در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
76

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 13 شهریور 1385 14:23

آرشيو سپاس: 21 مرتبه در 8 پست

درخواست راهنمايي جهت تعويض ويندوز لپ تاپ

توسط sohrefiroz » دوشنبه 12 شهریور 1386 22:21

من یک لپ تاپ دل خریدم سیستم عامل این لپ تاپ ویندوز ویستا است. این ویندوز خود حجم زیادی از رم کامپیوتر را اشغال می کند و من جهت اجرای برنانه های سنگین فنی نیاز دارم از سیستم عامل سبکتر مانند xp استفاده کنم. لطفا من را در موارد زیر کمک نمائید:
1 - طریقه تعویض ویندوز ویستا ( سی دی بوت xp را که در کامپیوتر می گزارم هارد را نمی شناسد.)
2- طریقه نصب درایورهای لپتاپ و دیگر امکانات آن
با تشکر فراوان از بذل توجه دوستان
شکست از آنجا آغاز مي شود که فکر کني نمي تواني

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 13 شهریور 1386 06:05

sohrefiroz جان
مشکل نشناختن هارد ديسک به خاطر SATA بودن هارد ديسک شما هست، شما بايد چيپست ساتاي مادربورد رو شناسايي و ديسکت درايور اون رو ايجاد کنيد (معمولا برنامه اي براي ساخت چنين ديسکتي در سايت سازنده sata ي شما وجود داره)
بعد از ساختن، فلاپي رو در درايو قرار داده (فلاپي درايو اکسترنال) و با ديسک ويندوز اون رو بوت کنيد، در ابتداي نصب کليد F6 رو بزنيد (خود سيستم چنين اعلاني ميده) تا درايور ساتا لود شده و هارد ديسک شما براي XP قابل تشخيص بشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
نیلوفر آبی 11

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

سه شنبه 3 مرداد 1385 11:49

آرشيو سپاس: 3168 مرتبه در 620 پست

توسط SHAHRAM » شنبه 24 شهریور 1386 21:33

sohrefiroz, دوست عزيز من با کلي سر و کله زدن موفق شدم روي سيستم دوستم ويستا رو xp  تيديل کنيم....تازه فلاپي درايو نداشت........مجبور شديم از طريق سي دي عمل کنيم!..........اگر هنوز نتونستيد کاري بکينيد بگيد تا بگم چي کار کنيد :o
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
76

تاريخ عضويت

دوشنبه 13 شهریور 1385 14:23

آرشيو سپاس: 21 مرتبه در 8 پست

توسط sohrefiroz » چهارشنبه 28 شهریور 1386 17:16

در صورتي که راهمائي کنيد ممنون مي شوم
شکست از آنجا آغاز مي شود که فکر کني نمي تواني

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » چهارشنبه 28 شهریور 1386 17:24

sohrefiroz,  ],چون يک طولانيه اجازه بديد به صورت pdf توضيح بديم تا به صورت يه مقاله کامل بشه...امروز بيکارم و تا شب براتون اماده ميکنم ميزارم...چند تايي فايل هم داره که بايد اماده و اپلود کنم.... :razz:
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1166

تاريخ عضويت

توسط SHAHRAM » پنج شنبه 29 شهریور 1386 00:47

sohrefiroz,  اموزش تو تاپيک زير قرار داده شد
http://www.centralclubs.com/viewtopic.p ... 793#132793
( شیخ ابوالحسن خرقانی )

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 20 آذر 1387 14:00

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط raznahan3000 » چهارشنبه 20 آذر 1387 14:13

دمت گرم اقا شهرام
ولي مگه تو dvd درايوري که خود شرکت ميده , درايور هارد وجود نداره؟

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 21 آذر 1387 11:40

raznahan3000,
اگر ويندوزي که ميخواهيد نصب کنيد با ويندوز اصلي لبتاپ يکسان هست (مثلا هر دو XP SP2) و ديسک درايور هم ارائه شده، در اغلب موارد درايور در اون ديسک هم وجود داره، اما ممکنه به صورت پک شده باشند و قابل نصب، و در اين صورت شما نياز به خود فايلهاي درايور ساتا داريد (اغلب افراد اين رو درايور هارد ديسک تصور ميکنند، در حالي که اين مورد هيچ ارتباطي به هارد ديسک و سازنده‌ي اون نداره و مربوط به سازنده‌ي چيپست ساتاي لبتاپ ميشه يا مادربورد ميشه)
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد