در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با الکترونيک هواپيمايي به بحث بپردازيد
Super Moderator

Super Moderatorنماد کاربر
پست ها

3101

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 172 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 22 بهمن 1385 16:25

آرشيو سپاس: 23546 مرتبه در 2452 پست

رادارهاي پالس دوپلر

توسط SAMAN » دوشنبه 5 شهریور 1386 01:05

رادارهای پالی دوپلر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

سیستم رادار پالس داپلر یک رادار پرقدرت ولایق است که نه تنها توانایی ردیابی هدف را دارد بلکه میتواند سرعت, و ارتفاع ,برد,وزاویه ودیگر مشخصه های  هدف مورد نظر را اندازه گیری کند. را تعیین کند.
بیشترین کاربرد موثر رادارهای پالس داپلر تعیین سرعت نسبی اهداف است.انرژی پالس های برگشت داده شده از هدف که توسط فرکانس رادیویی به سمت هدف فرستاده میشوند,وفرکانس بین سیکل های حامل( پرتاب شده) و هر فرکانس پالس اصلی  انتقال داده شده( برگشت داده شده) اندازه گیری و پردازش میشود.
پس به طور ساده فرکانسی به سمت هدف ارسال میشود و همین فرکانس در اثر برخورد به هدف بازمیگردد و این رفت و برگشت (با توجه به تغییر فرکانس ها) اندازه گیری میشود.
بنابراین به این نتیجه میرسیم که یک منبع فرستنده  این فرکانس ها میبایست یک حالت پایدار بسیار خوبی داشته باشد به عبارت دیگر سیتم مذکور یک سیستم منسجم هست.  اصالت رادارهای پالس داپلر و هر مدل رادار پالسی این گونه است که رابطه ایی بین فرکانس های حامل ( یا فرستاده شده) با پالس های فرکانس تکرار شونده وجود دارد که این رابطه باعث ایجا د یک سری طیف فرکانسی میشود که میتواند خیلی پیچیده باشد( سیر پرتاب تا برگشت سیگنال خیلی پیچیده است) و این مشکل میتواند روند ارسال و دریافت دوباره را به خطا بندازد.
عموما به کار بردن یک PRF یا همان  Pulse Repetition Frequency خیلی زیاد ( بالا)  برای اجتناب از بدنمایی(یا مشکل در دریافت یا همان خطای دریافتی) بسیار مهم و ضروری است که همین میتواند مسبب تاثیراتی باشد مثل زمانی که دامنه سیگنال دچار ابهامات و خطاهایی میشود.  
پس به طور کلی حقیقت رادار های پالس داپلر به این صورت است که این رادار اهداف متحرک را متوانند با نقطه گذاری(ثبت) سرعت شعایشان و شناسایی فرکانس متغیر که در بین نوسان ساز( اسیلاتور) فرستنده و مولفه های برگشتی رد وبدل میشود.
سرعت هدف توسط روابط فیزیکی که بین سیگنال های رفت وبرگشتی بر مبنای یک پالس محاسبه خواهد شد. ,اهداف را شناسایی  کنند.
تصویری از رادار های سوخوی 27 و 30
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
منبع
www.wikipedia.org
[size=84]جا داره که بگم من تا قبل از ترجمه مطلب بالا فقط اسمن و در حد کم رادارهای پالس دوپلر را میشناختم و الان که کمی بیشتر آشنا شدم خیلی خوشحالم :(
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب SAMAN تشکر کرده اند:
shola, CAPTAIN PILOT

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان