آمادگي ايران براي حمله متقابل در صورت حماقت رژيم صهيونيستي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 175
تاریخ عضویت: چهار شنبه 1 آذر 1385, 4:37 pm
سپاس‌های دریافتی: 28 بار

آمادگي ايران براي حمله متقابل در صورت حماقت رژيم صهيونيستي

پست توسط jupiter_2xl » چهار شنبه 28 شهریور 1386, 2:27 pm

خبرگزاري فارس: معاون عمليات نيروي هوايي ارتش با تاكيد بر عدم توانايي رژيم صهيونيستي در حمله هوايي به ايران اعلام كرد: ما نيز طرحي را تهيه كرده‌ايم كه در صورت حماقت احتمالي اين رژيم، بمب افكن‌هاي ايران بتوانند حمله متقابلي را به خاك اسرائيل انجام دهند.


امير خلبان محمد علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش كه با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس گفت و گو مي‌كرد، در ارتباط با دستاوردهاي ايران در بخش هوايي گفت: با اعتقاد كامل اين نكته را اعلام مي‌كنم كه عدم واگذاري تجهيزات جديد هوايي و دفاعي، نعمت بزرگي بود تا به فكر ارتقاي توان رزم خود در عرصه‌هاي مختلف باشيم.
وي اضافه كرد: ايران با سرعت بسيار زيادي در زمينه دستيابي به تكنولوژي‌هاي جديد دفاعي پيشرفت‌هاي بزرگي داشته و موفقيت‌هاي صنعت هوايي ما در اين بخش متنوع و گسترده است. هم اكنون انواع موشك‌هاي دوربرد، هواپيماهاي شكاري، مهمات هوشمند، بمب‌هاي پرنده و هوشمند و انواع مهمات‌هاي حرارتي و تلويزيوني به دست متخصصان دفاعي كشور در حجم انبوه توليد مي‌شود.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش كه خود نيز از اولين گروه دانش‌آموختگان خلباني در داخل كشور است، خاطرنشان كرد: يكي از مزيت‌هاي مهم كشورمان آن است كه نيروي هوايي ارتش، همه خلبانهاي خود را در داخل كشور آموزش مي‌دهد و حتي به قابليتي رسيده‌ايم كه مي توانيم دانشجويان خلباني كشورهاي ديگر را نيز در كشور آموزش دهيم و همين آموزش نيروها در داخل كشور موجب به‌روز بودن و توانمندي بالا در اجراي انواع تكنيك‌هاي آموزشي خلبانان نظامي است.
علوي با بيان اينكه متخصصان دفاعي كشورمان با تلفيق كردن سيستم‌هاي غربي و شرقي، اكنون به عنوان مثال موشك‌هاي شرقي را روي تجهيزات غربي و بالعكس نصب كرده‌اند، بومي سازي بسياري از سيستم‌هاي مورد نياز را از جمله ديگر دستاوردهاي صنايع دفاعي دانست و افزود: موضوعات ديگري مثل اورهال هواپيماهاي شكاري و ديگر هواپيماها نيز با تلاش متخصصان داخلي و بدون كمك‌هاي خارجي انجام مي‌شود كه در جاي خود موفقيت بزرگي است.
به گفته معاون فرمانده نيروي هوايي ارتش، برخي تمرين‌ها و عمليات هاي پيچيده همچون بمباران شبانه و تير اندازي هوا به هوا كه بعد از خروج مستشاران خارجي از ايران، مدتي تعطيل شده بود، با خلاقيت مربيان و خلبانان ايراني دوباره و با توجه به توانمندي‌هاي بومي به صورت مداوم انجام مي‌شود.
اين مقام عالي‌رتبه نيروي هوايي ارتش در پاسخ به سوال فارس پيرامون امكان ورود مخفيانه هواپيماهاي بيگانه به كشورمان گفت: چينش رادارها و پدافند هوايي كشور نوع خاصي است كه ضمن بالا بردن بنيه دفاعي كشور، اكثر نقاط كور نيز پوشيده شده و تمام اشياء پرنده از سطح زمين تا ارتفاع بسيار بالا در كنترل ماست. همچنين طرح‌هاي پدافند هوايي ما از تنوع و تاكتيك‌هاي خاصي برخوردار است كه ما را در شرايط ممتازي قرار مي‌دهد.
امير خلبان علوي در تشريح آمادگي نيروي هوايي ارتش گفت: تمام مرزها به صورت 24 ساعته توسط رادارها و دستگاههاي الكترونيكي ما كنترل مي‌شود و نيروهاي بيگانه نيز با توجه به دستگاههاي خود، اين موضوع را شاهد هستند. همچنين در طول شبانه روز هر نوع فعاليت آنها و احيانا بي‌توجهي به مرزهاي هوايي را مطلع شده و درصورت لزوم به سرعت امكان پاسخ به آنرا داريم.
وي اضافه كرد: پدافند هوايي كشور ماموريت دارد ابتدا ضمن ره‌گيري و در صورت نياز درگيري در ظرف حداقل زمان ممكن، هر نوع هدف را در كوتاه‌ترين فرصت شناسايي كرده و هواپيماهاي شكاري ما نيز در تمام ساعات در اختيار مراكز راداري هستند.
معاون عمليات نيروي هوايي ارتش درباره تبليغات دشمنان مبني بر عدم امكان مقابله ايران با موشك‌هاي موسوم به كروز آنها گفت: يكي از موضوعاتي كه اين دشمنان بر روي آن تبليغات بسياري مي‌كنند، موشك‌هاي كروز است كه در اين خصوص نيز آمادگي لازم را با بررسي نحوه عملكرد و حجم شليك آن، احراز كرده‌ايم و اكنون سامانه‌هاي لازم براي مقابله با آنها در اختيار ماست و دشمنان ملت ايران در هر حجمي با موشك‌ها و جنگنده‌هاي خود حمله كنند، فرزندان ارتشي ملت آمادگي پاسخ را دارند.
از علوي پيرامون عمليات رواني رژيم صهيونيستي درخصوص حمله هوايي به كشورمان سوال شد كه وي در پاسخ به اين سوال فارس گفت: اينكه اسرائيل سخن از حمله هوايي مي‌كند تنها يك جنگ رواني است چون ما قدرت هوايي اين رژيم براي حمله به ايران را رد مي‌كنيم. اسرائيل موجودي نيست كه بخواهد تهديد جدي براي ايران به وجود آورد چون توان واقعي ندارد.
وي تاكيد كرد: علاوه بر اينكه برد موشك‌هاي ما تمام خاك اين رژيم را در برمي‌گيرد، مي‌توانيم با هواپيماهاي شكاري خود به خاك آنها حمله كنيم و پاسخ حمله احتمالي آنها، هرچند خيلي بعيد است، را با حمله هوايي به خاك آنها بدهيم و چنين طرحي فقط يك تهديد توخالي نيست و ما هر كاري را با برنامه‌ريزي صحيح و ايجاد آمادگي‌هاي لازم انجام مي‌دهيم لذا اسرائيل هرنوع حماقتي را از سر خود بيرون كند.
معاون فرمانده نيروي هوايي ارتش افزود: اسرائيل مي داند كه چه ضربه‌اي از موشك‌ها و هواپيماهاي ما خواهد خورد. البته طرحهاي كشور قابليت‌ افشا و بيان شدن ندارند ولي بدانند كه تحقق عملياتي آن در صورت نياز حتمي است.
خلبان علوي در پاسخ به يكي ديگر از ادعاهاي دشمنان مبني بر حمله برق آسا و كوتاه مدت به اهداف مشخص در ايران بدون آنكه حتي نيروي هوايي كشورمان از آن مطلع شود، گفت: ما آمادگي مقابله با طرح‌هاي مختلف كسب كرده‌ايم و نمي‌گذاريم جنگنده‌هاي آنها به راحتي اينكه تبليغ مي‌كنند، بتوانند چنين كاري را انجام دهند و مطمئن باشيد قطعا به طور ميانگين 30 درصد توان حمله‌اي آنها از خاك كشور خارج نشده و منهدم مي‌شود.
وي در بخش ديگري از مصاحبه خود با خبرگزاري فارس با اشاره به عمليات "كمان 99" و حماسه آفريني خلبانان نيروي هوايي ارتش گفت: در كمتر از 24 ساعت از آغاز جنگ تحميلي، برنامه‌ريزي و فرماندهي در نهاجا به نحوي بود كه بيش از 200 هواپيماي بمب افكن و پشتيبان در اين زمان كوتاه اقدام به عملياتي بزرگ كردند و توانستند بخش بزرگي از توان نظامي عراق را نابود كنند و چنان شوكي به اين كشور وارد شد كه فهميدند ايران بدون نياز به نيروهاي خارجي مي‌تواند با تكيه بر نيروهاي مومن خود اينگونه عمليات‌هاي غرورآفرين و بي‌نظير را ساماندهي و اجرا كند
خبرگزاری فارس


احتمالا جشن پرواز صاعقه هم به همین خاطر هست

Super Moderator
Super Moderator
پست: 949
تاریخ عضویت: دو شنبه 29 اسفند 1384, 2:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 2396 بار
سپاس‌های دریافتی: 1355 بار

پست توسط Reza 313 » چهار شنبه 28 شهریور 1386, 2:46 pm

امير خلبان محمد علوي

تصویر

تصویر
...آن ها که بر فراز آسمان درس پرواز آموخته بودند ، دیگر زیستن بر خاک زمین میسرشان نبود و جنگ بهانه ای بود تا مشق نیمه کاره ی آسمانی بودنشان را کامل کنند .... تصویر 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”