پس از فروش و آچار کشي و اينا نباش، اينا که گفتم مال سري اولشه و بعدي ها رو نميدونم.