جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

جلسه کارشناسان روسیه، آمریکا و آذربایجان درباره رادار گابال

توسط Shahbaz » جمعه 9 شهریور 1386 23:30

جلسه کارشناسان  روسیه، آمریکا و آذربایجان درباره استفاده از رادار گابال 15 سپتامبر برگزار می شود


باکو، 9 شهریور، خبرگزاری «نووستی»/ "سرگی ناریشکین" رییس دفتر ریاست جمهوری و معاون نخست وزیر روسیه اطلاع داد که رایزنی های سه جانبه کارشناسان روسیه، آمریکا و آذربایجان در مورد استفاده مشترک از رادار گابال قرار است روز 15 سپتامبر سال جاری در باکو برگزار گردد.

وی پس از دیدار با "الهام علی یف" رییس جمهور آذربایجان به خبرنگاران گفت: "ما انتظار داریم که روز 15 سپتامبر کار مشترک کارشناسان سه کشور در این زمینه آغاز گردد".

آمریکا قصد دارد رادار سپر ضد موشکی خود را در چک و موشک های رهگیر آن را در لهستان مستقر سازد و دلیل آن را تهدید از سوی ایران نامیده است. مسکو به نوبه خود معتقد است که دلایل آمریکا بی اساس بوده و استقرار سیستم ضدموشکی آمریکا در کنار مرزهای روسیه را بعنوان تهدید امنیت ملی خود تلقی می کند.

"ولادیمیر پوتین" رییس جمهور روسیه به "جرج بوش" رییس جمهور آمریکا پیشنهاد استفاده مشترک از رادار  گابال آذربایجان که در اجازه روسیه است را مطرح نمود. به اعتقاد روسیه این امر باعث می شود که آمریکا از استقرار تجهیزات سپر ضد موشکی خود در چک و لهستان صرف نظر کند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 27 شهریور 1386 22:47

روسيه و شراکت با شيطان براي حفظ امنيت
*
کارشناسان روسیه و آمریکا روز سه شنبه در حضور نمایندگان آذربایجان، با امکانات ایستگاه راداری گابال در آذربایجان برای کنترل اوضاع موشکی-فضایی و نیز پرتاب موشک از سوی ایران و کره شمالی آشنا می شوند. این مطلب را "الکساندر یاکوشین" معاون رئیس ستاد نیروهای فضایی روسیه اطلاع داد.

وی گفت: "ما واقعاً می توانیم به کارشناسان آمریکایی نشان دهیم که ایستگاه راداری گابال کاملاً اوضاع موشکی-فضایی در راستای جنوبی را تحت نظر دارد".
اگر ضرورت داشته باشد که در رابطه با کشور خاصی کار کرد نیز ما آن را نشان می دهیم.

  **
"پاتریک او ریلی" معاون رییس سازمان  دفاع ضد موشکی آمریکا در پایان بازدید مشترک از رادار "گابال" توسط کارشناسان آمریکا، روسیه و آذربایجان اعلام کرد که آمریکا امکان همکاری متقابلا سودمند با روسیه در امر جلوگیری از تهدید موشک های بالستیکی را قبول دارد.

وی گفت: "براساس مباحث اخیر در مورد دفاع ضد موشکی با روسیه در واشنگتن و پاریس، ما قبول داریم  که امکان همکاری متقابلا سودمند در جهت جلوگیری از تهدیدات موجود و رو برشد موشک های بالستیکی وجود دارد".
به گفته وی در دیدار، آمریکا و روسیه  ایده های خویش را در مورد همکاری از جمله تبادل اطلاعات در خصوص پرتاب ها مطرح نمودند.
وی گفت که این دیدار حالت فنی داشت و برای کارشناسان ما امکان آن را فراهم آورد که از رادار بازدید کرده و اطلاعاتی را در مورد پتانسیل آن جمع آوری نمایند.
اطلاعاتی که در جریان دیدار آذربایجان بدست آمده طی دیدار آتی کارشناسان روسیه و آمریکا در اکتبر سال جاری مورد استفاده قرار خواهدگرفت. لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

خبرگزاری نووستی

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

390

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 20 اسفند 1385 22:35

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 18 پست

توسط درودبرايران » سه شنبه 27 شهریور 1386 23:29

ببخشيد عنوان خبرگذاري نووستي اينه؟ "روسيه و شراکت با شيطان براي حفظ امنيت "؟
لطفاً مطلب اصلي رو از فکر خودتون جدا کنيد  :-o
بايد امشب بروم...

Furious Poster

Furious Posterنماد کاربر
پست ها

368

تشکر کرده: 21 مرتبه
تشکر شده: 48 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 12 بهمن 1385 15:53

آرشيو سپاس: 187 مرتبه در 59 پست

توسط iran4946 » چهارشنبه 28 شهریور 1386 12:24

شايد حرف من تکراري باشد ولي روس ها بيشتر از امريکايي ها به منافع ايران لطمه زدند
اگر ايران از امريکا ضربه بخورد قابل درک است چون در حال حاضر دو کشور دشمن هم هستند اما خيانت روس ها
به ايران قابل قبول نيست چون که مثلا روسيه دوست و هم پيمان ايران محسوب ميشود
خدایا کشور ما را از دروغ و فساد و چاپلوسی و فقر نجات بده

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » چهارشنبه 28 شهریور 1386 15:13

تيتر از خودم بود
با يک ستاره از مطلب اصلي جدا شده بود.
در هر حال اگه به اشتباه افتاديد ببخشيد .
خواستم بگم اين روسها براي حفظ منافع خود از هيچ کاري رويگردان نيستند. و به هر نحو مي خواهند تهديدات امريکا را از خودشان دور کنند
وديواري کوتاهتر از ايران پيدا نکردند.
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 3 مهر 1386 23:22

روسيه : رادار گابال باید جایگزین سپر ضدموشکی در اروپا باشد.
امريکا : رادار گابال مکمل سپر ضدموشکی در اروپا است.


"سرگی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه روز سه شنبه در نیویورک طی کنفرانسی مطبوعاتی به خبرنگاران اعلام نمود که ایستگاه راداری گابال که روسیه به آمریکا پیشنهاد استفاده مشترک از آن را داده است، نباید مکملی برای سپر ضد موشکی باشد که آمریکا قصد دارد در لهستان و چک مستقر کند.

لاوروف ضمن استقبال از دیالوگی که در رابطه با سیستم دفاع ضد موشکی بین دیپلمات های روسیه و آمریکا انجام می شود، گفت: "ما نمی توانیم از این رضایت داشته باشیم که شرکای آمریکایی هر چقدر هم که ما سعی در موافقت برای استفاده مشترک از ایستگاه راداری گابال می کنیم، همچنان می گویند که این تنها علاوه بر موضع سوم آمریکا در اروپا می تواند مورد استفاده قرار گیرد".

خبرگزاری «نووستی.

**
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هرچند امریکا هدف از ایجاد پایگاهای سپر موشکی در کشور چک و لهستان اما به نظر اکثر کارشناسان قطعا یکی از اهداف  امریکا از ایجاد پایگاه سپر موشکی در اروپای شرقی کنترل روسیه است .
اما روسها سعی دارند این تهدید را از خود دور کنند. بنابراین ناجوانمردانه تلاش می کنند فلش اصلی تهدید را به سمت کشور های دیگر   و از جمله ایران سوق دهند.
البته همه کشورها حق دارند تهدیدات را از خود دور کنند اما نه ان را به سمت کشور دیگری سوق دهند.اما به نظر می رسد تلاشهای این نا همسایه شمالی موثر نیافتاده و امریکا همچنان به ایجاد پایگاهای سپر موشکی در اروپا اصرار دارد.

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » شنبه 21 مهر 1386 16:38

رادار گابال آماده اجرای پیشنهادات روسیه به آمریکاست
"آناتولی سردوکوف" وزیر دفاع فدراسیون روسیه روز جمعه طی کنفرانسی مطبوعاتی در مسکو که در پایان دیدار وزرای خارجه و دفاع روسیه و آمریکا درباره مسئله استقرار سپر ضد موشکی آمریکایی در اروپا برگزار شده بود، اعلام نمود که ایستگاه راداری گابال آمادگی انجام به وظایفی را دارد که در چارچوب پیشنهاد روسیه به آمریکا برای استفاده مشترک از آن با هدف دفاع ضد موشکی، مطرح شده بودند.
وی گفت: "متخصصین آمریکایی از ایستگاه راداری گابال بازدید نموده اند و این ایستگاه امروز آماده انجام به وظایفی است که می توانند بدان محول شوند. اما اگر بطور ناگهانی ضرورتی برای مدرنیزه سازی آن بوجود بیاید، ما آماده انجام آن هستیم".
روبرت گیتز" وزیر دفاع آمریکا نیز به نوبه خود خاطر نشان نمود که متخصصین آمریکایی که از این استگاه بازدید کرده اند، معتقدند که رادار "ویژگی هایی دارد که می تواند بسیار مفید واقع شود".
وی افزود که مهمترین ویژگی این رادار، هشدار زودهنگام است، اما نمی تواند بعنوان رادار رهنمون ساز موشک های رهگیر استفاده شود. به گفته وی، کلاً در امریکا معتقدند که ایستگاه راداری گابال می تواند نقشی بسیار مفید را در سیستم دفاع ضد موشکی آمریکا داشته باشد.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

موشک های رهگیر آمریکا در لهستان می توانند تهاجمی باشند  
پروفسور "ولادیمیر زاوالی" کارشناس روس در زمینه دفاع ضد موشکی معتقد است که سیستم های رهگیر آمریکایی که قرار است در خاک لهستان مستقر شوند، سلاحی تهاجمی بوده و تهدیدی واقعی برای روسیه هستند.
ضد موشکی هایی که قرار است در لهستان مستقر شوند، موشک هایی هستند که می توانند در مسیر بالستیکی پرواز کنند. براحتی می توان آنها را به قطعات تهاجمی مجهز نمود که دقت خوبی نیز خواهند داشت و می توان از آنها بعنوان ابزار تهاجمی استفاده کرد".
این کارشناس خاطر نشان نمود: "امکانات سیستم های هشدار دهنده بمنظور واکنش دادن به پرتاب این موشک ها و مطلع سازی مقام عالی کشوری، از دو-سه دقیقه قبل ارائه می شوند که طی این مدت نمی توان هیچ اقدامی برای پاسخ به آن اتخاذ کرد".

رادار در چک نیز به گفته وی تمامی فعالیت های هوایی-فضایی روسیه را در بخش اروپایی کشور تحت کنترل خواهد داشت.
زاوالی همچنین نسبت به برنامه آمریکا برای ایجاد سیستم جهانی دفاع ضد موشکی ابراز تردید نموده و گفت که چنین سیستمی نمی تواند از آمریکا در برابر ضربات گسترده موشکی محافظت کند و اصولاً "چنین سیستمی را نمی توان ایجاد کرد".
به گفته پروفسور، خود آمریکایی ها نیز متوجه این هستند، اما آنها اهداف دیگری را دنبال می کنند.
وی افزود: "آمریکا باید فناوری های خود را توسعه داده و مجتمعات عظیم صنایع نظامی خود را تغذیه کند. و مهمتر از همه اینکه توهم سیستم جهانی دفاع ضد موشکی را ایجاد کند که این اهرم فشار سیاسی، نه تنها بر روسیه و بلکه در اصل بر کشورهای منطقه آسیایی اقیانوس آرام است".

  
خبرگزاری «نووستی


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان