در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Old Moderator

Old Moderatorنماد کاربر
پست ها

2833

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 7 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 10 فروردین 1385 13:39

آرشيو سپاس: 745 مرتبه در 213 پست

ساعت پخش سريال‌هاي جديد تلويزيون در ماه ‌رمضان و خلاصه ي انها

توسط Leila » سه شنبه 20 شهریور 1386 00:14

خبرگزاري فارس: مجموعه‌هاي جديد سيما در ماه ‌رمضان داراي خلاصه داستان و ويژگي‌هايي هستند كه مي‌تواند براي مخاطب سيما در اين ايام جالب توجه باشد.
  

به گزارش خبرگزاري فارس، 4 مجموعه زير با آغاز ماه مبارك رمضان از پنجشنبه اين هفته به روي آنتن خواهند رفت؛

* اغما
«اغما» با نام قبلي «يد بيضا»، داستان زندگي دكتر طه پژوهان با بازي امين تارخ را دنبال مي كند كه يك پزشك فوق متخصص مغز و اعصاب است. او به دليل جراحي هاي موفقيت آميزش روي رزمندگان در جبهه ها به پنجه طلا معروف است. تا اينكه روزي به دليل بيماري حاد همسرش مولود (شيرين بينا) بر سر دو راهي قرار مي گيرد. از طرفي عرف پزشكي مانع جراحي همسرش توسط او است ولي مولود اصرار دارد كه فقط توسط او جراحي شود. از سويي تنها فرزند آنها پري (نفيسه روشن) مخالف اين عمل جراحي توسط پدر است.
سازندگان: تهيه كننده: مرتضي جودي ، كارگردان: سيروس مقدم
بازيگران: امين تارخ، لعيا زنگنه، ايرج نوذري، شيرين بينا، ناصر ممدوح، عبدالرضا اكبري، حامد كميلي و لادن طباطبايي و...
شبكه: شبكه اول
زمان پخش: 30 قسمت 30 دقيقه‌اي - هر شب ساعت 30/19
ويژگي: خشايار الوند نگارش فيلمنامه اين مجموعه را بر عهده دارد.

* ميوه‌ممنوعه
«ميوه ممنوعه» داستان فردي متدين است به نام حاج يونس (علي نصيريان)،بازرگاني كه به اصول ديني اعتقاد دارد و اهل حرام و حلال است اما اتفاقاتي در زندگي‌اش پيش مي‌آيد كه او را درگير ماجراهايي مي‌كند. اين مجموعه را شايد بتوان بنا به توصيف كارگردانش حسن فتحي راوي آدم‌هاي خاكستري دانست . آدم‌هايي كه اين بار در قلب يك داستان به محك آزمايش گذاشته مي‌شوند تا درجه ايمان هر كدام براي خودشان رقم بخورد. داستان آدمهايي است كه ما اعتقاداتشان را كاملا تائيد مي كنيم ولي همين آدمها در مقطعي از زندگي دچار سردرگمي شده و از لحاظ معنا بسيار شنيدني و آموزنده است و به علاوه اين نكات آموزنده در كار بدون اينكه بخواهيم اصرار بر كمدي يا طنز داشته باشيم خود به خود موقعيتي پيش مي‌آيد كه هم ايجاد خنده مي‌كند و هم فضاي سريال را كمي مفرح مي‌كند.
داستاني كه در لايه‌هاي پنهانش به دو اسطوره و كهن الگوي غربي و شرقي نيم نگاهي مي‌اندازد . شاه لير غربيها و شيخ صنعان ما شرقي‌ها.عشق عميق و قلبي دختري به پدرش در شاه لير و لرزش دل و خطاي عرفي شيخ صنعان شرقي‌ها به وام گرفته شده تا در هزار توي خود روايتگر مجموعه آدم‌هايي شوند كه هر كدام از آنها آدم‌هاي واقعي جامعه امروزند ، پا در گذشته دارند و واقعيت در جامعه امروز با هزار توي غريبش.

سازندگان: تهيه كننده: اسماعيل عفيفه ، كارگردان: حسن فتحي
بازيگران: علي نصيريان، گوهر خيرانديش، هانيه توسلي، امير جعفري، عماد تفتي، نيما رئيسي،طناز طباطبايي، كاظم بلوچي، شبنم فرشاد جم، صديقه كيانفر و...
شبكه: شبكه دوم
زمان پخش: 30 قسمت 30 دقيقه‌اي - هر شب ساعت 45/21
ويژگي: عليرضا كاظمي پور متن آن را بر اساس تلفيقي از دو قصه شاه لير و شيخ صنعان نوشته است./ امير جعفري كه تا به حال بيشتر در كارهاي طنز او را مي‌شناختيم، اين بار در يك نقش جدي (جلال پسر حاج يونس)‌ حضور دارد.

* يك وجب خاك
سريال يك وجب خاك با نام قبلي «نقشي بر زندگي»، داستان زن و شوهري بازنشسته از طبقه متوسط كه معتمد و مشكل گشاي اهالي محل هستند با رسيدن پولي هنگفت زندگي شان دچار تحول شده و اتفاقاتي عجيب و غريبي در خانواده و اهالي محل رخ مي دهد.

سازندگان: تهيه كننده: بهروز مفيد ، كارگردان: علي عبدالعلي‌زاده
بازيگران: ابوالفضل پورعرب، رضا بابك، مهتاج نجومي، برزو ارجمند، مهران رجبي، داريوش اسدزاده، رامتين خداپناهي، روشنك عجميان، آناهيتا همتي، يوسف تيموري، محمود بهرامي، عباس محبوب، مليكا ناظري و...
شبكه: شبكه سه
زمان پخش: 30 قسمت 30 دقيقه‌اي - هر شب ساعت 19
ويژگي: خشايار الوند نگارش فيلمنامه اين مجموعه را بر عهده دارد.

* شكرانه
سريال تلويزيوني «شكرانه» كه پيش از اين وراء نام داشت، كاري معنا گرايانه است كه با موضوع حق‌طلبي و گرايش به حقيقت در طول داستان به مشتركات فرهنگي و اجتماعي ايران وتاجيكستان نيز نظرداشته و شخصت هاي داستان درپي پيشبرد موضوع داستان بدبين موضوع نيز مي پردازند حامد جواني است تحصيل كرده كه اعتقاد به كار و توليد وتلاش دارد. در ميانه راه پر فراز و فرودي كه در تأسيس يك كارگاه توليدي فراروي او گسترده شده، در تنگناي اقتصادي كمكي را از پدرش مي پذيرداما به‌زودي در مي يابد كه اين پول متعلق به فردديگري است كه پدرش به او مديون است و بنا به درخواست پدر او موظف مي‌شود كه...

سازندگان: تهيه كننده: منصور سهراب پور، كارگردان: سعيد سلطاني
بازيگران: هوشنگ توكلى، پوريا پورسرخ، عاطفه رضوى، حسن جوهرچى، مريم كاويانى، حامد بهداد و... شبكه: شبكه تهران
زمان پخش: 30 قسمت 30 دقيقه‌اي - هر شب ساعت 15/21
ويژگي:محصول مشترك رسانه ملي با كشورتاجيكستان / در اين سريال دو هنرمند تاجيكي كه در تئاتر داراي سابقه فعاليت بوده اند، بازي مي كنند. / محمدهادى كريمى فيلمنامه‌نويس شكرانه است.
اگر مي توانستيد خريدار باور باشيد، كدام باور از همه برايتان مفيد تر بود؟؟

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان