روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط Shahryar » سه شنبه 8 آبان 1386, 4:32 pm

  جنگنده نسل پنجم روسی سال 2012 به پرواز در خواهد  

 تصویر 
 عکس: T-50 مربوط به تاپیکی در همین رابطه 

سرتیپ "ایگور سادوفیف" معاون فرمانده نیروی هوایی روسیه به «نووستی» اطلاع داد که اولین جنگنده نسل پنجم در روسیه باید سال 2012 به پرواز در آید.

وی گفت: "این جنگنده باید در سال 2012 پرواز کند و در سال 2015 در خدمت نیروی هوایی در آید. هماهنگی های بین المللی و تشریک مساعی در طراحی فقط باعث تسریع این روند خواهد شد. از جمله تامین مالی تکمیلی که بدون تردید کل جهان در این راه حرکت می کند و ما هم همین طور".

سادوفیف افزود که همکاری با هند که توافقنامه آن در ماه اکتبر در مسکو امضا شد باید بر توسعه این طرح تاثیر مثبتی بگذارد.

روسیه و هند در اواسط اکتبر در خصوص طراحی مشترک جنگنده نسل پنجم و تولید دستگاه هایی برای هواپیماهای سوخوی به توافق رسیدند. توافقنامه مذکور روز 18 اکتبر توسط "ویچسلاو دزیرکالن" معاون مدیر اداره فدرال همکاری های نظامی و "کانوار سینگ" معاون وزیر دفاع هند در امور تولیدات دفاعی به امضا رسید.

مسکو، 8 آبان، خبرگزاری «نووستی»/

آشنائی با جنگنده هاي نسل 5 روسيه
آخرین ويرايش توسط 2 on Shahryar, ويرايش شده در 0.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط Shahryar » چهار شنبه 21 آذر 1386, 4:07 pm

  ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز  

 تصویر 

ژنرال "الکساندر زلین" فرمانده نیروی هوایی روسیه روز چهارشنبه به خبرنگاران اطلاع داد که مجتمع صنایع نظامی کشور کار ساخت نمونه تجربی جنگنده های نسل پنجم را آغاز کردند.

وی گفت: در حال حاضر مرحله کار بر روی اسناد طراحی جنگنده نسل پنجم به اتمام رسیده است. اسناد به کارخانه سازنده ارائه شده و امور ساخت نمونه تجربی جنگنده نسل پنجم آغاز شده است.

وی افزود که امور مربوط به ساخت جنگنده های نسل پنجم بر اساس برنامه تسلیحاتی دولت تا سال 2015 اجرا می شود که در آن همه مشخصات ساخت فناوری های هوایی و مهلت آزمایش آن تایید شده است.

"میخاییل پاگاسیان" مدیر عامل کمپانی هواپیما سازی "سوخوی" پیشتر به خبرنگاران اطلاع داده بود که آزمایش جنگنده چند منظوره نسل پنجم قرار است سال 2009 انجام شود و تا سال 2015 انتظار می رود که تولید انبوه آن آغاز گردد.

21 آذر، خبرگزاری «نووستی»/

آشنائی با جنگنده هاي نسل 5 روسيه
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

Re: روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط sinaset » پنج شنبه 20 خرداد 1389, 8:54 pm

پرواز موفقيت آميز نخستين جنگنده نسل پنجم در روسيه
خبرگزاري فارس: يك جنگنده نسل پنجم ساخت روسيه كه نسبت به مشابه غربي خود برتري كامل دارد، روز جمعه نخستين پرواز آزمايشي خود را با موفقيت انجام داد.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از روزنامه «راسيسكايا گازيه تا»، نخستين پرواز آزمايشي جنگنده هاي نسل پنجم روسيه يا تحت عنوان هواپيماهاي «ت-50»، روز جمعه در مناطق شرق دور اين كشور انجام گرفت.
جنگنده نسل پنجم روسيه كه هيچ مشابهي در در جهان ندارد، روز جمعه اولين پرواز آزمايشي خود را با موتور كاملا جديد انجام داد. اين هواپيما بعد از 47 دقيقه پرواز در فرودگاه كارخانه هواپيماسازي «سوخو» در «كامساموسكي آمور» به زمين نشست.
طراحان اين نوع هواپيماهاي مدرن مطمئن هستند كه اين جنگنده نسبت به مشابه غربي خود برتري خواهد يافت و اين امكان را فراهم خواهد ساخت تا توان دفاعي روسيه بيش از گذشته مستحكم شود. ضمن اينكه اين نوع جنگنده در بازارهاي جهاني نيز جايگاه مناسبي براي فروش پيدا خواهد كرد.
كارشناسان بر اين عقيده اند كه اين هواپيماها از لحاظ بسياري از مختصات، از جمله كيفيت و قيمت، بر جنگنده هاي مشابه آمريكايي خود نظير «اف-22» و «اف-35» برتري دارند.
جنگنده نسل پنجم كه از دهه 90 در روسيه در حال طراحي است، داراي ويژگيهايي منحصر به فردي است: از جمله اينكه مي تواند در تمامي اوقات شبانه روز و در هر نوع شرايط آب و هوايي به پرواز در آيد و براي رادارهاي دشمن نيز قابل تشخيص نيست.
اين جنگنده توانايي انجام پروازهاي طولاني مدت با سرعت مافوق صوت را دارد و مجهز به ايستگاه ناوبري به روي عرشه و نيز سيستم موثر دفاع خودكار است.
به نوشته اين روزنامه، كار بر روي جنگنده هاي نسل پنجم روسيه، «ت-50»، كه ارزش هر يك از آنها 10 ميليارد دلار ارزيابي شده است، چند سال ديگر نيز ادامه خواهد داشت.
"ولاديمير پوتين " نخست وزير روسيه روز جمعه در نشست هيئت دولت اعلام كرد كه اولين محموله از جنگنده هاي نسل پنجم در سال 2013 به نيروهاي مسلح روسيه تحويل داده خواهد شد و اين هواپيماها در سال 2015به مرحله توليد انبوه خواهند رسيد.
انتهاي پيام/+
منبع:خبرگزاری فارس
تاریخ خبر:88/11/10
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 234
تاریخ عضویت: سه شنبه 21 شهریور 1385, 1:18 am
محل اقامت: کرج
سپاس‌های ارسالی: 45 بار
سپاس‌های دریافتی: 112 بار
تماس:

Re: روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط R@mtin » جمعه 21 خرداد 1389, 7:01 pm

لینک دانلود فیلم اولین پرواز جنگنده نسل پنجم روس ها:
این طرح فعلا با نام PAK FA شناخته میشه. در فیلم تصاویری از اف22 هم نشون داده میشه و سازندگان ادعا دارند که این هواپیما توانایی رقابت با رپتور امریکایی رو داراست.
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

زمان: 2:24
حجم: 9.16 mg
اینان برای عشق ورزیدن به خدای خود راهی جز به صلیب کشیدن انسان نمی شناسند...
(فریدریش نیچه)

Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهار شنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22519 بار
سپاس‌های دریافتی: 14740 بار

Re: روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط Shahbaz » پنج شنبه 27 خرداد 1389, 11:57 pm

 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]  

 [FONT=Times New Roman]وزارت دفاع روسیه حداقل 50 جنگنده نسل پنجم خریداری خواهد کرد 


[FONT=Times New Roman]  
 [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]"ولادیمیر پاپوفکین" معاون وزیر دفاع روسیه روز پنجشنبه به خبرنگاران اعلام کرد که وزارت دفاع فدراسیون روسیه قصد دارد که در مرحله اول از سال 2016 ، دست کم 50 جنگنده نسل پنجم خریداری کند.   
[FONT=Times New Roman]وی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چند جنگنده نسل پنجم قرار است که برای نیروی هوایی روسیه خریداری شود، تاکید کرد: "در مرحله اول بیش از 50 فروند خریداری خواهد شد".  
 
[FONT=Times New Roman]روز پنجشنبه در فرودگاه ژوکوفسکی جنگنده نسل پنجم 16-مین پرواز آزمایشی خود را انجام داد. "ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه از نزدیک بر این پرواز نظارت کرد. در کنار وی همچنین نمایندگان وزارت دفاع، کورپوراسیون واحد هواپیماسازی و کمپانی "سوخوی" حضور  
 **
 [FONT=Times New Roman]
ولادیمیر پوتین" نخست وزیر روسیه روز پنجشنبه در منطقه ژوکوفسکی استان مسکو از نزدیک پرواز آزمایشی جنگنده نسل پنجم را نظارت کرد.
 
  
[FONT=Times New Roman]بعد از بازدید از انستیتوی مرکزی آئرو دینامیک ژوکوفسکی که بزرگترین مرکز علوم هوایی در جهان محسوب می شود، پوتین عازم فرودگاه این مرکز شد و بعد از چند دقیقه جنگنده نسل پنجم روسیه که ترکیبی از جنگنده تهاجمی و شکاری است به هوا برخاست. این هواپیما چند بار بر فراز باند فرودگاه چرخید. 
 
 
[FONT=Times New Roman]پوتین در جریان گفتگویی با "سرگی باگدان" خلبان آزمایش کننده هواپیما بعد از پرواز اطلاع داد که هنوز در حدود 1 میلیارد دلار برای اتمام امور ساخت جنگنده نسل پنجم بودجه نیاز است. 
 [FONT=Times New Roman] 
به گفته نخست وزیر روسیه، در مرحله اولیه ساخت هواپیما در حدود 1 میلیارد دلار هزینه شده و همین مقدار نیز برای اتمام طرح نیاز است. وی توضیح داد که پس از آنها امور مربوط به مدرنیزاسیون موتور، تسلیحات و غیره انجام خواهد شد.   
پوتین تاکید کرد: "این محصول برای مدت زمان طولانی در نظر گرفته شده و با در نظر گرفتن مدرنیزه کردن آن 30-35 سال از آن استفاده خواهد شد".
جنگنده نسل پنجم که در روسیه آنرا سیستم جبهه های هوایی آینده نیز می نامند، از سال های 1990 طراحی شد.

این جنگنده ها از یک سری ویژگی های خاص بهره مند هستند: پرواز در کلیه اوقات شبانه روز و در هرگونه آب و هوا، رادار گریزی، سرو صدای کم و پرواز با سرعت مافوق صوت در مدت طولانی. این هواپیماها به سیستم های ناوبری جدید و سیستم های دفاعی خودکار فوق موثر مجهز هستند.

"ولادیمیر پاپوفکین" معاون وزیر دفاع روسیه پیش از این اطلاع داده بود که جنگنده نسل پنجم از سال 2015 در اختیار نیروهای مسلح روسیه قرار خواهند گرفت.
     
    [FONT=Times New Roman] 
 [FONT=Times New Roman]   [FONT=Times New Roman]ریا   
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

Re: روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط sinaset » دو شنبه 18 مرداد 1389, 2:32 pm

[FONT=Tahoma,Tahoma,Tahoma,Tahoma]
پوتین: جنگنده‌های روسيه بهتر از جنگنده‌های آمريكايی هستند
[COLOR=#7030a0]نخست‌وزير روسيه به هنگام بازديد از پرواز آزمايشی نسل پنجم جنگنده رادارگریز موسوم به «T-50» گفت: «این جنگنده نسبت به جنگنده‌های رقيب F-22 آمريكايی از لحاظ مانور جنگی، توان تسليحاتی و محدوده برد برتری خواهد داشت.»

آفتاب: نخست‌وزير روسيه گفت كه جدیدترین جت جنگنده ساخت روسيه می‌تواند در رقايت با جنگنده‌های (F-22 Raptor) ساخت آمريكا پيروز شود.
 [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] 
به گزارش فاكس‌نيوز، «ولاديمير پوتين» به هنگام بازديد از پرواز آزمايشی نسل پنجم جنگنده رادارگریز موسوم به «T-50» به عنوان نخستين جنگنده روسی ساخته شده پس از فروپاشی اتحاد جماهير شوروی در سال 1991 ميلادی، گفت: «این جنگنده نسبت به جنگنده‌های رقيب F-22 آمريكايی از لحاظ مانور جنگی، توان تسليحاتی و محدوده برد برتری خواهد داشت.»

ولاديمير پوتين گفت: «هزينه‌های اين جنگنده 3برابر کمتر از هواپیماهای مشابه در غرب است و می‌توانند با ارتقا يافتن به مدت 30 تا 35 سال مورد استفاده قرار گيرند.»

ساخت موفقیت‌آمیز «T-50» به عنوان نخستين جنگنده ساخته شده توسط روس‌ها پس از فروپاشی اتحاد جماهير شوروی حاكی از آن است كه روسیه می‌تواند فن‌آوری آمریکا و مدرن‌سازی ارتش آمريكا را به چالش بكشد.

گفته‌شده كه روسيه در نظر دارد تا به‌طور مشترک با هند جنگنده‌های «T-50» را توليد كند.
منبع خبرگزاری کار ایران به نقل از افتاب
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
  
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7373
تاریخ عضویت: سه شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9246 بار
سپاس‌های دریافتی: 21578 بار
تماس:

Re: روسیه ساخت نمونه اول جنگنده های نسل پنجم را آغاز کرد

پست توسط sinaset » چهار شنبه 20 مرداد 1389, 5:40 pm

روسيه 10جنگنده نسل پنجمي مي‌خرد
خبرگزاري فارس: روسيه قصد دارد براي تقويت ناوگان نيروي هوايي خود به خريد 10 جنگنده نسل پنجمي تي-50 اقدام كند.
 تصویر 
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري روسي "ريانووستي "، "ولادمير پوپوكين " معاون وزير دفاع روسيه گفت كه بين سال‌هاي 2013 تا 2015 مسكو 10 جنگنده نسل پنجمي خريداري خواهد كرد و در سال 2016 قصد دارد تا 60 جنگنده ديگر بخرد.
وي گفت كه روسيه اولين جنگنده را در سال 2013 خريداري مي‌كند و در سال 2015 دسته اين جنگنده‌ها توسط نيروي هوايي آزمايش خواهند شد.
وي ادامه داد: ما خريد گروهي اين جنگنده‌ها را در سال 2016 آغاز خواهيم كرد و بر اساس برنامه تهيه تسليحات روسيه، 60 جنگنده خريداري مي‌شود.
تنها پروژه جنگنده نسل پنجم روسيه "سوخوي پاك‌فا " نام دارد كه نمونه اوليه اين جنگنده تي-50 نام دارد. اين جنگنده با هدف رقابت با جنگنده آمريكايي اف- 35 و اف-22 كه هم اكنون تنها جنگنده نسل پنجمي جهان است، طراحي شده است.
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”