در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه‌ي مباحث فيلم و سينما به بحث بپردازيد
Commander

Commander

نماد کاربر
3326

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 3 اسفند 1384 02:15

آرشيو سپاس: 1639 مرتبه در 445 پست

انتقاد مهدوی‌کنی از سریال‌های ماه رمضان

توسط Mohsen1001 » چهارشنبه 11 مهر 1386 05:32

به گزارش شیعه نیوز به نقل از رجانیوز، آیت الله مهدوی کنی که به مناسبت سالروز ضربت خوردن امیرالمومنین (ع) در مسجد دانشگاه، سخن می گفت با قرائت فرازهایی از نامه تاریخی امام علی(ع) به عثمان ابن حنیف به شرح آن پرداخت: "الا و ان لکل ماموم اماما یقتدی به و یستضیء بنوره الا و ان امامکم قد اکتفی من بطمریه و من طعامه بقرصیه الا و انکم لا تقدرون علی ذلک ولکن اعینونی بورع واجتهاد و عقه و سداد"

"بدانید که هر پیروی را امام و پیشوایی است که به او اقتدا کرده و از نور او بهره می گیرد. آگاه باشید که امام شما از لباس به دو جامه کهنه و از طعام به دو گرده نان اکتفا کرده است. بدانید که شما قادر به این حد از زندگی نیستید لکن مرا با ورع، تلاش، پاکدامنی و درستی یاری دهید..."

وی علت اصلی نامه نگاری حضرت به عثمان ابن حنیف را جهت گیری آن دانسته و گفت: برخی وجود غذاهای حرام یا مشتبه را دلیل برخورد تند حضرت ذکر می کنند در حالی که صاحب آن مجلس آدم آشنا به حلال و حرامی هم بوده است. لکن سخن حضرت این است که اساساً چرا این مجلس تشکیل شده و درخواست آنها از تو چیست و تو چرا در این مجلس شرکت کردی؟

دبیر کل جامعه روحانیت مبارز با بیان تفاوت ورع و تقوا گفت: ورع آن است که حتی از مشتبهات هم پرهیز شود چرا که به فرمایش معصوم پرهیز از شبهات باعث نجات از محرمات می شود.

وی سپس با اشاره به سریال های سیما که در آنها به تصویر کردن شیطان پرداخته می شود، تصریح کرد: ضرر این گونه سریال ها بیشتر از نفع آن است و در بسیاری از مواقع، اشکالها و شبهاتی طرح می شود ولی پاسخ آن گفته نمی شود.

وی با اشاره به نمایش عشق بازی های موجود در این سریال ها گفت: به عنوان نهی از منکر عرض می کنم که باید فکری به حال این مسائل بشود.

مهدوی کنی به همگان توصیه کرد سریال های تلویزیون در ماه مبارک رمضان را که در آن نفعی وجود ندارد، تماشا نکنند.

وی در این جلسه که ضبط تلویزیونی نیز می شد، گفت: البته ما این مطالب را می گوییم می خواهد پخش بشود، می خواهد نشود!

منبع خبر: رجانیوز - شیعه نیوز