در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Major II

Major II

no avatar
84

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 14 شهریور 1385 10:14

آرشيو سپاس: 46 مرتبه در 13 پست

پرواز صاعقه در آسمان ايران

توسط geologist » سه شنبه 27 شهریور 1386 09:47

پرواز صاعقه در آسمان ايران

فرمانده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران از پرواز دو فروند جنگنده صاعقه در روز پنج شنبه خبر داد.
امير سرتيپ خلبان احمد ميقاني در گفت وگوي اختصاصي با خبرنگار دفاعي كيهان، با اشاره به روند توليد اين جنگنده گفت: طراحي و توليد اوليه جنگنده صاعقه به عهده نيروي هوايي ارتش بود كه پس از طي آزمايش هاي فني براي توليد انبوه در اختيار وزارت دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح قرار گرفت. وي خاطرنشان كرد: اين دو جنگنده از اولين توليدات مشترك وزارت دفاع و نيروي هوايي ارتش است كه در روز پنج شنبه افتتاح خواهد شد.
گفتني است صاعقه اولين جنگنده تماما بومي و ساخت داخل بود كه با ساخت آن ايران به جمع چند كشور داراي فناوري ساخت هواپيماهاي جنگي پيوست.

http://kayhannews.ir/860627/2.htm#other209

Major II

Major II

no avatar
198

تاريخ عضويت

پنج شنبه 6 اردیبهشت 1386 15:36

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 13 پست

توسط f20 » سه شنبه 27 شهریور 1386 12:35

مطمئن هستيد تمام بومي ؟
چند تا كشور  به غير از آمريكا و شوروي را  ميشناسيد كه جنگنده تمام بومي توليد ميكنند ؟

Major II

Major II

no avatar
84

تاريخ عضويت

سه شنبه 14 شهریور 1385 10:14

آرشيو سپاس: 46 مرتبه در 13 پست

توسط geologist » سه شنبه 27 شهریور 1386 13:53

[quote="درودبرايران"]اينهمه سر اين مساله بحث کرديم و همۀ آدماي اهل فن توي سايت ميدونن که صد در صد بومي جز خالي بندي چيزي نيست، بازم مياي ميگي [quote]

سلام
تقصیر من چیه؟ من فقط نقل حبر کردم.

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
175

تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 آذر 1385 16:37

آرشيو سپاس: 26 مرتبه در 12 پست

توسط jupiter_2xl » سه شنبه 27 شهریور 1386 14:11

::ss ساخت بدنه هواپيما هم به اين راحتي نيست
منم «كـورش»، شاه جهان، شاه بزرگ، شاه توانمند، شاه بابل، شاه سومر و اَكَّـد، شاه چهار گوشه‌ي جهان(بخشي از فرمان كورش بزرگ)

Major

Major

نماد کاربر
575

تاريخ عضويت

پنج شنبه 7 دی 1385 14:14

آرشيو سپاس: 2337 مرتبه در 330 پست

توسط MOHAMMAD JAFAR » سه شنبه 27 شهریور 1386 15:15

منظور از دو فروند صاعقه چيست؟ نکنه يکي از آنها آذرخش است؟!چون آذرخش هم واقعن ساخته شد و کم لطفي است اگر آن را پرواز ندهند.
واقعا با اين اسمهاي مترادف يعني آذرخش و صاعقه و اين که مي گويند نسل اول/دوم صاعقه يا نسل اول/دوم آذرخش و اينکه آذرخش زودتر ساخته شده يا صاعقه موضوع را کاملا غير قابل درک و پيچيده کرده اند.
راستي من يادم مي آيد که 5-6 سال پيش در مجله صنايع هوايي در بخش "صنعت هوايي ايران در رسانه هاي خارجي"
مطالبي در باره آذرخش نوشته شده بود و يک نماي کنار هم از آن رسم شده بود که در آن ورودي هواي موتورها روي کمر هواپيما بود اگر ممکن است يک نفر که آن مجله را در اختيار دارد آن نماي کنار را اسکن کند و براي من بفرستد و یا در  تاپيکي مناسب قرار دهد.
پيامبر گرامي اسلام (ص) فرموده اند:
الملک يبقي مع الکفر و لا يبقي مع الظلم.

Major II

Major II

no avatar
198

تاريخ عضويت

پنج شنبه 6 اردیبهشت 1386 15:36

آرشيو سپاس: 19 مرتبه در 13 پست

توسط f20 » سه شنبه 27 شهریور 1386 15:27

آقا من كه نگفتم شما فرموديد روي صحبت من جناب فرمانده بودند .