در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

no avatar
165

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 فروردین 1386 06:09

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

يك درخواست از دوستان درمورد كارت گرافيك جي فورس

توسط forodo » سه شنبه 3 مهر 1386 07:07

سلام من يك سئوال داشتم اگر ممكنه منو راهنمايي كنيد من يك كارت گرافيك جي فورس 256مگابايت مدل5500 خريدم ولي بعدا معلوم شد كه كارت گرافيكي من جي فورس اصل نيست و مارك مشخصي نيست براي اينكه بتوانم بازيهايي مثل رزيدنت اويل4 اجرا كنم بهفريموير جديد احتياج دارم چند بار چند فريمر از سايتnvidia دانلود كردم ولي3 در موقع نصب پيغام عدم شناسايي سخت افزار نشان داده مي شود وفريموير جديد نصب نمي شود كسي مي تواند من را كمك كند با تشكر از شما

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » سه شنبه 3 مهر 1386 07:21

forodo جان...
شما لطفا اطلاعات مربوط به Chipset کارت گرافيک خودتونو از روي خود چيپ براي ما بنويسيد .. مارک مدل و ....
در ضمن مشخصات فايلي را هم که دانلود کرديد را بفرماييد.

Major

Major

نماد کاربر
414

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 فروردین 1386 09:43

آرشيو سپاس: 457 مرتبه در 119 پست

توسط saeed_hz » سه شنبه 3 مهر 1386 18:27

دوست پیشنهاد میکنم شما نرم افزار powerdvd رو نصب کنید .همراه این نرم افزار ،نرم افزار System Diagnosis نیز نصب میشود.با این نرم افزار واجرای انواع افکتهای و benchmark های تصویری مقدار حافظه ومشخصات بیشتری از کارت شما نشان داده میشود.اگر مقدار مموری vga  از 256 کمتر بود  مطمئن باشید تقلبی هست.
****در حال حاضر بهترین و مناسبترین از لحاظ قیمت و با راندمانترین کارت geforce 7900gs  هست.که از لحاظ کارایی از 8500 هم با توجه به قیمتش بهتر است
منبع  7900gs:ضمیمه روزنامه عصر ارتباط.
موفق باشید.
هیچ چیز واقعا خراب نیست ، حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد ...توماس ادیسون

Captain II

Captain II

نماد کاربر
530

تاريخ عضويت

يکشنبه 24 تیر 1386 03:06

اصفهان

آرشيو سپاس: 151 مرتبه در 67 پست

توسط Danial_4139 » چهارشنبه 4 مهر 1386 02:15

forodo دوست عزیز :

درایور های جدید nVIDIA بر مبنای کارت گرافیک های سری 7 و 8 تدوین میشن و سری جیفورس 5 و 6 شامل 5200 و 5500 و 5950 و 6200 و 6600 و 6800 و ........ در سال 2006 از لیست خارج شدن و درایور های جدید برای این مدل ها کارایی نداره پس شما مجبور هستید از درایور هایی که تا پایان سال 2006 به بازار ارائه شدن استفاده کنید .  هنگام دانلود درایور از سایت nVIDIA مطمعن بشید که درایوری که میخواهین ازش استفاده کنید کارتتون رو ساپورت میکنه .

Junior Poster

Junior Poster

no avatar
165

تاريخ عضويت

پنج شنبه 2 فروردین 1386 06:09

آرشيو سپاس: 29 مرتبه در 15 پست

Re: يك درخواست از دوستان درمورد كارت گرافيك جي فورس

توسط forodo » چهارشنبه 4 مهر 1386 06:07

forodo نوشته است:سلام من يك سئوال داشتم اگر ممكنه منو راهنمايي كنيد من يك كارت گرافيك جي فورس 256مگابايت مدل5500 خريدم ولي بعدا معلوم شد كه كارت گرافيكي من جي فورس اصل نيست و مارك مشخصي نيست براي اينكه بتوانم بازيهايي مثل رزيدنت اويل4 اجرا كنم بهفريموير جديد احتياج دارم چند بار چند فريمر از سايتnvidia دانلود كردم ولي3 در موقع نصب پيغام عدم شناسايي سخت افزار نشان داده مي شود وفريموير جديد نصب نمي شود كسي مي تواند من را كمك كند با تشكر از شما

چيپ ست كارت گرافيم روي ارم ومشخصاتnvidia نوشته شده ودر ويندوز هم به همان مشخصات نشان داده مي شود و از بابت اينكه 256 مگابايت حافظه داره مطمئنم چند تا فريمير مختلف دانلود كردم ولي هيچكدام جواب نداد لطفا دوباره منو راهنمايي كنيد

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 4 مهر 1386 15:02

forodo جان
دو احتمال وجود داره، چيپست آسيب ديده و يا غير اصل (شايد هم يک مدل پايين‌تر از مدل اصلي) هست
در ضمن هيچ يک از مواردي که اشاره کرديد، از جمله نوشته روي چيپ و مدلي که در ويندوز نشون ميده نميتونه ملاکي براي اصل بودن باشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » چهارشنبه 4 مهر 1386 18:52

forodo جان
به احتمال زياد کارت شما اصل نيست که با درايور سايت Nvidia مشکل داره البته اگر درست ورژن اونو دانلود کرده باشيد.
فکر مينم درايور شما بايد   http://www.nvidia.com/object/winxp_2k_71.89.html   باشه...
راه هاي زيادي براي تست کارت وجود داره مثلا معرفي System Diagnostic که به همراه برنامه Power DVD XP نصب ميشه  ز طرف دوست عزيز saeed31861
شما از برنامه System Information خود ويندوز هم ميتونيد تا حدي به اين موضع پي ببريد البه با چک کردن همه موارد VGA شما.
در System Information به منوی Tools بريد و گزینه Dire ctX Diagnostic Tool را انتخاب کنید . این برنامه اجرا شده و در ابتدا سیستم شما را بررسی می کند . در این برنامه می توانید شما از وضعیت Display , Network , Input , Music , Sound خود مطلع شوید . شما تب Display را انتخاب کنيد که در اينجا مشخصات تقريبا کامل کارت گرافیک خود را در قسمت Device مشاهده می کنيد. همچنین می توانید از مشخصات درایور خود در قسمت Driver اطلاع حاصل فرمائید . در بخش DirectX features شما می توانید قابلیتهایی همچون DirectDraw (قابلیت شتاب در ترسیم تصاویر) ، Direct3D (قابلیت ترسیم تساویر سه بعدی) ، AGP Texture قابلیت شتاب در ارسال و بافندگی دیتا ، و حذف قسمتهای نامشهود در اجسام سه بعدی ) را فعال یا غیر فعال کنيد ضمناً می توانید تستهایی را هم از این قابلیتها انجام بديد . در قسمت Notes هم می توانید گزارشی از وضعیت تستهای انجام شده مشاهده نمایید..

موضوع ديگري هم در تشخيص اصل بودن وجود داره آن هم قابلیت PNP داشتن هستش یعنی وقتی قطعه را نصب میکنیم پس از بالا آمدن ویندوز خود ویندوز بدون نیاز به نصب درایور قطعه آن را بشناسه که البته تا حد زيادي اين مورد تاييد شده است.

برنامه ديگري هم هست تحت عنوان 3Dmark که این برنامه از تمام جوانب کارت شما را بررسی و تست می کند و به کارت شما امتیاز می دهد. همچنین می توانید کارت خود را از طریق اینترنت با کارتهای دیگر موجود در جهان مقایسه نمایید..

حجم برنامه  3Dmark مقداري بالاست براي دانلود.. اگر بتونيد از روي CD نصب کنيد خيلي بهتره در غير اين صورت لينک دانلود را براتون بزارم...

موفق باشيد..

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 12 فروردین 1385 03:34

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط AC-MILAN » پنج شنبه 5 مهر 1386 03:14

سلام آقا Farhad3614 جان خوبین ؟ ممنون از معرف این برنمه منم تعریفشو زیاد شندیم
من امشب از این راهنمایی شما استفاده کردم و پی بردم کارتم تقلبیه  :???:

میشه بفرمایی این برنامه حجمش واسه دانلود چقدره؟؟؟  :-(
راستی کارت خیلی درسته دادا  :-)  مهدی آقا هم همینطور

MerC  :razz:

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

توسط Farhad3614 » پنج شنبه 5 مهر 1386 03:19

AC-MILAN جان..
سلام
خواهش ميکنم دوست عزيز.. از بابت کارتتون متاسفم  :-o
حجم برنامه حدود 520MB هستش در صورتي که سرعت دانلود مناسبي داريد بفرماييد تا لينک دانلود را براتون بزارم  :D

forodo جان راستي کارت شما گاراتي هم داره ؟ اگر داره مال کدام شرکته ؟  :-(