در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوچه‌ها به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 7 آذر 1386 16:24

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط shahriar8131 » شنبه 10 آذر 1386 10:20

سلام.مرصي از سايت خوبتون. :smile: پروژه كارشناسي من ساخت ربات زير درياييه كه ميتونه در اعماق 300_500 متري عكس برداري و فيلمبر داري كنه.حالا شما تو هر زمينه اي(بخش مكانيكي و عايق بندي...بخش الكترونيك و مخابرات وكنترل...) كه بتونيد به من كمك كنيد ممنون ميشم.رشته دانشگاهي خودم الكترويكه.منتظر كمك شما هستم. :AA: مرصي.

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط shahriar8131 » شنبه 10 آذر 1386 11:00

sohrefiroz نوشته است:سوالي ديگه نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام مجدد.اگه ممكنه در مورد سونار ها  و عملكرد اونها يه متن كامل تو سايتتون بذاريد.مرصي. :(

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط shahriar8131 » شنبه 10 آذر 1386 11:22

shahriar8131 نوشته است:
sohrefiroz نوشته است:سوالي ديگه نيست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با سلام مجدد.اگه ممكنه در مورد سونار ها  و عملكرد اونها يه متن كامل تو سايتتون بذاريد.مرصي. :(
ببخشيد ظاهرا سولاتم  خيلي كلي بود. :-( در مورد بخش مكانيكي ربات اطلاعاتي راجع به  عايق بندي ربات ميخواستم.در مورد  بخش مخابراتشم مي خواستم در مورد محدوديت هاي پروژم بپرسم.مثلا ارتباط ميتونه به صورت wire less باشه؟يعني من تصاوير رو به صورت online بدون سيم دريافت كنم؟ در مورد بخش كنترل هم تا چه فاصله اي از زير دريا ميتونم ربات رو تو ساحل كنترل كنم؟اگه اطلاعات كتاب يا سايت هاي مناسبي رو سراغ داريد لطفا در اختيارم قرار بديد.ممنون ميشم. :( در ضمن سوال كردن كه عيب نيست...حالا چه كلي چه جزيي؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟در هر صورت از اينكه توجه كرديد مرصي. :L:L

Moderator

Moderator

no avatar
2647

تشکر کرده: 707 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » شنبه 10 آذر 1386 12:52

دوست عزيز  shahriar8131

دستگاه بيسيم زير ابي در بازار موجود است مي توانيد از انها استفاده کنيد
که حدود يک کيلومتر انتن ميده ( وزرات دفاع هم ميسازه )
براي  ضد اب کردن مي توانيد از محفظه مخصوص دوربين هاي فيلم برداري  استفاده کنيد و براي منظور خود تغييراتي در ان ايجاد کنيد
در نزديکي ساحل عمق کم است و براي رسيدن به عمق زياد نياز به داشتن قايق است که شما را از ساحل به ميزان زياد حدود 30 تا 40 کيلومتر دور کند
البته خليج فارس داراي عمق بسيار کمي است و به ندرت از 100 متر تجاوز مي کند اما براي شروع کار خوب است
براي عمق بيشتر بايد به درياي عمان سري بزنيد
بهتر است قبل از اقدام با فيزيک اب اشنا بشويد
ايا مي دانيد فشار در عمق 300 تا 500 متري چقدر است؟ و اثرات ان بر اشياء چيست؟
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahbaz تشکر کرده اند:
SAMAN, shola

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 آبان 1390 12:34

Re: زيردريايي

توسط lordresi » چهارشنبه 18 آبان 1390 15:14

sohrefiroz نوشته است:[اگه کسی سوالی در مورد زیردریایی داره بپرسه امیدوارم بتونم تاپیک کاملی را در این مورد بوجود بیاورم. :x

سلام ، محاسبات ضخامت دیواره ها و تقویت کننده های دیواره های داخلی در زیردریایی در اعماق آب چگونه انجام میشود؟ ممنون

قبلي