در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3978 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

تراشه جديد ويژگيهاي فيزيكي را به

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 10 اردیبهشت 1385 16:59

يك شركت توليدكننده تراشه‌هاي رايانه‌اي محصول جديدي توليد كرده است كه مي‌تواند رفتار فيزيكي و طبيعي همه اجسام و مواد را شبيه‌سازي كرده و در بازي‌هاي رايانه‌اي به نمايش درآورد.

به گزارش بخش خبر شبكه فن آوري اطلاعات ايران، از ایرنا، تراشه جديد به نام "فيزيكس"(‪ (PhysX‬كه توسط شركت "آگيا" توليد شده به سازندگان بازي‌هاي رايانه‌اي اجازه خواهد داد علاوه بر توجه به گرافيك بالا در بازي‌هاي رايانه‌اي، به خواص فيزيكي اشياء و اجسام نيز توجه كرده و تصاوير اين بازي‌ها را به ميزان بسيار زيادي به صحنه واقعي و طبيعي نزديك كنند.

به كمك اين تراشه به طور مثال هنگام انفجار يك شي‌ء در يك بازي رايانه‌اي، اجزاي آن درست شبيه به آنچه در يك انفجار واقعي رخ مي‌دهد، متلاشي شده و به اطراف پرتاب مي‌شوند و يا شيشه يك پنجره در بازي رايانه‌اي درست همانند شيشه واقعي شكسته شده و فرو مي‌ريزد و حتي دود، بخار و پارچه‌ها درست همانند وضعيت طبيعي در برابر باد حركت مي‌كنند.

با اين وجود كارشناسان عقيده دارند قيمت بالاي اعلام شده براي تراشه "فيزيكس"(‪ ۳۰۰‬دلار) مانع از استقبال گسترده از آن خواهد شد زيرا هم‌اكنون نيز برخي از بازي‌هاي رايانه‌اي با بهره‌گيري از كارتهاي گرافيكي فعلي در شبيه‌سازي قوانين فيزيكي در تصاوير، بسيار موفق عمل مي‌كنند.

به علاوه استفاده از اين تراشه در قوي‌ترين رايانه‌هاي فعلي كه به پردازنده‌ها و كارتهاي گرافيكي پيشرفته مجهزند نيز به علت افزايش جزييات نمايش داده شده در تصاوير سبب كند شدن اين تصاوير مي‌شود كه همين مشكل نيز مي‌تواند سبب عدم علاقه‌مندي طرفداران بازي‌هاي رايانه‌اي به خريداري و نصب آن در رايانه شود.

كارشناسان عقيده دارند هر چند بعيد به نظر مي‌رسد استفاده از تراشه "فيزيكس" در آينده نزديك در رايانه‌ها و كنسول‌هاي بازي‌هاي رايانه‌اي مرسوم شود، اما به هر ترتيب اين تراشه مي‌تواند در صورت موفقيت بازي‌هاي رايانه‌اي را متحول كرده و تغييرات مهمي در صنعت ‪۱۰‬ميليارد دلاري اين نرم‌افزارها ايجاد كند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
sinaset

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 10 مهمان