در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
309

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 تیر 1385 09:37

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 24 پست

توسط Galadriel » يکشنبه 22 مهر 1386 16:00

دوست من...

یادت اومد؟ :-)
ملکه elf ها توی ارباب حلقه ها :grin:

وقتی هنوز خورشید نبود، زمین و آسمون نبود وقتی اثر از خلقت و نشونی از کهکشون نبود، نفس نبود، صدا نبود، هوا نبود
خدا خودش تنها نشست، قصه عالم رو نوشت، از جنس عشق شهرکی ساخت، اسم اونو گذاشت بهشت، از آب و خاک و گل اون، پیکر آدم رو سرشت

Captain

Captain

نماد کاربر
340

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:13

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 26 پست

توسط Atlantis » يکشنبه 22 مهر 1386 21:18

سلام

maryam-paizi,

راستشو میگم .

معلومه که اطلاعات سینمایی و غیر سینمایی خوبی دارین شما .... راستش تا حالا اینجوری ندیده بودم کسی بیاد در مورد کار گردانهای بزرگ دنیا صحبت کنه .

البته من نه میخوام گفته های شما رو تایید کنم و نه تکذیب ... چون بیشترش عقاید شخصی شماست .

تشکرهایی هم که زدم به خاطر اینه که یه جور خاصی صحبت میکنین ...... و ادمی هستین که همون چیزی که فکر میکنین رو میگین و با خوش اومدن یا نیومدن دیگران کاری ندارین  .... البته بازم کاری به درست یا نادرستش ندارم .

نمی دونم ....

راستش یه جور حس شکایت و ناراحتی داخل پستهای شما هستش .... یعنی من اینجوری حس میکنم .... شاید اشتباه میکنم .... نمیدونم .....

به هر حال امیدوارم که موفق باشین .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
188

تاريخ عضويت

شنبه 10 شهریور 1386 20:00

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 11 پست

توسط maryam-paizi » دوشنبه 23 مهر 1386 13:43

29-ژان پير ملويل: (( غمخوار گانگسترها)) اين لقبي است که منتقدين به پدر ((فيلم نوار )) يا فيلم سياه داده اند. ملويل شخصيت عجيبي داشت . نام فاميلش را از هرمان ملويل نويسنده امريکايي رمان موبي ديگ ( نهنگ سفيد) گرفت . در جواني به نهضت مقاوت فرانسه در جنگ پيوست  دستگير شد و حتي نزديک بود اعدام شود که شانس اورد و جنگ تمام شد. بعد از جنگ به فيلمسازي روي آورد. سکوت در يا(1949) اولين فيلم مهمش بود. ارتش سايه ها را در 1969 ساخت با بازي لينو ونتورا. سامورايي(1967) و يک پليس(1972) از مهمترين فيلماشن که آلن دلون بازي کرد. ژان پير ملويل در سال 1973 بطور ناگهاني در گذشت. :razz:
30-لوئيس بونوئل: اسپانيايي شايد هم آرژانتينيه! نميدانم :?
31-ترنس ماليک: حيف که سياهپوسته و گر نه يکي از بزرگترين هاي هاليوود ميشد. (خط باريک قرمز) بهترين کارشه که يک فيلم جنگي ضد جنگ و منو خيلي تحت تاثير قرار داد. :sad:  :lol:
32-کريستوفر نولان: در بهترين حالت يک گارگردان جوان و خوش شانس هاليووده! بي خوابي(2002) با بازي آل پاچينو - بتمن اغاز ميکند . از مهمترين کاراشن که دوتا فيلم درجه دو هاليوود حساب ميشن؟!؟ اين جوان چرا تو فهرسته از من نپرسيد! :x
33-ياسوجيرو اوزو: اگر ميخواهيد بدانيد کارتونهاي پر از احساس و لطيف و خانوادگي ژاپني دوران کودکيمان از کجا شروع شد. عرض ميکنم با اثار ياسوجيرو اوزو .اشتباه نکنيد او انميشن ساز نبود. اوزو  به همراه کوروساوا- ميزوگوشي و کينوشيتا نسل طلايي سينمايي ژاپن را تشکيل ميداد. اوزو پدر  فيلمهاي خانوادگي و احساسي ژاپن بود و شاهکارش هم داستان توکيو(1950) بود .که تا امروزه هم يکي از بهترين اثار در اين زمينه است . که بعدها فيلمهاي مثل اوشين و هانيکو در دهه 1980 دنباله روي همين اثار برجسته بود . مرگ نابهنگام ياسوجيرو اوزو در سال 1962 پاياني تلخ و زود بر يکي از لطيف ترين و احساسي ترين گارگردانهاي جهان بود . روحش شاد و يادش گرامي! :lol:  :razz:  :razz:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

کاربران گرامي Galadriel و Atlantis ببخشيد آنقدر براي پست زدن عجله داشتم که پستهاي زيباي شما دو دوست را نديدم. ببخشيد    
Galadriel: حالا معني اسمت را فهميدم .فيلم ارباب حلقه ها و بازي کيت بلانشات  راستي نويسنده کتاب ارباب حلقه ها جوئل رونالد روئل تالکين (1894-1973) استاد اسطوره هاي باستاني و نماد شناسي مذهبي بودو 19 سال از عمرش را صرف نوشتن کتاب کرد.1936 تا 1955 !  به اين ميگن نويسنده.

دوست عزيزAtlantis به خاطر پستت از تو هم تشکر ميکنم  اين همه پست زديم و فحش خورديم !  حالا يکي از ما تشکر هم کرد.  بابا واقعا" دمت گرم

ليلا : پست ها ادغام شد

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
188

تاريخ عضويت

شنبه 10 شهریور 1386 20:00

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 11 پست

توسط maryam-paizi » چهارشنبه 25 مهر 1386 15:57

دنبالش:
34 و 35: کارل ريد و راب راينر را هم نميشناسم.! :?
36-رومن پولانسکي: يهودي باشي و ننه و ببات رو هم المان ها تو اردوگاه کار اجباري کشته باشند. بشدت دست راستي و طرفدار امريکا و اسرائيل باشي . اگه يک فيلم معمولي بسازي ميشي گارگردان بزرگ مثل رومن پولانسکي . او در سال 1933 در لهستان در خانوادهي يهودي بدنيا آمد. پس از جنگ به امريکا مهاجرت کرد و گارگردان شد. مهمترين فيلماش عبارتند از: مکبث(1971)- محله ي چيني ها(1974)-پيانيست(2002) . درسال 1967 در حمله ي اوباش نژاد پرست همسرش کشته شد . او براي پيانيست نخل طلايي کن را برد.
37-سرجيو لئونه:تقريبا تمامي وسترن هاي اسپاگتي مشهور جهان دستپخت اين اقا بوده : بخاطر يک مشت دلار- خوب بد زشت- روزي روزگاري در آمريکا بهترين کارهاي اين وسترن ساز ايتاليايي بود که که معمولا کلينت ايستوود- جوليانو جما يا فرانکو نرو در انها ايفاي نقش ميکردود. لئونه در سال 2004 فوت کرد. :razz:
38-جيمز کامرون: متولد 1957 در انتاريو کانادا . تقريبا بهترين اکشن ساز هاليوود است که فيلمهاي معروفش عبارتند از: ترميناتور (1984)- دروغهاي حقيقي(1994)- ترميناتور2(1991) که شاهکارش بود و در هر سه آرنولد بازي ميکرد . اعماق(1985) و تايتانيک (1998) ديگر فيلماشن .
39-ريدلي اسکات: متولد 1947 در انگليس. اسکات از اون کارگردانهاي است که در همه جور ژانري (گونه سينمايي) فيلم ساخته ژانر وحشت: بيگانه که يک قسمت در انگليس و يک قسمت در امريکا ساخت. زانر تاريخي-اکشن: گلادياتور(2000) ژانر علمي-تخيلي: blade ruuner ( تيغ رو يا دونده روي تيغ ترجمش کردند) در 1982 با بازي هريسون فورد و اهنگ شاهکار ونگليس. فيلم فمينيستي: تلما و لوئيز(1991) و سرباز جين(1997) . فيلم جنگي: سقوط شاهين سياه(2001) و هزار جور فيلم ديگر . راستي اسکات يک داداش داره به اسم توني اسکات که اون هم فيلمسازه! :(
40-ديويد لين: اگه يه خورده کمتر دست راستي بود وکمي منتقد نسبت به سياستهاي انگليس انوقت گارگردان بزرگتري ميشد. لورنس عربستان(1962) که همه ميشناسن و پل رود خانه کوايي(1967) بهترين فيلماشن . ديويد لين سالهاست مرده ولي نميدونم کي؟! :?  :razz:
41-آنگ لي: يه تايواني مزخرف ساز که  داره نون تو هاليوود بودنش رو ميخور! :-?  ببر خيزان و اژدهاي پنهان(1999) که يک اکشن-رزمي شرق اسيايي معمولي بود. هالک(2003) کلا" چيز مزخرفي بود حيف اريک بانا ! و کوهستان بروکبک(2005) که کلا" بي خيال شين!!! :grin:
42و 43- کاپرا و استرجس : هيچي نميدونم ! البته فکر کنم اين استرجس همان جان استرجس معروف نباشد که فرار بزرگ(1963) و فرار بسوي پيروزي ( توش پله و استالونه بازي ميکردن) رو ساخته  نباشه!؟ :?
44-فرانسوا تورفو: :smile:  :smile:  رفيق شفيق ژان-لوک گودار و يکي از بنيان گذاران (( موج نوي سينمافرانسه)) . چهارصد ضربه(1959)- فارنهايت451(1966)- ژول و  ژيم از بهترين کارهاي اوست تورفو که در سال 1933 در فرانسه بدنيا امد در سال 1984 در سن 51 سالگي در حاليکه در ابتداي موفقيت و اوج فيلمسازي بود و هنوز شاهکار هاي زيادي مانده بود تا خلق کند به دليل ابتلائ به تومور مغزي درگذشت! :lol:  :razz:  :razz:  :razz:  :razz:
45-ورنر هرتسوگ: دومين گارگردان مهم سينماي آلمان پس از جنگ جهاني دوم البته اوليش (( ويم وندرس)) است :grin:    ورنر هرتسوگ مهمترين فيلماش: الگويره خشم خدا(1974) و فيتز کارالدو(19829 ميباشن!ديگه چيزي نميدونم! :-P
46-الکساندر پين: از اون کارگردانهاي درجه دو هاليوود که زده و تو تمام عمرش يه فيلم خوب ساخته: راههاي يکطرفه يا راههاي جانبي و ديگر هيچ......
47-کريستوف کيشولفسکي: آبي - قرمز و سفيد تريلوژِي( سه گانه) هاي مشهور اين گارگردان لهستاني بود . آبي
که ژوليت بينوش را به جهان معرفي کرد ماجراي بک زن جوان بود که شوهر و فرزندش را از دست داده بود- (1986) قرمز(1987) وسفيد(1988) نيز فيلمهلاي اجتماعي بودند. کيشولفسکي فکر کنم 1989 فوت کرد( البته موثق نيست)!
48-فريتس لانگ:پدر سينماي (( امپرسيونيسم)) آلمان که بزرگترين کارگردان سينماي اين کشور تيز هست( گنده تر از وندرس و هرتسوگ)  مترو پوليس(1927) شاهکار سينماي علمي-تخيلي و فلسفي هست. M در سال1934 ديگر اثر برجسته اوست فريتز لانگ ابش با نازي ها توي يه جوب نرفت ودر 1937 المان را براي هميشه ترک کرد.! :sad:  :razz:
49-مايک لي: نميدونم کيست! :?
50- ساموئل فولر: :grin:  از ان گارگردانهاي بود که در امريکا به فيلمهايش توجهي نکردند و او ميهنش را ترک وبه فرانسه رفت و گفت يانکي ها از سينماي هنري چيزي نميفهمند . قرمز بزرگ (1980) مهمترين فيلمش بود ساموئل فولر در سال 1954 فيلمي ساخت بنام( جيب بر خيابان جنوبي) که بخاطر همين فيلم گفتند کمونيسته ودکش کردند !!!( البته از امريکا) فولر در 1998 در فرانسه در گذشت :razz:
51-رابرت وايز: بيخيال بابا!! :?
52- ميشائيل هانکه:اتريشي است اما توي المان يا فرانسه و همه جاي اروپا فيلم ميسازه. زمانه گرگ(2002) تنها فيلمي بود که ازش ديدم . هانکه گارگرداني با سواد و فيلماش هم گرايشات فلسفي و انتقادات تند اختماعي دارن! بابا دمش گرم!! راستي فکر کنم يه بار هم نخل طلاي کن رو برده؟! :smile:
53-دان سيگل: هري کثيف(1971) که همه بازي ايستوود توش يادشونه! ديگه هيچي! شرمنده! :?
54-برايان دي پالما:  متولد 1937 در امريکا و از خانوادهاي لبناني تبار! :sad:  :?  چند تا فيلم توپ داره: صورت زخمي(1984) با بازي الپاچينو :razz:  :razz:  :smile:  . تسخير ناپذيران(1987) که اسکا بهترين گارگرداني رو گرفت و کوين کا ستنر  بهترين  بازيگري . :smile:
55-جان هيوستون:  مگه ميشه جان هيوستون فيلم بسازه و توش همفري بوگارت نباشه! :-o  شاهين مالت(1942) که شاهکار هيوستون بود . گنجهاي سيرامادره(1948) در هر دو همفري بوگارت خوش درخشيد. حيف الان که هيو ستون و بوگارت هر دو مرده اند و با هم فيلمي کار نميکنند. :lol:  :razz:
56-نيکلاس ري: نميدونم کيه!!! :sad:
57-اسپايک لي: يه سياه پوست که زماني زياد تو آمريکا جنجال ميکرد اما الان اروم شده. مالکوم ايکس بهترين فيلمشه!
58-هال اشبي: فيلم حضور(1979) با بازي پيتر سلرز مهمترين فيلمش بود فکر کنم سال 1998 هال اشبي فوت کرد :razz:
59-ژآن-لوک گودار:بابا اي ول :smile:  :smile:  اين ديگه کجا بود. رفيق شفيق فرانسوا تورفو که يکي از پايهئ هاي اصلي موج نوي سينماي فرانسه است و در دهه هاي 60 و 70 وقتي گودار فيلم ميساخت نصف اروپا ميلرزيد :smile:  از نفس افتاده(1959) و پيرو خله(1965) هردو با بازي ژآن-پل بلموندو از شاهکاراشن . اخرين فيلمي که ساخته فکر کنم در ستايش عشق بود که 2002 ساخت . گودار در 1935 در سويس در خانوادهي مرفه که حرفه شان پزشکي بود به دنيا امد . در جواني راهي پاريس شد تا پزشک شود متنند پدر و اجدادش اما در ميانه راه با فرانسوا تورفو اشنا شد . و قيد پزشکي را زد و به فيلمسازي روي اورد حتي از سوي خانوادهاش طرد شد  .  :?  :x  اما گودار جوان برايش چيزي جز سينما و دوربين مهم نبود او راهش را رفت تا به ارزوهايش رسيبد :smile:  :smile:  گودار اکنون زنده است اما چند سالي است که فيلم نساخته! :razz:
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!

Captain I

Captain I

نماد کاربر
205

تاريخ عضويت

دوشنبه 6 آذر 1385 15:08

تهران ، شهرك غرب

آرشيو سپاس: 46 مرتبه در 37 پست

توسط RobertDeniro » چهارشنبه 25 مهر 1386 19:19

از فيلمهاي جنايي آلفرد هيچكاك از Rope وِDial M For Murder خيلي خوشم اومد .

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
40

تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 اردیبهشت 1385 00:02

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط MoDaei » چهارشنبه 25 مهر 1386 20:29

به نظر من پولانسکی کارگردان خوبیه فیلم های پیانیست و ماه تلخ  یا همون bitter moon خیلی جالب بودن
در مورد برايان دي پالما هم فکر کنم carlito's way رو فراموش کردی خیلی فیلم خوبی بود
کيشولفسکي هم در سال 1996 مرده

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

چهارشنبه 25 آذر 1388 06:01

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: آلفرد هیچکاک بهترین فیلمساز دنیا شد

توسط shortfilmeasy » يکشنبه 29 آذر 1388 05:32

جـــــــــیــــــــمـــــــز مـــــــنــــــگـــــــلـــــــد

کارگردان فیلم هویت(identyty) با بازی جان کیوژاک ، ری لیوتا  و آماندا پیت
حتما این فیلم رو ببینید
دوبلشم ببینید(TDH)
اسم جیم جار موش توی لیست نبود
چــــــــراااااا؟؟؟؟؟؟؟؟
اسم منم نبود!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آخه فیلم کوتاه من به جشنواره بین المملی کن راه پیدا کرد
اسم کارگدان دیگه بینندرو جذب نمیکنه و باید یکی فیلمو ببینه به شما بگه خوبه  ،  بعد میتونید برید فیلمو ببینید
مثلا فیلم سرپیکو
فیلم برای لذت بردنه

قبلي