در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

بررسي كارتهاي گرافيک معتبر و برتر

توسط Farhad3614 » يکشنبه 17 اردیبهشت 1385 00:22

سلام دوستان
تو این تاپیک من سعی کردم که کارتهای Nvidia Geforce 7800 GTX رو در مارکهای مختلف بررسی کنم در ضمن من این مطالب رو از مقالات و مجله های معتبر انگلیسی و فارسی جمع آوری کردم البته کارتهای دیگری هم در بازار هست که از لحاظ کیفیت در رده های پایینتر بود و مورد تایید در این مقاله ها و مجلات نبودند و من 7 کارت رو که معتبر بودند در اینجا بررسی کردم و باید بگم که از یک مقاله در یکی از مجله های فارسی هم کمک گرفتم.

Aopen (Aeolus 7800GTX) -1

--- سرعت هسته 450MHZ و سرعت حافظه 1250MHZ که حالت استاندارد بهینه شده این کارت هست

B--- این کارت در 3D mark 05 امتیاز مناسبی کسب کرده که در این سرعت هسته جزو بالاترین امتیازهاست.

C--- نرم افزارهای همراه کارت زیاد نیستن فقط یک سی دی درایور و یک بازی Second sight هست

D--- قیمت این کارت 550 دلار هست که از همه کارت ها ارزونتره قیمت کمش تاثیری روی کارایی اون نداشته

E--- جمع بندی این کارت مناسب ترین کارت از لحاظ قیمت هست و کارایی خوبی هم داره

ASUS (EN7800GTX ) -2

A--- تولید کنندگان کارتهای گرافیک موجود در بازار سعی میکنند که کارتهای خودشون رو متمایز کنند که دو راه حل داره اول بالا بردن سرعت هسته و حافظه دوم ارائه نرم افزارهای گرافیکی همراه کارت که ASUS کار دوم رو انجام داده که دو نرم افزار Multimeadia و نرم افزار DVD ساخت خود شرکت ارائه داده

B--- قیمت این کارت 595 دلار هست

C-- نرم افزارهای همراه این کارت بازی های برنامه هایDirect3DE_Asus DVD_Cyber link Meadia &ShowSE2 و بازیهای Joint Operation_Xpand Rally_Project Snow blind هستند.

D--- جمع بندی این کارت قیمت بالایی داره که دلیل اصلیش نرم افزارها و بازیهای همراهشه و کاراییه چندان چشمگیری نداره که بنظر نمیاد کارت مناسبی برای خرید باشه

Gainward (Ultra/3500PCX) -3

A--- کارتهای گرافیک Gainward دارای بالاترین سرعت ساعت هستند که این باعث قویتر شدنش شده البته سعت همه کارتها رو میشه دستی زیاد کرد ولی مناسب ترین و مطمئن ترین روش این است که خود شرکت سازنده این کار رو انجام بده سرعت ساعت هسته این کارت 470MHZ و سرعت حافظه اش 1300MHZ هست که بالا ترین سرعت توی همه کارتهاست.

B--- قیمت این کارت حدود 600 دلار هست

C--- نرم افزارهای همرا این کارت Muvee3 و Power DVD 5 هست و هیچ بازی همراه اون نیست.

D--- در جمعبندی این کارت از لحاظ قدرت و کارایی بهترین کارت هست و در 3Dmark05 دارای بالاترین امتیاز هست یعنی 8291 امتیاز هست و قدرتمند ترین کات هست.

Galaxy (Gefoce 7800GTX) -4

A--- این کارت شبیه Aopen هست ولی یکم گرونتره سرعت ساعت هسته اش 450MHZ و سرعت حافظه اش 1250MHZ هست و یک ایراد داره که یک پورت DVI داره

B--- قیمتش حدود 560 دلار هست

C--- نرم افزارهای همراه کارت شامل بازی Second Sight هستش و غیر درایور هیچ نرم افزار دیگه ای نداره

ِD--- در جمعبندی این کارت کارت معمولی هست و در 3Dmark 05 دارای امتیاز 8083 هست که یه مقدار از Aopen بالاتره

Gigabyte (GV-NX78X256V-B) -5

A--- این کارت دارای سرعت 430MHZ برای هسته و 1200MHZ برای حافظه هست که همان حالت استاندارد هست

B--- قیمت این حدود 565 دلار هست

C--- نرم افزار های همراه کارت برنامه Power Director 3ME و بازیهای Joint Operation و Xpand Rally هست

D--- در جمعبندی این کارت ازتقا یافته نیست و بهمین دلیل سرعت ساعتش از استانداری که Aopen و Galaxy رعایت کردن کمتره

MSI (NX7800 GTX) -6

A--- سرعت هسته این کارت هم 430MHZ هست و سرعت حافظه اش 1200MHZ هست .

B--- قیمت این کارت حدود 580 دلار هست.

C--- نرم افزارهای همراه کارت شامل بازی The Cronicels of Riddick : Escape from Butchers Bay و مجموعه
برنامه MSI Beyond 3D هست

D--- در جمعبندی این کارت نسبت به کاراییش کمی گران هست و برای کسانی مناسب هست که نرم افزارهای موجود همراه این کارت که مفید هم هستند مهم باشه که در ایران مهم نیست چون نرم افزارها ی غیر اورجینال آزاد و ارزانتر هست

XFX Geforce 7800 GTX -7

--- این کارت با سرعت 450MHZ برای هسته و 1250MHZ برای حافظه هست و بهینه شده است و کارایی بالایی داره و حتی از حالت استاندارد بهینه هم کمی بالاتره

B--- قیمت این کارت 630 دلار هست

C--- نرم افزارهای همراه کارت فقط DVD های بازی هستند که جزو عالی ترین بازیها از لحاظ گرافیک هستند و عبارتند از بازیهای Far Cry _ Ultimate Racing _ X2:The Treat

D--- در جمعبندی این کارت بعد از GAINWARD بهترین کارت هست ولی یه مشکل اساسی این وسط هست اونهم قیمتشه و گرونترین کارت هست دلیل اونهم DVD های همراهشه

نتیجه نهایی و ارائه پیشنهاد برای خرید در ایران :

اگر قصد خرید یکی از این کارتها رو دارید و برای شمافقط کیفیت کارایی و قدرت مهمه GAINWARD را پیشنهاد میکنم و این کارت 100% قدرتمند ترین و با کیفیت ترین کارت هست این کارت تحت لیسانس آلمان هست که همین اون رو از کارتهای کاملا آسیایی از لحاظ کیفیت قطعات برتر کرده و در ضمن بالاترین سرعت هسته و حافظه رو داره و در کل بالاترین و بهترین Perfomace رو در بین تمامی این کارتها داره
این کارت در ایران با گارانتی شاب SHOB وارد شده و معتبرترین گارانتیش در ایران همین هست

اگر قصد خرید دارید و میخواهید پول کمی بپردازید و در عین حال کیفیت براتون مهمه Aopen رو پیشنهاد میکنیم هر چند XFX کارایی بالاتری داره ولی بدلیل قیمت خیلی بیشترش باعث برتری Aopen شده و البته Galaxy هم یه مقدار از Aopen قویتره ولی به دلیل قیمت بسیار مناسب Aopen میشه از اون چشم پوشی کرد
معتبرترین گارانتی Aopen در ایران آسمان رایانه هست.

p30world