در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 22 تیر 1386 23:45

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل لپ تاپ لطفا کمک کنيد

توسط KHOOR » چهارشنبه 17 مرداد 1386 14:34

:lol: سلام خدمت دوستان عزیز.من لپ تاپ GENXدارم چند وقت پیش مجبور شدم باطری کوچک داخلی اون را که برای ساعتشه عوض کنم.بعد از این کار روشنایی دسکتاپ خیلی کم شد جوری که توی روز چیز زیادی پیدا نبود.از چند نفر که پرسیدم کفتند اگه ویندوز را عوض کنی درست میشه.این کار را هم کردم  ؛ بهتر شد ولی بازم مثل اولش نمیشه.لطفا راهنمایی کنید.مرسی.
خدمت به خلق وظيفه نيست بلکه لذت است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 18 مرداد 1386 02:30

KHOOR جان
معمولا نرم افزاري براي کنترل ميزان شفافيت و روشنايي مانيتور ضميمه خود ديسک پشتيبان لبتاپ هست و البته ميتونيد اون رو از سايت سازنده هم دريافت کنيد، به طور کلي با تعويض باتري مشکلي براي LCD رخ نخواهد داد، مگر اينکه در حين اين عمل اشتباها قسمتهاي مربوط به اين موضوع صدمه ديده باشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » پنج شنبه 18 مرداد 1386 10:42

در حین تعویض احیانا به دستگاه ضربه ایی نخورده که لامپ فلوروسنت داخل LCD شکسته شده باشه؟!

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

توسط KHOOR » شنبه 20 مرداد 1386 12:39

با عرض سلام وتشكر از دوستاني كه وقتشون را در اختيار اين حقير قرار دادن.خدمتتون عرض كنم كه تعويض باطري لپ تاپ خيلي ساده است وبا باز كردن دو سه تا پيچ اين كار به راحتي انجام ميشه و فكر نمي كنم ضربه اي خورده باشه.در مورد سي دي پشتيبان هم بگم كه فقط درايور هارو داره و برنامه اي كه گفتيد توي اون نيست كه بشه روشنايي LCDرا تنظيم كرد.اگه برنامه اي هست اسمشو بدين تا پيداش كنم.يك مطلب ديگه كه يادم رفت بگم اينه كه قبلا با باطري كاملا شارژ شده لپ تاپ فقط دوساعت ونيم كار ميكرد ولي الان چهار ساعت شده و به هيچ وجه نمي تونم از حالتHYBERNATEدرش بيارم.پيشاپيش از كمكتون ممنونم.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 20 مرداد 1386 12:47

KHOOR جان
اين نشون ميده که LCD شما سالم هست و نور اون به صورت نرم افزاي کم شده، نام برنامه بايد چيزي شبيه به event monitor  و امثال اون باشه، در لبتاپ‌هاي مختلف اين نام تفاوت داره و بايد در سايت سازنده جستجو کنيد، البته در ويندوز ويستا سيستم مديريتي يکپارچه و کاملي براي اين موارد وجود داره، اما اگر از XP استفاده ميکنيد شايد بسته به مارک کارت گرافيک قسمتي براي تغيير روشنايي مانيتور هم در درايور اون تعبيه شده باشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

توسط KHOOR » پنج شنبه 25 مرداد 1386 21:42

با تشکر از دوستان عزيز

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
35

تاريخ عضويت

توسط KHOOR » شنبه 3 شهریور 1386 00:05

با سلام خدمت همه دوستان .
بايد به خدمتتون عرض كنم كه بالاخره تونستم مشكلمو حل كنم و راه حلشو اينجا ميگذارم تا اگه بعدا كسي اين مشكلو پيدا كرد بتونه مثل من خلاص بشه.
راه حل ساده بود كه خيلي اتفاقي بهش رسيدم واونم اينه كه اول لپ تاپ را با باطري خودش بدون اينكه به سيم پاور وصل باشه روشن كنيد.بعد از اينكه سيستم ويندوز بالا اومد سيم پاور را به لپ تاپ وصل كنيد.با اين كار LCD به تنظيمات اصلي بر ميگرده.حالا لپ تاپ رو خاموش كنيد و باطري رو اگه خواستيد جدا كنيد و روشن كنيد.تغييرات SAVE شده.با اين كار مشكل من كه حل شد.از همتون ممنونم كه با من همراه بوديد.