در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد
Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

309

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 28 تیر 1385 09:37

آرشيو سپاس: 69 مرتبه در 24 پست

دوباره شایعه حمله آمریکا به ایران

توسط Galadriel » سه شنبه 13 شهریور 1386 11:09

سلام
دیروز تو روزنامه همشهری نوشته بود، پنتاگون یک طرح  حمله به ایران آماده کرده که طی اون و در مدت سه روز با حمله بمب افکن های آمریکائی به
1200 هدف در سراسر ایران، برای زمین گیر کردن ارتش ایران، حمله نظامی برای تغییر رژیم در ایران آغاز میشه 8)  :-x  
کسی در موردش چیزی شنیده؟؟؟

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » سه شنبه 13 شهریور 1386 11:48

هفته نامه ساندی تایمز كه به انتشار شايعات مشهور است، به نقل از یک کارشناس امنیتی در شماره امروز خود نوشت: پنتاگون نقشه های حمله های هوایی سهمناکی را علیه 1200 هدف در ایران تدارک دیده است که هدف از آن نابود ساختن توانایی نظامی ایران در 3 روز است.
به نوشته این نشریه الکسیس دبات، مدیر تروریسم و امنیت ملی در مرکز نیکسون، هفته گذشته گفت طراحان نظامی ارتش ایالات متحده برای "حمله های ایذایی" علیه تاسیسات هسته ای ایران آماده نشده اند بلکه "آنها در تدارک نابودی کامل نیروهای ایران هستند."
ساندی تایمز می نویسد دبات این سخنان را در جلسه ای که نشریه محافظه کار "نشنال اینترست" ترتیب داده بود، ایراد کرد.افزون بر این الکسیس دبات به ساندی تایمز گفت که ارتش ایالات متحده نتیجه گرفته است: "خواه شما برای حمله های ایذایی بروید یا حمله نظامی تمام عیار بکنید، واکنش ایرانی ها یکسان است."
الکسیس دبات این رویکرد ارتش آمریکا را "محاسبه راهبردی بسیار منطقی" توصیف کرد.هفته گذشته جورج بوش رییس جمهوری آمریکا در سخنانی کم سابقه نسبت به "هولوکاست اتمی" از سوی ایران در خاورمیانه هشدار داد و اظهار داشت ایالات متحده و هم پیمانانش "پیش از اینکه خیلی دیر بشود" با ایران مقابله خواهند کرد.
از سوی دیگر با آنکه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز پنجشنبه اعلام کرد تصمیم ایران برای پاسخگویی به پرسش‌های کلیدی برنامه‌ هسته‌ای‌اش " گام مهمی به پیش" است با این حال واشنگتن گفت که گزارش آژانس چیزی را تغییر نخواهد داد.
امام خمینی (ره ) :
  اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .

Major II

Major IIno avatar
پست ها

82

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مرداد 1386 20:48

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط max_cady991 » سه شنبه 13 شهریور 1386 19:30

همش  جنگ روانیه اگه بخواد حمله کنه اعلام نمیکنه! :::P

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 29 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

محل سکونت

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » چهارشنبه 14 شهریور 1386 00:34

خب چرا حمله نکنه؟ دلیلش چیه؟

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » پنج شنبه 15 شهریور 1386 00:30

عواقب حمله امريكا به ايران

سایت خبری ایران: كريس هگز برنده جايزه معتبر پوليتزر و خبرنگار روزنامه نيويورك تايمز كه تاكنون مقالا‌ت متعددي در باره ايران نوشته، در گزارشي به تحليل سياست‌هاي واشنگتن در خصوص ايران پرداخته است.

هگز به كمك‌هاي جديد تسليحاتي امريكا به اسرائيل و متحدين عرب واشنگتن در خليج فارس اشاره كرده و تصريح مي‌كند كه نيكلا‌س برنز معاون وزير امور خارجه امريكا، هدف از اين كمك‌هاي نظامي را، ارسال پيامي از سوي امريكا به ايران و سوريه مبني بر اينكه امريكا مهمترين قدرت در خاورميانه است و به ايفاي نقش خود در منطقه ادامه خواهد داد، مي‌داند.

برنز پيش‌تر نيز در تاريخ 11 آوريل در سخنراني خود در كتابخانه جان اف كندي در بوستون، گفته بود: شما دولت ايران را تصور كنيد كه قدرتمند، راديكال و در صدد دستيابي به سلا‌ح‌هاي هسته‌اي است، شما ايراني را تصور كنيد كه اسرائيل را تهديد كرده و توازن قدرت در خاورميانه را به چالش كشيده است.
وي اظهار كرد: دومين چالش ما تداوم حمايت ايران از گروه‌هايي نظير حماس، جهاد و حزب‌الله لبنان در خاورميانه است.

وي سومين چالش امريكا با ايران را ، مسأله نقض حقوق بشر در ايران  دانسته بود.جرج بوش نيز در هفته گذشته ادعا كرد كه ايران با پيگيري برنامه اتمي خود موجب وقوع يك هولوكاست اتمي در خاورميانه خواهد شد.
اين گزارش در ادامه تصريح مي‌كند: تمامي سخناني از اين دست از سوي مقامات دولت امريكا، حاوي يك پيام روشن به ايراني‌ها است. پيامي مبني بر اينكه شما در مخمصه هستيد، يا در برابر ما تعظيم كنيد و يا اينكه ما شما را نابود خواهيم كرد.
بنا به تخمين سازمان‌هاي اطلا‌عاتي امريكا، ايراني‌ها چند سال ديگر بمب هسته‌اي دست خواهند يافت.در ادامه اين تحليل، با اشاره به برخي ازگزارش‌ها كه از آماده شدن طرح پنتاگون براي حمله هوايي به 1200 هدف مشخص شده در ايران خبر مي‌دهند؛ ادعا شده كه نيروگاه اتمي بوشهر، هدف‌هايي در ساغند يزد، سايت نطنز، نيروگاه آب سنگين اراك، تأسيسات هسته‌اي اصفهان و مركز سوخت هسته‌اي اردكان از جمله اهدافي هستند كه مورد حمله احتمالي امريكا و شايد هم اسرائيل قرار بگيرند.
همچنين مركز تحقيقات اتمي در تهران، موسسه جابربن حيان و شركت كالا‌ي الكتريك از ديگر اهداف حمله احتمالي به ايران است.اين گزارش تصريح مي‌كند: خيلي مشكل نيست كه تصور كنيم در اثر حمله هوايي به ايران چه اتفاقي خواهد افتاد؛ ايران موشك‌هاي شهاب 3 و شهاب 4 خود را به سوي اسرائيل و نيز محل استقرار نظاميان امريكا در منطقه سبز بغداد پرتاب خواهد كرد.
ايران با استفاده از متحدان خود در عراق و همچنين عوامل خود اقدام به ضربه زدن به نيروهاي امريكايي مستقر در عراق خواهد كرد. تنگه هرمز كه 20 درصد نفت مورد نياز جهان از آن عبور مي‌كند، بسته خواهد شد.

موشك‌هاي چيني ضد ناو 801C- و 802C- به سمت ناوهاي امريكايي در خليج فارس شليك خواهد شد.با مختل شدن صادرات نفت عربستان و ساير كشورهاي خليج فارس، قيمت نفت افزايش چشمگيري يافته و ارزش دلا‌ر در مقابل يورو كاهش زيادي پيدا مي‌كند. نيروهاي حزب‌الله در جنوب لبنان، حمله به ايران را به نبرد امريكا با تمام شيعيان نفسير خواهند كرد و اقدام به شليك راكت‌هاي خود به شمال اسرائيل مي‌كنند. در پاكستان نيز كه جمعيت زيادي از آن را شيعيان تشكيل مي‌دهند، بي ثباتي حاكم مي شود. حتي ممكن است در پي حمله امريكا به ايران حكومت پرويز مشرف، متحد ضعيف امريكا، سرنگون شده و قدرت در پاكستان به دست تندروهاي اسلا‌مي بيافتد.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سایت خبری ایران: ايران امروز ضمن هشدار به امريکا درخصوص خطر اغاز حمله نظامي به ايران ، اعلام کرد واشنگتن هيچگاه نمي تواند ميزان پاسخ ايران را عليه نيروهاي امريکايي در منطقه پيش بيني کند.
سرلشکر رحيم يحيي صفوي مشاور ويژه نظامي ايت الله خامنه اي رهبر انقلاب اسلامي ايران گفت: در صورتي که امريکا به ايران حمله کند با سه مشکل مواجه خواهد شد.

*اول اينکه امريکا حجم و ميزان پاسخ ما را به اين حمله نمي داند .
امريکا همچنين نمي تواند ميزان اسيب پذيري دويست هزار نيروي خود را در منطقه پيش بيني کند زيرا ما بدقت همه پايگاه هاي انها را شناسايي
کرده ايم.
صفوي همچنين در خصوص چگونگي تاثير پاسخ ايران به حمله امريکا بر اسرائيل و همچنين عرضه نفت خام از چهارمين توليد کننده بزرگ نفت در جهان ، هشدار داد.

**دوم اينکه ، امريکا نمي داند چه بر سر اسرائيل خواهد امد

*** سوم اينکه امريکا نمي داند جريان نفت چه مي شود .

ايران همواره تاکيد کرده به هيچ کشوري حمله نخواهد کرد ولي هشدار داده است به هر حمله اي به خاک اين کشور به شدت پاسخ خواهد داد.

Novice Poster

Novice Posterنماد کاربر
پست ها

96

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 فروردین 1386 14:22

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

توسط mqx » پنج شنبه 15 شهریور 1386 14:05

همش طبل تو خاليه آمريکا عرضه اين کارو نداره
آدم ها دو دسته اند: اونايي که اسلحه دستشونه و اونايي که زمين رو ميکنن (کيلينت ايستوود در فيلم خوب بد زشت)

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

390

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 20 اسفند 1385 22:35

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 18 پست

توسط درودبرايران » پنج شنبه 15 شهریور 1386 14:33

همش وقتي معلوم مي شه که اين اتفاق بيفته (يا نيفته). يکي دو سالي بايد صبر کرد.
بايد امشب بروم...

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1249

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 28 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

توسط Achilles » پنج شنبه 15 شهریور 1386 19:39

آمریکا برای حمله به جمهوری اسلامی آماده می شودخبرگزاری روسی نووستی: یکی از کارمندان اسبق سازمان سیا که به نوعی در جریان جنگ اول آمریکا در خلیج فارس و بعد از حمله به عراق درسال 2003 در این کشور خدمت کرده به مجله " Harpers" اطلاع داد که آمریکا به طور غیرعلنی برای حمله به اهداف زیادی در جمهوری اسلامی آماده می شود.

وی گفت: "در حال حاضر اعزام گسترده نیروها و تجهیزات به منطقه انجام می شود. اعزام نیروهای نظامی نیروی دریایی آمریکا به خلیج فارس بسیار گران تمام می شود اما در حال حاضر ما سه یگان در آنجا داریم. ما همچنین جنگنده های جدیدی را به "گوام " اعزام نمودیم".

به گزارش این مجله "فعالیت رو به افزایش نیروی دریای آمریکا در کنار مراکز نظامی دریایی در "نورفولک " (ایالت ویرجینیا) کاملا مشهود است".

این مقام آگاه افزود: "تنها یک منطقه در جهان وجود دارد که همه اینها به آنجا اعزام می شوند. در ضمن تمام کسانی که من آنها را می شناسم و کسانی که می توانند در حمله به رژیم تهران شرکت داشته باشند یعنی خلبانان و غیره همه ناپدید شده اند. معمولا کسی از آنها باقی می ماند اما در حال حاضر همه آنها یک دفعه غیب شده اند".

به نظر وی در کنار تحرک غیر معمولی نظامیان آمریکایی ، "اعلامیه های تند کاخ سفید نیز نشان دیگری از احتمال زیاد حمله به رژیم تهران است".

وی گفت: "این اواخر "جرج بوش" دائما از ایران صحبت می کند و سپاه پاسداران را به لیست گروهای تروریستی افزوده است. هر چه می خواهید درباره رییس جمهور فکر کنید اما من حرف وی را قبول دارم که گفت نباید به رژیم تهران اجازه داد که در برنامه هسته ای خود پیشرفت کند".


روزنامه روسی: آمریکا در پی نابودی جمهوری اسلامی است

خبرگزاری روسی نووستی به نقل از روزنامه کراسنایا زویزدا چاپ مسکو نوشت آمریکا قصد دارد طی سه روز با حملات هوایی سنگین حدود 1200 هدف نظامی در جمهوری اسلامی را مورد تهاجم قرار دهد و بدین وسیله توان نظامی این رژیم را نابود سازد.

روزنامه ایتالیایی "کوریر دلاسرا" در این باره می نویسد اگر به پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) چراغ سبز داده شود، عملیات هوایی آغاز خواهد شد و برای این منظور 200 فروند هواپیما از نوع B-52 و B-2 گرفته تا هواپیماهای نامرئی F-117A در این عملیات شرکت خواهند کرد.

هدف این حملات تنها مراکز هسته ای و یا مراکز تولید تسلیحات استراتژیکی (موشک و گاز) نبوده بلکه مراکز فرماندهی و هدایت، پایگاه های سپاه پاسداران، وزارتخانه ها و مراکز حیاتی جمهوری اسلامی را نیز شامل می شود.

بر اساس لیست تهیه شده توسط رایانه های کمیته واحد روسای ستادهای نیروهای مسلح آمریکا، تقریبا ده هزار هدف باید نابود گردند. برای این منظور هواپیماهای B-2A آزمایشات مختلفی با استفاده از بمب های مدرن انجام می دهند که قابلیت نفوذ پذیری بالایی دارد و می تواند بونکرهای زیرزمینی در عمق 60 متری را تخریب کنند.

پنتاگون همچنین در نظر دارد که از تعداد اندکی از نیروهای زمینی خویش در کنار سواحل و مناطق تجهیزات نفتی استفاده کند. از جمله واحد های تفنگداران دریایی باید با حملاتی که احتمالا در پاسخ از سوی سپاه پاسداران صورت گیرد مقابله کنند که از روش "نیش زدن و فرار کردن" استفاده می کند. در این روش از قایق های مین گذاری شده، قایق های تند رو و مین های زیر دریایی استفاده می شود و به واحد های ویژه نیروی دریایی دستور داده شده که با بلوکه کردن تنگه هرمز مقابله کنند.

در صورتی که پاسداران بتوانند تنگه هرمز را مسدود کنند، قرار است که نفت آلاسکا استخراج شده و به طور کامل از ذخایر نفتی خود و بهره گیری از ابزار دیگر که در اثر کاهش صادرات نفتی ایران ممکن است بروز کند، در جهت تسهیل بحران اقتصادی شدید استفاده شود.

لحن خصمانه ای که اخیرا آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی استفاده می کند اتفاقی نیست. چندی پیش "جرج بوش" رییس جمهور آمریکا سخنان تندی ایراد کرد و اعلام نمود که رژیم تهران خاورنزدیک را تحت "هولوکاست هسته ای" قرار داده است.

وی همچنین هشدار داد که آمریکا و متفقین آن تا کاملا دیر نشده آماده مناقشه مستقیم با رژیم تهران هستند. این سخنان بعنوان آن برداشت شد که بوش قاطعانه قصد مقابله با جمهوری اسلامی را دارد.


www .iranpressnews.com/source/029334.htm

Major II

Major IIno avatar
پست ها

82

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مرداد 1386 20:48

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط max_cady991 » پنج شنبه 15 شهریور 1386 21:33

هیچ دقت کردین این خبرهای چرت و پرت همیشه از خبرگزاری روس ها میاد بیرون؟ مثل اون حمله 4صبح آمریکا به ایران (خبر چند ماه پیش!)

دلیلش معلومه روسها این جو سازی ها رو میکنن که تسلیحاتشون رو به چند برابر قیمت به ایران بفروشن!

Major I

Major Iنماد کاربر
پست ها

390

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 20 اسفند 1385 22:35

آرشيو سپاس: 23 مرتبه در 18 پست

توسط درودبرايران » پنج شنبه 15 شهریور 1386 22:36

بله و همين اتفاق هم کم يا بيش داره ميفته. از يک منبع آگاه از پشت پردۀ مسائل نظامي هوافضا شنيدم که هزينه هاي بسيار گزافي روسها دارن روي تجهيزات گاه خيلي ساده به ما تحميل مي کنن. و ما هم به علت نگراني از شرائط جنگ اون هزينه ها رو مي پذيريم...
بايد امشب بروم...

Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

توسط Shahbaz » چهارشنبه 28 شهریور 1386 22:12

جنگ علیه ایران می تواند تنها راه حل برای واشنگتن باشد

جیم هاگلند کارشناس آمریکایی در مصاحبه ای با روزنامه ایتالیایی "Corriere della Sera" که روز چهارشنبه منتشر شد، گفت که واشنگتن نمی خواهد با ایران بجنگد، اما شاید بعلت توسعه برنامه هسته ای تهران، مجبور به آغاز آن شود.

این کارشناس خاطر نشان کرد: "روشن است که کاخ سفید ایران را یک خطر قلمداد می کند و  نیز مشخص است که بوش در جامعه آمریکا این ایده را می پروراند که نیروهای ما باید برای جلوگیری از رژیم ایران، در عراق باقی بمانند. از این رو دلایلی برای این وجود دارند که بتوان باور کرد اقداماتی علیه ایران اتخاذ خواهند شد".

بعقیده وی، اگر حمله به ایران رخ دهد، در ماه های ژانویه-فوریه سال آینده خواهد بود، زیرا پس از آن انتخابات ریاست جمهوری آتی، امکانات بوش را کاهش می دهند.
این کارشناس گفت که اگر جنگ آغاز شود، در ابتدا مردم آمریکا از بوش و نظامیان حمایت خواهند کرد، اما واکنش آتی به نتیجه جنگ و واکنش جامعه جهانی بستگی خواهد داشت.

Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

1575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 13:24

آرشيو سپاس: 252 مرتبه در 138 پست

توسط Sardar » چهارشنبه 28 شهریور 1386 22:35

من که فکر ميکنم حالا حالاها خبري از جنگ جز تبليغات نباشه  :-(  اگر آمريکا تو عراق موفق مي شد آنوقت اين حرف ها کمي جدي مي رسيد ولي با اوضاعي که الان تو عراق است و تو افغانستان هم که طالبان هنوز پا برجاست فکر نکنم اين حرف جز تبليغات باشد.
هیهات منا الذلة

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان