در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Moderator

Moderatorno avatar
پست ها

2646

تشکر کرده: 716 مرتبه
تشکر شده: 86 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 9 خرداد 1386 19:41

آرشيو سپاس: 15736 مرتبه در 1685 پست

شرکت نیروی هوایی در رژه 31 شهریور با تجهیزات داخلی

توسط Shahbaz » دوشنبه 26 شهریور 1386 17:27

فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این نیرو در رژه 31 شهریور همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس با تجهیزات ساخت داخل شرکت خواهد کرد.
امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز در نشست خبری یادواره "حماسه جاوید"  اظهار داشت: نیروی هوایی در هوا امسال با هواپیماهای ملخ دار مقدماتی، جت یک سکانه، جت دو سکانه، هواپیماهای ایران 140 و هلی کوپترهای ساخت سپاه به انجام رژه خواهد پرداخت.
وی افزود: دررژه زمینی نیز امسال نیروی هوایی از تجهیزات بومی و کاملا داخلی استفاده خواهد کرد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر درباره میزان آمادگی دفاعی این نیرو برای مقابله با تهدیدات دشمن و توان دفاعی آن اظهار داشت: دکترین رزمی ما بر اساس دفاع از دستاوردهای نظام و جمهوری اسلامی ایران است، لذا آماده هر گونه مقابله با تهدیدات ناهم طراز دشمن هستیم.
وی افزود: نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر از بهترین آمادگی برای مقابله با تهدیدات دشمن طی 30 سال گذشته برخوردار است.
امیرمیقانی با اشاره به پیشرفت های نیروی هوایی طی 30 سال گذشته به خصوص در خوداتکایی و عدم وابستگی به تولید تجهیزات نظامی، تصریح کرد: هواپیماهای ما مربوط به 30 سال پیش بود، اما در زمینه تجهیز نیروی هوایی ما حتی هواپیماهای مربوط به گذشته را از لحاظ جنگ الکترونیک، بمب ها و موشک ها نیز تجهیز کردیم.
وی در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص ساخت بمب قاصد نیزاظهار داشت: این بمب توسط نیروی هوایی ارتش ساخته شد و سپس برای تولید انبوه به صنایع دفاعی انتقال یافت اما در حال حاضر نیروی هوایی به دنبال ساخت مدلهای پیشرفته تری از این بمب است و تا کنون توانسته نوع دوم را ساخته و تحقیقات مدل سوم آن را آغاز کند. فرمانده نیروی هوایی ارتش در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص ساخت جنگنده آذرخش نیز تصریح کرد: چند فروند از این هواپیما در نیروی هوایی ساخته شد و سپس به دلیل عدم وجود امکانات کافی برای تولید انبوه آن، تکنولوژی ساخت این هواپیما به هسا اصفهان انتقال یافت.

وی با بیان اینکه  دشمن از ایمان بالا و پایبندی نیروهای نظامی جمهوری اسلامی ایران به کشورشان و دستاوردهای آن بسیار وحشت دارد اظهار داشت: هم اکنون قویترین، پایبندترین و ارزشی ترین نیروها در نظام جمهوری اسلامی ایران مشغول به خدمت هستند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش اعلام کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بالاترین توان نظامی و دفاعی آماده مقابله با تهدیدات دشمن است و اگر خدای ناکرده با حمله ای از سوی دشمن مواجه شویم، دشمنان را به شدت زمین گیر و از عمل خود پشیمان خواهیم کرد.

وی در تشریح پیام خود به عنوان فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به کشورهای منطقه در خصوص دستاوردهای نظامی کشور، اظهار داشت: کشورهای منطقه بدانند دکترین دفاعی ما تنها در راستای دکترین پدافندی است، لذا هیچ گونه مشکلی برای آنها از جانب ایران به وجود نخواهد آمد چرا که همه ما مسلمان و برادر هستیم.

امیر میقانی تصریح کرد: دستیابی ایران به سلاح های نظامی پیشرفته تنها برای مقابله با دشمنان اسلام است، لذا اگر ایران در عرصه دفاعی تقویت شود، ثبات و امنیت را برای منطقه به وجود خواهد آورد.

وی در خصوص چگونگی تحت پوشش قرار دادن نقاط هوایی کشور از طریق رادار ملی گفت: بعد از انقلاب اسلامی ایران تمامی رادارهایی که در کشور استفاده می شد ساخت خارج بود، اما با اقدامات گسترده ای پس از جنگ توسط متخصصان داخلی به عمل آمد، چند سال پیش ایران موفق به ساخت رادار ملی شد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش تاکید کرد: در حال حاضربخش اعظمی از نقاط هوایی کشورتوسط رادار ملی تحت پوشش قرار گرفته و ازطریق آن در دسترس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

وی انجام عملیات پرواز 140 فروند هواپیمای نظامی جمهوری اسلامی ایران در آسمان عراق در روز یکم فروردین ماه سال 1359 ، این عملیات را بزرگترین و گسترده ترین پرواز جمعی تا آن زمان دانست که یک رکورد محسوب می شود.

امیر میقانی در خصوص شکل گیری این عملیات اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منافع دشمن در منطقه با چالش جدی مواجه شد وایران که اصلی ترین حافظ منافع غرب تا قبل از انقلاب محسوب می شد با پیروزی بر رژیم ستم شاهی به عنوان اصلی ترین مخالف آنها درجهان به شمار آمد.

وی خاطر نشان کرد: دشمن برای بازیابی موقعیت خود در منطقه توطئه های زیادی را پس از انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران انجام داد که تقسیم استانهای کشور، ترور شخصیت ها و حمله نظامی از جمله آن بود، که تمامی این توطئه ها با هوشیاری امام راحل (ره)،  مردم و مسئولان نظام برطرف شد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش به آمادگی این نیرو قبل از حمله عراق به ایران اشاره کرد و گفت: در خرداد ماه سال 59 شورای عالی دفاعی کشور طرحی را برای مقابله با حمله نظامی به ایران آماده کرد و نیروی هوایی نیز متناسب با آن طرح البرز را تهیه و طی آن اهداف جدیدی را برای کشور درزمینه دفاعی متصور شد.
وی یادآوری کرد: تمامی برنامه های نیروی هوایی قبل از آغاز جنگ با عراق آماده شده بود و این نیرو در آن زمان در آمادگی کامل به سر می برد، به طوریکه حتی نام خلبان ها، محل پرواز و هواپیما نیزدراختیارما بود.
امیر میقانی به حمله نظامی عراق در 31 شهریور ماه سال 59 به ایران اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه هدف استراتژی و دکترین دفاعی کشور ما انجام عملیات پیش دستانه نیست و در آن زمان هم نبود، پس از حمله عراق به کشور که هدف اصلی آن از بین بردن نیروی هوایی بود، تنها با گذشت دو ساعت، طی یک عملیات برنامه ریزی شده نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران چندین منطقه استراتژیک در عراق را بمباران کرد.
وی ادامه داد: با توجه به ادعای مسئولان رژیم بعث و شخص صدام که می گفتند نیروی هوایی ایران از بین رفته است، با گذشت کمتر از 20 ساعت از حمله عراق به ایران، 140 فروند هواپیمای نیروی هوایی ضربه سختی را به مناطق استراتژیک عراق وارد آوردند و موفق شدند که بالای 50 درصد از توان هوایی عراق را در این حمله از بین ببرند.
فرمانده نیروی هوایی ارتش به نقش این نیرو در آغاز و پایان جنگ تحمیلی علیه ایران اشاره کرد و گفت: آغاز جنگ ایران با رویکرد مناسب نیروی هوایی در پرواز 140 فروند هواپیما در خاک عراق و نمایش یک قدرت نظامی در خور نام ایران آغاز و پایان آن نیز با از بین بردن تجهیزات دفاعی عراق در عملیات مرصاد توسط نیروی هوایی نیز انجام شد.
همچنین در این نشست خبری، حجت الاسلام محمد جعفر روحی، دبیر یادواره حماسه جاوید 140، گزارشی از چگونگی برگزاری این همایش ارائه کرد و اظهار داشت: حماسه سازان این حماسه بزرگ در اول مهر ماه سال جاری مورد تقدیرنیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران قرار خواهند گرفت تا بدانند همیشه به عنوان الگوی پاسداری و مقاومت در قلب دل ملت ایران جای دارند.
وی افزود: آن چیزی که باعث شد این بزرگان چنین حماسه بزرگی را خلق کنند ابزاری نبود که در اختیار داشتند بلکه غیرت، مردانگی، شجاعت، تخصص، تعهد و ایمان آنها بود.

خبرگزاری مهر

Major

Majorno avatar
پست ها

422

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 30 مهر 1385 12:09

آرشيو سپاس: 190 مرتبه در 75 پست

توسط zector » دوشنبه 26 شهریور 1386 21:40

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پاسخ به سئوال دیگری در خصوص ساخت جنگنده آذرخش نیز تصریح کرد: چند فروند از این هواپیما در نیروی هوایی ساخته شد و سپس به دلیل عدم وجود امکانات کافی برای تولید انبوه آن، تکنولوژی ساخت این هواپیما به هسا اصفهان انتقال یافت.

یعنی چه ؟
یعنی به دلیل عدم امکانات دیگر تولید نمیشه. آیا بهتر نبود به جای اینکار چند تا میگ 29 بخریم ؟

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

557

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 آذر 1385 01:22

آرشيو سپاس: 68 مرتبه در 41 پست

توسط torabi89 » دوشنبه 26 شهریور 1386 22:27

zector, جان اينطور که من فهميدم يعني مسئوليت ساخت و توليد انبوه رو به عهده صنايع هسا گذاشتن.
درضمن توليد (((((انبوه ))))) هرگونه جنگنده حتي اف5  30 سال پيش بهتر از خريد جنگنده هايي که معلوم نيست پشتيباني بشن هستش همونطور که ميدونيد توليد انبود جنگنده موجب کسب تجربه و همچنين تربيت نيروي آموزش ديده و مجرب ميشه.
اول اف5 بعدها اگر خدا خواست و بودجه بود طرح هاي بهتر. :D
اگر علم در ثريا باشد مردماني از سرزمين پارس به آن خواهند رسيد. پيامبر اکرم (ص)

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

575

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 13 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

Re: شرکت نیروی هوایی در رژه 31 شهریور با تجهیزات داخلی

توسط MOHAMMAD JAFAR » دوشنبه 26 شهریور 1386 22:31

shahbaz نوشته است:امیر سرتیپ خلبان احمد میقانی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیش از ظهر امروز در نشست خبری یادواره "حماسه جاوید"  اظهار داشت: نیروی هوایی در هوا امسال با هواپیماهای ملخ دار مقدماتی، جت یک سکانه، جت دو سکانه، هواپیماهای ایران 140 و هلی کوپترهای ساخت سپاه به انجام رژه خواهد پرداخت.

آخه این چه طرز اسم بردن از هواپیماست؟
من یک سوال مهم دارم در مورد بمب ها و موشکهای هواپرتاب تولید داخل و آن هم این است که در ظاهر انواع تسلیحات مثل بمبهاو موشکهای  هدایت تصویری و لیزری و موشک هوا به هوای گرمایی(فاطر) ساخته شده ولی خبری از موشک هدایت راداری فعال یا نیمه فعال ساخت داخل نیست چرا؟!
ضمنا کسی از این که این تسلیحات(موشکهای ستار و فاطر و بمب قاصد و ...) واقعن به تولید انبوه رسیده اند یا نه خبر نداره؟
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

New Memberنماد کاربر
پست ها

12

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 28 شهریور 1389 14:53

آرشيو سپاس: 12 مرتبه در 4 پست

Re:

توسط homan_aria » دوشنبه 29 شهریور 1389 15:21

torabi89 نوشته است:zector, جان اينطور که من فهميدم يعني مسئوليت ساخت و توليد انبوه رو به عهده صنايع هسا گذاشتن.
درضمن توليد (((((انبوه ))))) هرگونه جنگنده حتي اف5  30 سال پيش بهتر از خريد جنگنده هايي که معلوم نيست پشتيباني بشن هستش همونطور که ميدونيد توليد انبود جنگنده موجب کسب تجربه و همچنين تربيت نيروي آموزش ديده و مجرب ميشه.
اول اف5 بعدها اگر خدا خواست و بودجه بود طرح هاي بهتر. :D


سلام
فرق یا اف 5 با آذرخش چیه ... میشه یکی اینو ساده به ما بگه ... البته بغیر از تعداد سکانهای عمودیش ...
در زندگی زخمهایی هست که مثل خوره روح را در انزوا میخورد و میتراشد ....


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان