کورش بزرگ در روايتهاي ديني

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث مرتبط با تاريخ ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, شوراي نظارت

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط ARMIN » جمعه 15 اردیبهشت 1385, 8:28 am

سلام
mehdijampoor نوشته شده:مگه نميدونيد اعراب دشمن بزرگ ايراني ها هستند؟

اين تاپيک محل بحث در مورد دشمني اعراب با ايرانيان نيست.

mehdijampoor نوشته شده:چرا عادت کرديد هر چي تو قران باشه رو خوب حساب کنيد.

قرْآن کتاب ديني ما مسلمانان است و همه ما مسلمانان تمام حرف هاي آن را قبول داريم پس اميدوارم ديگر توهين به کتاب آسماني مسلمانان نکنيد.
وب لاگ معرفي شده را خواندم و منابع آنر ار نيز مطالعه کردم .منشور کوروش کبير با خط طلا در سازمان ملل متحد به عنوان اولين قانون حقوق بشر که در 2500 سال پيش نوشته شده نگهداري مي شود ،بعد وب لاگ معرفي شده از جانب شما کورش را دزد و فاسدالاخلاق مي نامد!!!!!!
سلسله هخامنشي يکي از افتخارات ايران و جهان است که کار هاي موثري براي ايران و جهان انجام داد که در قسمت گفتگوي آزاد گفته شده ايرانيان اولين مردماني بودند که ..... بعد وب لاگ معرفي شده از جانب شما آنها را وحشي مي نامد!!!!!

شما خودتان هم نمي دانيد هدفتان چيست. زماني مي گوييد :
mehdijampoor نوشته شده:کورش عادل بود و پاک نهاد.نيازي نداره در بارش اينجوري بگيد.

و بعد وبلاگي معرفي مي کنيد که کورش را سگ پروده مي نامد و لواط را به او نسبت مي دهد.
اگر وب لاگ را کامل مطالعه مي کرديد متوجه مي شديد که نويسنده هدفش زير سوال بردن و کوبيدن حکومت پهلوي بوده و به نظر من سلسله هخامنشيان اصلا قابل مقايسه با حکومت پهلوي نيست. واقعا براي نويسنده اين وب لاگ متاسفم.

اميدوارم اين بحث ديگر ادامه پيدا نکند در غير اين صورت تاپيک قفل مي شود.
آخرین ويرايش توسط 1 on ARMIN, ويرايش شده در 0.
Don't play games with the ones who love you

Major II
Major II
نمایه کاربر
محل اقامت: ايران-اصفهان-کوچه بعدي
سپاس‌های دریافتی: 43 بار
تماس:

پست توسط Marshal » جمعه 15 اردیبهشت 1385, 9:55 am

mehdijampoor
به نظر من صحبت هاي شما اصلا درست نيست و شما حق نداريد به قرآن و کوروش و... اهانت کنيد :x
آخه چرا باور نمي کنيد؟! به جون خودم من همون سلطان آسمان قبلي ام.
اين هم اثر انگشتم:
تصویر
حالا باورتون شد؟!!

Major
Major
محل اقامت: www.aerospacetalk.ir
سپاس‌های دریافتی: 37 بار
تماس:

پست توسط Tomcattter » جمعه 15 اردیبهشت 1385, 12:39 pm

Mahdi1944 نوشته شده:
mehdijampoor نوشته شده:ميشه اسم کورش بزرگ رو به زور وارد قران نکنيد؟
کورش همينطوري به قدر کافي جلال و بزرگي داره
حتما فردا ميگيد کورش عضو بسيچ هم بوده :::P

دوست عزيز جدا به شما توصيه مي‌کنم دست از اين رفتار زشت خود برداريد
هيچ چيزي محکم تر از دليل و مدرک وجود نداره که شما داريد اون رو انکار مي‌کنيد
بنده به شما اجازه‌ي چنين توهين و حرفهاي ايچنيني رو نخواهم داد
اگر قادر به بحث علمي هستيد بحث رو دنبال کنيد و در غير اينصورت شايد بهتره که تنها نظاره باشيد :x
پس بيشتر به رفتار خودتون در سايت توجه کنيد و اين رو بدونيد هر چيزي ارزش گفتن رو نداره دوست من
با تشکر :o

بسیار خوشحالم که هنوز افرادی هستن که میتوانند افتخارات بزرگ ما در ایران باستان و دین اسلام را در کنار هم ارج نهند و از توهین
به هر کدام جلوگیری نمایند. :)
براي غلبه بر ظلمت كافي است چراغ روشن كنيم ، چون نمي توان ظلمت را روشن كرد .
سایت مرجع هوانوردی و هوافضای پارسی
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
وبلاگ من
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 158 بار
سپاس‌های دریافتی: 747 بار

پست توسط Leila » جمعه 15 اردیبهشت 1385, 2:56 pm

از همه بد تر توهين ايشون به قران هست
كه نمي شه ازش گذشت 8-)
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

New Member
تماس:

پست توسط mehdijampoor » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 7:44 am

جالبه!حالا محكوم هم شديم.
اولا اي كاش پست منو با دقت ميخونديد.
ثانيا هنوز هم ميگم اسلام با ايراني ها دشمنه .مثلادر قران در سوره روم خداوند اعراب(الله) از پيروزي ايران بر روم ناراحت ميشود و به مسلمانان دلداري ميدهد كه بزودي روميان بر ايران غلبه خواهند كرد.و از انان ميخواهد كه از اين شكست محزون نباشند.
ثالثا من اون وبلاگ رو معرفي كردم تا بدونيد كه نظر عامه مسلمانان در باره كورش بزرگ چيه!مخصوصا افرادي بيسواد مثل صادق خلخالي و نويسنده مقاله وبلاگ فيض اللهي وحيد.
رابعا خيلي چيز ها در قران هست كه حتي خود اقايون علماي اسلام هم سرش بحث دارند.باز هم ميگم اطاعت كور كورانه از كتابي كه حتي معنيش رو نميدونيد چيه و براي اينكه بفهميد از مرجع تقليد كمك ميگيريد كاري ساده لوحانه است.
خامسا باز هم ميگم كورش اينقدر بزرگمنش بود كه تمام دنيا به عنوان مردي دادگستر و مهربان ازش ياد ميكنن.حالا اگه با مغلطه كورش رو وارد قران ميكنيد فكر نكنيد به كورش بها داديدبلكه يه جوري ميخواهيد كتاب اسمانيتون رو بزرگ جلوه بديد.
فراموش نكنيد كه اعراب.تركها و يونانيان بزرگترين دشمنان ايران و كورش بودند و براي تخريب ايرانيان ترفند هاي كثيفي بكار بردند و ميبرند.مراقب باشيد فريب نخوريد.اين دليل و مدرك اعراب براي خودشون اعتبار داره.
بحث وقتي به نتيجه ميرسه كه هدفدار باشه.انگار شما فقط قصد دريد از كتاب اسمانيتون دفاع كنيد.بهتون پيشنهاد ميكنم حتما يكبار هم كه شده قران رو بخونيد سعي كنيد فارسي بخونيد تا متوجه بشيد از چه كتابي پيروي ميكنيد.
اگر بخاطر اين پست عضويت من در اين سايت لغو بشه اصلا ناراحت نميشم اما دوست دارم اين پست حذف و سانسور و دستكاري نشه.و حد اقل براي قضاوت امكان خوندنش توسط ديگران باشه.

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های دریافتی: 59 بار

پست توسط کفير » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 8:17 am

ثانيا هنوز هم ميگم اسلام با ايراني ها دشمنه .مثلادر قران در سوره روم خداوند اعراب(الله) از پيروزي ايران بر روم ناراحت ميشود و به مسلمانان دلداري ميدهد كه بزودي روميان بر ايران غلبه خواهند كرد.و از انان ميخواهد كه از اين شكست محزون نباشند.

اولا اين يکي از معجرات قرآن است
و بعد به شما پيشنهاد مي کنم سخنراني شهيد دکتر علي شريعتي با عنوان (آري اي برادر اينچنين بود )را مطالعه فرماييد از عظمت ايران باستان چه چيز شامل حال عامه مردم مي شد جز دادن فرزندانشان به عنوان سرباز و پرداخت مالياتهاي هنگفت در راهي که اصلا به آن اعتقاد نداشتند و بعد اگر مردم خيري در دين گذشته خودشان مي ديدند به هيچ قيمتي نبايد تسليم مسلمانان مي شدند
mehdijampoor, کتاب آسماني ما سراسر پر از معجزات است و اصلا به دفاع کردن نيازي ندارد و قتي خدا در قرآن مي فرماييد( خلق الانسان من علق) يکي از معاني علق در زبان عربي بچه قورباغه است اسپرم شايد بيشترين شباهت را به بچه قورباغه دارد(از نظر ظاهري) شما در کتابتان يک نمونه مانند اين پيدا کنيد و بعد اسم قران را به زبان بياوريد
تصویر

New Member
تماس:

پست توسط mehdijampoor » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 8:52 am

كتاب هاي شريعتي براي كساني معتبر است كه شريعتي رو قبول دارند.در ضمن شريعتي از كجا ميدونسته در زمان ايران قبل از سلام چه ميگذشته؟ايران قبل از اسلام به زنها بها داده ولي در ايرن بعد از اسلام زن جايگاهش مل جايگاه زن عرب شده.بايد تو خونه بمونه و موقع همبستري شوهرش رو راضي نگهداره.واز اين قبيل كار ها.
در ضمن سعي نكنيد با مغلطه موضوع رو عوض كنيد.اينكه شما علق رو بچه قورباغه ميدونيد معجزه نيست.حتي شما معجرات قران رو هم نميشناسيد نميدونم چرا فوري خودتون رو وارد بحث ميكنيد كه يه چيزي گفته باشيد.
در باره حرفهاي شريعتي بايد اضافه كنم ايا در دوران اسلامي كه حتي دختران ايراني به عنوان جزيه بزور از خانواده جدا ميشدند و بعنوان كنيز فروخته ميشدند تا مورد تجاوز جنسي توسط اعراب قرار بگيرند حرفي به ميان نيامده؟چرا در باره اينكه اسلام برده داري را نفي نكرده حرفي به ميان نيامده و حتي براي برده خطا كار مجازات هم تعيين كرده؟چرا در اين اسلام اقاي شريعتي نگفتند هر مسلماني در جنگ بر زني تسلط يابد بعنوان غنيمت ميتواند به ان زن تجاوز كند و حتي شوهر ان زن را بكشد؟
ايا هم اكنون و در طول حكومت اسلاميون در ايران خراج و ماليات هاي سنگين توسط حاكمان دريافت نميشود؟حتي خراج هايي از نوع انساني!زن و دختر مردم را به تاراج بردن از ديد شما پسنديده است اما دادن ماليات در ايران پيش از اسلام نكوهش ميشود.
در ضمن بايد اين را هم بداني من كتاب خاصي ندارم كه از روي كتابم براي شما معجزه رو كنم.معجزه به درد كساني ميخوره كه بايد بوسيله چيزي اغفال بشوند تا حرف ان شخص را باور كتتد.
راستي گفتيد سوره روم كه خدا در ان از شكست روميان از ايران اظهار ناراحني ميكند از معجزات قران است.من به اين ميگم تابعيت كور كورانه.اي كاش قدري در باره اسلام مطالعه ميكرديد.هنوز نميدانيد قران فعلي در زمان خليفه دوم و با انتخاب شخص خليفه تدوين شده؟هر ايه و سوره اي را كه خليفه قبول داشت جمع اوري و هرچه كه قبول نداشت سوزانده ميشد.حتي برخي اياتي را كه علي بن ابيطالب ارايه كرده بود بدستور عمر سوزانده شد.خيلي بايد ساده و سطحي نگر باشيد كه فكر كنيد خداوند بزرگ خالق جهان و جهانيان اينقدر ساده لوحانه در باره شكست روم از پارس اظهار ناراحتي كند.اگر با ديد وسيع به اين موضوع بنگريد ميفهميد كه برخي ايات فقط بجهت جلوگيري از جنگ توسط شيعيان قبول شده وگرنه از ديد علمي و دين شناسي اصلا قابل قبول نيست.شما هم كه فكر ميكنيد اين قران همان فرمايشات خداوند بزرگ است كه بر پيامبر نازل شده در اشتباهيد.حتي شيعيان هم قران دقيق و كامل را در اختيار ندارند و تنها زماني قران واقعي دوباره منتشر خواهد شد كه توسط اخرين امام شيعه كه قران واقعي را از پدرانش و جدش به ارث برده رو خواهد شد.تا ان زمان شما با همين قران كه حتي در جنگ بر عليه علي بن ابيطالب سر نيزه زده شد راه زندگيتون رو پيدا كنيد و موجب رونق دكان دين فروشان شويد.

New Member
تماس:

پست توسط mehdijampoor » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 9:01 am

mehdijampoor نوشته شده:كتاب هاي شريعتي براي كساني معتبر است كه شريعتي رو قبول دارند.در ضمن شريعتي از كجا ميدونسته در زمان ايران قبل از سلام چه ميگذشته؟ايران قبل از اسلام به زنها بها داده ولي در ايرن بعد از اسلام زن جايگاهش مل جايگاه زن عرب شده.بايد تو خونه بمونه و موقع همبستري شوهرش رو راضي نگهداره.واز اين قبيل كار ها.
در ضمن سعي نكنيد با مغلطه موضوع رو عوض كنيد.اينكه شما علق رو بچه قورباغه ميدونيد معجزه نيست.حتي شما معجرات قران رو هم نميشناسيد نميدونم چرا فوري خودتون رو وارد بحث ميكنيد كه يه چيزي گفته باشيد.
در باره حرفهاي شريعتي بايد اضافه كنم ايا در دوران اسلامي كه حتي دختران ايراني به عنوان جزيه بزور از خانواده جدا ميشدند و بعنوان كنيز فروخته ميشدند تا مورد تجاوز جنسي توسط اعراب قرار بگيرند حرفي به ميان نيامده؟چرا در باره اينكه اسلام برده داري را نفي نكرده حرفي به ميان نيامده و حتي براي برده خطا كار مجازات هم تعيين كرده؟چرا در اين اسلام اقاي شريعتي نگفتند هر مسلماني در جنگ بر زني تسلط يابد بعنوان غنيمت ميتواند به ان زن تجاوز كند و حتي شوهر ان زن را بكشد؟
ايا هم اكنون و در طول حكومت اسلاميون در ايران خراج و ماليات هاي سنگين توسط حاكمان دريافت نميشود؟حتي خراج هايي از نوع انساني!زن و دختر مردم را به تاراج بردن از ديد شما پسنديده است اما دادن ماليات در ايران پيش از اسلام نكوهش ميشود.
در ضمن بايد اين را هم بداني من كتاب خاصي ندارم كه از روي كتابم براي شما معجزه رو كنم.معجزه به درد كساني ميخوره كه بايد بوسيله چيزي اغفال بشوند تا حرف ان شخص را باور كتتد.
راستي گفتيد سوره روم كه خدا در ان از شكست روميان از ايران اظهار ناراحني ميكند از معجزات قران است.من به اين ميگم تابعيت كور كورانه.اي كاش قدري در باره اسلام مطالعه ميكرديد.هنوز نميدانيد قران فعلي در زمان خليفه دوم و با انتخاب شخص خليفه تدوين شده؟هر ايه و سوره اي را كه خليفه قبول داشت جمع اوري و هرچه كه قبول نداشت سوزانده ميشد.حتي برخي اياتي را كه علي بن ابيطالب ارايه كرده بود بدستور عمر سوزانده شد.خيلي بايد ساده و سطحي نگر باشيد كه فكر كنيد خداوند بزرگ خالق جهان و جهانيان اينقدر ساده لوحانه در باره شكست روم از پارس اظهار ناراحتي كند.اگر با ديد وسيع به اين موضوع بنگريد ميفهميد كه برخي ايات فقط بجهت جلوگيري از جنگ توسط شيعيان قبول شده وگرنه از ديد علمي و دين شناسي اصلا قابل قبول نيست.شما هم كه فكر ميكنيد اين قران همان فرمايشات خداوند بزرگ است كه بر پيامبر نازل شده در اشتباهيد.حتي شيعيان هم قران دقيق و كامل را در اختيار ندارند و تنها زماني قران واقعي دوباره منتشر خواهد شد كه توسط اخرين امام شيعه كه قران واقعي را از پدرانش و جدش به ارث برده رو خواهد شد.تا ان زمان شما با همين قران كه حتي در جنگ بر عليه علي بن ابيطالب سر نيزه زده شد راه زندگيتون رو پيدا كنيد و موجب رونق دكان دين فروشان شويد.
اين مطلب را هم بگويم من زردشتي نيستم.دين قبلي ايرانيان هم فقط زردشتي نبوده.
شما هم اگر با حرفهاي من مشكلي داريد بهتره جواب منو بديد نه اينكه به اديان الهي توهين كنيد همونطور كه شما از انتقاد به باور هاتون ناراحت ميشيد يك زردشتي يا كليمي يا مسيحي هم از اين مساله ناراحت ميشه.هيچوقت با مسايل عقده اي برخورد نكنيد.شايد همين عقده اي نظر دادن ها باعث شده من به فكر پاسخ به مطالب اين پست بعد از گذشت ماه ها بيفتم.حالا فهميدم منظور شما از اين جمله كه نوشته بوديد شما در کتابتان يک نمونه مانند اين پيدا کنيد و بعد اسم قران را به زبان بياوريد چيه!البطه شما ميتوني راحت به اديان و عقايد ديگران توهين كني .ميدونم هيچكس هم اون نظرات رو سانسور يا حذف نميكنه.ولي با اين كار منطق و درك و شعور خودت رو ميرسوني.

Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 2 بار
سپاس‌های دریافتی: 238 بار
تماس:

پست توسط Sardar » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 9:03 am

mehdijampoor,
احترام خودت رو نگه دار :-?
اينجا محل ابراز عقايدتان نيست :-?
اگر حرفي براي گفتن نداريد سکوت کنيد. :-?
خدا و دين خدا خيلي بزرگ تر از اين حرف هاست که بخواهيد به آن توهين کنيد. :D
حق توهين به نژاد ها و قوميت ها رو هم نداريد :shock:
فقط بهت مي گم بترس از توهين به خدا و دين خدا :-?
هیهات منا الذلة

New Member
تماس:

پست توسط mehdijampoor » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 9:46 am

Sardar نوشته شده:mehdijampoor,
احترام خودت رو نگه دار :-?
اينجا محل ابراز عقايدتان نيست :-?
اگر حرفي براي گفتن نداريد سکوت کنيد. :-?
خدا و دين خدا خيلي بزرگ تر از اين حرف هاست که بخواهيد به آن توهين کنيد. :D
حق توهين به نژاد ها و قوميت ها رو هم نداريد :shock:
فقط بهت مي گم بترس از توهين به خدا و دين خدا :-?
اينها يعني چي؟خودت ميدوني چي نوشتي؟چرا تو موضوعي كه در بارش اطلاعي نداري دخالت ميكني؟در ضمن نوشتي اينجا محل ابراز عقايد من نيست.اولا به تو ارتباطي نداره كه كجا ابراز عقيده كنم.تا زماني كه من مقررات سايت رو رعايت ميكنم حق اظهار نظر در اين سايت و پاسخ به حرفهايي كه درباره من نوشته ميشه رو دارم.ثانيا يكي از خواص محيط اينترنت براي اينه كه انسانها بهتر با عقايد هم اشنا بشن ثالثا كجاي نوشته هاي من توهين به خدا بوده؟ رابعابازگويي وقايع واقعي تاريخ و ظلمي كه اعراب بر ايرانيان و حتي به فرزندان پيامبر اسلام كردند توهين به نژاد ها و قوميت ها نيست.خامسا اگه ميشه بگو تو در چه مقامي هستي كه منو از خدا و دينش ميترسوني؟اي كاش ميدونستي خدا بيش از اينكه ترسناك باشه زيباست! فقط گروه خاصي هستند كه از ترسوندن خلق خدا از خداي مهربان سود ميبرن .شما هم جزو اون دسته هستي؟
بهتر بود به خودت ميگفتي اگر حرفي براي گفتن ندارم بهتره سكوت كنم.البطه ميدونم چنين ادمهايي وقتي كم ميارن با توهين و فحش و پاي خدا و دين خدا رو وسط كشيدن خودشون رو توجيه ميكنن.احترام من سر جاشه و با نظرات تو چيزي از احترام من كم يا زياد نميشه.
اين رو هم به همه كساني كه مطالب من رو ميخونن ميگم.من قصد شروع بحث هاي فرسايشي بيهوده رو ندارم و نميخوام با افرادي كه حتي شناخت سطحي از اسلام ندارند وارد بحث بشم.هدف من شكافتن پيله جهل و تاريكي است كه به دور خودمون تنيديم و اون رو به دين خدا نسبت ميديم.همون كاري كه اعراب براي توجيه جنايتهاشون ميكنن و ميگن اسلام به ما دستور داده.اين اسلام تحريف شده است و تا زمان ظهور منجي اسلام واقعي اجرا نخواهد شد.

New Member
تماس:

پست توسط mehdijampoor » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 9:55 am

قانون شماره 12) لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گیری الفاظ و جملاتی که باعث دلسردی کاربر سوال کننده شود خودداری فرمایید. این را بدانید که این سایت محل آموزش است و کسانی هستند که سوالهایشان بسیار ابتدایی می باشد. لذا از به کارگیری کلماتی که باعث شود کاربر به جای گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکیداً خودداری فرمایید.

قانون شماره 13) لطفاً در صورتی که جواب یک سوالی را نمی دانید از ارسال مطالبی که باعث شلوغ کردن آن ارسال ( یا سوال ) شود خودداری فرمایید. در صورتی که بحث خاصی دارید می توانید برای خودتان یک بحث عمومی باز کنید.

Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1472 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » پنج شنبه 12 بهمن 1385, 4:17 pm

mehdijampoor,
اقاي قانونمند شما که اينقدر پايبند به قوانين هستي چند تا قانون پايين تر هم ميخوندي بد نبود که کسي جز تيم مديريتي حق نداره به شخصي قانون رو گوشزد و برخورد کنه. و همچنين حتما اين قانون انجمن رو هم خوندي که نبايد به هيچ شخصيت دين و قوانين کشور توهين کني. و حتما اين قانون رو هم ميدوني که اينگونه بحثها در اين انجمن ممنوعه؟ قانون ذکر مطالب با منبع رو چي اينم ميدوني؟؟!!!!!
شما توي اين 10 ماه کجا بودي دنبال مطلب ميگشتي که بيايي اثبات کني؟
حرفهاي شما کاملا ناقض همديگر هست و شما حتي قادر به اثبات يک قضيه ساده هم نيستي از طريق چيدن ادله اي که داري معلومه يکسري مطالب رو حفظ کردي و فقط داري اونها رو بروز ميدي.
متاسفم براي اين طرز تفکرت :x

اين بحثها هيچ گاه به نتيجه نميرسه مخصوصا از برخورد شما مشخصه که کاملا ادم منطقي هستي و اگه برات استدلال کنن قبول ميکني !!!!!!
تاپيک قفل شد...

قفل شده

بازگشت به “تاريخ ايران”