در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
58

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 8 بهمن 1385 10:05

آرشيو سپاس: 36 مرتبه در 12 پست

سئوال دارم لطفاً کمکم کنيد.

توسط sidewinder » جمعه 30 شهریور 1386 22:51

1- من dsektop کامپوترم رفته و فقط عکسش مونده هر کاری میکنم نمیاد و وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم فقط یه پنجره باز میشه که از اون میتونم به MY COMPUTER یا MY DOCUMENT برم این پنجره مثل زمانی میمونه که یه folderرو explore کنی. تو درایو c یه ویندوز دیگه ریختم که اونیکی درسته میتونم اولی رو درستش کنم؟
2- حالا اگه نشه اولی رو درست کرد چطوری میتونم این ویندوز رو پاک کنم و از ویندوز دومیه استفاده کنم طوری که فقط همون ویندوزی که میخوام پاک بشه و به اونیکی آسیبی وارد نشه؟

ممنونم

Major

Major

نماد کاربر
584

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 02:53

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 43 پست

توسط majidjon13 » شنبه 31 شهریور 1386 03:25

دروود

ايا در صفحه دسکتاپ امکان راست کليک کردن و انتخاب گزينه ها را داريد؟؟

از چه زماني اين مشکل بوجود امد؟؟؟؟

اگر امکان راست کليک داريد روي سفحه اصلي راست کليک کنيد و درون arrange icon by وارد شويد و گزينه

show desktop icons را در صورت غير فعال بودن فعال کنيد.

ايا دکمه start شما و نيز نوار مموري پايين سمت راست فعاليت دارند؟؟؟؟؟

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
58

تاريخ عضويت

توسط sidewinder » شنبه 31 شهریور 1386 18:14

نه دوست عزيز ته right click نه start menu هيچکدوم فعال نيست در وافع هيچ چي رو دسک تاپ من نيست فقط همون اول يه پنجره باز ميشه که از طريق اون ميشه به جاهاي مختلف دسترسي داشت.

من چطور ميتونم يکي از ويندوزهاي درايو C رو پاک کنم ولي اون يکي سالم بمونه.

از زماني اين مشکل بوجود آمد که برادرم با ‌ Dr. web کامپوتر رو اسکن کرد و يه سري ويروس رو که اون تشخيص داده بود پاک کرد.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 31 شهریور 1386 18:20

sidewinder
جان
ويندوزي که بايد حذف شود در جه درايوي هست؟ ويندوزي که سالمه کجاست؟ CD نصب ويندوز رو هم داريد يا خير؟
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » شنبه 31 شهریور 1386 18:29

sidewinder جان شما روي همان صفحه که داريد Atl+Ctrl+Delete را بزنيد و در صورتي که اين پنجره باز شد از منوي File/New Task Run را بزنيد و درون آن عبارت  .Explore.exe را تايپ و Ok کنيد . بنده فکر ميکنم فایل  explorer.exe  ويندوز شما مشکل پيدا کرده..
و در نهایت sfc /scannow را در Run اجرا کنید و CD ویندوز را هم قرار بدید.

در ضمن لطفا در انتخاب نام تاپیک دقت کنید . باید با محتوای تاپیک هم خوانی داشته باشه..
ویرایش خواهد شد.

Major

Major

نماد کاربر
584

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 بهمن 1385 02:53

آرشيو سپاس: 76 مرتبه در 43 پست

توسط majidjon13 » شنبه 31 شهریور 1386 20:02

دروود

ولي به نظر من سيستم شما ويروسي شده است!

قبلا موردي شبيه اين داشتم...البته کليه سيستم هاي نرم افزاري ويندوز از کار افتاده بود.

و فقط تونستم ويندوز جديد نصب کنم.

البته در خواست شما براي پاک کردن ويندوز :

ويندوز هاي شما چه نوع است؟؟؟هر دو xp ميباشند؟؟

در انصورت ميتوانيد به محيط داس رفته و درايو ويندوزي را که خراب شده است را پاک کنيد.

البته يک ديسکت bootable  براي احتياط داشته باشيد..در ضمن سيدي ويندوز هم الزاميست.

لطفا در مورد هر 2 ويندوز خود اطلاعات بدهيد..

راه ديگر نيز وجود دارد..البته اگر موفق شويد.! هاردي که در ان ويندوز خراب وجود دارد را از درون همين ويندوز فورمت کنيد

البته اين بستگي به ويندوز هاي شما دارد...بعد از فرمت درايوي که ويندوز خراب در ان قرار گرفته.

اين عمليات را دنبال کنيد. تا گزينه انتخاب ويندوز پاک شده نيز از بين رود.((از START UP  شما خارج شود))

روي my computer  راست کلیک کنید و سپس وارد PROPERTIS شوید سپس ADVANCED

البته بايد روي ماي کاپيوتر اصلي کليک کنيد که در منوي استارد موجود است.

در قسمت start up and recovery  روي setting کليک کنيد سپس روي edit و در ان ادرس مربوط به ويندوز خرابتان را

پاک کنيد. دقت کنيد به کل ادرس اسيب نرسد.

براي توضيح اين ادرس مربوط به ويندوز من ميباشد Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

براي فهميدن انکه کداميک مربوط به ويندوز خراب است(( هنگام روشن کردن کامپيوتر و در محلي که قصد انتخاب ويندوز

داريد 2 گزينه وجود دارد....ان دو گزينه محل edit نيز به همان ترتيب است.))

البته اگر احساس ميکنيد نميتوانيد ادرس 2 ويندوز را از هم تشخصي دهيد...احتياجي به پاک کردن مسير ويندوز نيست.

در اخر بايد اضافه کنم اين موفقيت اين روش تنها به نوع ويندوز هاي شما مربوط است.

اگر هر 2 XP و یک نسخه باشند احتمالا امکانش وجود نداشت باشد و باید از طریق داس اقدام کنید.

در هر صورت ویندوز های شما چیست؟

Captain I

Captain I

نماد کاربر
205

تاريخ عضويت

دوشنبه 6 آذر 1385 15:08

تهران ، شهرك غرب

آرشيو سپاس: 46 مرتبه در 37 پست

توسط RobertDeniro » شنبه 31 شهریور 1386 20:22

majidjon13 نوشته است:دروود

ايا در صفحه دسکتاپ امکان راست کليک کردن و انتخاب گزينه ها را داريد؟؟

از چه زماني اين مشکل بوجود امد؟؟؟؟

اگر امکان راست کليک داريد روي سفحه اصلي راست کليک کنيد و درون arrange icon by وارد شويد و گزينه

show desktop icons را در صورت غير فعال بودن فعال کنيد.

ايا دکمه start شما و نيز نوار مموري پايين سمت راست فعاليت دارند؟؟؟؟؟

نه دوست عزيز چيزي كه شما گفتيد با راست كليك بر روي Desktop صورت نمي گيرد بلكه اين مشخصه يعني Show desktop icons در  Task bar مي باشد و با راست كليك در Task bar  مي توانيد اين كار را انجام دهيد .

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » شنبه 31 شهریور 1386 23:14

RobertDeniro جان
اين گزينه در Desktop>>RClick>>View>>Show Desktop Icons قابل دسترسي هست  :D

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
58

تاريخ عضويت

توسط sidewinder » سه شنبه 3 مهر 1386 23:19

هر دو ويندوز من روي ذرايو C ريخته شده و يکيش سالمه، يعني بعد از اينکه اين مشکل برام پيش اومد يه ويندوز ديگه ريختم که اون درسته ولي از اونجائيکه يسري اطلاعاتي رو ويندوز قبلي دارم ترجيح دادم اول از طريق شما براي حلش يه تلاشي بکنم اگه نشد کل C رو فرمت کنم و يه ويندوز جديد بريزم، راستي ويندوز من xp - sp3 ست. حالا ميبينم يه مقدار از اطلاعاتي رو که ميخواستم از روي ويندوز سالمه هم قابل دسترسيه پس فکر ميکنم اگه يه راهي ياد بگيرم که بتونم ويندوز خرابه رو فقط پاک کنم 80٪ به هدفم رسيدم. در ضمن تمام راههايي رو دوستان عزيزم آقا فرها  و آقا مجيد گفتند رو هم امتحان کردم و فکر ميکنم حق با مجيده و کامپوتر من ويروسي شده چون وقتي سعي ميکنم که راههاي شما رو امتحان کنم کامپيوتر يهو خودبخود restart ميشه. جالا شک دارم که اين ويروس رو  ويندوز جديده که سالم بنظر ميرسه هم  تاثير ميذاره يا نه. البته من دارم خيلي گير ميدم و آخرش ميتونم با فرمت کردن C و يه ويندوز جديد مشکل رو حل کنم ولي خوب از اين راه حداقل يه چيزي هم از شما ياد ميگيرم.

ممنون از همتون

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
58

تاريخ عضويت

توسط sidewinder » سه شنبه 3 مهر 1386 23:35

ضمنا هر دو ويندوز من از يه نوعه در واقع از يه cdيه  و ميدونم کدوم سالمس چون رو ويندوز سالمه هنوز درايور مربوط به کارت صدا رو نصب نکردم و کاملا مشخصه که آيکونهاي مربوط به اون تو فولدر ويندوز سالمه نيست. در مورد آدرسها و روشهايکه آقا مجيد ميگه نميتونم توضيح بدم ولي امکانش برام وجود نداره يعني من my computer رو بهش دسترسي دارم ولي فقط از طريق همون پنجره‌اي که بهتون گفتم نه از start menu که کلا من اصلا start menu ندارم. فکر کنم بهتره C رو فرمت کنم نه...؟؟؟؟؟؟ داره پيچيده ميشه، ولي خوب همونطور که گفتم حداقلش يه چيزي ياد ميگيرم.

باز هم ممنون

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
58

تاريخ عضويت

توسط sidewinder » سه شنبه 3 مهر 1386 23:42

آقا فرهاد عزيز راهي که شما گفتيد به reatart ختم ميشه يعني Explore.exe رو که  تايپ ميکنم با کليک روي ok ...  فينيتو .... restart.

ازت ممنونم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 3 مهر 1386 23:43

sidewinder جان
با توجه به توضيحاتي که داديد فکر ميکنم سيستم شما آلوده به ويروس Brontok هست که به راحتي با KaspeSky7 قابل حذف هست
براي حذف ويندوز دوم که خيلي ساده برنامه Unlocker رو نصب کنيد و فولدر اصلي ويندوزي که قصد حذف کردن اون رو داريد حذف کنيد (اين برنامه به شما کمک ميکنه که بتونيد هر فايل يا فولدري رو حذف کنيد)
بعد از اون هم فايل Boot.ini رو ويرايش کرده و گزينه ويندوز مشکل دار رو حذف کرده و تايمر رو 0 کنيد (اين فايل hidden هست)
البته ويندوزي به نام XP Sp3 ارائه نشده و به هيچ وجه توصيه نميکنم اون رو استفاده کنيد، بهتره از نسخه‌هاي Integrated ويندوز استفاده کنيد

بعدي