روزه داری در دولت فرانسه

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1472 بار
تماس:

روزه داری در دولت فرانسه

پست توسط Mohsen1001 » چهار شنبه 11 مهر 1386, 5:35 am

رئیس جمهور فرانسه دیروز دوشنبه 9 مهر ماه در ضیافت افطاری مسجد بزرگ پاریس شرکت و به مسلمانان وعده داد از حقوق آنها دفاع کند.

به گزارش شیعه نیوز به نقل از مهر، نیکولا سارکوزی به علمای ارشد مسلمان گفت: من در کنار شما خواهم بود تا از حق شما دفاع کنم و از شما می خواهم کنار من باشید و وظایف خود را انجام دهید.

وی به میزبانهای خود در قدیمی ترین مسجد فرانسه که در سال 1926 افتتاح شده، گفت: حتی در دولت عده ای در ماه رمضان روزه دار هستند و این امر نشان می دهد که اسلام در سطوح مختلف جامعه وجود داشته و جزء لاینفک کشور ما محسوب می شود.

اسلام با داشتن 6 تا 7 میلیون مسلمان بزرگترین جامعه اسلامی اروپا محسوب می شود.

سارکوزی همچنین گفت: فرانسه انتظار دارد تمام شهروندان به ارزشهای کشور احترام بگذارند.

این در شرایطی است که فرانسه در سال 2004 قانونی را تصویب کرد که به موجب آن حجاب نماد دینی در نظر گرفته شده و در مدارس و اماکن عمومی ممنوع شده است، درحالی که اسلام حجاب را نماد دینی در نظر نمی گیرد و آن را برای زنان مسلمان واجب کرده است.

سارکوزی در این دیدار افراط گرایانی که چهره یک دین قابل احترام را خدشه دار کرده اند محکوم کرد و گفت: به قول خود مبنی بر حمایت از اسلام در فرانسه و مبارزه با افراط گرایی با تمام قدرتم ادامه داده ام و خیانت نکرده ام.

رئیس جمهور فرانسه گفت: برخی افراط گرایان می خواهند به صلحی که در این کشور وجود دارد خاتمه دهند و این امر را به نام اسلام انجام داده و خواستار جنگ دینی هستند.

منبع خبر: خبرگزاری مهر

ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”