تاپیک طرح سئوالات و مشکلات گرافیکی ...

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مباحث گرافيک و طراحي گرافيکي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, MASTER, CentralWeb, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1622 بار
سپاس‌های دریافتی: 668 بار
تماس:

Re: تاپیک آموزش فتوشاپ / Learning Photoshop

پست توسط Ra30ol » یک شنبه 3 خرداد 1388, 11:17 am

MASTER, عزیز
درود بر شما،چند تا سوال دارم
1-فونت های فارسی با انگلیسی فرق می کنه؟
2-چرا با فونت مثلا کولونا نموتونم در فتوشاپ فارسی بنویسم؟
3-می تونیم فایل jpg بدون پس زمینه ایجاد کنیم؟

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 8766 بار
سپاس‌های دریافتی: 1710 بار
تماس:

پست توسط MASTER » دو شنبه 4 خرداد 1388, 4:18 am

Ra30ol, جان درود بر شما

1- از چه نظر ؟
2- با چه مشکلی روبرو میشوید ؟ نسخه ی فتوشاپ شما چیست ؟
3- خیر JPG چنین قابلیتی را ندارد ، فرمتهایی چون GIF , PNG , TIFF , PSD , ... این قابلیت را دارا هستند

نکته : برای نوشتار فارسی از نسخه های ME استفاده نمایید
شاد زی مهر افزون ...

Captain II
Captain II
سپاس‌های ارسالی: 1622 بار
سپاس‌های دریافتی: 668 بار
تماس:

پست توسط Ra30ol » دو شنبه 4 خرداد 1388, 11:37 am

MASTER نوشته شده:Ra30ol, جان درود بر شما

1- از چه نظر ؟
2- با چه مشکلی روبرو میشوید ؟ نسخه ی فتوشاپ شما چیست ؟

تصویر تصویر تصویر

منظورم اینه که مثلا چرا با فونت های غیر فارسی مثل collona و .... نمیشه فارسی نوشت؟
نسخه فتوشاپ cs3 Me

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: ایران
سپاس‌های ارسالی: 8766 بار
سپاس‌های دریافتی: 1710 بار
تماس:

پست توسط MASTER » سه شنبه 5 خرداد 1388, 2:42 am

Ra30ol, درود بر شما

متوجه ی منظورتان شدم
رسول جان فونت مورد نظر شما مخصوص زبان لاتین طراحی شده است و الفبای فارسی در آن گنجانده نشده است .

پیشتر تاپیک طرح پرسشهای گرافیکی ایجاد شده بود این چند پست به آنجا انتقال خواهد یافت خواهشمندیم دوستان پرسشهای گرافیکی خود را در آن تاپیک اعلام نمایند، با سپاس :razz:
شاد زی مهر افزون ...

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

Re: تاپیک طرح سئوالات و مشکلات گرافیکی ...

پست توسط N@VID » چهار شنبه 13 خرداد 1388, 11:04 am

با سلام خدمت همه ی دوستان.
بنده با مشکلی در فتوشاپ مواجه شده ام که هر چه فکر میکنم نمیتوانم علت ان را تشخیص دهم.ابتدا از شما میخواهم عکس زیر را دریافت کنید
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
خوب این عکس یه عکس ادیت شده است. اسمونش خیلی نویز داشت و من با فی#لتر blur<<---- smart Blur اسمون اون رو یه مقدار محو کردم و اون نویز ها بر طرف شد. به همین خاطر اون رو سیو کردم. وقتی تو ویندوز هم عکس رو باز میکنی هیچ مشکلی نداره ولی وقتی اون رو به عنوان تصویر دسکتاپ قرار میدی و یا وقتی اون رو اپلود میکنی و دیگران قصد دریافتش رو دارند اسمون به صورت لایه هایی با مرزهای قابل تشخیص در میاد. البته اگر همین عکس رو بر روی کامپیوتر خودتون سیو کنید و بعد بازش کنید میبینید دیگه اون مشکل رو نداره.
حالا من میخواستم بپرسم علت این مشکل چیه و چطور میشه این مشکل رو بر طرف کرد

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70689 بار
سپاس‌های دریافتی: 31278 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » چهار شنبه 13 خرداد 1388, 3:57 pm

N@VID جان
تصوير شما براي من مشکلي نداره، اما براي رفع اين مشکلات، Save For Web کنيد تصوير رو و با فرمت JPG و با کيفيت مد نظر ذخيره کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1197 بار
سپاس‌های دریافتی: 2065 بار
تماس:

پست توسط N@VID » چهار شنبه 13 خرداد 1388, 4:12 pm

Mahdi1944, جان
از کمکتون خیلی ممنون. الان متوجه شدم مشکل از کجاست. بنده Color Quality ویندوز رو بر روی 32bit تنظیم نکرده بودم و مقدارش روی 16bit بود. احتمالا به همین علت تصویر برای شما مشکلی نداشته. چون وقتی این مورد رو اصلاح کردم مشکل رفع شد.

New Member
محل اقامت: Lahijan
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار
تماس:

پست توسط hamid203040 » پنج شنبه 17 شهریور 1390, 9:34 am

سلام. یه مشکلی پیش اومده که کارم لنگ شده ممنون میشم یکی بتونه کمکم کنه این نقص برطرف شه...
الان چند روزی شده که توی فتوشاپ موقع نوشتن متن انگلیسی اصلا حروف کوچک نوشته نمیشه و فقط حروف بزرگ مینویسه و از طرفی همزمان با بروز این مشکل ، نرم افزار فارسی نویس مریم که باهاش توی فتوشاپ فارسی مینوشتم حروفهارو توی فتوشاپ غلط مینویسه مثلا توی مریم مینویسم " تکرار حرفهای جواد " و اون کلمه رو کپی میکنم توی فتوشاپ مینویسه " تکپ اپ ءپ فهای جواب " !!!
در حالی که دو سه روز پیش اینطوری نبود! دلیلش چی میتونه باشه؟
8->

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

پست توسط CentralWeb » پنج شنبه 17 شهریور 1390, 10:20 am

hamid203040 نوشته شده:سلام. یه مشکلی پیش اومده که کارم لنگ شده ممنون میشم یکی بتونه کمکم کنه این نقص برطرف شه...
الان چند روزی شده که توی فتوشاپ موقع نوشتن متن انگلیسی اصلا حروف کوچک نوشته نمیشه و فقط حروف بزرگ مینویسه و از طرفی همزمان با بروز این مشکل ، نرم افزار فارسی نویس مریم که باهاش توی فتوشاپ فارسی مینوشتم حروفهارو توی فتوشاپ غلط مینویسه مثلا توی مریم مینویسم " تکرار حرفهای جواد " و اون کلمه رو کپی میکنم توی فتوشاپ مینویسه " تکپ اپ ءپ فهای جواب " !!!

8->

فرموده اید که حروف انگلیسی بصورت بزرگ نوشته می شوند ؛ مطمئن شوید کلید Caps lock صفحه کلید خاموش است! اگر این کلید روشن باشد تمامی حروف انگلیسی بصورت کپتال یا همان بزرگ نوشته می شوند!
مشکل فارسی نویس مریم هم احتمال دارد برگردد به همین مشکل روشن بودن کلید کپس لاک! تصویر

همچنین برای رهایی از این قبیل مشکلات میتوانید از نسخه ME فتوشاپ استفاده نمایید تا نیازی به استفاده از نرم افزارهای فارسی نویس نباشد!تصویر

با تشکرتصویر
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
محل اقامت: جهان اول - کره زمین - نبش خلیج فارس - کشور ایران
سپاس‌های ارسالی: 533 بار
سپاس‌های دریافتی: 601 بار

پست توسط gurkha » پنج شنبه 17 شهریور 1390, 11:07 am

hamid203040 نوشته شده:سلام. یه مشکلی پیش اومده که کارم لنگ شده ممنون میشم یکی بتونه کمکم کنه این نقص برطرف شه...
8->

سلام تصویر
با اجازه جنابل سنترال وب
شما سیستمتون ویروسی شده که تنظیمات تبدیل و تشخیص فونت را دچار مشکل کرده . نرم افزارهای فارسی نویس تو این زمینه بسیار حساسند و به راحتی خراب میشن .من همین مشکل داشتم که حل شد . لطفا آنتی ویروس مناسب نصب کنید تصویر
ای دل چو زمانه می کند غمناکت / ناگه برود ز تن روان پاکت

بر سبزه نشین و خوش بزی روزی چند / زان پیش که سبزه بر دمد از خاکت

((( خیام )))

New Member
محل اقامت: Lahijan
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 1 بار
تماس:

پست توسط hamid203040 » پنج شنبه 17 شهریور 1390, 7:27 pm

8->[/quote]

فرموده اید که حروف انگلیسی بصورت بزرگ نوشته می شوند ؛ مطمئن شوید کلید Caps lock صفحه کلید خاموش است! اگر این کلید روشن باشد تمامی حروف انگلیسی بصورت کپتال یا همان بزرگ نوشته می شوند!
مشکل فارسی نویس مریم هم احتمال دارد برگردد به همین مشکل روشن بودن کلید کپس لاک! تصویر

همچنین برای رهایی از این قبیل مشکلات میتوانید از نسخه ME فتوشاپ استفاده نمایید تا نیازی به استفاده از نرم افزارهای فارسی نویس نباشد!تصویر

با تشکرتصویر[/quote]

یعنی اینو که دیگه میدونم باید Caps lock خاموش باشه!
به دلیل اینکه سرعت اینترنتم کمه و تازه هم فتوشاپ نسخه 5 رو دانلودش کردم دیگه خیلی خارج از حوصله است ME هم الان دانلود کنم. و ضمن اینکه دوستمون اون دوستمون فرمودند ویروسی شده و نرم افزار ضد ویروس نصب کنم باید بگم که روی سیستمم ناد 32 نصب هست و همشم دارم آپدیتش میکنم و فکر نمیکنم مشکلی از بابت ویروسی بودن داشته باشم.
دلیل دیگه ای نداره یعنی؟!

Moderator
Moderator
نمایه کاربر
محل اقامت: I.R.Iran
سپاس‌های ارسالی: 4472 بار
سپاس‌های دریافتی: 2734 بار
تماس:

پست توسط CentralWeb » جمعه 18 شهریور 1390, 2:07 am

دوست عزیز
در مورد کلید کپس لاک خدمتتون عرض کنم که ما احتمالات رو در نظر میگیریم و برای رفع مشکل باید کوچکترین نکات رو هم مد نظر قرار داد
در مورد دانلود هم پیشنهاد میشه اگر سرعت اینترنتتون کم هست پس خرید این نرم افزار بصرفه تره تا دانلود/

در مورد ویروسی بودن یا نبودن هم پیشنهاد میشه از یک انتی بدافزار قویتر مانند کاسپراسکی سیستم رو اسکن بفرمایید که به مراتب قویتر از ناد هست

با تشکر
خدمات شارژ سيمکارت | *** [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] *** | مجله الکترونيکي مرکز انجمنهاي تخصصي

ارسال پست

بازگشت به “گرافيک و طراحي کامپيوتري”