در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Major II

Major II

نماد کاربر
258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1385 03:36

دانشگاه

آرشيو سپاس: 25 مرتبه در 22 پست

توسط borhan » شنبه 20 مرداد 1386 04:32

Mahdi1944 جان

اين صفحه ي اول که ميخوام فرم رو پر کنم

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اینم از صفحه ی دوم که اخطار میده  :sad:  :sad:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
زود ازدواج کردن اشتباهه،ولي دير ازدواج کردن اشتباهي بزرگتر..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب borhan تشکر کرده اند:
sokuteasemuni

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 20 مرداد 1386 04:49

borhan
چندين اشتباه وجود داره
اول اينکه شما به جاي نام بانک اطلاعاتي نام کاربري /root رو وارد کرديد، که هم جاي اون نادرست هست و هم نيازي به / نداره
خطاي دوم هم مربوط به پسورد مدير سايت هست که همسان نيستند (هر دو فيلد پسورد و تاييديه بايد همسان باشند)
شما بانک اطلاعاتي ايجاد کرديد در phpmyadmin؟ :shock:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Ra30ol, sokuteasemuni

Major II

Major II

نماد کاربر
258

تاريخ عضويت

دانشگاه

توسط borhan » شنبه 20 مرداد 1386 04:59

من root رو در قسمت بانک اطلاعاتي وارد کردم

مگه بايد کجا وارد کنم؟

بله،ديتا بيس ساختم،با اسم sbitsb

پسوردم مطمئنم هر بار درست زدم

آقا مهدي من کم شانسم  :sad:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 20 مرداد 1386 05:41

borhan
نام بانک اطلاعاتي: sbitsb
نام کاربري بانک اطلاعاتي: root
پسورد: خالي

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Ra30ol, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » شنبه 20 مرداد 1386 11:21

borhan,

در تصویر صفحه  قبل  گفتم که  کجا باید دیتابیس  رو  راه اندازی  کنید  و در تصویر هم نشان  دادم . مساله دیگه هم اینه که گفتم  پس از ایجاد  دیتابیس بهتره از برنامه خارج  بشید exit کنیدو بعد مججددا  اجراش کنید  چون  رستارت  در  اغلب موارد  درست  کار نمی کنه
اطلاعات  رو هم  همونطور که  دوستمون مهدی  گفتن  وارد  کنید  صد در صد  راه می افته  

برای اجرای install در قسمت قبلی که  پرسیدید  که احتمالا  رو وب انجام میدید . شما باید  مرورگرتون رو به ادرس محل فایل  هدایت  کنید  البته به طور مثال  سایت شما  www.testforum.ir هست و فایل  install.php در داخل  پوشه forum قرار داره شما باید    در مرورگرتون این ادرس رو وارد کنید
http://www.testforum.ir/forum/install.php
و یا
ftp://www.testforum.ir/forum/install.php

در این هنگام ازتون یوزر نیم و پسوورد میخواد که  یوزر نیم همون  testforum و پسوورد هم همون پسووردی هست که برای  دریافت  هاست و یا  دامنه  وارد کردید

نگران نباشید  شما  صد در صد لوکال هاست رو راه خواهید  انداخت . البته یکی دوروز اول مشکل خواهید  داشت که موردی نیست  من هم  یه یکی دو روزی با  اون مشکل  داشتم
موفق باشید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mehdi2224 تشکر کرده اند:
Ra30ol, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

توسط Mehdi2224 » شنبه 20 مرداد 1386 12:31

یک مشکلی که  برای کاربران  لوکالهاست  پیش می یاد و   دوستان به من خبر دادند  اینه که وقتی  که  لوکال هاست راه افتاد  برای بار  اول میتوین   phpbb رو نصب کنیم ولی بار دوم هی  ارور   میده که  به  دیتابیس  دسترسی  نداره . حل این مشکل   خیلی ساده  است . زمانی که شما   یک  پکphpbb  رو در لوکال  هاست نصب میکنید   در صفحه اول نصب  یک فیلد   وجود داره به نام
table prefix و  در زبان فارسی  "پیشوند جدول بانک اطلاعاتی "

این  پیشوند به صورت  پیشفرض  مقدار  
کد: انتخاب همه

رو  داره .  در نصب اولین انجمن در لوکال هاست  دیتابیس از  این  پیشوند  استفاده  کرده و  جداول  انجمن  مجازی  رو  بر  طبق اون  عبارت  پیش فرض  ایجاد میکنه  
برای اینکه  فهرست  اون  جداول  رو ببینید   بر روی ایکن  برنامه  کلیک راست  کرده و از شاخه configuration گزینه   phpmy admin  رو انتخاب کنید.  در سمت  چپ این صفحه  ستونی به  رنگ ابی کمرنگ وجود داره که  نام پایگاه های  داده   یا  دیتا بیس  ایجاد  شده از سوی شما  قرار  داره نام  دیتابیس خودتون رو   از  درون  لیت انتخاب کنید .

پس از انتخاب  یک  سری  لیست   درسمت  راست  صفحه  اصلی نمایان خواهد شد . اینها  همان  لیست  جداول  ایجاد شده  در  دیتا بیس  شماست  . اگر دقت کنید عبارت  

رو خواهید دید  که در تمامی  جدول ها  وجود داره . این همان  پیشوند جدول  هست که  در صفحه  اول نصب  phpbb2  دیدید . و به  صورت  پیش فرض دست  نخورده  رها  کردید . . پس  برای  نصب  مجدد یک  انجمن  مجازی  ویا  هر برنامه  دیگری که با phpتهیه شده   و برای  اینکه  در صفحه  اول  اون عبارت  تغییر نکنه  نام تمامی  جداول  رو که   با  اون  عبارت  آغاز شدند  پاک کنید . بدین  ترتیب   در نصب  بعدی  نیازی  به  تغییر   عبارت  

در صفحه نصب  نخواهد بود . برای  پاک کردن  جداوا  از دکمه  های  قرمز   که به  صورت  ضربدر هستند استفاده  کنید . از گزینه  "حذف" در بالای  صفحه  استفاده  نکنید زیا کل   دیتابیس  شما  را  پاک خواهد کرد .

راه  حل  دوم  هم اینست  که  در هر بار نصب   انجمن مجازی  در   صفحه  نصب به  همان  عبارت مقدار متفاوتی   دهید . مثلا  در نصب  دوم

ودر نصب  سوم  

را وارد کنید  و الی  اخر . ش شما  حتی  میتونید از نامهای  دیگر نیز  استفاده  کنید   و هیچ مشکلی  پیش  نخواهد آمد . ولی استفاده  ار زاه  حل  دوم  باعث  افزایش  تعداد جداول  بانک  اطلاعتی یا همان دیتا بیس  می شود  که   باعث  شلوغی  بخش  لیست  جداول  خواهد شد . تنا حد امکان  از  آن روش  استفاده  نکنید  و از  روش  اول  اقدام  کنید
راستی  به دنیای  easyphp هم خوش آمدید.
موفق باشید

Ra30ol, sokuteasemuni

Major II

Major II

نماد کاربر
258

تاريخ عضويت

دانشگاه

توسط borhan » شنبه 20 مرداد 1386 13:27

Mehdi2224 جان

انجمن من نصب شد ولي وقتي وارد قسمت لوکال وبم ميشم انجمن نمياد  :sad:

حتي پوشه هاي install و contrib هم حذف کردم

چرا انجمن مجازيم بالا نمياد؟  :lol:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 20 مرداد 1386 13:43

borhanجان
توجه داشته باشيد که ما در کامپيوتر شما حاضر نيستيم و نميدونيم در اون چي ميگذزه، پس به اين صورت سر بسته عنوان کردن که نمياد، کار نميکنه، خطا ميده و امثال اون نميتونه اعلانهاي خوبي باشه، لطفا هميشه در اين مواقع متن پيغام رو بنويسيد، يا اون رو توصيف کنيد و همينطور ميتونيد تصوير صفحه رو قرار بديد
در حال حاضر انجمن بالا نميآد به جاش چي نمايش داده ميشه و چه پيغامي ميده؟  :shock:

Ra30ol, sokuteasemuni

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

توسط Mehdi2224 » شنبه 20 مرداد 1386 13:55

انجمن من نصب شد ولي وقتي وارد قسمت لوکال وبم ميشم انجمن نمياد  

حتي پوشه هاي install و contrib هم حذف کردم

چرا انجمن مجازيم بالا نمياد؟

مطمئن بشید که مسیرتون  درسته .
کلیک راست روی ایکون برنامه> انتخاب local web> و وارد شدن به پوشه مورد نظرتون

,وارد هاست مجازی بشید . اگر  صفحه نیومد  یک باردکمه refresh  رو  در بالای مرورگر فشار بدید . در صفحهبعد یک پنجره باز خواهد شد  کلید  retry رو فشار بدید . اگزر نیومد  مشکل از  جایه دیگه ای خواهد  بود

مطمئن بشید
به غیر از اون  پوشه ها  چیزه  دیگری رو حذف که نکردید . نسخه  PHPBB2 که استفاده میکنید   سعی کنید  اورجینال  باشه و از این ادرس بگیرید . متاسفانه اگر از نسخه های  ایرانی  استفاده کنید  همین مصایب خواهد  بود

http://hostfil.es/file/3163/phpBB2-rar.html

برای  دانلود  در  انتهای  صفحه  عدد  رو  در کادر  وارد  کرده  کلید submit  رو فشار دهید

چند تا نکته  کوچیک

من  جاهای زیادی رو برای  قالب و زبان  phpbb2  گشتم ولی   اکثرا   ایراد دارند مخصوصا  زبان فارسی شون  با  برطرف  کردن ایراد  زبان فارسی   از این به پس از این  پک به عنوان  زبان فارسی  استفاده کنید . چون تقریبا  کامله و هیچ مشکل  جانبی هم نخواهد  داشت

http://hostfil.es/file/3159/lang-farsi-rar.html

برای  دانلود  در  انتهای  صفحه  عدد  رو  در کادر  وارد  کرده  کلید submit  رو فشار دهید

قالب  ساب  سیلور  پیشفرض phpbb2 هم نامنظمه و خیلی ها  فکر میکنند که  درست  نصب  نکردند.  این مشکل رو هم با  ویرایش  قالب  براتون  برطرف  کردم و از ادرس  زیر میتونید  دریافت  کنید

http://hostfil.es/file/3158/subSilver-rar.html

اگر در جایی از قالب  ایرادی  دیدید  بهم بگید تا  رفعش کنم

و در نهایت  اینکه  دردو بلای همتون بخوره تو سر مدیران مملکت که با  این سرعت  اینترنتی  تراکتوری نمی تونم  زیاد  فایل  براتون آپلودکنم . برای  ویرایش  فایلهای php  از  نرم افزار  زیر  استفاده کنید چون

1- رایگانه و هیچ منتی به سرتون نداره
2- زبان فارسی  رو به خوبی  پشتیبانی میکنه
3- کلیه دستور هاو  توابع  به صورت  رنگی  در اون هستند و در  صورت   تغییر  رنگ  در هنگام  ویرایش مطمئن باشید که  دچار خطا  شدید
4 UTF-8 رو هم پشتیبانی میکنه

http://phpbb.parsvpn.net/download.php?id=12

از نوت پد استفاده نکید .خیلی خطرناکه حسن  :-o  :-o  :shock:
توجه داشته باشيد که ما در کامپيوتر شما حاضر نيستيم و نميدونيم در اون چي ميگذزه، پس به اين صورت سر بسته عنوان کردن که نمياد، کار نميکنه، خطا ميده و امثال اون نميتونه اعلانهاي خوبي باشه، لطفا هميشه در اين مواقع متن پيغام رو بنويسيد، يا اون رو توصيف کنيد و همينطور ميتونيد تصوير صفحه رو قرار بديد
در حال حاضر انجمن بالا نميآد به جاش چي نمايش داده ميشه و چه پيغامي ميده؟

کاملا  موافقم و برای حل این مشکل هم دوستان از این برنامه استفاده کنند که خیلی هم کم حجمه

http://hostfil.es/file/3164/free-screen ... r-rar.html

پس از نصب  برنامه اون رو اجرا کنید یک  آیکن به شکل  دست  زرد  رنگ  روی سیستم  ترای  دیده میشه بر روی  اون کلیک  کنید و در صفحه باز شده  صفحه  To رو باز کنید . در قسمت file type گزینه Gif و یا  JPG رو انتخای کنید و کلید stand by  رو  فشار بدید . حالا  نرم افزار اماده  هست . برای  گرفتن  عکس کافی کلید F6 رو فشار بدید . نشانگر موس تغییر خواهد  کرد  . با  موس منطقه مورد  نظر رو که نیاز به گرفتن  عکس  دارید  مشخص کنید و در نهایت  ok کنید .

آپلود کننده تصویر هم که در همین سایت موجوده

Ra30ol, sokuteasemuni

Major II

Major II

نماد کاربر
258

تاريخ عضويت

دانشگاه

توسط borhan » شنبه 20 مرداد 1386 15:11

Mahdi1944

خوب وقتی وارد لوکال هاست میشم دقیقا صفحه ای مانن صفحهی اول میاره،البته من پوشه های install و contrib رو حذف کردم

فقط همین  :???:

Mehdi2244

واقعا ممنون  :razz:

من refresh کردم ولي هيچ تغييري نکرد

ضمنا شما زحمت کشيدين يه چندتاي لينک برا دانلود گذاشتين من هر 3 تشو دانلود کنم بعد اونارو چه جوري منظم کنم؟

منظورم اينه که فايلهاي قالب سيلور با فارسي سازشو بايد بريزم تو نسخه ي اصلي؟

حالا که شما زحمت اينارو کشيدين لطف کنيد نسخه ي کامل ترشو با مدهاي geust restrict  کليد تشکر و آپلود عکس بذارين  :o

البته اگه وقتشو دارين  :sad:

Major II

Major II

نماد کاربر
258

تاريخ عضويت

دانشگاه

توسط borhan » شنبه 20 مرداد 1386 16:49

اگه پستام پشت سر هم هستند ببخشيد

انجمن مجازي من راه افتاد،همه چيزش کامل فقط انجمني که Mehdi2224 زحمتشو کشيدن يه مشکلايي داره،
مثلا نميتونم پست بزنيم،
يا چيزاي خورده ريزه ي ديگه که اگه خواستين بهتون ميگم،

يه سوالم که دارم اينه که چرا قالي پايه ي همه ي انجمنها subsilver هست؟

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

توسط Mehdi2224 » شنبه 20 مرداد 1386 17:17

borhan,
انجمن مجازي من راه افتاد،همه چيزش کامل فقط انجمني که Mehdi2224 زحمتشو کشيدن يه مشکلايي داره،
مثلا نميتونم پست بزنيم،
يا چيزاي خورده ريزه ي ديگه که اگه خواستين بهتون ميگم،

يه سوالم که دارم اينه که چرا قالي پايه ي همه ي انجمنها subsilver هست؟

خوشحالم که  راه افتاد  . برای پست  کردن باید   اول با نام کاربری و کلمه رمزی که  در  صفحه  نصب وارد  کردید   وارد  انجمنتون بشید .

اگر زبان انجمن فارسی نیست  زبان فارسی رو که براتون  فرستادم از حالت فشرده خارج و در پوشه language  جایی که  فایلهای انجمن  در اونجاست کپی  کنید

اگر قالبتون هم به هم ریخته هست  قالبی رو که  براتون فرستادم  در  پوشه templete  از محل انجمنتون کپی کنید  

قالب phpbb2 در حالت  پیشفرض ساب سیلور هست  چون هم سبکه و هم ویرایشش آسونه . اگر نیاز به قالب های  دیگری دارید براتون  چند تا  قالب  فارسی  در اینجا  قرار میدم

خوب وقتی وارد لوکال هاست میشم دقیقا صفحه ای مانن صفحهی اول میاره،البته من پوشه های install و contrib رو حذف کردم

فقط همین :???:  

دوست من این برخورد رو انتظار نداشتم . Mahdi1944,  یکی  از  حرفه ای های  نصب  و راه اندازی  phpbb و همچنینی  زبانهای  برنامه نویسی  هست . بسیاری از  چیز هایی رو هم که  من گفتم از ایشون  یاد گرفتن . اگر ایشون علت  رو بدونن به مراتب سریعتر و بهتر از من به شما  کمک خواهند کرد و  مشکل همین  علته . هیچ دکتری نمیتونه بدون دیدن مریض و از راه دور  بیماری اون رو تشخیص  بده .پس باید خودش رو ببینه . برنامه مورد نیاز برای عکس  گرفتن رو براتون گذاشتم اگر موردی  پیش اومد  با اون عکس بگیرید و به  انجمن آپلود کنید . اینطوری   خیلی سریعتر مشکلات رو میشه  فهمید در همون پستاول  از این صفحه دیدید که عکس رو گذاشتید و دوستمون مهدی  سریعا مشکل  شما رو فهمید .
پس کمی  صبور باشید .و با دیگران ملایم .

Ra30ol, sokuteasemuni

قبليبعدي