در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

Re: طرح سوالات و مشکلات در مورد ساخت انجمن

توسط nt » چهارشنبه 18 شهریور 1388 19:31

سلام خدمت دوستان عزیز
من یک ادیتور تقریبا مثل همین ادیتور سنترال روی فروم سایت نصب کردم که همه چیز تقریبا به خوبی کار میکند فقط وقتی عکسی را قرار می دهم این عکس فقط در FireFox نمایان میشه و در IE نشون داده نمیشه (البته بعضی ها در Ie میبینند) می خواستم ببینم کسی تا به حال با این مشکل مواجه بوده است و آیا راه حلی برای حل آن دارید؟
ممنون
کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 19 شهریور 1388 03:39

nt,  
اينکه برخي ميبينند و برخي خير، ارتباطي به نسخه مرورگر نداره، با کانکشن اينترنت اونها مربوط هست که احتمالا آپلود سنتر اون تصوير رو مسدود کرده و يا سرعت کانکشن کم هست و به همين دليل تصاوير دير ظاهر ميشوند که اين به نحوه‌ي رندر کردن IE مربوطه که يک اشکال ذاتي اين مرورگر هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, nt

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

توسط nt » پنج شنبه 19 شهریور 1388 14:56

Mahdi1944,  عزیز  :razz:
اما من خودم وقتی تو Ie پست میدم عکس ها نمایان نمیشه اما وقتی مطلب را ویرایش میکنم عکس نمایش داده میشه به همین دلیل فکر نکم مشکل از اینترنت باشد و احتمالا از IE میباشد
نظر دیگری ندارید؟

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
111

تاريخ عضويت

پنج شنبه 11 تیر 1388 22:41

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 7 پست

توسط salvation87 » سه شنبه 24 شهریور 1388 17:22

چطور می تونم پیغام زیر را در بالای صفحه اول سایت برای مهمانان سایت نمایش دهم:
"کاربر گرامی ورود شما را به انجمن خیر مقدم عرض میکنیم. شما ميتوانيد در اين انجمن ثبت نام کنيد، در غير اين صورت به تمام ويژگي هاي سايت دسترسي نخواهيد داشت"

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
147

تاريخ عضويت

دوشنبه 9 اردیبهشت 1387 00:34

آرشيو سپاس: 140 مرتبه در 36 پست

توسط Mohsen1441 » پنج شنبه 21 آبان 1388 12:03

سلام

خسته نباشيد

از كدوم قسمت مي تونم تنظيمات لود سايت رو در BB انجام بدم؟

ممنونم
الهم عجل لولیک الفرج

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 21 آبان 1388 14:09

Mohsen1441,
تنظيمات بارگذاري منوي اصلي (همون صفحه اول CP)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver, Mohsen1441

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 21 آبان 1388 20:24

:-o  یک ابزار جالب، که به پاس محبت های آقا مهدی در اینجا برای دوستان میزارم.  این بخشی از مجموعه ابزارهای جدید هست که دارم برای NC 3 آماده میکنم.

البته این شاید پیش پا افتاده ترین کد php باشد  :o  اما در phpbb و دیگر انجمن سازها مشاهده نکرده بودم ازش استفاده کنند.

مبحث تصادفی !

با بارگزاری صفحه زیر در ریشه انجمن خودتون، هر وقت این صحفه را فراخوانی کنید، به صورت تصادفی یک مبحث برای شما نمایش داده خواهد شد!

البته بسته به اینکه شما از مد Seo استفاده کنید یا خیر و چه مدل باشه، باید یک دستی بهش بزنید دیگه ...

اما کد خیلی ساده هست:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

روشن هست که جای " negarclubs.ir " دامنه خودتون را باید بزارید. دنباله اون هم بسته به اینکه مد Seo نصب هست یا خیر تنظیم کنید و قسمت هایی که عدد و شماره مبجث هست را " $random_number " بزارید.

اگر آدرس تاپیک شما چند رشته عدد هم داره ساده هست. کافی تابع دیگه ای برای اون بنویسید.

0 . 1000 هم که تعیین کننده رنج عدد هست. حتی میتونید با کمی حوصله، چند فایل ایجاد کنید. که هر کدوم مربوط به مطلب تصادفی در یک بازه زمانی خاص هستد!

اگر کمک خواستید بگید.

هر چند خیلی ساده هست اما گاهی برای کاربران جذاب میباشد.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
nt, Mahdi1944, Mohsen1441

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
147

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1441 » شنبه 23 آبان 1388 16:45

بسیار ممنونم استاد ارجمند

تنظیماتش رو چجوری درست کنم؟

نکات زیر رو چطوری تنظیم کنم؟

Limit system load

Session length

Limit sessions

View online time span

مممنونم
الهم عجل لولیک الفرج

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 23 آبان 1388 17:43

Mohsen1441,  

نیازی به هیچ تنظیمات خاصی نداره. این در حقیقت فقط Redirect انجام میدهد.

اول بهتره مد سئو را نصب کرد تا بشه بهتر از این ابزار استفاده کرد.

بعد از نصب مود سئو، شما کافی هست که نام دامنه خودتون را جایگزین نام دامنه negarclubs.ir کنید.

همینطور کافیه صحفه اول انجمن را نگاهی کنید، تعداد مباحث هر چند بود، آن را به عنوان حداکثر عدد تصادفی وارد کنید. این  ساده ترین روش هست.

مثلاً برای شما که انجمن خودتون را در یک شاخه نصب کردید:

[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Mahdi1944, Mohsen1441

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » شنبه 30 آبان 1388 08:44

اول خبر دیر هنگام » بسته 3.0.6 عرضه شد.

دوستان کسی نصب کرده است؟

از نکات جالب، حجم نزدیک بسته update و کامل آن هست که بیانگر تغییرات فراوان است.

همینطور ظاهراً به برخی وعده ها و انتظارها پاسخ داده شده که 12 موردش واقعاً من یکی را شادمان کرد، از جمله افزوده شدن Atom.

همینطور یک سری قابلیت های مدیریت جدید و البته پاسخ سریع سرخود و ...

در کل ابزارهای جدید زیاد روش است، اگر دوستان کسی نصب کرد، لطفاً در میان بزارد. چون فکر نکنم تا پیش از شب یلدا در مجموعه نگار تغییری ایجاد کنم.

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
147

تاريخ عضويت

توسط Mohsen1441 » پنج شنبه 27 آبان 1389 12:25

با سلام  :D

1.نوار پایین سایت(برای مثال پایین ترین نورای که پیج رنک رو شقرار دادره) رو چطوری میشه در فوتر ایجادش کرد؟

2.استاندارد ترین قالب phpbb چی هست؟

3.چطوری میشه برای سایت RSS رو فعال کرد؟

4.چطور میشه تاریخ انجمن رو از میلادی به شمسی تغییر داد؟

5.بنده نسخه انجمن رو از 3.0.5 به 3.0.7 تغییر دادم.الان پروفایل کاربران در قسمت راست پستشون راست چین شده و از وسط چین بودن خارج شده.مشکل از کجاست؟

باسپاس فراوان :D
الهم عجل لولیک الفرج

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تاريخ عضويت

توسط Solver » پنج شنبه 27 آبان 1389 18:16

1.نوار پایین سایت(برای مثال پایین ترین نورای که پیج رنک رو شقرار دادره) رو چطوری میشه در فوتر ایجادش کرد؟

برای این منظور باید یک جدول یا  ترجیحاً قاب (div) ایجاد کنید و اون را پیش از بسته شدن تگ body در شاخه template فایل overall_footer.html  قرار بدهید. مثلا در سنترال کد به شکل زیر است  :

2.استاندارد ترین قالب phpbb چی هست؟

من تلاش زیادی کردم که بهترین قالب phpbb را پیدا کنم، آنچه روشن است Prosilver حرفه ای تر است اما به خاطر استفاده از تمپلتز همواره بعد از نصب چند مد، بسیار کند تر از قالب Subsilver2 خواهد شد به طوری که کاملا برای کاربران نیز محسوس است.

به عقیده من برای سایت های فارسی که قصد نصب مدهای مختلف را نیز دارند بهتر است از قالب های بر پایه Subsilver2 استفاده شود.

از نظر استاندارد w3 هم برخی سایت ها pass شده اند هم نمونه بر پایه Prosilver و هم Subsilver2 که این بیانگر استاندارد بودن فرم خام قالب هاست و در حقیقت بیشتر نصب مدها و راست چین کردن هاست که برخی خطاها و کدهای اضافی را در قالب ایجاد میکند.

البته با دقت میشه یک قالب را با انبوه مدها باز استاندارد کرد که خیلی وقت گیر است، من نهایتا کار را به جایی رساندم که روی قالبم تنها 8 مورد کد نویسی غیر استاندارد بود در حالی که زمان شروع استاندارد سازی این تعداد +700 بود و البته +20 مورد خطا. فکر کنم اون زمان بررسی کردم سنترال +300 کدنویسی غیر استاندارد داشت. البته w3 را نباید مرجع تمام کمال دانست و گاهی خطاهایش بی مورد است چون هدف ما نمایش خروجی صحیح برای کاربر است و گاهی تخلف از اصول و استاندارد زبان html راه کوتاه تر و بهتری می باشد.

3.چطوری میشه برای سایت RSS رو فعال کرد؟

در نسخه های قبل میتوانستید از مدهای مربوط مثل Massti و نمونه های اون استفاده کنید. اما از نسخه 0.7 که شما فرمودید دیگر نیازی نیست مد نصب کنید و این قابلیت را میتوانید از پانل مدیریت سایت > Feed  تنظیم کنید البته ممکن است فارسی سازی اون چیزی با نام " خوراک " یا همچین چیزی باشد که مربوط هست به بسته فارسی ساز مورد استفاده شما. بعد از فعال کردن، میتونید فید اخبار، فید انجمن ها، فید مباحث، فید پست ها و تعداد نمایش داده شده در هر فید را تعیین کنید.

به هر حال برای نسخه های قدیم :

http://www.phpbb.com/customise/db/mod/s ... or_phpbb3/

4.چطور میشه تاریخ انجمن رو از میلادی به شمسی تغییر داد؟

برای این منظور 2 تا مد وجود دارد، که من یکیش را اینجا میزارم، اما توصیه بنده استفاده از همان تاریخ انگلیسی هست چون همچنان با وجود تلاش زیاد دوستان هیچ کدام از مدهای تاریخ جلالی بدون نقص نیستند:

http://www.bbpersia.com/phpbb3-0-t267.html

5.بنده نسخه انجمن رو از 3.0.5 به 3.0.7 تغییر دادم.الان پروفایل کاربران در قسمت راست پستشون راست چین شده و از وسط چین بودن خارج شده.مشکل از کجاست؟

1. در قالب مورد شاخه template نظرتون فایل overall_footer.html را باز کنید. کد زیر را پیدا کنید:

کافی در همین تگ اضافه کنید align="center"

به این ترتیب محتویات سلول مربوطه وسط چین خواهند شد، البته غیر از مواردی که در جدول های درونی تر باشند که اگر اینطور بود و قصد وسط چین کردن آنها را داشتنید کافی است همین عمل را در مورد سلول هایی انجام دهید که آن موارد درش قرار دارد.

oweiys, Mohsen1441, abouzar-alavi

قبلي