در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
367

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 شهریور 1385 17:23

آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا

آرشيو سپاس: 205 مرتبه در 81 پست

مشکل نرم افزاري و سخت افزاري

توسط jamal_khodamam » جمعه 4 آبان 1386 13:45

سلام دوستان عزیز

برای من یه مشکلی پیش اومده واون هم از این قراره که دی وی دی -سی دی رام کامپیوترم کار نمیکنه

منظورم از کارنکردن اینه که ویندوز بجای اینکه اونو دی وی دی-سی دی رام بخونه هارد دیسک میخونه و الان من حتی نمیتونم ویندوزم رو عوض کنم اگر دوستان راه حلی برای این مشکل من دارند و بهم بگن واقعا ممنونشون میشم

در ضمن کامپیوتر یه لپ  تاپه ایسوز مدل A3Nهستش

مدل دی وی دی رام-سی دی رام اینه:ASUS SCB-2424v

واون دیسک درایوسیستمم هم اینه:lC25N060ATMR04-0

شما روبخدا قسم کمکم کنید وبه دادم برسید

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 4 آبان 1386 15:32

jamal_khodamam جان
شما در بايوس سيستم هم گزينه CD/DVD رو نداريد؟ يعني نميتونيد اون رو به عنوان بوت اول انتخاب کنيد؟ در صورتي که اين امکان فعال هست، يعني اينکه از نظر سيستم درايو قابل تشخيص هست، در اين حالت يک CD بوت مثلا ويندوز XP رو امتحان کنيد، بينيد با اون ميتونيد بوت کنيد سيستم رو يا نه، اگر بله، ببينيد هارد ديسک شما رو ميشناسه سيستم با نه، اگر ميشناسه ميتونيد ويندوز قبلي رو حذف کرده و ويندوز جديد رو نصب کنيد، فقط قبل از اون درايورهاي سخت افزار رو تهيه کنيد يا پشتيبان بگيريد تا به مشکل نخوريد
اگر درايو در بايوس هم شناخته نميشه مشکل سخت افزاري هست
لطفا در مورد اينکه الان دقيقا چه مشکلي در ويندوز هم بيشتر توضيح بديد ميتونه در رفع مشکل کمک کنه، منظورتون از شده هارد ديسک چيه؟
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
367

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 10 شهریور 1385 17:23

آبادان شهر خوبان- آبادان شهر خدا

آرشيو سپاس: 205 مرتبه در 81 پست

توسط jamal_khodamam » جمعه 4 آبان 1386 20:58

توي بايوس دي وي دي-سي دي رامم روميشناسه با يه سي دي ويندوز 98 امتحان کردم بوت روميشناخت و رفت روي بوت اما براي سي دي ويندوز ايکس پي به احتمال 90 درصد اشکال از خود سي دي هستش
منظورمم از هار ديسک شده يعني اينه که زماني که سي دي رام درست کار کنه اگر چنانچه سي دي در سي دي رام نباشه و شما دبل کليلک کنيد به شما يه پيغامي ميده مبني بر اينکه سي دي رام خاليه اما با اين وضعيتي که براي سي دي رام سيستمم اتفاق افتاده وقتي دبل کليک ميکنم وارد سي دي رام ميشه حتي اگر سي دي همتوش نباشه

براي اينکه بهتر متوجه منظور من بشيد روي گزينه سي دي رام سيستم خودتون کليک کنيد و بروي قسمت پروپرتيس بريد و به قسمت هارد ور برويد ميبينيد که دوتا گزينه هست براي بعضي از سيستم ها مثل سيستم من دي وي دي/سي دي رام درايو و يا گزينه ديگري نوشته ذيسک درايو که در سيستم فعلي من روي ديسک درايو تاييد شده البته بگم که گزينه دي وي دي/سي دي رامم هست اما نميتونم تاييد کنم براي بکار گيري
به کودکان پابرهنهء شهرم،به شهداي خونين کفن آبادان،به غيرت جوانان غيور آبادانم،به عرق جبين کارگران زحمتکش شهر خدا......سوگند مي خورم که وامدار هيچکس نيستم به جز .......آبادان

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 4 آبان 1386 23:23

jamal_khodamam جان
با اين تفاسير فکر نميکنم مشکل خاصي باشه، موضوع اينکه ميفرماييد مثل هارد ديسک ميشه روش مطلب کپي کرد هم مربوط به برنامه رايت خود XP هست که فايلها رو ميشه به راحتي روي CD کپي کرد، قبل از رايت به صورت Shortcut نمايش داده ميشه و در درايور ويندوز هم ذخيره ميشه
مشکل مورد نظرتون هم ظاهرا همونطور که اشاره کرديد به CD نصب ويندوز مربوط هست
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد