در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 13 خرداد 1386 11:42

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مشکل استفاده از ماوس در ویندوز

توسط shahyar_2005 » سه شنبه 30 مرداد 1386 13:44

با عرض سلام و خسته نباشيد.

دوستان عزيز و مديران و متخصصان وارد لطفا کمک کنيد

مشکل من اين است که من ديگر از ماوس نمي توانم استفاده کنم خود ماوس اشغالي ندارد

ولي مشکل اصلي از ويندوز هستش که در واقع ماوس به طور کلي از هر دوتا ويندوز من پاک شده است

يعني اينکه از ديوايس منيجر نيز پاک شده است و اثري از ماوس در ويندوزهاي من نيست

دوستان چطوري مي توانم ماوس را دوباره نصب کنم يعني بازگرداني کنم تا در ويندوز مثل هميشه کار کند

در ضمن من مطمنم که از خود ماوس يعني اينکه از نظر مکانيکي سالم هست و مشکل پاک شدن ماوس از ويندوز است

ويندوزهاي من يک اکس پي است و ديگر سرور 2000 است

-------------------------------

در ضمن سي دي رام من از کار افتاده است يعني اينکه ديگر کار نمي کند و درب سي دي رام از روي کيس

باز نمي شود و از کار افتاده است و خود سي دي رام نيز به طور کلي از وهر دوتا ويندوز پاک شده است يعني از ديوايس منيجر پاک شده است

در واقع اين مشکل هنگامي اغاز شد که من فايل اپديت سي دي رام را از سايت خود شرکت ايسوز برداشتم و دکمه استارت

را براي اپديت زدم فايل اپديت تا نصف پرشده بود ولي در همان هنگام بود که ويندوز من هنگ کرد و از ان هنگام تا حالا سي دي

را من کار نمي کند

کابلها را چک کردم درست درست است

چي کار کنم؟

ويندوزهاي من يکي اکس پي و ديگري سرور 2000 هستش

دوستان لطفا کمک کنند من به کمک فوري نياز دارم

این متن را با هزار بدبختی در اینجا قرار دادم.

لطفاً از عناوین مناسب با موضوع استفاده کنید
عنوان ویرایش شد...
Mohsen1001

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » سه شنبه 30 مرداد 1386 14:41

shahyar_2005,

از چک  پوینت  سیستم   ویندوزتون  رو به   زمان  قبل از  انجام  اپدیت  رستور  کنید

start -allprogrem-accessories-sysrem tools - system  restore

اگر    حل  نشد    

my computer -right click- manage  -device manager - action -scan  for  hardware  change

پس از اینکه  قطعاتتون رو  پیدا  کرد    بر روشون  کلیک  راست  کرده و  گزینه  update   رو انتخاب  کنید . برای  نصب  به سی دی  نیازی   نیست

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
34

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 خرداد 1386 11:42

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط shahyar_2005 » چهارشنبه 31 مرداد 1386 09:14

با سلام و بتا تشکر از شما.

دوست عزيز اين راه را رفتم درست نشد

موس من کابلي است و متصل به کيس است

درايورش را از کجا دانلود کنم تا نصب کنم.

Major I

Major I

نماد کاربر
390

تاريخ عضويت

يکشنبه 20 اسفند 1385 22:35

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 18 پست

توسط درودبرايران » چهارشنبه 31 مرداد 1386 09:23

نيازي به درايور نداريد. موس شما مثل سي دي رام plug&play هستن يعني بدون درايور ويندوز (حداقل xp) اونا رو مي شناسه.
بهرحال بايد توي همون device manager مشکل رو حل کنيد. البته اگه restore point داشتين بهتر بود...

یه مسئلۀ دیگه هم اينکه مي گين تو هر دو ويندوز با هم موستون خراب شده مشکوکه که مشکل هاردور باشه. چون توي يکي از لحاظ نرم افزار خراب بشه ربطي به اون يکي نداره.  :eek:
بايد امشب بروم...

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » چهارشنبه 31 مرداد 1386 10:49

برای CD Drive تون کار خاصی نمیشه کرد. در زمان آپدیت Firmware دستگاه نباید ویندوز ریست بشه یا هنگ کنه. ممکنه شرکت سازنده CD Drive تون امکانی برای Restore کردن Firmware قبلی داشته باشه. اگر همچین چیزی داشته باشه، باید جایی در سایتش روش Restore کردن Firmware را توضیح داده باشه. معمولا برنامه های آپدیت Firmware یک نسخه Backup از Firmware اولیه روی هارد درست می کنند.
اگر شرکت سازنده امکانی برای Restore اون Firmware ارائه نمیده، باید دستگاه را به یک نمایندگی برای تعمیر ببرید.

برای موس هم اول باید چک کنید که خود موس مشکل نداشته باشه. اگر از سالم بودنش مطمئن شدید، می تونید یک بار موس را سیستم جدا کنید و سیستم را ریست کنید، و بعد از بالا آمدن ویندوز سیستم را خاموش و موس را مجددا وصل کنید و سیستم را روشن کنید. ویندوز باید موس شما را به عنوان Device جدید شناسایی کند. اگر موس شما USB است، سعی کنید آن را به سایر port های USB موجود در کامپوتر خود وصل کنید، معمولا هر PC حداقل 2 پورت USB دارد.
اگر درایورهای موس که به همراه ویندوز نصب می شوند به هر دلیلی پاک شوند، در ویندوزهای XP و نسخه های بعد از آن، نسخه ایی از این فایل توسط SFC بجای فایل حذف شده قرار میگیره تا مشکلی برای شما پیش نیاد، اما اگر هر دو نسخه این فایل ها پاک شده باشد یا معیوب باشد، می تونید آن را از روی CD نصب ویندوز بر روی هارد کپی کنید.

Captain

Captain

نماد کاربر
1106

تاريخ عضويت

چهارشنبه 29 شهریور 1385 11:12

آرشيو سپاس: 492 مرتبه در 183 پست

توسط Mehdi2224 » چهارشنبه 31 مرداد 1386 13:28

می تونید آن را از روی CD نصب ویندوز بر روی هارد کپی کنید.

در قسمت Run  از منوی  استارت دستور  

sfc.exe /scannow

را اجرا کنید .  اگر باز  حل  نشد  از رجیستری حل میکنیم