جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

روسیه برنامه های فضایی خود را گسترش می دهد

توسط Shahryar » چهارشنبه 31 مرداد 1386 22:00

[align=center]روسیه برنامه های فضایی خود را گسترش می دهد[/align]"آناتولی پرمینوف" رئیس آژانس فدرال فضایی روسیه "روس کاسموس" روز چهارشنبه در نمایشگاه بین المللی هوافضای ماکس-2007 به خبرنگاران اطلاع داد که موسسات فضایی روسیه تا سال 2010 در 10-12 ساختار همگرا متحد خواهند شد و تا سال 2015 به سه یا چهار اتحادیه تبدیل می شوند.

علاوه بر این، روس کاسموس تا سال 2015 کارآیی ماهواره های ارتباطی که هم اکنون استفاده می شوند را سه برابر افزایش می دهد.

وی در رابطه با توسعه سیستم ردیابی گلوناس GLONASS خاطر نشان نمود که در سال جاری شش ماهواره از سیستم گلوناس پرتاب می شوند. بدین ترتیب 18 دستگاه در فضا قرار خواهند گرفت که این اجازه می دهد بطور کامل در خاک روسیه فعال باشد.

پرمینوف در بین ساخت موشک های حامل جدید، از پروژه "روس-ام" و نیز موشک حامل "آنگارا" نام برد که هم اکنون روی آنها کار می شود.  

اولین ماهواره گلوناس در سال 1982 به فضا پرتاب شد. این سیستم برای وزارت دفاع تاسیس شده بود اما به مرحله عمل نرسید. در اوائل قرن جدید روسیه به آرامی تعداد ماهواره های گلوناس را در مدار افزایش می دهد. در حال حاضر 11 ماهواره در سیستم قرار دارند و تا پایان سال جاری باید تعداد آنها به 18 عدد برسد که کل خاک روسیه را تحت پوشش خود قرار دهد.

تا سال 2009 در مدار 24 ماهواره سیستم گلوناس قرار خواهد گرفت و در آن زمان در کل دنیا می توان از خدمات آن بهره مند شد.

پیشتر "یوری نوسنکو" معاون رییس آژانس فدرال فضایی روسیه گفته بود که سیستم "گلوناس" تا سال 2011 از لحاظ دقت تعیین مختصات با سیستم آمریکایی GPS مطابقت خواهد کرد.

وی گفته بود: "تا سال 2011 ما مسئله بالابردن میزان دقت کار سیستم گلوناس جهت استفاده اشخاص غیر نظامی تا یک متر را در پیش روی خود خواهیم گذاشت. سیستم آمریکایی GPS در حال حاضر با چنین دقتی کار می کند. تا سال 2011 بعد از پایان در مدار قرار دادن ماهواره های جدید "گلوناس-کا" با طول عمر 10 ساله این سیستم کاملا مطابق GPS عمل خواهد کرد در حالی که دریافت کنندگان ما با دو استاندارد گلوناس و  GPS می توانند کار کنند".
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان