در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 10 آذر 1386 20:21

بله، منظورم Corel هست،البته در صورتي که بيشتر طراحي داريد تا استفاده از تصاوير آماده اين روش پيشنهاد ميشه، اگر بيشتر کار شما کنار هم قرار دادن و تلفيق تصاوير با هم هست، فتوشاپ ابزارهاي بهتري در اين زمينه داره
:D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Captain

Captain

نماد کاربر
682

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 23 دی 1385 00:47

زير آسمون ابري

آرشيو سپاس: 169 مرتبه در 61 پست

توسط Montana2100 » شنبه 10 آذر 1386 20:31

limo_torosh,
در فتوشاپ و براي طراحي در اين ابعاد رزولوشن رو حداکثر روي 72dpi و اگر سيستمتون جواب نميده حتي ميتونيد تا 40 يا 50 هم کاهش بديد.... در اين ابعاد با اين مقدار رزولوشن هيچ مشکلي از نظر کيفيت پيش نمياد.
ولي اگر در ابعاد کوچکتر مثلا با مقياس يک دهم کار ميکنيد رزولوشن بايد به همون نسبت بالا بره (يعني 10 برابر ميشه!)
موفق باشي....

.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1205

تشکر کرده: 190 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 21 اسفند 1384 04:22

ایران

آرشيو سپاس: 2048 مرتبه در 420 پست

توسط MASTER » چهارشنبه 14 آذر 1386 12:37

درود بر شما

دوستان گرامی برای این کار اگر کیفیت براتون خیلی مهمه باید همونطوری که مهدی عزیز فرمودند رزولیشن رو بین 400 تا 600 قرار بدید

البته با رزولیشن 300 هم کار با کیفیت مناسبی ایجاد میشود

البته اگر کیفیت خیلی مهم نیست رزولیشن را 150 قرار دید چون حجم فایل خیلی بالا میرود

در مورد گرافیک برداری که مهدی عزیز فرمودند باید اضافه کنم که به این نوع فرمت گرافیکی vector گفته میشود
که در نرم افزارهایی چون corel draw , freehand , flash ,... استفاده میشود

مزیت این نوع فرمت حجم پایین و نداشتن رزولیشن است

نداشتن رزولیشن به این مفهوم که با بالا بردن اندازه ی تصویر تغییری در کیفیت اعمال نمیشود چون نقاط و خطوط در این نرم افزارها مختصاتی و برداری هستند
شاد زی مهر افزون ...

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

جمعه 16 فروردین 1387 23:20

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 2 پست

توسط harimehamid » چهارشنبه 28 فروردین 1387 10:31

با سلام خدمت همه .من به تازگي عضو اين سايت شدم و اين اولين پست منه اميدوارم که بتونم موفق باشم .خب اولين پستمو با يه سوال شروع مي کنم :
من در فتو شاپ مي خوام يه خطي بکشم که ابتداي اون پهن و تا انتهاش کم کم باريک بشه (مثل همين کارت ويزيت ها )در ضمن خطش خميده مانند يا مارپيچ هم باشه لطفا اگه کسي بلده آموزششو بهم بده.البته نا گفته نماند من خودم تو زمينه فتوشاپ تقريبا حرفه اي هستم ولي اين مشکل که فکر مي کنم يه کمي مبتدي هم هست رو بلد نيستم

New Member

no avatar
16

تاريخ عضويت

جمعه 16 فروردین 1387 23:20

آرشيو سپاس: 4 مرتبه در 2 پست

توسط harimehamid » پنج شنبه 5 اردیبهشت 1387 19:37

harimehamid نوشته است:با سلام خدمت همه .من به تازگي عضو اين سايت شدم و اين اولين پست منه اميدوارم که بتونم موفق باشم .خب اولين پستمو با يه سوال شروع مي کنم :
من در فتو شاپ مي خوام يه خطي بکشم که ابتداي اون پهن و تا انتهاش کم کم باريک بشه (مثل همين کارت ويزيت ها )در ضمن خطش خميده مانند يا مارپيچ هم باشه لطفا اگه کسي بلده آموزششو بهم بده.البته نا گفته نماند من خودم تو زمينه فتوشاپ تقريبا حرفه اي هستم ولي اين مشکل که فکر مي کنم يه کمي مبتدي هم هست رو بلد نيستم

دوستان عزیز لطفا اگه کسی اطلاعاتی در این زمینه داره کمک کنه چون خیلی واجبه.ممنون :)

Captain

Captain

نماد کاربر
682

تاريخ عضويت

زير آسمون ابري

توسط Montana2100 » جمعه 6 اردیبهشت 1387 07:23

harimehamid جان، سلام.
به CentralClubs خوش اومدي؛

براي اينكه بتوني توي فتوشاپ خطي بكشي كه پهناي اون در ابتدا و انتهاش متغير باشه، راههاي مختلفي هست كه من يكي از بهترين راهها رو اينجا برات مي‌نويسم.

براي اينكار نياز به يك مسير داريم (كه در واقع همون خط مورد نظرمونه) و پهناي اون رو توسط ابزار مختلفي مثل Brush يا Pencil مي‌تونيم تعريف كنيم.

براي كشيدن مسير ذكر شده بايد از ابزار Pen استفاده كنيم، همونطور كه ميدونيد اين ابزار قابليتهاي مختلفي داره نظير انحنا دادن به خط كشيده شده و اعمال تغييرات پس از ترسيم اوليه و ايجاد خطوط صاف، خميده، مارپيچ و ....
ضمن اينكه از Shapeهاي موجود در فتوشاپ هم كه در واقع توسط همين ابزار Pen رسم شدن، ميتونيم كمك بگيريم و با ايجاد تغييرات در اونها به شكل مورد نظرمون برسيم.

بعد از ايجاد مسير توسط Pen، حالا بايد نوع، رنگ و ضخامت خط مورد نظرمون رو تعريف كنيم. براي اينكار هم ابزار Brush رو انتخاب كرده و به Brushes Tab كه در سمت راست و بالاي صفحه فتوشاپ قرار داره ميريم (اين قسمت با توجه به ورژن فتوشاپ به شكلهاي مختلفي ديده ميشه).

در داخل منوي باز شده Brushes Tab گزينه هاي مختلفي براي ايجاد تغييرات در نوع قلم وجود داره كه توسط اونها ميتونيم ضخامت، فواصل، نوع فشار قلم، رنگ، بافت، شكل قلم و بسياري از پارامترهاي مربوط به قلم رو تغيير بديم و اين تغييرات در قسمت پاييني همين صفحه دقيقا قابل مشاهده هستند.
براي ايجاد تغييرات ضخامت قلم در طول مسير مهمترين گزينه ها Brush Tip Shape و Shape Dynamics هستند، كه البته به خاطر گستردگي تنظيمات بايد باهاشون كار بشه تا به قلم دلخواه دست پيدا كنيم.

بعد از انتخاب قلم، حالا بايد اون رو روي مسيري كه در مرحله قبل كشيديم اعمال كنيم. براي اين كار هم بعد از ايجاد لايه جديد به پالت Paths رفته و در اونجا روي تصوير مسير مورد نظر راست كليك مي‌كنيم. از منوي باز شده Stroke Path‌ رو انتخاب و از منوي باز شونده جديد ابزار مورد نظر بسته به نوع كار نظير Brush يا Pencil يا ... رو انتخاب مي‌كنيم. (در واقع ابزاري رو انتخاب مي كنيم كه تغييرات مورد نظرمون رو روي اون ايجاد كرديم.) و بعد OK مي‌كنيم. در صورت نياز ميتونيم با برگشتن به مرحله قبل و تغيير تنظيمات، حالتهاي متفاوتي رو ايجاد كنيم.

نكته: براي اعمال نوع فشار قلم (Pen Pressure) بر روي مسير، زماني كه در منوي Stroke Path هستيم تيك مربوط به Simulate Pressure را مي‌زنيم و بعد OK مي‌كنيم.

نمونه هايي از قلم هاي ايجاد شده با تنظيمات مختلف:

اميدوارم اين مطلب به حد كافي گويا و مفيد بوده باشه.
موفق باشيد.

.................... دنياي ديگري هم هست كه مي‌توان در آن آواز خواند ...................

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1205

تاريخ عضويت

ایران

توسط MASTER » شنبه 7 اردیبهشت 1387 01:42

Montana2100,  جان درود بر شما ...

سپاس فراوان از توضیحات کاملتون :razz:

دوستان عذرخواهی من رو قبول بفرمایید که چند روزی کمتر در خدمتتون بودم ...

harimehamid,  جان ضمن خوش آمد گویی خدمت شما

در ادامه ی توضیحات بسیار عالی دوست خوبمون Montana2100 باید عرض کنم که بهترین نرم افزار برای رسم خطوط COREL DRAW میباشد

دلیلش هم خاصیت VECTOR مختصاتی آن است ...

در واقع بطور کلی COREL کرل و PHOTOSHOP فوتوشاپ مکمل همدیگرند ... :D
شاد زی مهر افزون ...

Captain I

Captain I

نماد کاربر
720

تاريخ عضويت

دوشنبه 3 دی 1386 21:27

God Knowz

آرشيو سپاس: 253 مرتبه در 112 پست

توسط Justice » جمعه 20 اردیبهشت 1387 00:29

با سلام

چه جوری می تونم توی فتوشاپ یک متن یا عکس رو به صورت خودکار در وسط صفحه قرار بدم !؟

Captain

Captain

نماد کاربر
682

تاريخ عضويت

زير آسمون ابري

توسط Montana2100 » جمعه 20 اردیبهشت 1387 12:23

Justice جان،

اگر منظورتون از قرار دادن عكس يا تصوير به صورت خودكار رو درست متوجه شده باشم، بايد از گزينه هاي Alignment (ترازبندي) كه در ابزار Move Tool قرار دارند استفاده كنيد.

براي اين كار بعد از انتخاب لايه مربوط به عكس يا متن و انتخاب كل صفحه با كليد  Ctrl+A، پس از انتخاب ابزار Move گزينه‌هاي Align Vertical Centers و Align Horizontal Centers را ميزنيم و بدين ترتيب لايه مورد نظر كاملا در وسط صفحه قرار ميگيرد.

موفق باشي.

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1205

تاريخ عضويت

ایران

توسط MASTER » شنبه 21 اردیبهشت 1387 01:32

دوستان گرامی درود بر شما

ضمن سپاس فراوان از دوست بسیار عزیزمون Montana2100

توضیحاتی دیگر در این رابطه

برای قرار دادن هر object در وسط کار میتوانید از 2 حالت دیگر نیز بهره ببرید

1 - قرار دادن خط هادی که در مورد آن در بخش آموزش فوتوشاپ photoshop توضیح دادیم
در واقع در این روش نخست با زدن کلید میانبر ctrl + r خط کش را میاوریم
آنگاه با موس روی خط کش کلیک کرده و خط هادی را بر روی کار میکشیم
حال میتوانیم با توجه به اعداد روی خط کش وسط آن را بیابیم
این کار را هم برای خط کش عمودی و هم افقی انجام میدهیم

نکته : برای راحتتر پیدا کردن وسط کار میتوانیم بر روی خط کش راست کلیک کرده و حالت persent را انتخاب کنیم بدین شکل اندازه کل کار را چه در حالت افقی و چه در حالت عمودی 100 واحد میگیرد در نتیجه پیدا کردن وسط آن بسیار ساده است !

مزیت استفاده از خط هادی در فوتوشاپ photoshop چیست ؟

این است که بعد از یافتن مرکز و وسط کار ما هر object را که نزدیک این خط کنیم به صورت خودکار به آن میچسبد

2 - در فوتوشاپ photoshop ما میتوانیم روی هر object رفته با زدن ctrl + t موقعیت و اندازه size آن را تغییر دهیم

در واقع میتوانیم به صورت کاملا دقیق فرمان دهیم که این object به چه اندازه چند درصد بزرگ یا کوچک شود و یا فرمان دهیم که کجای صحه از نظر y و x قرار بگیرد

مطابق شکل
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

در نتیجه شما میتوانید دستور دهید object در وسط page قرار گیرد
به چه صورت ؟
اندازه ی کار را که دارید ... تقسیم بر 2 کنید

امیدوارم مفید بوده باشه
شاد زی مهر افزون ...

New Member

نماد کاربر
9

تاريخ عضويت

چهارشنبه 1 خرداد 1387 11:37

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط jagvar » جمعه 3 خرداد 1387 14:36

باسپاس و درود فراوان خدمت دوستان
بنده هم خیلی وقت نیست که در این سایت عضو شدم !!!
یه سوالی خدمت دوستان داشتم واین بودکه:
بنده چطور میتونم نقاشی رو در فتوشاپ بصورت حرفه ای کار بکنم؟
متشکرم
:-(
مردمان به خيال اين که آينده بهتر از حال است به انتظار اينده مي نشينند اما، نمي دانند اگر دست روي دست بگذارند آينده بدتر از حال مي شود. ================= (سينوهه

I am future

Super Moderator

Super Moderator

نماد کاربر
1205

تاريخ عضويت

ایران

توسط MASTER » شنبه 4 خرداد 1387 02:57

jagvar,
دوست گرامی درود بر شما

خیلیها فکر میکنند که با فوتوشاپ photoshop نمیتوان نقاشی و طراحی تابلو های حرفه ای نمود ولی ...

من به شما پیشنهاد میکنم حتما top secret photoshop را که شامل 5 dvd میباشد و به زبان اصلی است مطالعه فرمایید

یکی از بخشهای آموزشی این dvdها آموزش نقاشی حرفه ای میباشد  :razz:
شاد زی مهر افزون ...

قبليبعدي