جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

هواپيماي مينياتوري دانشگاه صنعتي اصفهان در رقابت با رقباي خارجي

توسط Shahryar » پنج شنبه 22 شهریور 1386 00:26

  از 26 شهريورماه در فرانسه
هواپيماي مينياتوري دانشگاه صنعتي اصفهان با هواپيماهاي 15 كشور جهان رقابت مي‌كند


تيم هوافضاي دانشكده مكانيك دانشگاه صنعتي اصفهان كه خود رابراي حضور در مسابقات جهاني فرانسه آماده مي‌كند، آخرين پرواز آزمايشي هواپيماي مينياتوري خود را با حضور رييس و مسوولان ارشد اين دانشگاه انجام داد.

محمود اشرفي زاده، عضو هيات علمي دانشگاه مكانيك دانشگاه صنعتي اصفهان و سرپرست اين تيم گفت: هواپيماهاي مدل بي‌سرنشين(مينياتوري) بايد طي اين مسابقات پنج ماموريت خاص و دشوار را در فضاي 1*1/5 كيلومتري مسابقه شامل شناسايي دو جسم براساس GPS، حمل و پرتاب يك گلوله كوچك در يك محيط خاص، شناسايي يك محل مشخص و عكس‌برداري از آن، عبور از زير دو طاق و در نهايت فرود بر روي يك پلت‌فرم را به انجام برسانند كه اميد است تيم اعزامي بتواند حداقل سه ماموريت را با موفقيت پشت سر بگذارد.

وي درباره مشخصات فيزيكي اين هواپيما گفت: هواپيماي مينياتوري با يك طرح 7 شكل، داراي موتور، دوربين، modem ، GPS انتقال دهنده،‌ باتري و تجهيزات كنترل و در بخش زمين شامل آنتن‌هاي دريافت كننده و رايانه براي دريافت و نشان دادن تصاوير گرفته شده از دوربين هواپيما است. همچنين طبق استاندارد مسابقات وزن اين هواپيما حداكثر 500 گرم و اضلاع آن در جهات مختلف 50cm بايد باشد.

اشرفي زاده در زمينه‌ نحوه امتيازدهي در اين مسابقات اظهار داشت: كنترل هواپيما طي سه مكانيزم دستي، از طريق دوربين و پخش تصاوير زنده بر روي رايانه و كاملا خودكار با استفاده از GPS و خلبان خودكار صورت مي‌گيرد. نحوه امتيازدهي براساس شيوه كنترل و چگونگي انجام ماموريت‌ها خواهد بود.

وي در پايان اظهار اميدواري كرد كه شركت در اين مسابقات سرآغاز فعاليت‌هاي جديد در اين زمينه باشد.

گفتني است، اين مسابقات با شركت 33 تيم از 16 كشور دنيا از 26 تا 31 شهريورماه جاري (16 تا 21 سپتامبر) در فرانسه برگزار مي‌شود و تيم هوافضاي دانشكده مكانيك دانشگاه صنعتي اصفهان با 12 دانشجوي كارشناسي و دو عضو هيات علمي اين دانشگاه و يك خلبان به اين مسابقات اعزام خواهد شد.
ايسنا
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

122

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 شهریور 1385 16:32

محل سکونت

LA/Teh

آرشيو سپاس: 121 مرتبه در 32 پست

توسط salar_jetline » پنج شنبه 5 مهر 1386 11:21

تيم دانشگاه صنعتي اصفهان در مسابقات هواپيماي فوق سبك مينياتوري نهم شد


تيم دانشگاه صنعتي اصفهان كه به عنوان تنها تيم از خاورميانه در مسابقات هواپيماهاي منياتوري فرانسه شركت كرد، در جايگاه نهم اين رقابت‌ها قرار گرفت.

دكتر محمود اشرفي زاده، عضو هيات علمي دانشگاه مكانيك دانشگاه صنعتي اصفهان و سرپرست اين تيم در گفت‌وگو با خبرنگار علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) اظهار داشت: شركت در اين مسابقات از جهت علمي و كسب تجربه بين المللي بسيار مفيد بود و كسب اين رتبه نيز از سوي تيم دانشگاه صنعتي اصفهان با توجه به امكانات و فرصت كمي كه داشت ارزشمند است.

وي خاطرنشان كرد: در اين مسابقات، تيم مشترك دانشگاه‌هاي «كينكوكينگ» سوئد و «اينات» فرانسه، تيم «سوباقو» فرانسه و تيم «مك» آلمان به ترتيب موفق به كسب رتبه‌هاي اول تا سوم شدند و تيم دانشگاه صنعتي اصفهان نيز پيش از تيم‌هايي از جمله تيم دانشگاه آريزوناي آمريكا، تيم مشتركي از دانشگاه‌هاي آمريكا و فرانسه، تيم كنگوك كره و تيم دلف هلند در جايگاه نهم قرار گرفت.

به گفته دكتر اشرفي زاده، هواپيماهاي مدل بي‌سرنشين(مينياتوري) بايد طي اين مسابقات پنج ماموريت خاص و دشوار را شامل شناسايي دو جسم براساس GPS، حمل و پرتاب يك گلوله كوچك در يك محيط خاص، شناسايي يك محل مشخص و عكس‌برداري از آن، عبور از زير دو طاق و در نهايت فرود بر روي يك پلت‌فرم را انجام مي‌دادند.

وي درباره مشخصات فيزيكي اين هواپيما گفت: هواپيماي مينياتوري با يك طرح 7 شكل، داراي موتور، دوربين، modem ،GPS انتقال دهنده،‌ باتري و تجهيزات كنترل و در بخش زمين شامل آنتن‌هاي دريافت كننده و رايانه براي دريافت و نشان دادن تصاوير گرفته شده از دوربين هواپيما است. همچنين طبق استاندارد مسابقات وزن اين هواپيما حداكثر 500 گرم و اضلاع آن در جهات مختلف 50 سانتي‌متر بايد باشد.

تیک آف
It's time to BUZZ the World


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان