در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Captain I

Captain I

no avatar
624

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:35

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 30 پست

توسط Palang mah gerefteh » چهارشنبه 2 آبان 1386 14:08

اين دوست گرامي که از من پرسيده است که آيا کارايي اف 22 را در صحنۀ نبرد ديده ام يا نه؟ در پاسخ به ايشان بايد بگويم که خوشبختانه هنوز عملا با اف 22 مواجه نشده ام، اگر چه خودم را به تأويلي خاص در تهديد خطرات احتمالي اين جانور هوايي مي بينم. اينکه سوخوي 27 يا 30 در مقايسه با اف 22 اسلحه بحساب نمي آيند از اين جهت قابل توجيه است که اساسا تمام اين هواپيماهايي که بعنوان مثال روسيه مي فروشد و يا اروپاييها و آمريکاييها به کشور هاي ديگر مي فروشند، مدلهاي تجارتي و براي صادرات است. بنابراين اين سلاحهاي صادراتي تنها مي تواند در متن «بازي بزرگ» امپرياليستي کارايي داشته باشد. ولي از اين جهت که شما نيز بتوانيد کارايي اف 22 را ببينيد و ببينيد که چه تفاوتي بين سوخوي 30 و سوخوي 37 وجود دارد يا سوپرفلانکر،(سوخوي 47 هم هست) به شما پيشنهاد مي کنم که به فيلمهايي که در متن گفتگو درباب مقايسۀ هواپيماي شفق و اف 22 در همين سايت، فرستاده ام نگاه کنيد. آمريکا يک غول عظيم صنعتي ست. البته چنين امري موجب نيست که از چنين تواناييها نتيجه بگيريم که داراي تمدن برتري ست. آتش سوزيهاي اخير کاليفرنيا يکي از شواهد کاستيهاي چنين غول عظيمي ست. با اين وجود بايد اعتراف کنم که من متخصص هواپيما نيستم.
«تنها آنان که بر خاک افتادند پایان جنگ را دیدند»

Major II

Major II

no avatar
181

تشکر کرده: 14 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 19 مهر 1385 02:18

آرشيو سپاس: 509 مرتبه در 148 پست

توسط f14tomcat » پنج شنبه 3 آبان 1386 13:41

دوستان سلام!

من قصد رد يا تاييد نظر کسي رو ندارم ولي بايد ديد اين  24 جنگنده  که ظاهرا اونطور که در منابع مختلف ذکر مي شه  کارايي بالايي بر عکس اف-7 ها دارن براي ايفاي چه نقشي و مقابله با کدوم تهديد خريداري شده.مسلما هر عقل سليمي مي پذيره  که ما با 20-25 تا از اينها و حتي سوخو-30 کاري جلوي امريکا از پيش نمي بريم و فقط شايد بتونيم کمي  ضربه بزنيم چون نتنها از نظر کيفي بلکه از نظر کمي هم مشکل داريم.ولي براي کشورهاي ديگه بايد بحث بشه.

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » پنج شنبه 3 آبان 1386 15:39

چین رسما خبر فروش 24 فروند جنگنده را به ایران تکذیب کرد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

به گزارش یک رسانه عرب زبان، دولت چین رسما ادعای یک روزنامه اسرائیلی را مبنی بر امضای قراردادی برای خرید 24 فروند جنگنده از چین توسط ایران که در ساخت این جنگنده ها،از فناوری اسرائیلی استفاده شده است، بی پایه و اساس دانست.
به گزارش خبرگزاری مهر،پایگاه اینترنتی ایلاف امروز به نقل از "لیوجیانچائو" سخنگوی رسمی وزارت امورخارجه چین اعلام کرد: خبر منتشره درباره فروش 24 فروند جنگنده از نوع J- 10 کاملا بی پایه و اساس است و با واقعیت مطابقت ندارد.

این سخنگو تصریح کرد که کشورش هیچ مذاکره ای با ایران درباره فروش این جنگنده ها انجام نداده است.

روزنامه هاآرتص به نقل از منابع روسی خود ادعا کرد که ایران و چین قراردادی را امضا کرده اند که به موجب آن تهران 24 فروند جنگنده از چین خریداری می کند که در ساخت این جنگنده ها،از فناوری اسرائیلی استفاده شده است.

به ادعای این روزنامه، قرارداد به امضا رسیده شامل خرید دو اسکادران از جنگنده های مدل J-10 است و مبلغ این قرارداد در حدود یک میلیارد دلار بوده و چین این جنگنده ها را در فصله زمانی سال 2008 تا 2010 تحویل ایران می دهد.

روزنامه هاآرتص چاپ فلسطین اشغالی با پرداختن به این موضوع نوشت : جنگنده های  J-10 بر اساس فناوری اسرائیلی ساخته شده اند؛ این جنگنده ها بر اساس نوعی فناوری ساخته شده اند که اسرائیل آن را در اختیار چین قرار داده است ؛ اسرائیل این فناوری را بر اساس پروژه "لاوی" که در اواسط دهه 1980 فسخ شده در اختیار چین قرار داده است ؛ موتور این جنگنده ها ساخت روسیه است.

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain I

Captain I

no avatar
624

تاريخ عضويت

جمعه 11 اسفند 1385 12:35

آرشيو سپاس: 55 مرتبه در 30 پست

توسط Palang mah gerefteh » پنج شنبه 3 آبان 1386 15:55

کاري جلوي امريکا از پيش نمي بريم و فقط شايد بتونيم کمي  ضربه بزنيم چون نتنها از نظر کيفي بلکه از نظر کمي هم مشکل داريم.[/quote]

مطالبی جالبی را مطرح کرده اید و بنظر من خیلی بجاست و خصوصا از این جهت که برخی از دوستان را که دارند برای 24 تا شکاری جدید چینی هورا می کشند، یک کمی بفکر وامی دارد. ولی با نظریۀ شما در مورد اینکه در مقابل آمریکا کاری از پیش نخواهیم برد موافق نیستم. البته ما مطمئنا با سوخو 30 نیست که در مقابل آمریکا از کاری از پیش خواهیم برد.
ماهاتما گاندی حرف جالبی می زند، او می گوید در برابر این دستگاه عظیم این غول صنعتی هر کاری بکنی مسخره خواهد بود ولی مهم این است که تو مبارزه کنی. من همیشه به این جمله فکر می کنم . پیروزی من در مبارزۀ من است. پیروزی ما در مبارزۀ ماست. و من فکر می کنم که از هم اکنون تمامی حماسۀ پر شور  این نبرد انسانی که تو هستی و من هستم  برای زندگی و برای آزادی اختصاص داده ایم. این آمریکاست که در برابر این حماسۀ پر شور کاری از پیش نخواهد برد. هرگز.

Major I

Major I

نماد کاربر
226

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 خرداد 1385 23:11

آرشيو سپاس: 107 مرتبه در 39 پست

توسط lolo_babo1 » پنج شنبه 3 آبان 1386 23:10

انگار خبر موثقه!
تبریک!
از داشتن اونیکی هواپیماهای چینی بهتره!
یادتون نره اسم چین رو اینه اما در واقع ما از اسرائیل رادارش رو گرفتیم!
:::P  ::ss
اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی سَیِّدناونبینا مُحَمَّدٍوآله مِا اختَلَفَ المَلَوان وَ تَعاقَبَ العَصرانِ وَکَرَّالجَدیدانِ وَستَقبَلَ الفَرقَدانِ وَبَلِّغ رُوحَهُ وَ اَرواحَ اَهلِ بَیتِهِ مِنَّا الافضل التَّحِیَّۀَ وَالسَّلامُ.

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

توسط Achilles » شنبه 19 آبان 1386 14:29

جت هاي چيني در راه ايران

هفته نامه استاندارد در مقاله اي با عنوان "احمدي ن-جتز" يكي از قراردادهاي تسليحاتي نيروي هوايي ايران را ارزيابي كرد.

به گزارش خبرنگاران در اين مقاله كه به قلم روبين اف جانسون در پايگاه اينترنتي اين هفته نامه درج شده، امده است روزنامه روسي كامرسانت اواخر اكتبر گزارش داد گروه صنايع هواپيمايي چن گودوي چين در قراردادي به ارزش يك ميليارد دلار بيست و چهار فروند هواپيماي جنگنده از نسل جديد جيان-10 به ايران خواهد فروخت.

اين روزنامه روسي اين اطلاعات را از منبعي در كنسرسيوم هواپيماسازي ايران دريافت كرده بود. اين معامله نخستين اقدام نيروي هوايي ايران براي خريد نسل جديد سيستم هاي رزمي از اوايل دهه هزارونهصدونود تاكنون به شمار خواهد رفت.

نشريه دفاعي و راهبردي تي تي يو در پاريس هفته گذشته گزارش داد چين در نظر دارد اين جت هاي جديد را در اختيار سوريه نيز قرار دهد. اين جنگنده هاي چن گودو جايگزين زرادخانه فرسوده هواپيماهاي روسي خواهد شد كه دمشق در دوران شوروي سابق خريداري كرده است. اطلاعات موجود درباره همكاري هاي روبه رشد سوريه و ايران نشان مي دهد كه تهران در تامين هزينه اين هواپيماها به سوريه كمك خواهد كرد.

علت توجه روسيه به اين جت هاي جديد و علت انتشار گزارش انها در كامرسانت اين است كه اين جت ها با موتور جت هاي اي ال-سي و يك اف ان کار مي كنند كه در گروه صنعتي ساليوت در روسيه ساخته شده است و عموما به عنوان پيشرفته ترين موتور نظامي ساخته شده در اين كشور شناخته مي شود. صنايع هواپيماسازي چين براي ساخت موتوري پرقدرت و قابل اعتماد بسيار تلاش كرده اما در اينكار ناكام مانده است. هر دو نسل جنگنده هاي چيني يعني جي-10 و اف سي-1/جي اف-17 با موتورهاي روسي كار مي كنند.

rajanews

Commander

Commander

نماد کاربر
1189

تاريخ عضويت

دوشنبه 1 خرداد 1385 02:58

آرشيو سپاس: 5148 مرتبه در 685 پست

توسط Fariborz » چهارشنبه 28 آذر 1386 22:39

چين فروش هواپيماهاي جنگي J 10 به ايران را تكذيب كرد

خبرگزاري فارس : سخنگوي وزارت خارجه چين خبر مربوط به فروش هواپيماهاي جنگيJ - 10 به ايران را تكذيب كرد .

به گزارش خبرگزاري فارس ، خبرگزاري شينهوا ضمن اعلام اين خبر به نقل از كين گانگ افزود : اين خبر كاملا بي پايه و اساس است و دولت پكن فروش هواپيماهاي جنگي به ايران را تكذيب مي كند .

وي كه در كنفرانس خبري در پكن سخن مي گفت ، تصريح كرد : چين تا كنون هيچ مذاكره اي براي فروش اين نوع هواپيماها با مقامهاي ايراني نداشته است .
چين آمار مربوط به صادرات سلاح خود را كاملا محتاطانه منتشر مي كند .

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
188

تاريخ عضويت

شنبه 10 شهریور 1386 20:00

آرشيو سپاس: 14 مرتبه در 11 پست

توسط maryam-paizi » پنج شنبه 2 اسفند 1386 19:03

خريد j-10 توسط ايران: :::P
دوستان مگر ميشود هواپيمايي كه با تكنولوژي اسرائيلي و فكر كنم موتور روسي ساخته شده و چيني ها رنگش كرده اند بدست ايران بيفتد .چين براي ساختن اين هواپيما براي خودش هم بايد از اسرائيل اجازه بگيرد چه برسد به صادرات ان به ايران.
اي شهر بخواب که اين ديوانه مرده است!

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

شنبه 22 دی 1386 15:22

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط Nesher » پنج شنبه 2 اسفند 1386 20:22

[size=109]The Russian news agency Novosti reported that Business & Financial Markets said Iran has signed a deal with China to buy two squadrons/24 of J-10 fighter planes with Russian-made AL-31FN engines. The total cost of the planes is estimated at $1 billion, and deliveries are expected between 2008 and 2010.

[size=109]Some sources also report that next to Su-30s (and S300 SAMs) Iran also wants to purchase newer variants of the MiG-29.

Major I

Major I

no avatar
430

تاريخ عضويت

جمعه 14 اردیبهشت 1386 10:30

آرشيو سپاس: 17 مرتبه در 12 پست

توسط machkol » پنج شنبه 2 اسفند 1386 20:58

Palang mah gerefteh نوشته است:کاري جلوي امريکا از پيش نمي بريم و فقط شايد بتونيم کمي  ضربه بزنيم چون نتنها از نظر کيفي بلکه از نظر کمي هم مشکل داريم.

مطالبی جالبی را مطرح کرده اید و بنظر من خیلی بجاست و خصوصا از این جهت که برخی از دوستان را که دارند برای 24 تا شکاری جدید چینی هورا می کشند، یک کمی بفکر وامی دارد. ولی با نظریۀ شما در مورد اینکه در مقابل آمریکا کاری از پیش نخواهیم برد موافق نیستم. البته ما مطمئنا با سوخو 30 نیست که در مقابل آمریکا از کاری از پیش خواهیم برد.
ماهاتما گاندی حرف جالبی می زند، او می گوید در برابر این دستگاه عظیم این غول صنعتی هر کاری بکنی مسخره خواهد بود ولی مهم این است که تو مبارزه کنی. من همیشه به این جمله فکر می کنم . پیروزی من در مبارزۀ من است. پیروزی ما در مبارزۀ ماست. و من فکر می کنم که از هم اکنون تمامی حماسۀ پر شور  این نبرد انسانی که تو هستی و من هستم  برای زندگی و برای آزادی اختصاص داده ایم. این آمریکاست که در برابر این حماسۀ پر شور کاری از پیش نخواهد برد. هرگز.[/quote]
ایول.ایول.البته با همه صحبتهای شما موافق نیستم بخصوص هدف مبارزه.
یکی از بچه بسیجی های زمان جنگ میگه:پیروزی یا شکست مهم نیست.مهم مبارزه است.
غیر ممکن است که در نهایت آنچیزی نشویم که مردم فکر می کنند هستیم.
ژولیوس سزار

Captain I

Captain I

no avatar
820

تشکر کرده: 189 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 18 مرداد 1386 23:58

آرشيو سپاس: 2263 مرتبه در 462 پست

توسط حسن2568 » پنج شنبه 2 اسفند 1386 22:45

nesher
عزيز جان سلام ميشه در باره تصوير اون سوخو27واون مطلبي كه نوشتي به زبان فارسي كمي توضيح بدي :-o
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد    لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

New Member

نماد کاربر
13

تاريخ عضويت

سه شنبه 17 اردیبهشت 1387 23:26

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط کوروش 2568 » چهارشنبه 18 اردیبهشت 1387 00:41

سلام دوستان عزيز
من يک سوال دارم :
چرا ايران که به چين تانک و ناوچه و زير دريايي صادر مي کند بايد از همان کشوري که خريدترسلاح هاي ما است جنگنده اي بخرد که در هر زمان هر اب و هوا سقوط مي کند.
به اميد ان روزي که صنعت هوايي ما به خصوص نضامي مثل زميني دريايي پيشرفت کند تا محتاچ کشور هاي ديگر نشيم. :razz:
پاينده باد ايران
      پاينده باد ايراني

قبليبعدي