در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
7

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 مهر 1386 19:44

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

این مشکل از چی می تواند باشد

توسط xMx » چهارشنبه 2 آبان 1386 12:57

با سلام به دوستان و اساتید عزیز
از ۲ روز پیش که می خواهم کامپیوترم را روشن کنم  یک نقطه سفید رنگ بر روی مانیتور ظاهر می شود و حدود ۱۰ الی ۱۵ دقیقه طول می کشد تا کامپیوتر با لا بیاید
با ا نواع انتی ویروس چک کردم اما هیچ ویروسی پیدا نشد.. ایا مشکل من سخت افزاری می تواند باشد..
پیشاپیش از جواب و کمک هایتان سپاسگزارم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 آبان 1386 13:05

xMx جان
البته اينکه نفطه مورد نظر شما به چه شکلي باشه و در چه مقطعي نمايش داده بشه ميتونه کمک خوبي براي اين موضوع باشه، اما با اين اوصاف فکر نميکنم مشکل به ويروس مربوط باشه، احتمالا به HDD, CPU يا RAM مربوطه، که HDD در اولويت اول قرار ميگيره و در رده‌ي بعدي CPU و در نهايت RAM رو بايد مورد بررسي قرار داد، احتمال کمي هم براي کارت گرافيک وجود داره که بعد از بررسي سه مورد قبل بايد اون رو بررسي کرد
اگر توضيح بديد چه اتفاقي افتاد که چنين مشکلي پيش اومد (مثلا نوسان برق و ...) و يا هر موضوعي که به نظر قابل بررسي باشه ميتونه کمک کنه، البته ممکنه موضوع به خاطر نقص در مانيتور هم باشه و زمان سپري شده هم احتمالا صرف اسکن خطاي HDD ميشه (اگر از فايل سيستم FAT32 استفاده ميکنيد و حجم هارد ديسک هم بالا هست اين زمان احتمالا به همين دليل صرف ميشه)
اين موضوع رو هم بفرماييد که وقتي سيستم بالا اومد مشکلي داره يا خير ؟ مثلا افت سرعت، هنگ کردن، کندي در خواندن اطلاعات از هارد ديسک و ...  :shock:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
7

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 14 مهر 1386 19:44

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط xMx » چهارشنبه 2 آبان 1386 14:04

استاد عزیز Mahdi1944 جان
قبل از هر چیزی بابت جواب سریع و کمک تان خیلی ممنون هستم
۱. نقطه در قسمت بالای سمت چپ و تقریبان به حالت مستطیل و تقریبا ۱ میلی متر است
۲. بدون هیچ دلیلی این اتفاق افتاد..نوسان برق هم نداشتم
۳. در مانیتور هم فکر نمی کنم مشکلی باشد ( با مانیتور دیگه هم امتحان کردم )
۴. بعداز بالا امدن دیگه مشکلی ندارم فقط سرعت نت خیلی پایین است ( در حالت معمولی سرعت اینتر نت من ۶۰۰۰ مگابایت است ولی با این مشکل به ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ رسیده)
۵.بعضی از مواقع یک صدای خارخار از کیس موقع دانلو و یا استفاده از انتی ویروس می اید
۶.اگر مشکل از هارد دیسک باشد...چگونه باید تعمیر کنم
باز هم از جواب و کمک هایتان تشکر می کنم :razz:

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 2 آبان 1386 14:25

xMx جان
نگفتيد فايل سيستم شما FAT32 هست يا NTFS؟
در مورد هارد ديسک هم اگر مشکل نرم افزاري باشه با کنورت و فرمت مشکل حل خواهد شد، اگر سخت افزاري باشه بايد به مراکز تعمير مراجعه کنيد، البته صداي خفيفي در هنگام کار هارد ديسک عادي هست، اما اگر صدا زياد هست بايد در سلامت اون ترديد کرد، سرعت پايين اينترنت ميتونه به علت مشکل در مرکز سرويس‌دهنده و يا عواملي نرم افزاري و ويروس باشه، اگر براتون مقدور هست درايور ويندوز رو فرمت کرده و از نو ويندوز نصب کنيد، بافاصله‌ هم بدون وارد شدن به هر يک از درايوهاي هارد ديسک از روي CD آخرين نسخه آنتي ويروس KasperSky, BidDefender رو نصب کرده و شروع به اسکن کنيد تا از وجود ويروس و انتقال مجدد اون به درايو ويندوز جلوگيري و ويروس رو هم حذف کنه (بر فرض وجود ويروس)
بعد از اون ببينيد کدوم يکي از علائم مورد نظر هنوز وجود داره و کداميک خير
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد